PDA

View Full Version : Връзка от разстояние



Freakylol
08-24-2011, 17:28
Според вас съществува ли връзка от разстояние? Сега ще бъда 12 клас а гаджето ми 8 ( не ме критикувайте за възрастта, защото не ми пука какво мислите за това ) и ходим има няма 8 месеца и се питам дали е възможно да се поддържа връзка след като замина да уча след 12 клас ? Да обичаме се много, но разстоянието може ли да убие истински чувства ? Как мислите...

Anja
08-24-2011, 17:33
Очи, които не се виждат, бързо се забравят.

buzzzz
08-24-2011, 17:46
Според вас съществува ли връзка от разстояние? Сега ще бъда 12 клас а гаджето ми 8 ( не ме критикувайте за възрастта, защото не ми пука какво мислите за това ) и ходим има няма 8 месеца и се питам дали е възможно да се поддържа връзка след като замина да уча след 12 клас ? Да обичаме се много, но разстоянието може ли да убие истински чувства ? Как мислите...

8-) , ами по принцип е възможно и чувствата да се запазят.
Трябва да си вярвате много. Наистина много. И да сте честни един към друг.
Аз лично трудно бих понесла такава връзка. Постоянно в главата ми да е - той къде е сега, какво прави, с кого е, ако направи нещо как ще разбера; По принцип съм и ревнива, ии просто такава връзка я отписвам.

SisiStrange
08-24-2011, 17:47
Връзка от разстояние за повече от половин година за мен няма смисъл.

wankata7
08-24-2011, 17:52
Очи, които не се виждат, бързо се забравят.


+1

elysunny
08-24-2011, 17:53
връзка от разстояние има смисъл само когато е за малък период от време
пък и нов град, ново гадже

LeprikonA
08-24-2011, 17:57
връзка от разстояние има смисъл само когато е за малък период от време
пък и нов град, ново гадже

mrazqkindergarten
08-24-2011, 17:59
Очи, които не се виждат, бързо се забравят.


+1

Като не сте минали през това, не говорете по-добре. :) Така де, ако са истински чувствата няма да се забравите, но ако сте заедно трябва да се виждате периодично, иначе не знам... Ако ти си в чужбина, а тя тук нещата могат да се получат, ако се върнеш след известно време ... Може би, не знам, все пак от вас зависи. :-o

ThePowerOfLove
08-24-2011, 18:00
Има една година докато заминеш. А и още не си приет, нали? Мисълта ми е, че е рано да се замисляш за това.
Иначе според мен няма смисъл, защото там ще се запознаеш с нови хора, нова компания и мислиш ли, че докато те се забавляват навън на теб ще ти е интересно да си пишеш с гаджето? Просто аз не виждам защо хората така се измъчват с тези връзки. Но пак ти напомням до другата есен много неща могат да се променят - чувствата ви, твоето виждане за нещата.

Soraq
08-24-2011, 18:05
връзка от разстояние има смисъл само когато е за малък период от време
пък и нов град, ново гадже
Точно. :-D

BaffaLsc
08-24-2011, 18:23
Пуснете още една тема, тая търсачка не е за красота..

Freakylol
08-24-2011, 18:37
Е не ще се виждаме .. през ваканциите .. почивните дни.. или когато нямам изпити ще се прибирам и ще се виждаме няма да е е така 1 път в годината. При всяка възможност да се прибера ще се виждаме ..

sexa_na_kompleksa
08-24-2011, 18:52
Съгласна съм с ThePowerOfLove - до тогава има още много време, рано е да го мислиш. По-добре се съсредоточи върху изпитите и матурите, пък другото ще го измислите на момента.

