PDA

View Full Version : Какво да правя ?



crazyskull
08-23-2011, 08:38
Здравейте.Аз съм момче на 16 години.Всичко започна преди 2 години когато учех в старото ми училище.Имаше 1 момиче от моя клас, което много харесвах.Тя беше и все още е страхотен човек и е много красива.Започнах да правя разни намеци, комплименти и 1 ден реших да й кажа какво чувствам.Казах й че я харесвам бля, бля, обаче тя не ми обърна внимание и се поотдръпна от мене.Тогава бяхме в 7-ми клас и се преместихме в различни училища.Оттогава рядко се виждаме и дори да се видим не разговаряме, а само "здравей-здрасти".Всеки ден мисля за нея и все още съм влюбен, но не знам какво да правя.Как да се сближим.Вече нямаме общи приятели.Ако имате някакви идеи или съвети, МОЛЯ помогнете, защото съм в задънена улица :( .И питайте ако нещо не ви е станало ясно.

Rikity
08-23-2011, 08:42
защо не я потърсиш във фейсбук или скайп

crazyskull
08-23-2011, 09:02
Имам й и скайп, и фейсбук, обаче не знам какво да направя за да например да се видиме или нещо подобно.Ако й кажа: "Хайде да се видим", ще прозвучи прекалено глупаво и неловко.

Evterpa
08-23-2011, 09:04
Разучи къде и кога има най-голяма вероятност да я срещнеш и се появи "случайно" там 8-) Завържи някакъв непринуден разговор и в случай, че реакциите й показват интерес, спокойно можеш да й поискаш номера, за да си направите уговорка.

LeprikonA
08-23-2011, 09:10
дори да я потърсиш щом веднъж се е отдръпнала нищо чудно и сега да не е по-различно.

crazyskull
08-23-2011, 09:12
Да речем че успея да и взема номера обаче след това не знам какво да направя.Супер тъпо ще прозвучи според мен да и звънна ни в клин ни в ръкав и да й кажа "Хайде да се видим" или нещо подобно.Ще помисля все пак

LeprikonA
08-23-2011, 09:20
Да речем че успея да и взема номера обаче след това не знам какво да направя.Супер тъпо ще прозвучи според мен да и звънна ни в клин ни в ръкав и да й кажа "Хайде да се видим" или нещо подобно.Ще помисля все пак


по-скоро започваш с нещо банално - "не сме се чували/виждали, какво става с теб, айде да измислим някое събиране.. бла бла бла". в много краен случей организираш среща на стария си клас и настояваш тя да е там, където ще можеш да си говориш колкото искаш с нея и да и вземеш и скайп и фейсбук(ако има, ама сиг има). от там и пишеш що годе честичко (защото прекалено често си е вбесяващо понякога и може да нацелиш момент, в който яко да си го отнесеш) и ако видиш, че и е приятно да си говорите, тогава изтърсваш "може да излезем някой път, да се видим пак". :)

SorrowEyes
08-23-2011, 09:20
Освен ако не започнете да се движите в една компаняи, нямаш шанс. Сори :(

Evterpa
08-23-2011, 09:22
дори да я потърсиш щом веднъж се е отдръпнала нищо чудно и сега да не е по-различно.

Т'ва е било преди 2 години, а за 2 години тийновете се променят много. Не казвам, че непременно ще се получи нещо, но има шанс.

Авторе, увереност ти трябва. Щом толкова се притесняваш, първо поразчупете повечко ледовете, пък тогава й предлагай среща.

bubkaa93
08-23-2011, 09:33
Има два варианта.Първия е да говориш пак с нея вече е по-голяма може би ще те разбере и кой знае може да стане нещо.Втория я е да я забравиш и да се запознаеш с други момчета.Но щом не общувате и нямате общи приятели няма смисъл да се пробваш пак.

abvd
08-23-2011, 11:12
Продължавай напред.. тя като се е поодрапнала няма никакаф смисъл да се занимаваш. Най-добре я забрави и продалжавай напред с вдигната глава. Ще намериш друго момиче.. ;) предполагам че там в твоя град има хиляди момичета :) !

crazyskull
08-23-2011, 13:31
100% не мога да се откажа, затова ще помисля какво да правя.Може да организираме някое събиране на стария клас и там да направя нещо.

