PDA

View Full Version : Подарък - екскурзия?



mimsssssss
08-22-2011, 11:48
С приятеля ми скоро ще правим 5години (след няколко месеца). Искам подаръкът да е екскурзия, но нямам представа къде. Мечтата и на двама ни бе Япония, обаче сега с тази радиация и всичко останало се отказахме. Аз лично искам да отида в Египет, обаче там е голяма жега, а той не обича.
Така - главният въпрос е, предложете ми държава/ град по точно/ до който да се стига със самолет и климата да е умерен. Искам също ако може да ми кажете и какви забележителностти има и примерно ако сте ходили, дали сте останали доволни. Общо взето каквото се сетите :)

kyon
08-22-2011, 11:57
Париж, Рим..

anonymous708973
08-22-2011, 12:04
Ти живееше в Германия, нали? Иначе Мюнхен е страхотен :) А в Лондон били ли сте?

mimsssssss
08-22-2011, 12:17
Живея в Гърция, ама няма значение, ще пътуваме със самолет :)

В Мюнхен какво има?
В Париж освен кулата, нещо друго има ли инт., музеи?
За Рим съм съгласна :)

jghgh
08-22-2011, 12:22
В Париж може да видите много неща, не е само кулата - като напр. Лувъра или известния булевард Шанз-Елизе (не знам как точно се пише.)
В града има много такива музеи и булеварди, има какво да се види... Може да посетите кабаре, тва-онова. А и нали се води столицата на любовта ...

За Рим и аз съм съгласна, но според учителката ми по италиански трябва да се стои поне седмица ако искате да разгледате наистина всичко.
В Италия където и да отидете, няма да сбъркате де. Много е красиво там...

ADMIRALKA14
08-22-2011, 12:34
^ +234234

Италия е една невероятно красива държава с невероятна архитектура, култура и история.Препоръчвам да посетите Рим, Милано или Венеция ако решите да сте в Италия. Наистина няма да съжалявате била съм там и говоря от личен опит и заставам с две ръце зад думите си. :)

anonymous708973
08-22-2011, 12:39
Мюнхен е страхотен - двете кметства, портата при реката, немският музей - най-голямата колекция от всякакви технически щуротии - кораби в реален размер, двигатели и прочее, на него ще му бъде супер интересно, трите галерии, Английската градина, огромната и сууууупер яка бирария на центъра, Фрауенкирхе - църква е, много яка.

В околностите пък са три замъка, един от които е Нойшванщайн - познат ти е от емблемата на Дисни.

Специално там германците са супер гостоприемни. Гарантирам ви страхотно прекарване, една седмица там ще ви е идеално. :)

FantaMen
08-22-2011, 12:55
Америка?Например Източното крайбрежие ...Ню Йорк,Вашингтон,Филаделфия.. .Бостън Ниагарският водопад...Не съм ходил но като чуеш за кой градове ще посещаваш и ти става ясно забележителностите...Като започнеш от Статуята на Свободата,Емпайър Стейт Билдинг,Ниагарския водопад,Белият дом,Манхантън,Wallstreat,Пето Авеню,Капитолия, сградите на Сената, Върховния съд, Библиотеката на Конгреса,Музеят на НАСА,мемориалите на Вашингтон и Линкълн!

mimsssssss
08-22-2011, 13:28
О, да Лувъра представлява интерес, ама повече за мен.
Венеция също е вариант, а Рим дори още повече. Рим доста прилича на Атина, което на мен лично ми харесва.
Мюнхен сякаш не ми харесва. Търся неща, които да гледам, всеки ден да съм навън, по цял ден да разглеждам.
Ню Йорк и Лос Анджелис ми харесват за избор, но сякаш САЩ като държава не ми харесва просто.

ADMIRALKA14 кажи нещо повече за Италия, какви са хората, държанието и обслужването им, колко време стоя там и колко пари пръсна в самият град... забележителностите които видя...

