PDA

View Full Version : 200 лева???



Puppity
08-24-2011, 20:44
Искам да събера 200 лева, за да си купя едно шлиферче за у-ще...Мама и тате ми купуват дрехи, но не можело да ми купят това, защото съм нямала нужда от него...Как да събера пари, моля кажете...

supereightepic
08-24-2011, 20:46
ти добре ли си .. :?

jeezloxxy
08-24-2011, 20:57
Епик фейл.
Толкова ли не можеш да им кажеш,че вместо други дрехи,искаш точно шлифера?

Аз лично,защото съм Козирог,на пук нямаше да нося дрехите,които ми купуваха. :-D

П.С И Въ-тъ-фъ,200 кинта? :shock: :shock: :shock: :shock:

Colouring
08-24-2011, 20:57
Ах,горкичката.. не й дават 200 лева за някаква си парцалка. :(

TheNewReligion
08-24-2011, 21:01
^ По-гениално решение едва ли ще се намери някога. :shock:

Изчакай да го намалят и не прави оборот на тъпаците. Качеството му едва ли ще е кой знае колко по-добро от това на по-евтин шлифер. Пък и скоро меракът ти може да се поизпари.

Puppity
08-24-2011, 21:02
Ама аз искам да си събера пари, ще ми дадете ли идеа...

circlesquare
08-24-2011, 21:08
Намери си работа или искай от родата, ако имат възможност.

SmilezZz
08-24-2011, 22:06
Намери си работа или искай от родата, ако имат възможност. Щом тя не осъзнава,че е безсмислено да се дават 200 лв. само за една прищявка - явно е малка и надали ще си намери някъде работа. По темата: Спестявай. Не ти ли дават джобни ?

Chacho
08-24-2011, 22:39
200 лева за шлифер?!? А 3 бона за джапанки?

Майка ти и баща ти да не изкарват тия пари, за да ходиш на модни ревюта по коридора на даскало? С 200 лева плащам половин година наем, ток и парно на общежитието ми; толкова пари ми беше втория сертификат по английски; това са ми тренировките за 8 месеца; 70 хранения в стола.

Последно когато си заработих 200 лева, бачках половин месец, мъкнейки железа и дъски наляво надясно, пакетирайки ги, разправяйки се, все на крак. Сутрин ставаш рано, щеш-нещеш ходиш, трудиш се и се прибираш вечер изморен и изнервен, осъзнавайки, че си загубил целия ден. Иска ти се да излезеш, но на следващия ден пак трябва да ставаш рано.

Не приемай парите за даденост, уважи усилията на родителите си.



И между другото, една дреха няма да те направи по-различен човек. Ще направиш впечатление на 5 момичета за 2 дена и всичко ще мине. Момчетата и да им кажеш, че си взела нова дреха, ще забравят до другото междучасие. Абе въобще модата днешно време е по-вредна и безмислена от цигарите.

supereightepic
08-24-2011, 22:44
Намери си работа или искай от родата, ако имат възможност. Щом тя не осъзнава,че е безсмислено да се дават 200 лв. само за една прищявка - явно е малка и надали ще си намери някъде работа. По темата: Спестявай. Не ти ли дават джобни ?

момиче,съветите ти във всяка тема са от банални по-банални..да спестява?
..мислиш ли че това вече не го знае,естествено,друг начин има ли?естествено,че ще спестява..а как мислиш,че се спестяват 200 лева от джобни? по 2 лева на ден ако и дават?ами да иде на кафенце?ами да излезе с приятелки?ами да си купи безалкохолно за вкъщи?как мислиш,че се спестяват..дори и да спестява някакси ще и отнеме поне 2 месеца и повече за да го вземе тоя шлифер,а тя го иска явно бързо..тоест иска да изкара по някакъв начин по-бързо парите..
..няма да коментирам ,че е безумно да даваш толкова пари ..
.. съгласявам се с Чачо.

Chacho
08-24-2011, 22:57
По 2 лева на ден - около 3 месеца и 1 седмица.


