PDA

View Full Version : Тонколони за компютър



Nqkuf
08-23-2011, 18:12
Тези тонколони + баса дали стават и за компютър, защото пише с-ма за домашно кино?

http://www.technomarket.bg/products/09030530/elite-ht-600

straus
08-23-2011, 18:16
боклуци... ако искаш 5.1 си приготви 100+, иначе само ще си дадеш парите на вятъра

Nqkuf
08-23-2011, 18:20
Търся най-евтиното, колкото да имам звук на компютъра, защото останах без тонколони... Затова питам дали стават за компютър?
Благодаря за отговора все пак :]

straus
08-23-2011, 18:23
Търся най-евтиното, колкото да имам звук на компютъра, защото останах без тонколони... Затова питам дали стават за компютър?
Благодаря за отговора все пак :]
да, връзваш ги и свирят но ще останеш много разочарован, по добре виж имаше едни Logitech 2.1 за около 50 кинта, в пъти по - добър избор

mlakniwe2
08-23-2011, 18:30
Аз имам 5,1 40 вата общо с малко буферче и съм много доволен, вече 3-4 години-супер як звук и бас пък за кво ми е повече няя концерт да прая в нас, а и много рядко го усилвам докрай и стуваха към 60-70лв дори си е доста пари за някви си тонколони, чудя се как може да дадеш 100+ лева за тонколони :shock: за ков ти у силен звук? За кво ти е голям бас? Напълно излишни пари за глупости

straus
08-23-2011, 18:34
Аз имам 5,1 40 вата общо с малко буферче и съм много доволен, вече 3-4 години-супер як звук и бас пък за кво ми е повече няя концерт да прая в нас, а и много рядко го усилвам докрай и стуваха към 60-70лв дори си е доста пари за някви си тонколони, чудя се как може да дадеш 100+ лева за тонколони :shock: за ков ти у силен звук? За кво ти е голям бас? Напълно излишни пари за глупости
ми тогава да си земем по един чифт слушалки, тамън няма пречим на комшиите

mlakniwe2
08-23-2011, 18:41
Сори ама аз не съм богат и не мога да си позволя тонколони от 5000 лева или дори от 100 или 200, щото просто е излишно това и никога няма да похарча пари за ТОНКОЛОНИ има много по-важни неща в които мога да вложа тези пари, който има излишни парички нека си купува глезотийки и обикновено тва са някви разглезени богаташчета, които не ценят парите и труда на родителите си

straus
08-23-2011, 18:45
Ма хвани се на работа ве, не чакай мама и тате да ти донесат.

пс.Извинявай за off-topic-a

Nqkuf
08-23-2011, 19:01
да, връзваш ги и свирят но ще останеш много разочарован

Какво значи да ги връзвам? :P
А иначе, защо да остана разочарован, бързо се развалят ли?
Не държа да са много мощни... кефи ме, че има 5 тонколони, а не 2...

maksimal
08-23-2011, 19:03
Аз имам 5,1 40 вата общо с малко буферче и съм много доволен, вече 3-4 години-супер як звук и бас пък за кво ми е повече няя концерт да прая в нас, а и много рядко го усилвам докрай и стуваха към 60-70лв дори си е доста пари за някви си тонколони, чудя се как може да дадеш 100+ лева за тонколони :shock: за ков ти у силен звук? За кво ти е голям бас? Напълно излишни пари за глупости
НАПЪЛНО НЕСЪГЛАСЕН. Баса никога не е излишен. Баса е полезен.
С гордост заявявам че съм похарчил към 5 бона за колони и усилватели и съм супер доволен, щото мога да озвуча стадион 8)

точно това пък си е пълна простотия! то бива да си го усилиш колкото да гърми нормално , а не като тия в колите дет са кат надуят баса дет им падат джантите...

--Баса е полезен. / hayxahxyah явно си оглушал ..
--С гордост заявявам че съм похарчил към 5 бона за колони и усилватели и съм супер доволен, щото мога да озвуча стадион/ я не се фукай бе дрисльо .. некаф сульо пульо дето мама и тате са му дали некви джобни и айде да си купа тва онова..

Cybershot
08-23-2011, 19:10
Сори ама аз не съм богат и не мога да си позволя тонколони от 5000 лева или дори от 100 или 200, щото просто е излишно това и никога няма да похарча пари за ТОНКОЛОНИ има много по-важни неща в които мога да вложа тези пари, който има излишни парички нека си купува глезотийки и обикновено тва са някви разглезени богаташчета, които не ценят парите и труда на родителите си
Това ми е манията, хоби и занимание. Парите повечет към си ги изкарал сам. :)

Амфетамини или кокаин продаваш?

Nqkuf
08-23-2011, 19:24
да, връзваш ги и свирят но ще останеш много разочарован

Какво значи да ги връзвам? :P
А иначе, защо да остана разочарован, бързо се развалят ли?
Не държа да са много мощни... кефи ме, че има 5 тонколони, а не 2...

straus
08-23-2011, 19:33
Звука нито ще е силен, нищо ще е качествен. Ще свири като тия старите продълговати касетофончета с 2 касетки. Да ги вържеш, ще рече да ги включиш в звуковата карта на компютъра посредство жак, просто жаргон.
Пак ти казвам, нищо да не очакваш, пак ще останеш разочарован.
Всеки знае, че тая марка е най - евтиното което се предлага на пазара и съответно най-некачественото. Абе... не знам какво повече да ти обяснявам, ако толко си ги харесал ходи ги взимай, ама скоро да не пуснеш пак тема, че си търсиш колони

Nqkuf
08-23-2011, 19:39
Старите ми бяха такива http://www.koralsoft.com/eshop_details.php?lang=bg&products_id=1807

и бях много доволен... нещо подобно търся :]

ПС: Добре, ще събера стотина лева, но не повече. Дайте предложения (по възможност от Техномаркет/полис)

straus
08-23-2011, 19:50
http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529106
това са твойте колонки, не съм гледал дали ги има в технополис ама се намират на доста места ;)

capslock
08-23-2011, 19:57
Хора вчера си зех тези http://www.kolko.bg/en/genius-sp-hf500a-multimediyni-tonkoloni-en/p/1630238 Супер са страхотен бас, дървени са следователно страходно качество.Абе за мене са най-добрите струват 40лв.

gadgetsbg
08-23-2011, 20:19
Бих ти препоръчал да си търсиш не марка а характеристики. Поне двулентови колонки обхващащи честотен диапазон 60hz-20khz биха били перфектен избор на тази цена (добре е да питаш дали това е диапазона на колонките или на усилвателя). Ако намериш колонки с подобни характеристики, то те биха били около 5-10W, но звука който ще вадят ще е страхотен. Винаги можеш да си вземеш по-мощни, но с честота 150hz+ ниските ти ще са...

Поздрави

Nqkuf
08-23-2011, 20:19
http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529106
това са твойте колонки, не съм гледал дали ги има в технополис ама се намират на доста места ;)
Харесват ми, Logitech е хубава марка...
Благодаря :]

ПС: gadgetsbg, благодаря ти за мнението :]