PDA

View Full Version : Няма мрежов достъп... Хелп



seductionf
08-22-2011, 10:45
Здравейте. Имам нужда от спешна помощ. Пиша от името на приятеля ми.
Вече за 10 път се появява проблемът.
По принцип той е на интернет БТК и когато му го спрат, после го пускат, но самият интернет не стига до компютъра. Когато се свърже с телефона на въпросните техници, те му обясняват, че връзката стига до модема, така че проблемът не е от тях. Той е на Windows 7 по принцип. И когато се появи проблемът, долу в десния ъгъл излиза 1 жълто триъгълниче, което изписва Няма мрежов достъп. Всички кабели са си наред, рестартирва модема, но проблемът си остава. До сега винаги носеше комп си на ремонт. Повечето пъти му го преинсталираха и интернетът си тръгваше, без да има проблеми. Това стана преди 1 месец и сега няма възможност да го занесе.
Някой може ли да помогне? Какъв може да бъде проблемът?

MagicSmiles23
08-22-2011, 10:55
Здравейте. Имам нужда от спешна помощ. Пиша от името на приятеля ми.
Вече за 10 път се появява проблемът.
По принцип той е на интернет БТК и когато му го спрат, после го пускат, но самият интернет не стига до компютъра. Когато се свърже с телефона на въпросните техници, те му обясняват, че връзката стига до модема, така че проблемът не е от тях. Той е на Windows 7 по принцип. И когато се появи проблемът, долу в десния ъгъл излиза 1 жълто триъгълниче, което изписва Няма мрежов достъп. Всички кабели са си наред, рестартирва модема, но проблемът си остава. До сега винаги носеше комп си на ремонт. Повечето пъти му го преинсталираха и интернетът си тръгваше, без да има проблеми. Това стана преди 1 месец и сега няма възможност да го занесе.
Някой може ли да помогне? Какъв може да бъде проблемът?

Аз също съм имал този проблем и съм на БТК.Лично моя проблем се реши след като смених рутера.От тогава нямам проблеми с нета. (На Виста съм и Ползвам безжичен) Надявам се да съм помогнал но се съмнявам. :(

seductionf
08-22-2011, 11:49
Здравейте. Имам нужда от спешна помощ. Пиша от името на приятеля ми.
Вече за 10 път се появява проблемът.
По принцип той е на интернет БТК и когато му го спрат, после го пускат, но самият интернет не стига до компютъра. Когато се свърже с телефона на въпросните техници, те му обясняват, че връзката стига до модема, така че проблемът не е от тях. Той е на Windows 7 по принцип. И когато се появи проблемът, долу в десния ъгъл излиза 1 жълто триъгълниче, което изписва Няма мрежов достъп. Всички кабели са си наред, рестартирва модема, но проблемът си остава. До сега винаги носеше комп си на ремонт. Повечето пъти му го преинсталираха и интернетът си тръгваше, без да има проблеми. Това стана преди 1 месец и сега няма възможност да го занесе.
Някой може ли да помогне? Какъв може да бъде проблемът?

Аз също съм имал този проблем и съм на БТК.Лично моя проблем се реши след като смених рутера.От тогава нямам проблеми с нета. (На Виста съм и Ползвам безжичен) Надявам се да съм помогнал но се съмнявам. :(Не съм много сигурнa понеже не разбирам от такива неща, но самият модем си свети и е свързан. Показва, че има нет.

MagicSmiles23
08-22-2011, 12:11
Здравейте. Имам нужда от спешна помощ. Пиша от името на приятеля ми.
Вече за 10 път се появява проблемът.
По принцип той е на интернет БТК и когато му го спрат, после го пускат, но самият интернет не стига до компютъра. Когато се свърже с телефона на въпросните техници, те му обясняват, че връзката стига до модема, така че проблемът не е от тях. Той е на Windows 7 по принцип. И когато се появи проблемът, долу в десния ъгъл излиза 1 жълто триъгълниче, което изписва Няма мрежов достъп. Всички кабели са си наред, рестартирва модема, но проблемът си остава. До сега винаги носеше комп си на ремонт. Повечето пъти му го преинсталираха и интернетът си тръгваше, без да има проблеми. Това стана преди 1 месец и сега няма възможност да го занесе.
Някой може ли да помогне? Какъв може да бъде проблемът?

Аз също съм имал този проблем и съм на БТК.Лично моя проблем се реши след като смених рутера.От тогава нямам проблеми с нета. (На Виста съм и Ползвам безжичен) Надявам се да съм помогнал но се съмнявам. :(Не съм много сигурнa понеже не разбирам от такива неща, но самият модем си свети и е свързан. Показва, че има нет.
И аз като теб не съм техник но...същия случай.....Всичко си свети и е свързано но....Ако имате възможност пробвайте :)

GregoryHouse
08-22-2011, 15:59
Проблема по-принцип често е в рутера. Трябва да го рестартираш през www.my.contact.bg , като за целта ти трябва потребителското име и паролата на абоната. Намират се на едни листи обикновено прикачени към договора които имате с БТК. Въвеждаш ги и даваш рестарт. Връща ти настройките под дефаулт. Може и да не е от това де.

Просто рутерите имат навика да менкат маската от 255.255.255.0 на 255.255.255.128

seductionf
08-22-2011, 16:35
Проблема по-принцип често е в рутера. Трябва да го рестартираш през www.my.contact.bg , като за целта ти трябва потребителското име и паролата на абоната. Намират се на едни листи обикновено прикачени към договора които имате с БТК. Въвеждаш ги и даваш рестарт. Връща ти настройките под дефаулт. Може и да не е от това де.

Просто рутерите имат навика да менкат маската от 255.255.255.0 на 255.255.255.128Не е там проблемът. Не иска да зареди my.contact Ако беше само това, ехе :) Явно проблемът е по-сериозен.

MrCreeper
08-22-2011, 16:55
Oтваряш Network and sharing center -> Change Adaper Setting цъкаш десен бутон на използваната мрежа и Disable след това пак десен бутон и Enable
за Network and sharing center, долу при компютърчето с жълтото триъгълниче десен бутон и Open Network and Sharing Cetner

gadgetsbg
08-23-2011, 14:38
Здравей,
Натискаш Windows key+R, пишеш cmd -> enter. Пишеш ipfonfig, намираш там където пише Default Gateway, ако има IP (почти със сигурност ще е 192.168.1.1) го запомняш и пишеш ping IP-то (ping 192.168.1.1) и казваш какво ти вади.

Поздрави

meli2001
08-24-2011, 14:46
аз съм на нетуоркс,нета си върви със скороста на светлината. :)