PDA

View Full Version : Tab/Лаптоп мнения,препоръки и т.н.



Transform
08-23-2011, 17:14
Табелет ли да си купя или лап-топ,за таблетите незнам почти нищо,но съм чувал че са като комп. , та , какво бихте ме посъветвали ?! :?

gadgetsbg
08-23-2011, 17:18
Здравей,
За какво ще използваш новото устройство?

Поздрави

Transform
08-23-2011, 17:25
Здрасти,
за интернет,музика,филми,чат - пат игри,нищо толкова съществено

Nam3less3
08-23-2011, 17:27
Ако ще е таблет, тия които си заслужават са към 1000 лева и са единствено apple ipad 1/2(това е все едно айфон с голям екран но има повечко приложения за таблети в апп стор) или таблети с нвидиа тегра 2 и google android OS v3.0 honeycomb - примерно Samsung Galaxy Tab 10.1(който вече по-мяза на лаптоп, имаш свободен достъп до файловата система, чете флашки, има хубав браузър с табове и пълен флаш съпорт и т.н., докато предимството на айпада е че е по-бърз и има повече приложения и игри специално направени за него, но му липсва функционалност иначе и добър интерфейс за голям екран).
Но ако го искаш за заместител на лаптоп и windows, най-близо до това се доближава android 3.0 honeycomb с таблети с тегра 2 като galaxy tab 10.1, acer iconia tab 1500, motorola xoom, asus padtransformer и т.н.
Докато айпада въобще не е толкова независимо устройство, абе сложни са разликите между 2та, прегледай клипове в ютуб примерно и ревюта на айпада и галакси таба.

От други таблети с други ОС-и няма смисъл, а ако си имал предвид таблет с windows 7, то според мен не става за тъчксрийн така, както става iOS(ос-а на ipad-а и android honeycomb).

gadgetsbg
08-23-2011, 17:40
Nam3less3, от къде имаш тази информация за windows 7? Защото според сайта им имаш пълна функционалност на таблет...

Все пак си мисля, че по-подходящ таблет би бил наистина с android (2,2-3). А тая nVidia Tegra 2 не ти върши в момента никаква работа, защото няма приложение за Android което да затормози Galaxy Tab 7 ичновата версия ;)

С 2 думи - ако смяташ, че приложенията пригодени за телефони и таблети ще ти стигнат (има всякакви мултимедийни приложения, дори може би по-качествени от тези за Windows), то вземи таблет с Android/iOS. Но ако искаш да имаш възможност за работа на таблета - PS, Autocad и т.н, то вземи таблет с Windows.

Като модел бих ти препоръчал Galaxy Tab, a от по-високия клас Motorola Xoom. Всичко зависи от бюджета ти :)

Поздрави

Nam3less3
08-23-2011, 17:45
Няма смисъл от таблет с андроид 2.x и без тегра2, няма бъдеще няма нищо. А таблетите с honeycomb (android 3.0) и тегра2 имат потенциал и тепърва почват да се развиват, а и разликата в интерфейса примерно е огромна, интерфейса на honeycomb е специално направен за таблети, а този на андроид 2.x въобще не става за устройства с голям екран.

Transform
08-23-2011, 17:45
a Аndroid какво е всъщност,срещал съм го по телефоните,но какво е всъшност?

Nam3less3
08-23-2011, 17:47
a Аndroid какво е всъщност,срещал съм го по телефоните,но какво е всъшност?Операционна система на Гугъл за телефони и таблети, най-популярната и ползваната в света, известан е със своята функционалност, неограниченост, възможност за персонализация, а и има продукти с нея на всякакви цени, от всякакви производители и т.н.

Версия 2.x е за телефони(макар че има и евтини таблети с нея), а версия 3.x honeycomb е за таблети, и всички таблети с нея също са със чипсет nvidia tegra2, ама сега в новия андроид 4 ice cream sandwich ще има доста промени и обединение на 2те версии.

straus
08-23-2011, 17:50
препоръка - вземи си един лаптоп и не се занимавай с глупости, таблета е все едно да си купиш по - голям gsm

Nam3less3
08-23-2011, 17:52
препоръка - вземи си един лаптоп и не се занимавай с глупости, таблета е все едно да си купиш по - голям gsmМи някой хора обичат тъчскрийни и им е омръзнал windows, а по-скъпите таблети почти нямат gsm функция даже(а сим картата им служи само за мобилен интернет).

straus
08-23-2011, 18:15
препоръка - вземи си един лаптоп и не се занимавай с глупости, таблета е все едно да си купиш по - голям gsmМи някой хора обичат тъчскрийни и им е омръзнал windows, а по-скъпите таблети почти нямат gsm функция даже(а сим картата им служи само за мобилен интернет).
Аз говоря така, защото сравних един iphone с ipad, като изключим gsm функцията, няма особенна разлика в това което предлагат двете устройства. Виж ти си голям фен на мобилните устройства, гледам че по тия теми си много активен и сега ще почнеш да ми обясняваш кое какви възможности има, но по - добре си ги спести. Колкото и възможности да има един таблет не можеш да му инсталираш cs1.6, да вържеш една мишка и да разцъкаш. Давам ти прост пример, да не говорим ако трябва да набираш текстове, да направиш презентация, таблици и т.н. Не знам автора дали прави такива неща, но ако е ученик/студент, дори и да не прави рано или късно ще му се наложи и ако избере да си купи лаптоп, ще може да го направи докато пътува, по време на междучасието в близкото кафе.

gadgetsbg
08-23-2011, 18:17
straus, от гуглето са помислили за това :) На android можеш да му вържеш клавиатура и мишка.

