PDA

View Full Version : Вашите методи



Ramonaaa
08-24-2011, 13:42
Наближава 15 септември и затова реших всеки /тези, който наистина учат/ да сподели тук свойте методи и начини чрез, който усвоява и запомня по-лесно учебния матерял /някой урок например/ :-)

Amazin
08-24-2011, 13:44
Уча само преди контролни. През останалото време най-много да прочета 1-2 пъти урока, за да разбера що-годе за какво става въпрос. Или пък уча здраво, ако знам, че ще ме изпитат по нещо. :D

Soraq
08-24-2011, 14:07
Уча само преди контролни. През останалото време най-много да прочета 1-2 пъти урока, за да разбера що-годе за какво става въпрос. Или пък уча здраво, ако знам, че ще ме изпитат по нещо. :D
same

Altamira
08-24-2011, 14:16
аз карам на късмет и хубавото е, че в повечето случаи засега успявам да докарам шестиците. иначе уча само при гадните учители и преди изпитване\контролно. в 2\3 от случаите въобще не знам за какво говорим в час...

buXti4Ka
08-24-2011, 14:47
аз карам на късмет и хубавото е, че в повечето случаи засега успявам да докарам шестиците. иначе уча само при гадните учители и преди изпитване\контролно. в 2\3 от случаите въобще не знам за какво говорим в час...

и аз така,обикновено имам супер късмет като става въпрос за учене

LeprikonA
08-24-2011, 16:12
за бележкарство ако говорим - много е лесно - учиш за изпитване по желание,докато мине целия клас спиш с месеци, ако дойде контролно сядаш и си научаваш за него и готово :D иначе по предмета, който предизвиква интерес у теб - редовно. а за леснота - ако ти харесва ти влиза в главата, ако ли не - книжленца малки по джобове тайни :D :D

Chacho
08-24-2011, 18:06
В даскало слушах в час и най-много да прочета отгоре, отгоре материяла.


Сега имам само предмети, по които се решават задачи и чета 1-2 пъти теорията, след това разписвам всички определения/твърдения/теореми (ако има) и ги уча. Ревашам типови задачи и накрая уча доказателствата в теорията. Накрая конторлно решавам разни задачи и се опитвам да изкажа теорията (понякога пиша, зависи колко е като количество и колко е трудна)

Доста време отнема, но накрая няма празно място. Днес даже вързах 3ка :D :D :D

Hayashi
08-24-2011, 18:38
По интересните ми предмети слушам в час и запомням 90 % от чутото. Иначе имам фотографска памет и след като съм прочела дадения урок два пъти го помня перфектно. (освен ако не е по физика)

Имам една по история, която много си ме харесва и всеки час при нея бях кукуряк. Че тя гадината искаше урока да ѝ го знаеш дума по дума. За нейните часове учех, ама аз историята си я харесвам, така че не съм отделяла повече от 45 минути за 2-3 урока.

Имам предмети като биология и физика, по които уча три пъти на срок, съответно да изкарам трите оценки. Пак научавам целия учебник само че не всеки час.

Най-важното е да хванеш психологическия номер на учителя и да разбереш при кой какво може и какво не. xD