AnotherDay
08-24-2011, 20:41
Без да съм чел какво е писано до сега ти казвам - НЕ ! Не се и опитвай, ще си вгорчиш живота, а след 12 клас започват супер яките ти години. Точно тогава ще е най-грешния момент да се асоциализираш защото лафиш с приятелката ти я по телефона я по скайпа ами не се размотаваш с колегите си. Гледай напред, живота не е само радост, има и тъга :)

SmilezZz
08-24-2011, 21:27
Да. Като цяло съм си против такива връзки. "Невиждани очите се забравят". Пък и на двамата ще ви е наистина трудно. И накрая просто сами ще се откажете и ще си продължите живота по отделно.

abvd
08-24-2011, 21:31
Очи, които не се виждат, бързо се забравят.
+1 Абсулютно съм съгласен :) ;)

marin4itu
08-25-2011, 09:25
Човек, който не го е преживял, няма от къде да знае има ли смисъл, няма ли. И наистина малко се разрови в търсачката, точно предната тема, в която писах, беше за връзка от разстояние.

pandiflysche
08-29-2011, 13:33
Според мен е възможна! Но трябва да вярвате един на друг много! Аз съм в подобна ситуация вече 8 месеца. Вярно понякога се съмняваме кой е честен кои не, но въпреки това чувствата са Hи запазени, дори и 2мата да се ревнуваме!

sapphire5
08-29-2011, 14:08
Според мен е възможна! Но трябва да вярвате един на друг много! Аз съм в подобна ситуация вече 8 месеца. Вярно понякога се съмняваме кой е честен кои не, но въпреки това чувствата са Hи запазени, дори и 2мата да се ревнуваме!

точно!! :P

Julliee
08-29-2011, 14:23
5 месеца поддържах връзка от разстояние.От опит ти казвам-не си струва.Откажи се.Единият все ще се измори да чака и тогава ще започнат сцените.По-добре приключи нещата сега

tomboy
08-29-2011, 14:58
такова нещо като връзка от разстояние няма.... :) :) :) ...това е мое мнение , но все-пак ти трябва да вземеш решението , така че успех!... :) :) :)

blaaablaaablaaa
08-29-2011, 17:44
пишете си, сваляйте се по нета. Нищо не пречи да сте гаджета, правете каквото можете, за да се виждате понякога. Нищо не губите, ако не пробвате. Отдели малка сума, за да я посетиш някой път (или повече пъти). Не сте първите в такава ситуация, обичайте се и се пуснете по течението. :) Ако стане, ок, ако не, няма да съжалавате за опита.

Hilary_
08-29-2011, 18:15
Има смисъл само ако е временно ..

GossipGirl89
08-29-2011, 18:26
5 месеца поддържах връзка от разстояние.От опит ти казвам-не си струва.Откажи се.Единият все ще се измори да чака и тогава ще започнат сцените.По-добре приключи нещата сега

Това е напълно вярно ;)
Аз също поддържах 5-6 месеца подобна връзка и в един момент просто ми писна и си казах, че не мога да продължавам така. Ако е за малък период от време и разстоянието между вас не е много - може и да ви се получи, но като цяло тия връзки са адски натоварващи и трудни. И веднъж седмично да се виждате пак е гадно, защото... абе не знам, различно е. Едно е да знаеш че е близо и може да го/я видиш по всяко време, когато пожелаеш, друго е да ти се иска да сте заедно, но да знаеш че няма как, защото е на майната си... А и писането по скайп и разговорите по телефона те задоволяват само в началото - после идва момент, в който усещаш, че искаш нещо повече, нещо, което ти липсва... Пък и другите са прави - ще си в нов град, с нови хора, едва ли ще ти се занимава с чатене, когато всички останали те викат да се забавляваш. Не знам, рано е още да го мислиш, но ако все пак се навиете на такава връзка да знаете че трябва да се заредите с адски много търпение :)

sasha_90
08-29-2011, 19:54
Има една година докато заминеш. А и още не си приет, нали? Мисълта ми е, че е рано да се замисляш за това.
Иначе според мен няма смисъл, защото там ще се запознаеш с нови хора, нова компания и мислиш ли, че докато те се забавляват навън на теб ще ти е интересно да си пишеш с гаджето? Просто аз не виждам защо хората така се измъчват с тези връзки. Но пак ти напомням до другата есен много неща могат да се променят - чувствата ви, твоето виждане за нещата.
Съгласна съм,но си зависи от самите вас и доколко връзката е сериозна.И все пак,аз съм на мнение,че такива връзки се разпадат рано или късно.

