PDA

View Full Version : Вирус във Facebook



Gabriellchetyy
08-23-2011, 05:15
Искам да попитам разбиращите от вируси, антивирусни програми и така нататък тъй като не съм много запозната с тези неща... Пратиха ми вирус в facebook.. излезна ми че получавам на лично съобщение линк към клипче на youtube, в което аз самата участвам и отдолу мои приятели са го коментирали, но всъщност такова клипче не съществува.. Казаха ми да сваля malwarebyte (някаква антивирусна програма), с която да сканирам и изтрих всички заразени файлове. Всичко се оправи, но сега ми е спрян достъпа към facebook.. мисля, че е блокиран IP-то. Свалих си след това и Avira i Avast, сканирах, показваше ми, че няма заразени файлове, но пак не мога да отворя сайта.. не знам дали антивирусните го блокирват или е нещо от вируса, но на друг компютър без проблеми си влизам... Въпросът ми е има ли начин това да се оправи или трябва да се преинсталира компютъра? :(

NarutoShippuuden
08-23-2011, 07:10
Не ти дава да влезнеш, защото може би те е блокирало по IP. Това означава, че може да влизаш от всякъде само не и от твоят компютър!

Gabriellchetyy
08-23-2011, 13:42
Да, и аз така предположих, а има ли начин да се отблокира...

GregoryHouse
08-23-2011, 14:52
Какво ти изпиcва когато опиташ да влезеш във ФБ?

Gabriellchetyy
08-23-2011, 15:29
ot Explorer :

Internet Explorer cannot display the webpage

What you can try:
Diagnose Connection Problems

More information

This problem can be caused by a variety of issues, including:

•Internet connectivity has been lost.
•The website is temporarily unavailable.
•The Domain Name Server (DNS) is not reachable.
•The Domain Name Server (DNS) does not have a listing for the website's domain.
•There might be a typing error in the address.
•If this is an HTTPS (secure) address, click Tools, click Internet Options, click Advanced, and check to be sure the SSL and TLS protocols are enabled under the security section.

a ot google chrome :

Oops! Google Chrome could not connect to www.facebook.com

sli73r
08-23-2011, 16:07
провери си host файла

GregoryHouse
08-23-2011, 16:33
И на мен на едитнат хоcтфайл ми замириcа...

Gabriellchetyy
08-23-2011, 17:45
Да, сега се оправи, мерси !

WishICouldForgetYou
08-25-2011, 01:29
Да, сега се оправи, мерси ! Как го оправи?

Gabriellchetyy
08-25-2011, 07:59
Намерих програма, която връщала настройките на хост файла по подразбиране.

JuStElly
08-25-2011, 10:36
Една приятелка също изтегли този вирус и сега има същия проблем.Ако може да обясните как точно да си върне настройките на хост файла ще съм ви много благодарна. :-)

WishICouldForgetYou
08-25-2011, 22:45
Намерих програма, която връщала настройките на хост файла по подразбиране. И тя се казва..?

TheBeatles
08-26-2011, 18:36
Хах, то този вирус е още от миналата година... То не се цъкат така безразборно неща, които не знаеш какви са... :?

WishICouldForgetYou
08-26-2011, 19:06
Хах, то този вирус е още от миналата година... То не се цъкат така безразборно неща, които не знаеш какви са... :?Една приятелка не е цъкнала и пак го има тоя вирус. : )

TheBeatles
08-27-2011, 16:50
Хах, то този вирус е още от миналата година... То не се цъкат така безразборно неща, които не знаеш какви са... :?Една приятелка не е цъкнала и пак го има тоя вирус. : ) Да бе, глупости, няма как да го има без да е цъкнала... :?

Lucho
08-28-2011, 08:41
За редактиране на хост файла. Ако не е за редактиране, няма лошо просто да му хвърлиш едно око!

Стъпки по ред. WIN XP.

Меню Start ---> търсиш Run. Натискаш го. Ще ти се покаже малко прозорче. В него въвеждаш следното:


%SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts

Ако работиш правилно ще те попита с коя програма да отвори файла. Избери Notepad или друга подобна програма, но за предпочитане Notepad.

След като избереш програмата ще ти се отвори файла и ще видиш следното:


# Copyright (c) 1993-1999 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 man.numlock.com # source server
# 38.25.63.10 x.numlock.com # x client host

127.0.0.1 localhost

Теб те интересува конкретно последният ред. Каквото и да е въведено там го замени с: 127.0.0.1 localhost

Съхрани файла. Надявам се да помогне. Ако не опитай връзка с администраторите на facebook.

WishICouldForgetYou
08-28-2011, 18:51
Lucho, хост файла си е наред. Този вирус удря някъде другаде в системата.

zenzatsionen
08-29-2011, 10:26
Немога да повярвам и на теб ли?! :shock: Точно преди седмица и на мен по чата ми изпратиха линк с някакво клипче у ю туб в което уж аз участвам...помислих си че е не що первезно и реших за всеки случаи да погледна...за миг ми изписа "Update your adobe flash player" и на мен ми пишеше че моите приятели са ГО КОМЕНТВАЛИ...после неможех да всязна в нито 1 сайт...влязох в феисбук и там нещо ми изписа че могат да ми помогнат...авоматично ми го сканираха в ФБ с мак фрее,изчисти ми файловете и ми се оправи.

Snik4er
08-29-2011, 10:44
FB отъпява тотално...

Blagovest.Atanasov
02-12-2012, 01:04
добре, това е за XP, аз съм с Vista, имам същият проблем със сайта на Фейсбук, можеш ли да ми кажеш как да го оправя, понеже Hosts fila ми е малко по различен.. ще съм ти благодарен! :)

MDestroyer
02-12-2012, 12:37
Може ли някой да прати линк до вируса?