PDA

View Full Version : Тестовете отрицателни, а цикълът не идва..



missEvance
08-24-2011, 13:02
Здравейте първо.. :)
Надявам се да няма повторение на темата и се извинявам ако е така..
Значи моя проблем е следния: Цикъла ми закъснява с около 12 дни, а теста за бременност, който си направих седмица след закъснението от притеснение се закова на отрицателен.. Исках да попитам на какво може да се дължи това? И има ли вариант теста ми да 'лъже'? За гинеколог часа ми е за след две седмици, а аз се панирам още от сега по въпроса .. По принцип цикъла ми закъснява само с няколко дни, максимум 5, но този път прекали и ме притеснява доста ;x

kalpazanka
08-24-2011, 14:22
На колко си? Откога менструираш? Колко ти е МЦ?
За пръв път ли закъснява? Проблеми с теглото имаш ли? С окосмяването?
Майка ти с редовен цикъл ли е?
Медикаменти пила ли си?
Тестът с първа сутрешна ли беше? Каква марка беше?

missEvance
08-24-2011, 16:40
На колко си? Откога менструираш? Колко ти е МЦ?
За пръв път ли закъснява? Проблеми с теглото имаш ли? С окосмяването?
Майка ти с редовен цикъл ли е?
Медикаменти пила ли си?
Тестът с първа сутрешна ли беше? Каква марка беше?

Здравей и благодаря за бързия отговор. :-)
На 18 години съм, менструирам от 12 годишна, МЦ ми е около 5-6 дни, максимум 7.
Не ми закъснява за първи път, по принцип ми закъснява всеки месец с около 2-3 макс 4. Но юни месец ми закъсня със 7..
Нямам проблеми с теглото, нито с окосмяването.
До колкото знам, да, майка ми е с редовен цикъл. Не съм пила никакви медикаменти освен преди няколко 1 аспирин протект.
Тестът го правих с 4тата или 5тата. Не обърнах внимание на марката, но мисля, че си беше надежден, защото все пак дадох 10 евро за него.. :shock:
Интересното е, че колема ме боли от време на време, като, че ще ми дойде всеки момент.. но няма нищо :S Така съм от няколко дни...

ThisIsMe
08-24-2011, 17:47
Кажи колко ти е продължителността на МЦ (например 28 дни),а не на менструацията и точен ли ти е ?
Ако е така сметни дали си била в овулация!Направи си още един тест за по-сигурен резултат!

missEvance
08-24-2011, 19:07
Продължителността е между 31-33 дни, всеки месец е различно, никога не идва на точната дата в която съм го сметнала.. В повечето случаи закъснява.
Мисля утре да си взема още един тест за всеки случай.. но след като този който си направих се 'закова' на отрицателен си мисля, че не е от това.. :neutral:

kalpazanka
08-24-2011, 19:08
Кога е бил рисковият полов акт?
Следващият тест да е с първа сутрешна урина.
Не е никак зле да те види гинеколог.

missEvance
08-25-2011, 19:00
Кога е бил рисковият полов акт?
Следващият тест да е с първа сутрешна урина.
Не е никак зле да те види гинеколог.

Направих още един тест и пак беше отрицателен.. Беше друга марка, не като предния.. но още няма нищо. А ми преместиха срещата при гинеколог за 7ми октомври.. :( :shock: Не знам дали да се притеснявам, че тестовете лъжат или ... ;х

kalpazanka
08-25-2011, 19:12
В чужбина ли си?

08-25-2011, 19:50
Кога е бил рисковият полов акт?
Следващият тест да е с първа сутрешна урина.
Не е никак зле да те види гинеколог.

Направих още един тест и пак беше отрицателен.. Беше друга марка, не като предния.. но още няма нищо. А ми преместиха срещата при гинеколог за 7ми октомври.. :( :shock: Не знам дали да се притеснявам, че тестовете лъжат или ... ;х
Моляя? Какви са тия гинеколози бе? Не можеш ли да си намериш друг?

missEvance
08-25-2011, 20:08
Моляя? Какви са тия гинеколози бе? Не можеш ли да си намериш друг?