annonimnna
08-29-2011, 20:23
Ами ти СЕГА ще си 12 клас... Има 9 месеца до края на учебната година (която още не е започнала) до тогава нещата между вас може да са приключили... Живей за мига, за другото после ще мислиш... Обичайте се СЕГА! :)

sapphire5
08-30-2011, 07:55
пишете си, сваляйте се по нета. Нищо не пречи да сте гаджета, правете каквото можете, за да се виждате понякога. Нищо не губите, ако не пробвате. Отдели малка сума, за да я посетиш някой път (или повече пъти). Не сте първите в такава ситуация, обичайте се и се пуснете по течението. :) Ако стане, ок, ако не, няма да съжалавате за опита.

евала :-)

FuCKkK13
08-30-2011, 08:19
Според мен е възможна! Но трябва да вярвате един на друг много! Аз съм в подобна ситуация вече 8 месеца. Вярно понякога се съмняваме кой е честен кои не, но въпреки това чувствата са Hи запазени, дори и 2мата да се ревнуваме!

точно!! :P +1.. колкото и да ви се струва тъпо и наивно и т.н. аз вярвам в такива връзки.. връзка от разстояние не означава да не се виждат изобщо !.. това си има и +сове.. няма да си омръзнат толкова бързо, когато се виждат ще има тръпка все едно им е за 1ви път и т.н. .. ако се обичате и си вярвате едно разстояние няма да ви попречи ;) .. айде успех..:)

ilievabe098
08-30-2011, 08:26
100 % , няма да ви е лесно , но ако се обичате нищо не ви пречи да пробвате . а ти закъде ще заминаваш ? тука в бг ли ще учиш или в чужбина ? Ако сте ,просто в два различни града и имате възможност , да се виждате и чувате що годе често , мисля че няма да имате проблем . Да- трудно ще ви е ...поне докато свикнете . Ама майната му , щом се обичате .

sapphire5
08-30-2011, 09:24
Според мен е възможна! Но трябва да вярвате един на друг много! Аз съм в подобна ситуация вече 8 месеца. Вярно понякога се съмняваме кой е честен кои не, но въпреки това чувствата са Hи запазени, дори и 2мата да се ревнуваме!

точно!! :P +1.. колкото и да ви се струва тъпо и наивно и т.н. аз вярвам в такива връзки.. връзка от разстояние не означава да не се виждат изобщо !.. това си има и +сове.. няма да си омръзнат толкова бързо, когато се виждат ще има тръпка все едно им е за 1ви път и т.н. .. ако се обичате и си вярвате едно разстояние няма да ви попречи ;) .. айде успех..:)

+ . A и хубавото е като не се виждате известно време, така ще си проличи колко се обичате/'харесвате' и си имате доверие един на друг. Връзката се крепи на доверието.... !! :)

blo0dc0untess
08-30-2011, 10:30
има още цяла година..всичко може да се случи не се тормози сега..просто се радвай на времето с нея :)

Hayden
08-30-2011, 16:53
8-) , ами по принцип е възможно и чувствата да се запазят.
Трябва да си вярвате много. Наистина много. И да сте честни един към друг.
Аз лично трудно бих понесла такава връзка. Постоянно в главата ми да е - той къде е сега, какво прави, с кого е, ако направи нещо как ще разбера; По принцип съм и ревнива, ии просто такава връзка я отписвам.

ето това ви е грешката на вас момичетата винаги момчето трябва да е виновно и да направи нещо ...