Сега се сещам, че и Барселона е вариант, но второстепенен.

gummybear
08-22-2011, 13:32
Браво ..имате дълга и явно здрава връзка :-) Леле .. тъкмо щях да ти предложа Париж 8-)

GoInsane
08-22-2011, 14:04
еми париж и рим са добри избори има какво да се види и са наистина хубави градове отностно munchen хубав град но не е за влюбени хора но след като си в гърция що не отидете на санторини знаете езика което се + http://www.google.gr/search?hl=el&cp=8&gs_id=u&xhr=t&q=santorini&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1440&bih=811&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi#um=1&hl=el&tbm=isch&sa=1&q=%CF%83%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BD %CE%B7&oq=%CF%83%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%81&aq=0&aqi=g10&aql=&gs_sm=e&gs_upl=7108l7932l0l8859l6l6l0l0l0l0l221l1099l0.3.3 l6l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=ea6dd1dc7dbb0892&biw=1440&bih=811
[/url]

бих казал че е каквото трябва за влюбена двойка!

NomNomNom
08-22-2011, 14:09
По средиземно море е хубаво , инак ние с мойо ще ходим в края на Септември във Венеция и Флоренция, ако е хубаво , и не си измислила до тогава, ще споделя впечатления 8-)

MojoJojo88
08-22-2011, 15:36
На мен лично много ми хареса в Унгария...
Египет е за екскурзия по-скоро януари-февруари...
Иначе Прага-много бих искала да отида там.
Ирландия е страхотна страна и с кеф бих я посетила някога ;)
Мммм...какво още-Тайланд-там е адски красиво ;)

mimsssssss
08-22-2011, 16:13
Ходил е на Сандорини, на Крит, на Наксос, на Егиа... общо взето тея острови насам ги отписвааме...
Азиатските страни са ни слабост и на двамата, обаче казах, заради радиацията малко се наплашихме и не искам ако забременея да даде някакъв ефект, че съм ходила на екскурзия при гръмналите централи.
NomNomNom ако отидете ще чакам да споделиш как е било :) ние след септември ще ходим определено... мисля че декември, ако имаме отпуска, ако не - януари.

Никога не съм ходила във Варна, мисля че и това също е избор... обаче през зимата как е?

MojoJojo88
08-22-2011, 16:32
Никога не съм ходила във Варна, мисля че и това също е избор... обаче през зимата как е?
Студено....

fenkaaa
08-22-2011, 16:33
Ей не знам до там дали се стига със самолет.. ама според мен Венеция е едно прекрасно място.. особено за влюбени,лично аз искам мнооого да го посетя :-)

Audiophile
08-22-2011, 16:55
Аз също ще предложа Унгария, специално Будапеща. Тва е просто един изключителен град, който лично на мен ми грабна адски много сърцето. Рибните кули, парламентът (уникална сграда), центъра, мостовете на река Дунав. Двете части на града, а особено привечер е невероятно.


Друг вариант е Виена, не ми се изброява колко много неща може да видите там, но наистина ще ви хареса.


А на Венеция не знам какво я хвалят толкова, лично аз не останах с впечатленията, с които ни пълнят главите. Има една камара туристи там, улиците са тясни и движението е трудно, каналите са супер мръсни и да се возиш в гондола ти искат една камара пари.. лично аз не го препоръчвам.

0722
08-22-2011, 17:10
Лондон- катедралата "Сейнт Пол", крепостта “Тауър”, Парламентът, часовника “Биг Бен”, Уестминстърското абатство, “Даунинг стрийт”, площад “Трафалгар”- с колоната на генерал Нелсън, Бъкингамският дворец. Разходка с корабче по река Темза, Шекспировият театър.... и др.

Париж- айфеловата кула, Лувъра идете вижте Мона Лиза 8-) Нотър Дам (Парижката Света Богородица), триумфалната арка и булевард Шанз Елизе, вижте за някоя разходка с лодка по река Сена, ловната хижа на Луи ХIII, домът на инвалидите - комплекс посветен на военната история на Франция. и куп други.

Истанбул- света София, синята джамия, Босфора, Капалъ чарши, Дворецът Долмабахче и т.н.

Прага- Зоологическата градина, танцуващата къща, замъкът Карлщайн, замъкът Храдчани , разходка с лодка по Вълтава, Карловият мост, Часовниковата кула Орлой ,

И многоооо др градове. Може да видиш и в някое агенция какво предлагат. Има токлова красиви места по света. Аз лично много искам да ида в Египет, Мароко, Париж, Ню Йорк, на някой остров... без Бахамите, че имам познат който изобщо не е очарова и горещо ни препоръча да не ходим там :D

MojoJojo88
08-22-2011, 17:22
Аз също ще предложа Унгария, специално Будапеща. Тва е просто един изключителен град, който лично на мен ми грабна адски много сърцето. Рибните кули, парламентът (уникална сграда), центъра, мостовете на река Дунав. Двете части на града, а особено привечер е невероятно.