Такива са... :-x Безотговорни.. нямали часове за по- рано. А ако ида на преглед в частна клиника ще ме оръсят най-малко 120 евро.. :shock:

08-25-2011, 20:46
Моляя? Какви са тия гинеколози бе? Не можеш ли да си намериш друг?

Такива са... :-x Безотговорни.. нямали часове за по- рано. А ако ида на преглед в частна клиника ще ме оръсят най-малко 120 евро.. :shock:
пф, това е ужасно. не можеш ли да отидеш в някоя друга болница?

missEvance
08-25-2011, 20:52
пф, това е ужасно. не можеш ли да отидеш в някоя друга болница?

Няма как.. имаме само една болница в нашия град и точно в нея ми назначиха час за октомври месец.. Единствения ми вариант е да чакам :-( А до тогава да се изприщя от притеснение къде е проблема ?! :?

08-25-2011, 21:01
пф, това е ужасно. не можеш ли да отидеш в някоя друга болница?

Няма как.. имаме само една болница в нашия град и точно в нея ми назначиха час за октомври месец.. Единствения ми вариант е да чакам :-( А до тогава да се изприщя от притеснение къде е проблема ?! :?
Според мене няма смисъл да чакаш, до тогава най-вероятно ще ти е дошло поне 2 пъти. Проблема е там, че ти се стресираш, притесняваш се и това пречи да ти дойде. Ако се успокоиш, кажеш си , че всичко ти е наред, ще видиш как всичко ще се нормализира и ще си ти дойде.

Biskfitka
08-25-2011, 23:06
А всъщност правила ли си секс без презерватив,за да се притесняваш?

08-25-2011, 23:11
А всъщност правила ли си секс без презерватив,за да се притесняваш?
И изобщо да се е късал презерватив? Изхлузвал? Изпарявал? :?

missEvance
08-26-2011, 12:38
Имам причини да се притеснявам, защото с приятеля ми сме заедно от две години и понякога използваме презерватив, понякога не. Знам си дните на овулация и гледаме да сме внимателни точно тогава..
Макар, че двата теста които показаха отрицателен ме успокоиха, все още не знам къде е проблема и защо вече втора седмица цикъла не идва ?! :(

bloodyF
08-26-2011, 14:49
ами бих те посъветвала обичайното нещо-бабини глупости...яж лъжичка канела и би трябвало да ти дойде (смисъл при много момичета, вкл. и аз действа)
знам че са глупости, калпазанке(щото най-първа ще ме ''осъдиш''), ама по-добре отколкото да седи и нищо да не прави...
пътувала ли си наскоро?
защото това може да е причина//

kalpazanka
08-26-2011, 16:13
Няма да те съдя, защото това е на принципа "може да не помогне, но няма да навреди" 8-) Ефектът е на ниво психика /т. е. плацебо/.

Biskfitka
08-26-2011, 16:42
Мани тая канела,аз веднъж пробвах,щях да се удавя с тоя прах в устата 8-) случая ми беше същия като на момичето,не ми идваше 1 месец даже...;д
Топлото ;д на корема помага-в смисъл топла вода в ниската част на корема,но да не се изгориш иии коремни преси...и си мисли,че ще ти дойде :D :-)

missEvance
08-26-2011, 18:11
Мани тая канела,аз веднъж пробвах,щях да се удавя с тоя прах в устата 8-) случая ми беше същия като на момичето,не ми идваше 1 месец даже...;д
Топлото ;д на корема помага-в смисъл топла вода в ниската част на корема,но да не се изгориш иии коремни преси...и си мисли,че ще ти дойде :D :-)

Тъкмо се връщам от магазина с канелата, честно !! :D Миналата седмица пих от този чай, от лука дето.. нямаше никакъв ефект :D Но пък четох и по испански сайтове, че канелата помагала.. сега ще пия пък да видим :shock: Ако и от нея не стане ;х ще трябва да гледам и други бабини деветини...