ПО ТЕМАТА: може аз сега съм така но да ти кажа не върви много защото ако си свикнал всеки божи ден да се виждате както сме ние с мойто момиче, а сега е много гадно ... :X и точно заради нещата който цитирах от предишен коментар много се караме смисъл тя се кара а аз понасям всичко защото искам да сме двамата :D та говори си с твойта приятелка ако е ревнива покажи и че няма смисъл защото заради смотаната ревност и някои "приятели" както в моя случей може да останеш без нея ... но връзка се подържа от растояние стига да се се виждате от време на време поне сяка седмица :] така мисля аз Good Luck

Linns
08-30-2011, 16:55
Да, съществува.. Има хиляди хора на този свят които са минали през този тип връзка, а след това са прекарали живота си заедно.. Важното е разстоянието да е временно, било то година или две, трябва да се знае още от началото. Тези които са против и твърдят от личен опит, че такива връзки са невъзможни значи са некадърници, защото дали една връзка, каквато и да е, ще е успешна или не, не зависи от ряазстоянието, а от хората.. Щом се обичат и си имат доверие ще се справят с това.. Ако ли не - просто не им е писано :))

vanitu
09-01-2011, 08:32
Има и такива случей, в които съществува връзка от растояния, но понякога тя не стига.. и в повечето случеи се проваля, но ако чувствата са много силни, има голяма вероятност да се запази.. Еее, успех :)

BrainlessROCKBABY
09-01-2011, 08:36
ако любовта е истинска, никога не е лесна.. ако се обичате истински, времето и мястото нямат значение

bloodyred
09-01-2011, 11:49
Като кажат връзка от разстояние и си представям някво супер огромно разстояние .. за мен, според мен, такава връзка може да съществува, но поне да се виждате веднъж седмично, ПОНЕ.. а не.. веднъж месечно, тва е прекалено и наистина няма шанс, ако си нямате доверие, а и да го има доверието.. тц, не мисля, че ще стане.. пък и като си студент има си сесии, а ако се прибираш всяка седмица, не виждам проблем.. но има още много време, не му мисли още от сега.. ;]

error92
09-01-2011, 11:56
пейшънтс енд тръст май френд :D :wink: =;

Verminaard
09-01-2011, 11:57
Шансът е астрономически.Все пак говорим за момиче от 8 ми клас,ей сега ще мине някой батко с по-лъскави нещица и нашата ще те забрави моментално.
Добре дошъл в България,колега.

Emma123
09-01-2011, 12:02
Очи, които не се виждат, бързо се забравят. :)

maybeone
09-01-2011, 12:21
Не бъдете толкова черногледи! Не плашете момчето. Ако двама човека се обичат и през огън и вода могат да минат заедно. Важно е доверието, трябва да сте честни един с друг, вярвайте си и всичко ще е точно. Всичко зависи от вас двамата! Успех!

Verminaard
09-01-2011, 12:49
Не бъдете толкова черногледи! Не плашете момчето. Ако двама човека се обичат и през огън и вода могат да минат заедно. Важно е доверието, трябва да сте честни един с друг, вярвайте си и всичко ще е точно. Всичко зависи от вас двамата! Успех!
Не е вярно.'Любовта' е чуплива и ситуационна.Пък и ние не плашим момчето - просто му излагаме реалността на ситуацията в която е попаднал.Да не забравяме че говорим за пикла от осми клас,каква любов,какви връзки от разстояние ви гонят бре?Онази още е дете,вие изкарахте нещата все едно са заедно от 25 години и имат деца.

Chacho
09-01-2011, 13:35
Оффтопик: Верминард, да не учиш психология случайно?

Verminaard
09-01-2011, 13:48
Не,просто вродената ми студеност и лиспа на капацитет за емоции,съпричастност,емпат ия и прочее отвратителни дефекти ми помагат много лесно да разграждам чуждата глупост на съставните и елементи и да се подиграя на всеки един от тях.И в процеса на това,обикновено,благодарен и на обилният ми сарказъм неприятна истина за дадената ситуация лъсва на преден план.

