PDA

View Full Version : Новият и бившият дилема



DragonLady
08-23-2011, 17:28
Привет, пак съм аз :D
Преди една седмица прекратих връзка ( по точно той я прекрати ) от разстояние продължила 1год и 9 месеца ( силна и емоционална ). С бившият решихме да останем добри приятели и се чуваме по няколко пъти на ден. Аз реших, че трябва да продължа наред и се запознах с едно момче 2 години по голямо от мен - голям сладур, готин характер ( само кофти, че е по нисък от мене ама нищо, не е болка за умиране ) и днес бяхме на среща. Но аз с цялата си глупост като говорих с бившият ми по рано днес му казах, че ще ходя на кафе уж с приятелка ... Срещата ми мине много добре ( даже повече от добре ) и виждам перспектива в новото момче. Проблема е в това, че от една страна искам да съм честна с бившият, а не да го лъжа ( както направих днес ), но от друга страна минала е само 1 седмица, а аз вече съм с друг ( някой ще каже ми щото си к**ва, не не съм, просто не искам да си губя времето и исках най-сетне момче от моя град ), и кой знае колко лошо и остро ще реагира и какви ще ми ги наприказва, а тогава вече ни приятелство ни нищо. Моля ви за съвет и безпристрастно мнение. Съжалява ако нещо не съм описала като хората, просто още съм под афект.

пс пиша от акаунта на сестра ми, ама си забравих паролата ... ( за кой ли път )

LeprikonA
08-23-2011, 17:36
разбирам ти положението, ОБАЧЕ, щом връзката е прекратена, той (бившият) няма право на глас вече, а ти не си длъжна да слушаш, че да не говорим пък за обяснение.. мисля си, че ограничаването на приятелството ще е добър вариант, ако искаш да продължиш напред, защото иначе скоро няма да можеш да се откъснеш от миналото.. а и си представи реакцията на новото момче, ако дори когато си с него ти звънне бившият и почнете сладко сладко да си говорите.

DragonLady
08-23-2011, 17:38
Казах на новият как стоят нешата с бившият, за да сме си наясно от сега, да няма лъжи тайни и тн.

xXxPrivateLovexXx
08-23-2011, 17:49
Уау ,доста позната картинка :D
По темата: не се чувствай длъжна по никакъв начин да се обясняваш на когото и да било.Ти си свободна и можеш да правиш каквото си искаш с който си искаш. Хубаво е ,че сте останали приятели,но ти имаш лично пространство и не забравяй ,че никой не може да влиза в него :oops:

fenkaaa
08-23-2011, 18:02
разбирам ти положението, ОБАЧЕ, щом връзката е прекратена, той (бившият) няма право на глас вече, а ти не си длъжна да слушаш, че да не говорим пък за обяснение.. мисля си, че ограничаването на приятелството ще е добър вариант, ако искаш да продължиш напред, защото иначе скоро няма да можеш да се откъснеш от миналото.. а и си представи реакцията на новото момче, ако дори когато си с него ти звънне бившият и почнете сладко сладко да си говорите.

SmilezZz
08-23-2011, 18:02
Давай с новото момче,щом ти харесва. За бившия ти да не ти пука. Връзките от разстояние не са лесна работа и в повечето случаи не си струва,защото просто понякога на човек му се иска човека да е до теб,просто за да знаеш,че има човек до теб,който те обича и подкрепя. Така,че.... Не му мисли.

jeezloxxy
08-23-2011, 21:50
Дилемата таратор или айрян > дилемата новия или стария.

DragonLady
08-23-2011, 22:22
Айде спамаджиите къш! Темата е сериозна и очакваш сериозни отговори!

jeezloxxy
08-23-2011, 22:25
Ок,сериозен отговор: новия.
Happy? :(

DragonLady
08-23-2011, 22:29
Ммм дам тва е друго нещо, по приличащо на отговор.

onestar
08-23-2011, 22:34
Новият е най-добрия избор.

Обясни на бившия как стоят нещата. Може да се направи на обиден, наранен и бла-бла, при което да не се чувате извесно време, но той като бивш няма право да те ограничава по някакъв начин или пък да ти се меси в личните отношения с други момчета.

С една дума ако е момче на място ще те разбере и дори подкрепи, 'щото ще те вижда щастлива. Или в по-лошия случай ще прекратите отношенията си докато свикне с мисълта, че излизаш с друг, след което при двустранно желание ще ги подновите наново...

Не пропускай шанса си. Бвшия си е бивш. :)

ccdesigns
08-24-2011, 00:34
Бъди честна със стария :)

MaLkaTa_LaDy
08-24-2011, 06:00
Ти си ку**а. Ама не, сериозно минала е само седмица, причината да скъсате е че той така е поискал - тоест ти не си искала да се разделяте, и вече излизаш с друг...
П.с. Кажи всичко на стария, защото му го дължиш след толкова дълга връзка.

LeprikonA
08-24-2011, 08:40
Казах на новият как стоят нешата с бившият, за да сме си наясно от сега, да няма лъжи тайни и тн.

и на бившият кажи, че вече няма право да иска обяснение и ще си готова за продължаване напред :)

glezan4e
08-24-2011, 10:03
И аз смятам, че трябва да си признаеш пред бившия, но не изпадай в подробности.. едно "аз продължих напред, ще се радвам да го направиш и ти".

п.п. да поддържаш добри отношения с бившия - илюзия..не съм го правила именно заради такива моменти "да му кажа ли", "за каква ще ме помисли" и т.н. ;)

Biskfitka
08-25-2011, 19:29
Аз напълно те разбирам.Ако нямаш силни чувства към бившия продължи с новото момче,но не бързай.

elysunny
08-25-2011, 19:33
много мъка в тва твое семейство бе

sasha_90
08-25-2011, 20:33
Смятам,че сама си отговори на въпроса.Щом казваш,че виждаш перспектива в новия,бъди с него.На бившия не си длъжна да даваш обяснения и без това сте само приятели.