Все пак, ако имаш скоро рожден ден или за някакъв друг празник, може да се комбинират с други роднини за подарък. Поне няма да ги е толкова яд.

ccdesigns
08-24-2011, 23:08
200лв. са страшно много пари. Друг е въпросът, че всеки дава доста пари за нещо, ама аз никога не съм разбирал момичетата. ЕДИНСТВЕНОТО марково нещо, което нося са обувки. При това имам точно 2 чивта, колкото да не ходя бос. При това съм си ги купил с мои пари. Сега ще кажеш как мои? Ами помагам от време на време на двора, помагам с домакинската работа и т.н. И така по празниците ми дават някой друг лев и аз го отделям. Не можеш да искаш всичко на готово. Едва ли имате двор, предполагам, че си от София, но най-малкото, което можеш да направиш е да учиш и да помагаш по всевъзможни начини за вашите и като ти дадат някой и друг лев да го отделиш, а не да го хвърляш ей така. 200лв. за един крилив шлифер :shock: То е вярно, че и аз си позволявам глезотийки към моите интереси, но не прося постоянно парички от мама и тати(да не говорим, че даже баща ми не живее при нас). Та отплеснах се малко. Исках да кажа, че с 200лв. можеш да си купиш храна (при това хубава) за цял месец.

П.П. Да не говорим, че и дават по 5лв. на ден на тая 12-годишна пикла.

Chacho
08-24-2011, 23:23
Тя, ако си ги изкара сама, ще се откаже от шлифера :D

SisiStrange
08-25-2011, 05:53
Оф бахти и тъпия народ. Просто...
200 лева за някъв умрял, смотан, задръстен парцал??
Ако някога видиш какво е да си бедна, дълбоко ще съжаляваш за тия си простотии. :-o
Бахти... това ми е над половината семестър, дето си късам гъзa с извинение от работа, за да си го платя. Толкова някъде харча за 2-3 месеца.
Много много много са ми гнусни такива кифлички като тебе, които са готови да ръснат сума пари за боклуци, докато навън е криза и хората гладуват.

MuRocLaW
08-25-2011, 06:52
хей хей хей слушай майка си и баща си и си учи уроците и може би ще получиш шлифера хо хо хо

bloodyF
08-25-2011, 20:14
http://3.bp.blogspot.com/_43RfoCUpSDI/R-b-09uH8jI/AAAAAAAAAEU/UzRXU19bLcE/s400/_325543_famine300.jpg


ето ти пример за умиращо дете, което няма какво да сложи в устата си, а не нещо повече..
предполагам си само дете (без братя или сестри) така че е обяснимо защо си такъв егоист...искала шлифер,искала айпод, пък и купували почти всичко...и имаш и какво да закусваш и пари за обяд и топла вечеря нали?! лигла..дано се засрамиш поне малко!!!!!!!!

mog1
08-25-2011, 21:07
Вие сега какво, ще убието момичето за това,че има пари!

Цялата идея според мене не е в парите, а в това, че нейните не искат да и го купят. Напълно нормално си е човек на иска все повече и повече. Друг е въпроса, че е прекалено скъпо.

Не знам с работа дали ще може да го докара, но поне в момента по-добре да залагя над ученето и по-късно,след време ще може да си позволява подобни луксове.

fenkaaa
08-25-2011, 23:17
ти добре ли си .. :?

vavi13
08-26-2011, 10:20
Ти си МАЛОУМНА хората с 200лв, изкарват един месец а тя ще даде 200лв за шлифер. По света умират хората от глад а софийската ку...чка ще ги даде за шлифер. Знаеш ли колко трудно се изкарват 200лв ?
Или си тъпа или си много тъпа.

candysweet
08-26-2011, 12:01
Абе с 200 лв може да си купиш поне 5-6 шлифера (естествено и повече) :D Егати и надценката :razz: както каза някой по-горе-изчакай намаление, за да го купиш ,когато падне цената на истинската му стойност. :P

titinkaa
08-26-2011, 13:26
Ти добре ли си?!?
И аз да ти бях родител и аз нямаше да ти дам 200лв за шлифер.

yeeee
08-26-2011, 13:34
Ако изкарваше ти тези пари съм 100% сигурна,че нямаше да ги похарчи за некъв мизерен шлифер където ще носиш 1 месец.Супер зле си честно

amk933
08-26-2011, 15:00
Я малко по-полека с постовете и репликите. НЕ защитавам момичето, но никой тук не е искал мнение за това дали е скъпо или евтино "шлиферчето", а как да се съберат въпросните пари. За един 200 лева са много, за друг - нищо. Не можете да съдите някой за това. От един въпрос и една молба за съвет как да се събере дадена сума, тръгна една кофа ненужен спам. Нарушавате т.11 стабилно, но ще си затворя очите този път и ще отдам отклонението на лошо-влияеещото топло време.