Chacho
09-01-2011, 13:50
Това беше другото ми предположение.

maybeone
09-01-2011, 13:53
Не бъдете толкова черногледи! Не плашете момчето. Ако двама човека се обичат и през огън и вода могат да минат заедно. Важно е доверието, трябва да сте честни един с друг, вярвайте си и всичко ще е точно. Всичко зависи от вас двамата! Успех!
Не е вярно.'Любовта' е чуплива и ситуационна.Пък и ние не плашим момчето - просто му излагаме реалността на ситуацията в която е попаднал.Да не забравяме че говорим за пикла от осми клас,каква любов,какви връзки от разстояние ви гонят бре?Онази още е дете,вие изкарахте нещата все едно са заедно от 25 години и имат деца.

Не ми говори, че любовта е чуплива и ситуационна. Любовта е такава, каквато я чувстваш, такава, каквато си я направиш. Не, не са заедно 25 години, нямат и деца.. може и никога да нямат, но ги остави да си изживеят любовта. Тогава тя е най-сладка. Защо е нужно сегашната им тръпка и любов да приключва така бързо, повлияна от всякакви глупости, които изписахте? Гледайте малко по-розово на живота, живейте за момента!

Verminaard
09-01-2011, 13:57
Не бъдете толкова черногледи! Не плашете момчето. Ако двама човека се обичат и през огън и вода могат да минат заедно. Важно е доверието, трябва да сте честни един с друг, вярвайте си и всичко ще е точно. Всичко зависи от вас двамата! Успех!
Не е вярно.'Любовта' е чуплива и ситуационна.Пък и ние не плашим момчето - просто му излагаме реалността на ситуацията в която е попаднал.Да не забравяме че говорим за пикла от осми клас,каква любов,какви връзки от разстояние ви гонят бре?Онази още е дете,вие изкарахте нещата все едно са заедно от 25 години и имат деца.

Не ми говори, че любовта е чуплива и ситуационна. Любовта е такава, каквато я чувстваш, такава, каквато си я направиш. Не, не са заедно 25 години, нямат и деца.. може и никога да нямат, но ги остави да си изживеят любовта. Тогава тя е най-сладка. Защо е нужно сегашната им тръпка и любов да приключва така бързо, повлияна от всякакви глупости, които изписахте? Гледайте малко по-розово на живота, живейте за момента!

Ще ти бъда благодарен да ми казваш как да реагирам и как да си 'живея живота'.Човекът пита и аз му отговарям,ако тебе идеята ти за отговор е да го злееш с потоп от блудкави клишета и захаросани лъжи - махай се от интернета,няма място за твоите глупости.Пък и аз никаква 'тръпка' не убивам.Нарича се реалистична дисекция на ситуацията.

maybeone
09-01-2011, 14:09
Аз също бих била благодарна, ако не цитираше поста ми и не даваше мнение на написаното в него още в началото. Това какво мнение имаш ти, не ме засяга. Написах нещата така, както ги виждам. Мнението си за това кое е вярно и кое не, запази за себе си, моля. Щом човека ТЕ пита и ти имаш желание да му отговориш, го направи без да засягаш другите постове. Всеки има мнение по даден въпрос, моето е такова. Дали са захаросани лъжи и клишета, авторът сам ще усети. И с тази смешна терминология не преувеличавай нещата. Светът би бил доста мрачен, ако всеки мислеше така. Все пак успех за напред!

Verminaard
09-01-2011, 14:15
И защо да не ти цитирам поста?Да не би да имаш проблеми с това което си писала?И на мен ми е през анатомията за теб,твоята рода,философия,мироглед и мнения,но щом 'ни' казваш какви да бъдем и какво да правим и ни обвиняваш в черноглед и плашене на автора - съжалявам,няма да ти мине номера.И никой не преувеличава нищо,това че ти не можеш да схванеш напълно начина ми на изразяване говори лошо за теб.А ако всеки мислеше като мен света щеше да е прекрасно място без безполезни,слабоумни и слепи глупци.

maybeone
09-01-2011, 14:35
Ще се осъзнаеш някога, някой ден... Не печелиш нищо с това отношение към живота, а и към хората. Повярвай ми, разбирам терминологията ти напълно и точно заради това ми е смешна. Не става ей така да хвърляш, каквото ти дойде на ум и да смяташ че означава нещо. Ако видиш острани по какъв начин се изразяваш, би се залял от смях,аа.. извинявай, едва ли е в твой стил.