пътувала ли си наскоро?
защото това може да е причина//

Не.. не съм пътувала по-далеч от 70км от града ми.. така, че изключих варианта за смяна на климата.. ;х

bloodyF
08-26-2011, 19:52
номера с канелата се прави така:
гребваш една лъжица чаена канела и я пъхаш в устата, ще ти влезне в носа, ще ти се повръща но недей...пийни нещо малко (вода, малко) да мине и после хапни нещо ииии така..
успех : )

WishICouldForgetYou
08-26-2011, 19:58
В кой град си, че има само 1 болница/поликлиника? :-o
В Испания ли си btw?
Малко оффтопик ама..

Btw спри да мислиш лоши неща, защото по този начин стресът надделява и ако не се успокоиш скоро и не си кажеш, че всичко е наред, няма да се оправят нещата.


ПП: Някой спомена за канела.
Това пък за пръв път го чувам. Чувала съм всякакви други неща, но за канела не. :-o Опитай с това и мисли положително.
После сподели какво е станало.

missEvance
08-26-2011, 20:13
В кой град си, че има само 1 болница/поликлиника? :-o
В Испания ли си btw?


В Испания, да. Само една е защото близо до града направиха една болница, която е най- голямата в областта. Щом тук в града най- скорошния свободен час за гинеколог е за 7ми октомври, сигурно в другата ще е през 2012та.. ;х

Преди малко пробвах да сваря канелата с вода, както бях чела. Ама стана една лепкава, противна течност, която две глътки ми бяха достатъчни да я изхвърля.. И направих това с лъжицата, както каза bloodyF .. и сега чакаме :-o И мисля положително, или поне се старая.. :oops:

missEvance
08-27-2011, 12:43
Все още нищо... :? :( Ако отида в аптеката ще ми дадат ли нещо да пия без рецепта? Или трябва задължително да имам рецепта?

SmilezZz
08-27-2011, 13:02
Няма да е лошо да ни кажеш кога е бил рисковия полов акт ?

missEvance
08-30-2011, 18:15
Както вече казах си следя овулацията и се пазим именно по това време. Но не мога да кажа с точност кога е било рисково и кога не :s Но след два теста знам, че бременност няма. Успях да си запиша час при частен гинеколог за понеделник.. Да видим тогава. Но за сега имам само болки, все едно ще ми дойде.. но в края на краищата не идва и това е :s

mechtaq_za_teb
08-31-2011, 08:09
Както вече казах си следя овулацията и се пазим именно по това време. Но не мога да кажа с точност кога е било рисково и кога не :s Но след два теста знам, че бременност няма. Успях да си запиша час при частен гинеколог за понеделник.. Да видим тогава. Но за сега имам само болки, все едно ще ми дойде.. но в края на краищата не идва и това е :sИ на мен ми се е случвало така да ми закъснява. В крайна сметка се оказа, че имам гинекологичен проблем и след лечение ми идва на 28-29 дни.

Eternal_Chaos
07-25-2012, 10:53
Хора аз имам същия проблем, закъснява ми с около седмица.. направих си 3 теста и трите бяха отрицателни, много съм притеснена не ми е закъснявало до сега..

cyclops
07-25-2012, 11:11
Може да е от климата, жегите, стрес..редица фактори. Ако пропусне този месец и/или закъснее пак и другия отиди на гинеколог :)

Amore-Mio*
07-26-2012, 17:07
Ако теста е направен 14 дни след рисковия полов акт, то резултата от тестовете е верен. Закъснението може да се дължи на много причини: стрес, климат, напрежение, антибиотици и т.н.

love_123
09-22-2014, 11:28
за сега моя цикъл закъснява с 3 дена но още не знам кога ще ми дойде