PDA

View Full Version : Ще потегляме, а аз съм в цикъл.



TheCrimson
08-22-2011, 18:43
Незнаех къде да пуска темата, така че ако има проблем може да я преместите.

В сряда заминавам на "поход" за 1 седмица, а трябваше вече да ми е дошло. И утре да стане, пак ще е много късно. Таа, въпросът ми е как да се справя с проблема, след като ще пътуваме много с кола и ще ходим адски много по цял ден, а аз..агхх. Незнам какво да правя!! Генетично ми е заложено течението ми да е мегата силно..Мислех да се откажа, но е прекалено късно...Дайте някакъв съвет, моля..

Sintya
08-22-2011, 18:48
Може да го забавиш с витамин Ц, но по добре не си прави експерименти със здравето.

Djenka
08-22-2011, 18:49
Леле, и на мен ми е така, само че следващата седмица. Тогава точно трябва да ми дойде а ние точно тогава заминаваме за Родопите и ще обикаляме цяла седмица. Отделно ще има и басейн и аз няма да се къпя :(

Та говорих с мама, тя ме пита от колко време ми е дошло и каза, че ше говори с гинеколожката си да я пита дали може да пия нещо. Като не - вземам си 3 пакета нощни превръзки и все някак ще се изтърпи.... :( :? :o

TheCrimson
08-22-2011, 18:50
Хаха..и аз съм за из Родопите..ако научиш нещо от гинеколожката сподели, моля те

Maaggiiee
08-22-2011, 18:51
Леле, и на мен ми е така, само че следващата седмица. Тогава точно трябва да ми дойде а ние точно тогава заминаваме за Родопите и ще обикаляме цяла седмица. Отделно ще има и басейн и аз няма да се къпя :(

Та говорих с мама, тя ме пита от колко време ми е дошло и каза, че ше говори с гинеколожката си да я пита дали може да пия нещо. Като не - вземам си 3 пакета нощни превръзки и все някак ще се изтърпи.... :( :? :o Хехх ще идваш към нас :P .Можеш да използваш витамин Ц както споняха по-горе, но наистина не е полезно.

tjgirl
08-22-2011, 20:08
Има едни хапчета, които забавят цикъла, но не мога да се сетя как се казваха. Не са опасни - базирани са на хормони доколкото си спомням. Пиеха се по два пъти на ден - едно хапче сутрин и едно вечер. Най-добре отиди и питай в аптеката. Докато ги пиеш няма наяин да ти дойде и като ги спреш до ден-два очаквай. Пих ги, наистина действат, но не бих ги повторила от гледна точка на цикъла след това. Чувсвах се сякаш ми прерязваха корема отвътре с нож ... И все пак не е гаранция, че и при теб ще има такова нещо. Прецени. Странични ефекти няма ;) .

Sarafina
08-22-2011, 20:09
А защо не ползвате тампони? Нали знаете, че този витамин Ц дори и да подейства, после кога ще ти дойде, колко ще ти е, не знаеш...

association
08-22-2011, 20:23
Vitamin C не забавя цикъла!!!!! Той само намаля (незначително) кръвотечението!

marin4itu
08-22-2011, 20:31
Има едни хапчета, които забавят цикъла, но не мога да се сетя как се казваха. Не са опасни - базирани са на хормони доколкото си спомням. Пиеха се по два пъти на ден - едно хапче сутрин и едно вечер. Най-добре отиди и питай в аптеката. Докато ги пиеш няма наяин да ти дойде и като ги спреш до ден-два очаквай. Пих ги, наистина действат, но не бих ги повторила от гледна точка на цикъла след това. Чувсвах се сякаш ми прерязваха корема отвътре с нож ... И все пак не е гаранция, че и при теб ще има такова нещо. Прецени. Странични ефекти няма ;) .

Точно ей тези базирани на хормони хапчета трябва да се предписват от гинеколог.

Shia
08-22-2011, 20:39
Сложи си превръзка с повече капки.

tjgirl
08-22-2011, 20:42
Има едни хапчета, които забавят цикъла, но не мога да се сетя как се казваха. Не са опасни - базирани са на хормони доколкото си спомням. Пиеха се по два пъти на ден - едно хапче сутрин и едно вечер. Най-добре отиди и питай в аптеката. Докато ги пиеш няма наяин да ти дойде и като ги спреш до ден-два очаквай. Пих ги, наистина действат, но не бих ги повторила от гледна точка на цикъла след това. Чувсвах се сякаш ми прерязваха корема отвътре с нож ... И все пак не е гаранция, че и при теб ще има такова нещо. Прецени. Странични ефекти няма ;) .

Точно ей тези базирани на хормони хапчета трябва да се предписват от гинеколог.

Ами аз не ходих на гинеколог и не ми искаха рецепта в аптеката. Не знам, може би зависи от аптекаря ...

perfectlolitka
08-22-2011, 20:43
При мен витамин Ц доста намаля цикъла.Не го пия на таблетки,а изпивам сока на 2-3 лимона (без да слагам захар) и отделно на няколко портокала.Не е гаранция,че при теб ще подейства,но ако наистина е наложително-пробвай. :)

sm_95
08-22-2011, 22:12
Аз те съветвам да си с тампон и превръзка. Ако по принцип те боли корема най-добре се запаси с хапчета (спазмалгон, нурофен и т.н.)
Иначе не знам, не е хубаво да се натоварваш, но твоя си работа.
Относно тези хормонални хапчета - по-добре не си прави шега с това. Такива неща не е хубаво да се пият ако не са предписани от гинеколог.

SorrowEyes
08-23-2011, 07:16
За Бога, колко такива теми ще пускатее !?

08-24-2011, 15:49
И-какво-от-тва.-Има-превръзки-и-вземаш-някакви-тъмни-панталони/моjе-и-с-пола/...и-така-никой-няма-да-забележи:P

xxKiFlAxx
10-27-2011, 22:05
И защо да не се къпеш в басейн ? аз съм се къпала не се забелязва след тва сменяш превръзката и готово:)

SunT
10-28-2011, 10:51
^Да, и след една от плуването ми ме беше гнус да вляза в басейна защото след нея имаше кръв във водата. :-& Темата е стара, но за Бога - не го правете това!Супер гнусно е.

sapphire5
10-28-2011, 11:18
:lol:
дори темата да е стара и аз да кажа-Може да го забавиш малко с витамин Ц...

xxKiFlAxx
10-28-2011, 12:53
^Да, и след една от плуването ми ме беше гнус да вляза в басейна защото след нея имаше кръв във водата. :-& Темата е стара, но за Бога - не го правете това!Супер гнусно е.

Мен пък не ме е гнус. щом иска да се къпе не може да забраниш

millmii
10-28-2011, 17:10
^Да, и след една от плуването ми ме беше гнус да вляза в басейна защото след нея имаше кръв във водата. :-& Темата е стара, но за Бога - не го правете това!Супер гнусно е.

Мен пък не ме е гнус. щом иска да се къпе не може да забраниш

Охх, за пореден път си доказваш първобитната порода .. :lol:

InfiNity09
10-28-2011, 19:12
С витамин Ц пробвай, не е опасно.