PDA

View Full Version : Вярно ли е според вас



mechetyy
08-21-2011, 20:30
вярно ли е според вас че витам ц намалявал цикалът

lunichkataaa
08-21-2011, 21:08
Вярно е, да, но не е желателно да го пиеш. Или ако го правиш - не прекалявай!

SmilezZz
08-21-2011, 21:23
Не мисля. Аз съм го пробвала,но честно казано не виждам кой знае какъв ефект. :-o

Biskfitka
08-21-2011, 22:36
Вярно е.

zlatit0o
08-21-2011, 23:02
Да, за сметка на това като ми дойде имах ужасни болки и течеше като река. :? .

DragonLady
08-21-2011, 23:33
Да има ефект ( казвам го от опит, и то скорошен ), но другият месец е олеле майко ( яко течение, съсиреци, болка и тн. гадории ).

ThisIsMe
08-22-2011, 08:57
Витамин С спомага за кръвосъсирването и подсилването на кръвоносните стени,но той не е сигурен метод.При някои може да подейства,а при други не.

zarzamora
08-22-2011, 09:44
Да има ефект ( казвам го от опит, и то скорошен ), но другият месец е олеле майко ( яко течение, съсиреци, болка и тн. гадории ).
Да и аз като го пиех бях така.И затова престанах. :shock:

batkodoki
08-22-2011, 09:44
вярно ли е според вас че витам ц намалявал цикалът

НЕ! НЕ Е ВЯРНО!

Аскорбиновата киселина /вит Ц/ има за едно от действията си да стабилизира, уплътнява капилярите.

Това с думи прости означава, че вместо да изтече навън от вас, това което е за изхвърляне - отпадните продукти, разградните такива, токсичните - те просто се задържат ВЪТРЕ ВЪВ ВАС, понеже "каналчето" за изтичане е било силом и механично запушено от кристалчето "витамин Ц".

Ако някоя не схваща: ще дам една просташка аналогия за да разберат най-накрая и псевдо-интелектуалните пикли, и по-нормалните чалга-фенки: да гълтате свръх дози витамин "Ц" , само за да не ви "тече" на морето е равнозначно на това да си напъхате запушалка в дупетата точно за да не "пръцкате" за седмицата-две на морето, "щото е срамно"!

Резултатът от приема на свръх-дози вит."Ц" и от пъхането на запушалка в задниците ви - е ЕДИН И СЪЩ ЗА ВАШИЯТ ОРГАНИЗЪМ!
Ендогена интоксикация се казва, само дето по първият механизъм няма толкова рязко изразен драматичен незабавен ефект. Точно обаче поради пролонгираният ефект - се отключват механизми с далечни следствия.

alzheimer
08-22-2011, 09:47
За мен е вярно. Попринцип пия винатмин C всяка сутрин със закуската си. Течението ми е адски малко. Но незнам, на всеки може да действа различно.

Anesha17
08-22-2011, 10:36
И на мене ми помага.

seksbaby
08-22-2011, 21:52
вярно ли е според вас че витам ц намалявал цикалът

НЕ! НЕ Е ВЯРНО!

Аскорбиновата киселина /вит Ц/ има за едно от действията си да стабилизира, уплътнява капилярите.

Това с думи прости означава, че вместо да изтече навън от вас, това което е за изхвърляне - отпадните продукти, разградните такива, токсичните - те просто се задържат ВЪТРЕ ВЪВ ВАС, понеже "каналчето" за изтичане е било силом и механично запушено от кристалчето "витамин Ц".

Ако някоя не схваща: ще дам една просташка аналогия за да разберат най-накрая и псевдо-интелектуалните пикли, и по-нормалните чалга-фенки: да гълтате свръх дози витамин "Ц" , само за да не ви "тече" на морето е равнозначно на това да си напъхате запушалка в дупетата точно за да не "пръцкате" за седмицата-две на морето, "щото е срамно"!

Резултатът от приема на свръх-дози вит."Ц" и от пъхането на запушалка в задниците ви - е ЕДИН И СЪЩ ЗА ВАШИЯТ ОРГАНИЗЪМ!
Ендогена интоксикация се казва, само дето по първият механизъм няма толкова рязко изразен драматичен незабавен ефект. Точно обаче поради пролонгираният ефект - се отключват механизми с далечни следствия.








абе ти да не си момиче че се бъркаш в женски работи :-x :-x :-x :-x помага но полсеси брадъъъъъ пробваи с противозачатачни и те помагат

08-22-2011, 22:04
абе ти да не си момиче че се бъркаш в женски работи :-x :-x :-x :-x помага но полсеси брадъъъъъ пробваи с противозачатачни и те помагат
ъ.. това беше доста ТЪПО изказване. Освен, че си неграмотна, нямаш си никаква представа за какво става дума. Какви противозачатъчни те гонят?! Те нито намаляват, нито спират менструацията. По-скоро я регулират.
А и това, което каза batkodoki си беше абсолютно вярно, а ти или си някоя 12годишна "компетентна" кифла, или имаш нужда да присъстваш на повече часове по биология. Ужас.. :?

Biskfitka
08-22-2011, 22:42
seksbaby човекът,доколкото знам е лекар,лигла... :?

А по-добре ли е ако се пие сок от лимон с вода и захар например,аз отдавна спрях да пия витамини и каквото и да е по време на цикъл,но то пък е сок и то разреден,не е ли по-малко вредно?

08-23-2011, 08:43
Питаи Личния си лекар относно цикАлА
Куцо, Кьораво, Сакато, не е ли цикЪла?? :-D