PDA

View Full Version : Първо пътуване със самолет-съвети



sashinka95
08-24-2011, 13:10
Здравейте,
След две седмици ще пътувам със самолет до Страсбург. Много се кефя, но и се притеснявам, защото ще ми е за първи път. Притесняват ме проверките по летищата и самия полет. Не знам правилата. Моля, тези които знаят повече да дадат малко повече информация.
Благодаря предварително. :) :) :)

association
08-24-2011, 13:55
Няма от какво да се притесняваш. Трябва да знаеш, че ограничението за тегло на багажа е 20 кг. Оттам нататък се заплаща, и то доста солено. Ръчният ти багаж да е по-лек от 10 кг и в него не може да има течности, кремове, пасти. В самолетите дават за ядене и пиене, така че няма да нужда да си носиш.
Като пристигнеш на летището си чекираш багажа на едно гише. Проверяват ти лична карта/паспорт, билет и тн. Минаваш през още една проверка за документи, после през метален детектор (може да те накарат да си събуваш обувките :D) и после имаш малко време преди полета да пазаруваш в duty free магазините. Следи таблата, за да видиш кога трябва да се качиш на самолета. Като дойде време минаваш през последна проверка на бордната карта и документите, качваш се на едно автобусче (или минаваш през ръкав на летището - зависи от летището) и си в самолета. Там вече си намираш мястото и се наслаждаваш на полета. При излитане е добре да си запушиш ушите, защото има голямо налягане и може да започнат да пищят. Някоя любезна стюардеса ще дойде по някое време да ти предложи за ядене, за пиене и така...
Приятен полет и весело изкарване! Ако имаш още въпроси - съм насреща..:)

08-24-2011, 16:22
Пътувала-съм-няколко-пъти.притеснявала-съм-се-как-ще-стигна-до-самолета-и-проверките-до-там...:D-не-толкова-от-полета--въпреки-4е-отвреме-на-време-и-в-самолета-е-страшно-и-се-4уват-някви-странни-звуци-:D-в-софия-летището-е-малко-но-в-др-радове-като-мадрид--съм-ходила-километър-пеш-и-няколко-км-с-метро-за-да-се-стине-до-самолета-:D

autista88
08-24-2011, 16:27
Направо те возят с хеликоптер до истинският самолет, че летището е с размер 150х150 километра.

Anesha17
08-24-2011, 16:35
Как ще се притеснявате от такива неща,това е адското изживяване.Щом ще ти е за първи път ще имаш яко тръпка.Много ме кефи излитането и кацането,те се чувстват най-много,иначе докато си във въздуха е същата работа все едно си на земята.Седни до прозорец,ако имаш възможност.Супер якото изживяване е,ще видиш :P