Verminaard
09-01-2011, 14:35
Това беше другото ми предположение.

Oтлично,значи вече приключихме с процеса на запознаване,хъх.А иначе - не се притеснявай,шоуто ще е на ниво,просто иначе няма как.


Ще се осъзнаеш някога, някой ден... Не печелиш нищо с това отношение към живота, а и към хората. Повярвай ми, разбирам терминологията ти напълно и точно заради това ми е смешна. Не става ей така да хвърляш, каквото ти дойде на ум и да смяташ че означава нещо. Ако видиш острани по какъв начин се изразяваш, би се залял от смях,аа.. извинявай, едва ли е в твой стил.

Осъзнал съм се отдавна,благодаря ти.А ти защо си мислиш че :
Първо - трябва да се печели нещо от живота и хората чрез маниера с който общуваш с тях.
Второ - общоприетата и наложена за приемлива форма за поведение е единствената успешна?

Ето ти още едно доказателство че не разбираш за какво говоря.Ако хвърлях какво ми дойде на ум щяхме ли да се придържаме към една насока или щях да си пиша за случайни неща?Смей се колкото си искаш,това не променя факта че съм прав.

maybeone
09-01-2011, 14:52
Това беше другото ми предположение.

Oтлично,значи вече приключихме с процеса на запознаване,хъх.А иначе - не се притеснявай,шоуто ще е на ниво,просто иначе няма как.


Ще се осъзнаеш някога, някой ден... Не печелиш нищо с това отношение към живота, а и към хората. Повярвай ми, разбирам терминологията ти напълно и точно заради това ми е смешна. Не става ей така да хвърляш, каквото ти дойде на ум и да смяташ че означава нещо. Ако видиш острани по какъв начин се изразяваш, би се залял от смях,аа.. извинявай, едва ли е в твой стил.

Осъзнал съм се отдавна,благодаря ти.А ти защо си мислиш че :
Първо - трябва да се печели нещо от живота и хората чрез маниера с който общуваш с тях.
Второ - общоприетата и наложена за приемлива форма за поведение е единствената успешна?

Ето ти още едно доказателство че не разбираш за какво говоря.Ако хвърлях какво ми дойде на ум щяхме ли да се придържаме към една насока или щях да си пиша за случайни неща?Смей се колкото си искаш,това не променя факта че съм прав.

Първо- Защото, ако не беше така, то нямаше да има смисъл от живота. Защото маниерът и начинът по който общуваш с даден човек показва какъв си. Защото без маниери, приети нормално от околните, човек би бил никой.
Второ- Не казвам, че тя е единствената успешна. Опровергавам явното ти мнение, че тя е успешна тук, в този момент и в този случай.

Ок, нека да бъдеш прав. И ето- използвам "общоприетата и наложена, приемлива форма на поведение". Радвам се, че има и хора като теб. Щеше да е жалко, ако всички бяхме еднакви. Чао.

Verminaard
09-01-2011, 15:16
Въпросът не беше да има някой ултимативно 'прав',поне не в дискусията която водим. -_-"
Ти го каза така,все едно смисълът от живота е да общуваш по опредлен начин,че да печелиш нещо от него и хората с които комуникираш.Това твърдение напълно убива индивидуализма.В смисъл 'я да правя каквото всички други правят,че така е най-удобно'.Това работи за страдащите от стаден инстинкт.Пък и ние не говорим за маниери като за възпитаност.Говорим за личната перцепция,покрай която си структурираме живота и реакциите в различни ситуации.

Lineabio
09-01-2011, 21:17
Ами аз мисля че не трябва да се отказваш от тази връзка заради разтоянието .. Времето само ще покаже какво ще стане