От този пост нататък не искам да виждам повече мнения не по темата. А темата отива в Козметика и диети, защото не и е тук мястото.

HolyShit
08-26-2011, 15:45
По 2 лева на ден - около 3 месеца и 1 седмица.


Все пак, ако имаш скоро рожден ден или за някакъв друг празник, може да се комбинират с други роднини за подарък. Поне няма да ги е толкова яд.

Chacho това е моята надежда за "качествени добавки" :D Чакам Октомври :D

Evie
08-26-2011, 15:49
Абе хора вие сериозно ли? :shock:
Кво толкова, че иска да си купи шлифер от 200 лева? Нали се сещате, че един шлифер от 200 лева(ако е качествен разбира се) ще издържи много повече време от един от 30(говоря от личен опит).. А и кво й се карате на момичето? Като навънка е криза и хората нямат пари, тя да легне да умира ли? Друг е въпроса, че ако наистина няма нужда от още една дреха е по-добре да даде пари на някой детски дом, но това го правят много малко хора.. Колкото и да я обиждате във форума нищо няма да промените! Нейните родители ще си останат богати и ще й купуват каквото си поиска.. а от нея си зависи дали ще се научи да цени парите

По темата: ако толкова искаш да си го купиш предложи някаква сделка на родителите си.. например тва да ти е подаръка за Коледа или нещо такова, но просто да ти го купят по-рано.. или да се занимаваш редовно с домакинска работа в продължение на месец абе квото измислиш 8-) иначе малко трудно сама да изкараш парите :?

bloodymirror
08-26-2011, 15:54
Абе хора вие сериозно ли? :shock:
Кво толкова, че иска да си купи шлифер от 200 лева? Нали се сещате, че един шлифер от 200 лева(ако е качествен разбира се) ще издържи много повече време от един от 30(говоря от личен опит).. А и кво й се карате на момичето? Като навънка е криза и хората нямат пари, тя да легне да умира ли? Друг е въпроса, че ако наистина няма нужда от още една дреха е по-добре да даде пари на някой детски дом, но това го правят много малко хора.. Колкото и да я обиждате във форума нищо няма да промените! Нейните родители ще си останат богати и ще й купуват каквото си поиска.. а от нея си зависи дали ще се научи да цени парите

По темата: ако толкова искаш да си го купиш предложи някаква сделка на родителите си.. например тва да ти е подаръка за Коледа или нещо такова, но просто да ти го купят по-рано.. или да се занимаваш редовно с домакинска работа в продължение на месец абе квото измислиш 8-) иначе малко трудно сама да изкараш парите :?

най-тъпият пост ever

arsenalllbaby
08-26-2011, 15:54
О МЪ ГЪ :shock:

Ако бях на мястото на майка ти, щях да ти шибна един зад врата... :o НЕ СИ СТРУВА да даваш 200лв за шлифер.

1. 200 КИНТА?!
2. Вече излизат от мода
3. 200 КИНТА?!
4. Дори и да са модерни още.. Мернах някъде из мненията, че си на 12.. На лапета шлифери НЕ им отиват!
5. 200 КИНТА?!
6. Яяя стегни се! Аз за 200 лева ще си купя 4-5 тениски, кецове и дънки.. И то всичко ще е хубаво... И ще ми останат пари. Не хленчи за простотии, майка ти и баща ти се трепят на работа, за да осигурят дом, ток, вода, интернет и още колко неща.. Не им се качвай на главата за един тъп шлифер, който със сигурност не си заслужава парите![/b]

Evie
08-26-2011, 15:59
Абе хора вие сериозно ли? :shock:
Кво толкова, че иска да си купи шлифер от 200 лева? Нали се сещате, че един шлифер от 200 лева(ако е качествен разбира се) ще издържи много повече време от един от 30(говоря от личен опит).. А и кво й се карате на момичето? Като навънка е криза и хората нямат пари, тя да легне да умира ли? Друг е въпроса, че ако наистина няма нужда от още една дреха е по-добре да даде пари на някой детски дом, но това го правят много малко хора.. Колкото и да я обиждате във форума нищо няма да промените! Нейните родители ще си останат богати и ще й купуват каквото си поиска.. а от нея си зависи дали ще се научи да цени парите

По темата: ако толкова искаш да си го купиш предложи някаква сделка на родителите си.. например тва да ти е подаръка за Коледа или нещо такова, но просто да ти го купят по-рано.. или да се занимаваш редовно с домакинска работа в продължение на месец абе квото измислиш 8-) иначе малко трудно сама да изкараш парите :?

