PDA

View Full Version : Домашно изработено червило



FreshJuice
08-21-2011, 21:07
Доста клипове изгледах как се прави- интересни цветове могат да се получат, ако опитаме. Прави се с вазелин и някакъв оцветител -сенки, руж... общо взето неща, които вече не използваме могат да ни послужат страхотно :shock: Аз мисля, че ако се добавят масла като бадемово, кайсиево и примерно една ванилия за аромат може да се получи козметична бомба. Евтина и във всякакви нюанси. Кой се нави да пробва? :D

Клипче:
http://www.youtube.com/watch?v=J8FhwMX-Hhc

ПП: Ако някой се реши да направи нека после качи снимка да видим резултатите :)

SlowDownBaby
08-21-2011, 21:12
Ама то найстина ставало уникално :shock: И аз мисля да пробвам някой път,обаче няма ли да е вредно ако го глътнеш без да искаш ? :-o Смисъл нали знаеш,някой път как си "изяждаш" червилото :D Все пак да ядеш сенки не ми звучи много добре,но пък ако няма проблем що да не :D

FreshJuice
08-21-2011, 21:15
Ама то найстина ставало уникално :shock: И аз мисля да пробвам някой път,обаче няма ли да е вредно ако го глътнеш без да искаш ? :-o Смисъл нали знаеш,някой път как си "изяждаш" червилото :D Все пак да ядеш сенки не ми звучи много добре,но пък ако няма проблем що да не :D

:lol: :lol: :lol: Ами то май е същото като да си изядеш купеното червило - пак са оцветители и химии... В някои даже има олово. Направо не занеш от какво са направени 8-) С това като се мацотам поне ще знам :D

3oPuTy
08-21-2011, 21:24
Не,че нещо ама вие сега ли открихте топлата вода :-D
Доста често в предаванията за козметика,мода и т.н.,в които се показват техники за гримиране се използва и тази,но там сенките се нанасят директно върху гланц/балсам и отгоре се минава с безцветен :)

FreshJuice
08-21-2011, 21:28
Не,че нещо ама вие сега ли открихте топлата вода :-D
Доста често в предаванията за козметика,мода и т.н.,в които се показват техники за гримиране се използва и тази,но там сенките се нанасят директно върху гланц/балсам и отгоре се минава с безцветен :)

:shock: :shock: :shock: Баси колко съм се прецакала... Ако знаех сега щях да имам огромна колекция :grin: Ти лично пробвала ли си го?

3oPuTy
08-21-2011, 21:42
Само веднъж и то за да видя как ще стои :) Ами бях доволна ама бързо го махнах,защото по принцип не обичам наситените цветове :)

Biskfitka
08-21-2011, 22:24
И да го изядеш нищо няма да ти стане...през устите ни минават още толкова много буклуци,за едни сенки ли...;д

FreshJuice
08-21-2011, 22:25
И да го изядеш нищо няма да ти стане...през устите ни минават още толкова много буклуци,за едни сенки ли...;д

+... още утре ще пробвам да видя как ми стои... Може да кача и снимки :-P

Djenka
08-21-2011, 22:43
И аз гледах това клипче и се замислих.. мога да си направя какъвто цвят си искам !! :grin: Мисля си да пробвам, ама .. ще видим. :D

whitebunny
08-21-2011, 23:24
Не,че нещо ама вие сега ли открихте топлата вода :-D
Доста често в предаванията за козметика,мода и т.н.,в които се показват техники за гримиране се използва и тази,но там сенките се нанасят директно върху гланц/балсам и отгоре се минава с безцветен :) + :)
И аз съм пробвала този начин, но после сенките ми станаха едни гадни цвета вече не ставаше за нищо :? Може и аз да не съм го направила както трябва 8-)

darrie
08-22-2011, 07:58
Не,че нещо ама вие сега ли открихте топлата вода :-D

И аз това си помислих.. 8-)
Освен сенки/руж можете да използвате стари червила/гланцове/балсами.. http://www.youtube.com/watch?v=PyAjhmE2zvQ&feature=related

zlatit0o
08-22-2011, 10:34
^ Тази 3 пъти повтори "So let's get started" :lol: :lol:
п.т. от малка ги правя тия работи със старите сенки на мама 8-)

darrie
08-22-2011, 11:07
^ Тази 3 пъти повтори "So let's get started" :lol: :lol:
п.т. от малка ги правя тия работи със старите сенки на мама 8-)

Да и аз.. Ама тогава си правех сини, зелени, лилави и пр. 8)

bybit0o0
08-22-2011, 18:16
И аз си направих, ама стана като гланц, а не червило..Цвета е доста свеж и неутрален..Супер готино клипче и тема (:

Kricii
08-22-2011, 18:34
А какво е това второто което слагаа ?? разбрах за вазелина и сенките но това 2 руж ли е ??

FreshJuice
08-22-2011, 18:42
Могат да се използват сенки, руж (за да се получи цвят, който ти харесва) ... даже старо червило или гланц/балсам... каквото искаш... смесваш и мацоташ :-D Дано да съм помогнала

victoriassecret1
08-22-2011, 19:10
Много добра идейка.
И аз си направих и доста добре се получи. 8-)

Shizaya
08-22-2011, 21:14
Май и аз ще пробвам. :-D

RainbowGirl
08-22-2011, 21:36
А тоя вазелин в аптеките ли да го търся? 8-)