PDA

View Full Version : Заекване



Melenchok
08-24-2011, 18:35
Здравейте имам проблем с заекване.Заеквам на думи без значение какви са,както си говора и може да заекна на следващата дума и да не мога да я кажа.Като малък съм падал в канал не знам дали това има значение.Може ли да ме посъветвате как да го преодолея това ? :)

Queenie
08-24-2011, 22:01
Същата работа. :?
Ми значи , майка ми като е била малка , почнала е да заеква когато прадядо ми починал пред очите ѝ.Та това го е търпяла доста време.Ходила е при една баба да я веят .Всичко се оправило , но след година пак почнала да заеква.Отишли при някакъв Ходжа и от там се е оправила.Сега говори супер и е учител.Аз също заеквам , може би поради почти същата причина , само , че не беше роднина.Отидохме да ме веят при една баба , всичко се оправи , но както и при майка ми , след една година пак.В момента също заеквам.Каним се да ходим при Ходжа.Ако на теб ти помогне Ходжата или някой който да те вее , сподели в тази тема.Късмет :(

08-24-2011, 22:08
Кви баби, кви ходжи, кви пет лева?
Отиди на логопед. Това са лекари, педагози, те си знаят работата и ще се оправиш.
Или преди това иди на психолог, поне да разбереш каква е причината, може и да е от това, че си паднал/а в канал.

Queenie
08-24-2011, 22:22
Кви баби, кви ходжи, кви пет лева?
Отиди на логопед. Това са лекари, педагози, те си знаят работата и ще се оправиш.
Или преди това иди на психолог, поне да разбереш каква е причината, може и да е от това, че си паднал/а в канал.

Личен опит го знам , че тея логопеди нищо не правят. Ходих на логопед една година и никакво подобрение и никаква разлика.Дава ми някакви кръстословици за първи клас. Чисто губене на време !

08-24-2011, 23:51
Кви баби, кви ходжи, кви пет лева?
Отиди на логопед. Това са лекари, педагози, те си знаят работата и ще се оправиш.
Или преди това иди на психолог, поне да разбереш каква е причината, може и да е от това, че си паднал/а в канал.

Личен опит го знам , че тея логопеди нищо не правят. Ходих на логопед една година и никакво подобрение и никаква разлика.Дава ми някакви кръстословици за първи клас. Чисто губене на време !
Аха.. А като някоя бабичка си измънка молитвата плювне 3пъти през рамо и ти подари конска подкова ти минава???

Queenie
08-25-2011, 07:14
Еми щом съм казала , че минава значи е така.Майка ми сега си е много добре.

kalpazanka
08-25-2011, 07:32
Нали знаеш, че християни не трябва да търсят помощ от ходжи? ;) Щом вярвам в подобни свръхестествени способности, би следвало да си попрочела тук-там мнение от астролози. ;)

Queenie
08-25-2011, 09:35
Нали знаеш, че християни не трябва да търсят помощ от ходжи? ;) Щом вярвам в подобни свръхестествени способности, би следвало да си попрочела тук-там мнение от астролози. ;)


Знам , че не трябва , но беше беше единственият шанс ...