най-тъпият пост ever


Абе хора не познавам момичето ама познавам такива, които дават 200 лева за тениска.. смятам, че е много по-неприемливо :? :x както и да е различни хора, различни разсъждения.. не ми се занимава.. :)

bloodymirror
08-26-2011, 16:05
Абе хора вие сериозно ли? :shock:
Кво толкова, че иска да си купи шлифер от 200 лева? Нали се сещате, че един шлифер от 200 лева(ако е качествен разбира се) ще издържи много повече време от един от 30(говоря от личен опит).. А и кво й се карате на момичето? Като навънка е криза и хората нямат пари, тя да легне да умира ли? Друг е въпроса, че ако наистина няма нужда от още една дреха е по-добре да даде пари на някой детски дом, но това го правят много малко хора.. Колкото и да я обиждате във форума нищо няма да промените! Нейните родители ще си останат богати и ще й купуват каквото си поиска.. а от нея си зависи дали ще се научи да цени парите

По темата: ако толкова искаш да си го купиш предложи някаква сделка на родителите си.. например тва да ти е подаръка за Коледа или нещо такова, но просто да ти го купят по-рано.. или да се занимаваш редовно с домакинска работа в продължение на месец абе квото измислиш 8-) иначе малко трудно сама да изкараш парите :?

най-тъпият пост ever


Абе хора не познавам момичето ама познавам такива, които дават 200 лева за тениска.. смятам, че е много по-неприемливо :? :x както и да е различни хора, различни разсъждения.. не ми се занимава.. :)

Доста е заблудено да мислиш,че някаква парцалка,дето можеш да намериш почти същата в Илиенци,само че 100 пъти по-евтина,е по-качествена само защото се продава в мола,бих казала,че там дори можеш да намериш доста по-големи СКЪПИ при това боклуци..

Evie
08-26-2011, 16:10
Аз да съм казала, че трябва да е от мола?!? Казах качествена.. И ти си права, но има скъпи марки дрехи, които си заслужават парите. Въпроса е да знаеш кои точно са и да пазаруваш от там. А ся дали шлифера, който тя си е харесала си заслужава парите не мога да кажа..

Runaway11
08-26-2011, 16:20
Абе какво ви влиза в работата как си изкарват парите родителите й и дали треперят за ток и вода. Много сте ми смешни като почвате да говорите за гладуващите народи и тн..Спрете се! Едно на ръка е, че според мен родитлите явно си имат причина да й откажат - не знаем каква и не е нужно да го коментираме! Второ, за да ги попита - повярвайте ми и една 12 годишна лигла - знае какво е паричното положение в семейството. Ако бяха от по-бедните - треперещи за ток и вода - нямаше да се престраши да им мрънка. И трето не виждам нищо лошо ако си заможен да си купиш и шлифер за 200 лв - не гледаме кое е модно или не, а кое ти харесва. Друг е въпроса, че когато още растеш той ще ти стане малък, но защо не по-нататък. Това, че вашите и моите родители не биха ни взели такъв - не означава, че други веднага не биха угодили, ако имат възможността.

Сори, че се отклоних от темата. Иначе посмъртно да ги събереш сама. Но да ти е обица на ухото и винаги от рожденни дни или празници да имаш спестени 50 лв например и да имаш малко пари, които да допълниш... :? :? :?

Runaway11
08-26-2011, 16:24
Защо да не може да ги събере?
Зависи колко джобни и дават.И да, ако родителите и нямат възможност, едва ли щеше да иска шлифер за 200 лева.

Именно. Иначе според мен няма да ги събере, защото колкото и джобни да й дават тя вече е свикнала да се глези с тях и трудно ще събере толкова висока сума без да се изкуши...от личен опит го зная, въпреки че събирах по-малка сума :lol:

munikutt
08-26-2011, 16:37
ОТКАЖИ СЕ ! :D

amk933
08-26-2011, 16:52
Темата започва да ме дразни крайно много.

СЕГА ЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО:
Написах един пост - пуснахте си го покрай ушите.
Пиша втори - който игнорира текста от миналия (няма да го напиша пак, а ще се върнете на 2ра страница и ще го прочетете), получава бан за 3 дена.

