PDA

View Full Version : Най-добрата ми приятелка.



ddeennyy
08-23-2011, 21:24
Приятелки сме от 10 години и сме доказали една на друга, че можем да си разчитаме. Но това лято всичко се промени, тя започна да излиза от време на време с друга компания, а те й влияят супер зле. Тръгна с един от тях, започна да пуши, пие, а от време на време и трева. Говорих й, но тя изобщо не се и опитва да ме разбере. Не знам какво да правя. Да неин си е животът, но все пак я обичам като сестра и не искам да става като останалите. Ако имате някакъв съвет ще ви бъда благодарна.. !

sisi92
08-23-2011, 22:26
Това е много кофти и наистина ти съчувствам ... :smt056
Ти си говорила с нея.. явно има огромно влияние от другата компания...
а тя защо отиде при тях?
:-o

ddeennyy
08-23-2011, 23:20
всъщност заради момчето, което е пълен боклук..

sm_95
08-24-2011, 07:25
А сигурна ли си, че при разговора си подходила правилно?
Като за начало с никакъв случей не обиждай момчето, което харесва. Най-много да ти се вбеси и да не те излуша изобщо.
Опитай се да започнеш с това, че държиш на нея, че се притесняваш и т.н. Щом сте приятелки от 10 години, тя все ще успее да те разбере и да спре поне с тревата (това е най-лошото от трите).

А на колко сте години? А ти опитвала ли си се да излезеш с тази компания и да разбереш с какво и как и влияят толкова много?

ddeennyy
08-24-2011, 10:17
Не наистина й говорих нормално. Опитах се да й обясня, че това само й вреди.. С компанията излизах, общо взето единственото нещо, което правеха беше да й бутат цигари в устата. Просто не знам какво да правя явно на нея й харесва, но не искам най-добрата ми приятелка да се превръща в боклук. На 14 години сме и двете :(

sm_95
08-25-2011, 22:39
Ако тя е решила да стане боклук няма как да я спреш. Съжалявам, но това е истината. Гледай да избягваш да лепиш такива етикети пред нея, защото са много относителни (и аз пуша нон-стоп и си пийвам като се събера с компания ама това прави ли ме боклук?)
Това момче ако е такъв какъвто предполагам много скоро ще започне да и прави номера и т.н. В тези моменти трябва да си до нея. Не се отръпвай само, защото не ти харесва средата в която е. Помоли я да изкарвате един ден в седмицата само двете. Старай се да и показваш, че ти продължаваш да държиш на нея и именно за това се тревожиш толкова. Не изисквй да спре да пуши и пие. Карай постепенно, най-вече се постарай да я откажеш от тревата (това вече го казах), но не очаквай да стане от раз. Трябва да се воуръжиш с търпение и много, много разбиране. Сега е влюбена и е нормално да е заслепена.
Попитай я директно защо пуши трева. Сигурно ще ти отговори, че се чувства яко и от там следва въпроса само това ли е начина. Карай го лекичко и ще видиш, че нещата ще тръгнат на добре.