PDA

View Full Version : По-добре ли е ?



jh97
08-22-2011, 08:45
Здравейте, както знаете на 14 години (8клас ще бъда тая година) и догодина в 9 клас смятам да уча в гр. Бургас или гр. Варна, знаете, че искам да тренирам бокс ( професионално за в бъдеще), но съм се насочил в един електротехникум да уча компютри, и бих искал да попитам, по добре ли е според вас, да ида да уча в някое спортно у-ще в което да избера профил бокс ? или няма разлика ? и също така още един въпрос, след 8 клас може ли да кандидатствам за такова спортно у-ще, или трябваше след 7-ми как мислите ?

musicinmyveins
08-22-2011, 09:29
Мисля,че е добре да научиш компютрите в даскало и да тренираш бокс във Варна.Чувал съм,че имат добри зали и треньори (не мога да ти потвърдя,но ако @navar или @solomoniceberg видят темата мисля,че ще те насочат).Гледай си бъдещето в преспектива.Не скачай в спортно училище,защото ше ти ударят един як бой и мечтата ти може да си замине.Компютри винаги ше има и разни програмисчета зимат голЕма пара.Както и да е ->мое виждане :)

jh97
08-22-2011, 09:34
Да, разбирасе, просто искам да се занимавам със бокс професионално в бъдеще, но благодаря, така ще направя :)

Chacho
08-22-2011, 12:11
Запиши си компютрите, нищо ти не пречи да се занимаваш с двете. Дори по 3-4 часа на ден да тренираш, пак ще ти остава време да си ръчкаш машинките. Може да не се насочваш към програмиране, винаги има места за техници, уеб дизайнери, сис админи в малки компанийки. Същевременно може да правиш някаква кариера като боксьор (трябва доста да тренираш и да си безусловно постоянен)


Поздрави!

Uncontrollable
08-22-2011, 13:11
+1 :wink:

redbul2
08-25-2011, 15:10
Във Варна имаше добра школа по бокс. Преди в клуб "Черно море",а сега има няколко спортни школи. Имаме и олимпийски и световни шампиони по бокс.

navar
08-26-2011, 06:31
учи си компютрите лъвче,спорта е до време,так аче трябва да имаш нещо с което да си вадиш хляба като остарееш..а и желанията ни н винаги се оправдават-тоест може да искаш да се занимаваш с бокс професионално,но просто да не се получава( понякога гените си казват думата0 и да си останеш на спорт за здраве..така че забрави за спортното училище,освен ако досега не си тренирал сериозно бокс...
а помисли за варианта да се занимаваш и с кикбокс-във варна има много сериозни школи..иначе бокс на Черно море, там треньор май все още е Иво Маринов..мисля че няма нужда да обяснявам кой е той :)

jh97
08-26-2011, 06:44
Не го познавам този Иво Маринов 8-) добър ли е ? може ли да ме научи на нещо ако го слушам и изпълнявам ?
И аз реших да се запиша в "Победа Черноморец" имали са май шампиони от там, но щом според вас в "Черно море" е по добре окей, все пак търся свестен треньор с който да НЕ си губим времето вазимно

zero
08-26-2011, 08:39
... ако мислиш с това да си изкарваш хляба - по-добре се насочи към нещо друго :)
В България много трудно ще прогресираш, освен ако не се махнеш от тук навреме иии да случиш на добри ситуации :)
ТУк хляб няма за спорта ...

Chacho
08-26-2011, 12:51
И може би няма скоро да има, камо ли пък да е наравно с компютрите. Жалка ситуация, таланти много.

navar
08-26-2011, 15:44
искаш да се занимаваш с бокс,а не знаеш кой е Ивайло Маринов-забавна птица си ти ..айде за обща култура http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE_%D0%9C%D0%B0% D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2

redbul2
08-26-2011, 17:51
Не го познавам този Иво Маринов 8-) добър ли е ?

Ох,той Ивайло Маринов ако не е добър,просто не знам кой. Като състезател беше върха. Олимпийски шампион,световен(мисля,че многократно),европейски и несменяем републикански шампион(държавен първенец).Беше в лека категория,но не знам има ли изобщо загубени срещи.И ако има,ще са само няколко защото никой не си спомня за негови загуби.Той беше суперсъстезател,но се надявам да бъде и толкова добър треньор.Тоест да може добре да ти обясни всичко.А иначе много рядко успяваше някой да го нацели в главата.Като котка на ринга е,избягва повечето удари в тялото.

Uncontrollable
08-26-2011, 18:36
И аз от известно време смятам да се запиша на бокс, имам въпрос, този Ивайло Маринов е треньор нали ? в град Варна, ще може ли да ми дадете нещо като адрес или контакт с него, смисал и името на клуба в който е треньор ? 8-) и провеждат ли се съзтезания с други клубове ?