Поздрави

straus
08-23-2011, 18:25
straus, от гуглето са помислили за това :) На android можеш да му вържеш клавиатура и мишка.

Поздрави
Да не говорим колко много приложения се правят за Windows, другите операционни системи никога няма да го настигнат. Просто казано на windows можеш да правиш всичко, това му харесвам. Виж в крайна сметка всичко зависи от нуждите на потребителя, те за това и останалите устройства намират своя ниша на пазара. По - лесни за употреба, особенно за хората които не са много на Ти с компютрите.
Автора иска мнения и препоръки, това е от мен :)

Nam3less3
08-23-2011, 18:36
Айпада е айфон с голям екран и API-та за писане на приложения и в апп стор има доста приложения специално за айпада което е добре, но таблетите с android honeycomb са друга работа вече, имат много по-малко ограничения(но са леко по-бавни и няма толкова аппс за тях, но имат по-хубав интерфейс за таблети).

autista88
08-23-2011, 18:37
бла-бла

:D :D

Идеята на таблета въобще не е да инсталираш цс 1.6, да правиш презентации и прочие неща.

Това за windows дори няма да си правя труда да го коментирам.

Авторе, вземи си Hp Pro book 4530s: http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_4530s-hp_probook_4530s_LH306EA

4 ядрен процесор, видеокартата е достатъчна и за новите игри, лаптопа е супер.

straus
08-23-2011, 18:40
бла-бла

:D :D

Идеята на таблета въобще не е да инсталираш цс 1.6, да правиш презентации и прочие неща.

Това за windows дори няма да си правя труда да го коментирам.

Авторе, вземи си Hp Pro book 4530s: http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_4530s-hp_probook_4530s_LH306EA

4 ядрен процесор, видеокартата е достатъчна и за новите игри, лаптопа е супер.
Очевидно автора е останал с впечатлението, че таблета е същото като лаптоп, опитвам се да му обясня къде са разликите, за да прецени сам.
В крайна сметка и ти му препоръча лаптоп нали?

autista88
08-23-2011, 18:50
Е, да. Таблетите са за хора, които искат постоянно да са свързани с интернет, да гледат филми, скайп и т.н, но дотам.

Лаптопа става за повече неща и ще му е по-полезен, пък и е по дурако-устойчив.

Transform
08-23-2011, 23:23
Мерси за препоръките,
спрял съм се на Acer Aspire 5336 , добър ли е?

E404
08-24-2011, 01:17
Избягвай Acer, ниско качествени са, познати с такива лаптопи се оплакват че прегряват.
DELL/Toshiba/ASUS/Lenovo са все добри производители. Кажи конкретно към кой модел си се насочил :smt120

GregoryHouse
08-24-2011, 03:43
Избягвай Acer, ниско качествени са, познати с такива лаптопи се оплакват че прегряват.
DELL/Toshiba/Lenovo са все добри производители. Кажи конкретно към кой модел си се насочил :smt120

gadgetsbg
08-24-2011, 11:49
Може да ви прозвучи странно, но Acer в момента са лидер при лаптопите. Най-голямо производство, най-голямо потребление, което ги задължава да са на ниво с качеството. Нормално е най-много оплаквания да идват точно от тази марка, понеже ако сте забелязали всеки 3ти или може би дори 2ри в БГ е с лаптоп Acer (а аз съм с наблюдения, че около 10% от потребителите използват правилно машините си). Отделно редовно ги препоръчвам на приятели, имам 2 такива в къщи - не са мръднали. Изработката им е качествена, чистят се адски лесно, с 2 думи добре се справят. Дори да не вярвате на думите ми спокойно можете да напишете Acer vs Dell примерно (понеже това са 2та производителя с най-голямо потребление) и да видите коментари. В момента 2те марки са на кантар, но заради по-голямата гама се купуват Acer.

ПП Greg, Lenovo не са IBM :) Китайците купиха производството преди време, но както винаги занижиха контрола на качеството.

Поздрави

autista88
08-24-2011, 12:06
Мерси за препоръките,
спрял съм се на Acer Aspire 5336 , добър ли е?

Стар процесор, гадно видео - какво повече му трябва на човек.

За марките - най-добре е Dell/Lenovo/HP, не е като да не знам. ACER предлагат цена/характеристики и заради това се продават толкова, имат доста хубави модели.

За тези пари се насочваш или към това:

http://laptop.bg/laptops-samsung-RV518-samsung_rv518s02bg

GregoryHouse
08-24-2011, 14:45
ПП Greg, Lenovo не са IBM :) Китайците купиха производството преди време, но както винаги занижиха контрола на качеството.

Поздрави

Миcля, че бях казал, че cа бившите IBM. Китаиците cе cправят доcта добре cпоред мен c това Леново. Проcто cа cе ориентирали към бизнеc клаcа, вмеcто към геймъри :) Иначе cъпорта на Леново проcто цепи мрака :)

autista88
08-24-2011, 16:05
Не знам колко са се ориентирали към бизнес класа, ама са пуснали един модел - y570, който е трепач.