Друг вариант е Виена, не ми се изброява колко много неща може да видите там, но наистина ще ви хареса.


А на Венеция не знам какво я хвалят толкова, лично аз не останах с впечатленията, с които ни пълнят главите. Има една камара туристи там, улиците са тясни и движението е трудно, каналите са супер мръсни и да се возиш в гондола ти искат една камара пари.. лично аз не го препоръчвам.
Абсолютно подкрепям цялото мнение!

mimsssssss
08-22-2011, 17:25
Мерси много :grin: направо тази вечер ще сънувам градове със светлини и музеи :D има доста да мисля, обаче реших да пусна темата по - рано, за да реша къде да отидем и да запазя място по отрано...

bloodyF
08-22-2011, 17:53
Париж за романтична екскурзия е чудесно.
Но лично аз препоръчвам Будапеща или Виена. Също са много красиви.. в Испания също има уникални места, но вече зависи какво предпочитате самите вие..

Maaggiiee
08-22-2011, 18:21
Мюнхен е страхотен - двете кметства, портата при реката, немският музей - най-голямата колекция от всякакви технически щуротии - кораби в реален размер, двигатели и прочее, на него ще му бъде супер интересно, трите галерии, Английската градина, огромната и сууууупер яка бирария на центъра, Фрауенкирхе - църква е, много яка.

В околностите пък са три замъка, един от които е Нойшванщайн - познат ти е от емблемата на Дисни.

Специално там германците са супер гостоприемни. Гарантирам ви страхотно прекарване, една седмица там ще ви е идеално. :)
:grin: Искам искам искаааам.Това ми хареса най-много от всичко баща ми работи в Германия, но за съжаление в Нюрнберг, а ако беше в Мюнхен задължително съм там!!! :D

Sen0rita
08-27-2011, 22:24
Две ръце за Италия,страхотна държава,няма да се разочаровате!!!Рим,Милано,В неция... била съм във всичките,страхотни са просто! Иначе-Швейцария?

ilievabe098
08-28-2011, 12:52
Ти живееше в Германия, нали? Иначе Мюнхен е страхотен :) А в Лондон били ли сте?
човеккк , не ходете в Лондон ! Послушай ме скоро една приятелка беше там . Улиците са разкопани навсякъде , има множество затворени , заради предстоящата олимпиада. момента не е подходящ ... да се ходи в Лондон . Аз ти предлагам Париж или Венеция била съм и на двете места . Много хубави и романтични градове .

Vilencety
08-28-2011, 17:25
Лондон! :)

Vilencety
08-28-2011, 17:26
[/quote] човеккк , не ходете в Лондон ! Послушай ме скоро една приятелка беше там . Улиците са разкопани навсякъде , има множество затворени , заради предстоящата олимпиада. момента не е подходящ ... да се ходи в Лондон . Аз ти предлагам Париж или Венеция била съм и на двете места . Много хубави и романтични градове .[/quote]


това са пълни глупости :)

ilievabe098
08-28-2011, 19:05
човеккк , не ходете в Лондон ! Послушай ме скоро една приятелка беше там . Улиците са разкопани навсякъде , има множество затворени , заради предстоящата олимпиада. момента не е подходящ ... да се ходи в Лондон . Аз ти предлагам Париж или Венеция била съм и на двете места . Много хубави и романтични градове .[/quote]


това са пълни глупости :)[/quote]
ми повярвай ми не са глупости . да ....не е нещо кой знае какво ,но на доста от снимките на мойта фр присъстват жълти ленти , дупки и багери + т'ва Лондон е огромен град и най-добре да се отиде на организирана екскурзия , с екскурзовод и прочие . Не си е работа да ходят двамата ,сами и да си прекарат времето обикаляйки улиците с карти в ръка. Това е мойто мнение , иначе Лондон е прекрасен град :)

Hilary_
08-28-2011, 19:25
В някой романтичен град .. 8-) (Париж)



п.п. т'ва е един от най- хубавите подаръци, който определено би ми обрал точките .. :smt007