ExplosionsInTheSky
08-23-2011, 14:49
Не съм съгласна. Кви са ти глупости бе?! Какво като не сте в една компания? С приятеля ми далеч не сме от една и съща компания, но сме заедно. Това не е фактор!
Няма значение. Привет, г-н ниско самочувствие! :D По темата.. Виж сега, важно е да говориш с нея. Какво ако й пишеш внезапно в скайп. Едно простичко "Здравей, как си, какво правиш?" може да доведе до по-дълъг и интересен разговор. Погрижи се да се стигне до там. Не ти препоръчвам още от първия път да я каниш да излезете, може пък да се стресне момичето. Може би третия път, когато си пишете, ще е уместно. И не й пиши чак всеки ден колкото и да ти се иска. През ден..
Когато вече си готов да я поканиш да излезете (по-добре да сте само двамата), кажи нещо непринудено като "Ами, искаш ли да излезем на разходка/кафе? Не сме се виждали отдавна, пък на мен ми писна само да си лафим в нета." нещо от тоя сорт. Ако се съгласи, погрижи се да изглеждаш добре - вземи си душ, не експериментирай с косата си, сложи си парфюм или афтършейв, облечи чисти дрехи и си купи дъвки! (дори не знам защо ти казвам тези неща, но за всеки случай да ги знаеш :D ). Не, не й купувай цветя от първия път. Важно е да видиш в какъв човек се е превърнала след 2 години. Опознай я, защото със сигурност се е променила. Бъди уверен в себе си и не си мисли, че ще се провалиш. Бъди естествен и бъди себе си, защото искаш тя да те хареса такъв, какъвто си. Ако не те харесва, здраве да е - няма да е единственото момиче в главата ти, бъди сигурен!!! Ако ти откаже да се видите, опитай пак след известно време или организирай тая прослувута среща на класа.

Успех!!

crazyskull
08-24-2011, 07:33
ExplosionsInTheSky, мерси за съветите.Ще събирам сили и ще се пробвам :D

blaaablaaablaaa
08-24-2011, 07:57
1-во, не изтърсвай веднага предложения за среща или комплименти.
2-ро, разбери каква музика слуша или какви филми гледа (във фейсбук би трябвало да пише). Като цяло да е нещо, с което да и привлечеш вниманието.
3-то, започни с някакъв малък разговор по фейсбук или скайп, но не и звъни по телефона. Може да сложиш на стената и клип на любима нейна група. Не нахалствай да и пишеш всеки ден.
4-то, бъди себе си и си представи, че си пишеш с някоя приятелка, към която не изпитваш чувства. Това е много въжно, за да не изглеждаш като влюбен-загубен! (Имай предвид, че тя ще предположи, че ще започнеш да и се сваляш).
5-то, карай бавно и не прибързвай в никакъв случай.

И аз съм в същото положение и за сега тези неща ми помагат.

crazyskull
08-28-2011, 18:20
Тя сега се върна от море и утре ще й пиша в скайп.Дано се върже някакъв хубав чат.

sasha_90
08-28-2011, 19:29
И аз преди време бях в подобно положение-хареса ме 1 батко,но аз не и се отдръпнах.Сега дори и с години нищо не се е променило.
Съветвам те да не таиш напразни надежди,в случай,че искаше щеше да те потърси или да ти пише по скайп.А тя не ти пише,значи няма интерес към теб,както ти е казала и преди 2 години.

elysunny
08-28-2011, 20:12
недей си въобразява разни неща
леко с надеждите

crazyskull
09-13-2011, 17:01
Писахме си, получи се хубав чат.Сега мисля за повод, за който да й пиша пак.