PDA

View Full Version : Моята кардио тренировка ?!



jh97
08-24-2011, 13:43
Значи на 14 съм, от месец и половина съм на диета и през ден правя кардио на велоергометър, значи искам да разбера дали го правя достатъчно време с достатъчна бързина и достатъчно ли калории съм свалил, сега ще ви опиша темпото:
Time/Време: 30 минути
Speed/Темпо: 22.0
Call/Изразходени калории: 350.0
това пише след като приключа, добре ли се справям или иска още бързина или още време или трябва повече изразх. калории ?

pencilwarrior
08-24-2011, 14:47
Значи на 14 съм, от месец и половина съм на диета и през ден правя кардио на велоергометър, значи искам да разбера дали го правя достатъчно време с достатъчна бързина и достатъчно ли калории съм свалил, сега ще ви опиша темпото:
Time/Време: 30 минути
Speed/Темпо: 22.0
Call/Изразходени калории: 350.0
това пише след като приключа, добре ли се справям или иска още бързина или още време или трябва повече изразх. калории ?

Зависи каква ти е диетата, а 350 калории са 2 вафли, така че... Внимавай какво ядеш и не се мятай на "диети" само на плодове или зеленчуци и т.н.
А и ти си на тая програма от месец и половина, що питаш нас добре ли е и има ли резултат? :?

jh97
08-24-2011, 15:46
Не, просто питам дали кардио тренировката ми струва

musicinmyveins
08-24-2011, 16:47
350 калорий нищо не са като цяло.Един кроасан 7 days има 34 гр въглехидрати 5 белтък 20 мазнини и 344 калорий.Тоест в превод изяждаш един кроасан и потенето на велоергометъра отива на кино.Та не знам какво имаш предвит под диета.Изчислил ли си си калориите мазнините въглехидратите белтъчините?Ако не си и си мислиш,че като поемаш "уж" по-малко въглехидрати ще стане :? А за кви въглехидрати ти говоря ти на НВД ли си на кво си?Дай малко инфо

firstdiesel
08-24-2011, 18:04
никви диети ... яж както си искаш или повече! ся ако се ограничиш от яденето ша си хилав цял живот!

един въпрос.. тва кардио кво ша го праиш ? кво целиш... тренираш ли нещо друго ?

jh97
08-24-2011, 20:15
Правя кардио за да сваля подкожни мазнини (изобщо мазнини) да отслабна

bathory
08-24-2011, 20:17
Струваш ми се малък за диети. Наблегни на спорта и качествена храна. Не си обърквай развитието.. :)

anonymous546178
08-24-2011, 20:41
Не е важно колко калории ще изгориш.. трудноста на велоаргометъра я настрой така, че да можеш 30 минути да поддържаш над 40 км в час.. Диети на се ти нужни.. не яж боклуци от улиците и бял хляб, спри газираното, а като ядеш сладко гледай да не е няква торта надумкана с растителна мазнина, ами да е нещо хубаво :)

jh97
08-25-2011, 05:12
Бял хляб НЕ ям, само черен пълнозърнест Тонус.
Сладко не ям, един пут в седмицата пърче натурален шоколад за енергия.
Газирано не пия от много време.
И в фитнеса поддъжам 20 км. така, че ще овелечя, но иначе от тези 20 км. по 30 мин. тениската ми се цеди направо :D

firstdiesel
08-25-2011, 19:28
да добавя нещо .... тичането според мене е доста по добро и естествено кардио ... малко или много се тренира и горната част на тялото

а до горене на мазнините ... давай тренирай някъв спорт, кат ти се ускори метаболизма ша махнеш мазнините, пък и кат изградиш и малко мускулна маса тая мазнинка и да си остане пак ще е добре ;)

zero
08-25-2011, 20:37
Пулса е важен, пулса ...
И най-добре бягай сутрин на гладно на чист въздух (по възмможност) ..
да бягаш/караш на уред :? файда е, но зимата ^^

jh97
08-26-2011, 06:32
Да, но като бягам на стадиона правя 3 обиколки след това почивка 40 сек. и правя още 2... нататак не ми остават никакви сили, виждам, че от кардиото във фитнеса (колелото) много повече се изпотявам, а на стадиона доста по-малко а съм супер изморен и задъхан

musicinmyveins
08-26-2011, 06:51
Трябва да дишаш правилно!Аз наскоро почнах по 6 километра и половина иначе преди бяха около 4 и половина.Еми ако не се задавя или нещо да загубя ритъм проблем с въздуха нямам до края.Oбаче краците почват да сдават багажа на 5тия километър и ми е умирачка до края :D Та по-добре за мене е тичането (въпреки,че колелото ми е по-приятно ако съм някъде по баирите на Витоша :D както и да е там кардио не става).Вместо да проиш обиколки гледай времето.Примерно си направи някав плейлист който да е 15-20 минути и тичай докато свършат песните (аз лично винаги тичам с музика,че понякой път ме надъхват и продължавам въпреки,че ми се лази по тротоара) .Най-добре е да тичаш от 20 минути нагоре,но ако не можеш да го издържаш карай на 15.(Никой не се е родил научен че и всеки да издържа разстоянията).Пробвай 20минути тичане на стадиона без почивка с нормално темпо.Гледай да дишаш ритмично демек на 3 крачки примерно поемаш на 2 издишваш.(Са да не тръгнеш да си гледаш у краката да бройш крачките :D гледай просто да е равномерно както и ляв крак дясна ръка десен крак лява ръка) Бавно и спокойно всичко ше стане.Аз харесвам и идеята с велоергометъра ама както каза muscle се иска висока скорост и ептен няма да издържиш.