Да няма олеле после.

ПТ:
Иначе съм абсолютно съгласен с колежката миминко. Просто някои хора не ценят хубавите неща явно. Както казва един известен човечец: "Няма нищо по-скъпо от това да изглеждаш евтино." Шлифер за 15 лева много добре се връзва в смисловия контекст на горното изречение. 200 лева за хубав шлифер са нищо. Ако ще го носи 3 години, ще и излезе 5 пъти по-евтино, отколкото 10 шлифера за 30 лв в рамките на същия период. И никой тук не ви говори за молове и т.н. Шлифер от мол на известна марка за 200 кинта няма как да се купи, ако не е фалшив. Това е. Евала на момичето, че има хъс да събира пари и да си купи нещо читаво.

AutomatiC
08-26-2011, 19:12
ако загазя с парите ходя при баба и дядо. рядко дават, но като го правят е по много..

инъче не мога да разбера защо някои се хванаха на мухата и започнаха да се правят на много благордни и се сетиха за гладуващите хора по света.. все едно, ако нямат 200 лв. не биха си взели това за което са крънкали техните.. ест, докато не станеш студент... ;-)

LoveChocolate
08-26-2011, 19:53
Божее .. закрий се... представи си ако ти дадат 200 лева .. цял месец нито закуска нито обяд нито вечеря ще видиш .. джобни няма да имаш ... ръцете ти пари няма да докоснат ама поне ще си имаш жалката дрешка :? и егати тъпия въпрос .. как се събират пари ;... като ти дадат и пъхаш в касичата .. много е лесно .. взимаш и пъхаш :)

IQA
08-26-2011, 20:04
Evie ти пък къде прочете че е богата ?


по темата : Няма какво да кажа освен че лапетата в днешно време не мислят за нищо друго освен за себе си и капризите си ! Неска го искаш тоя парцал за 200 лв , утре дгуг за още 200 .. и кво ?! Стегни се малко, не занимавай ваще с глупостите си, щото не знаеш кво им е ти да им мрънкаш за нещо а те да виждат, че не могат да ти го осигурят ! Не виждам къв е смисъла да даваш толкова пари за един шлифер дето ще го облечеш 2-3 пъти и ш го зафучеш някъде.. Както и да е, малка си още като пораснеш ш гледаш на парите като на друго нещо и ш се научиш да ги цениш и харчиш разумно ; ) !

Tiin
08-26-2011, 20:20
Да,де ако искаш ние да ти ги дадем.
СЪБИРАМЕ ДАРЕНИЯ ЗА ПАЛТО :D

pressiana
08-26-2011, 21:04
И аз не разбирам какво скочихте на момичето. И да е малка, и да е глупаво да даде 200лв, това си е нейна работа и на родителите ѝ.
А към авторката - ако родителите ти имат възможност, споразумей се с тях, дръж се по-добре, а ако не се получи, просто го забрави тоя шлифер, или си харесай нещо малко по-евтино. А ако нямат възможност, е много гадно от твоя страна да им хленчиш .. както и да е.

Shia
08-26-2011, 21:04
Аз ще дам 200лв за шлифер,ако е качествен и ми харесва всичко в него.Не всеки иска такъв от 30лв и не е нужно да се опява толкова.
Ако беше просто парцал,нямаше да има делени малкови,обикновени и дрехи втора употреба.За да имаш едно,икономисваш от друго.

И защо са тези глупости за бедни деца като 100% потребителя ходи по кафета и кина и си гледа кефа...


Като ти дават пари за дрехи отделяй сума от тях,за да ги пазиш за въпросния шлифер(от теб зависи колко ще отделиш) и като пазаруваш,взимай неща,които са ти от необходимост,за да имаш пари и за шлифера.Ако ти дават начесто пари за зимата може и да го имаш.Използвай подкрепа от баби и дядовки-10лв./20лв. пак са пари,но не им казвай за цената на палтото.
Следи дали няма да има намаления и ако има,използвай ги.
Аз така ,с намаления,си взех горница от 130лв. на 83лв.,файда е. :]

PullMeCloser
08-26-2011, 21:18
Аз не виждам защо всички и скочихте на момичето. 200 лева за шлифер си е супер, ако е качествен. Нали разбирате, че всеки има различни възможности и сам си преценя какво да купи и какви пари да е то? И не знам вие къде ги намерихте тия шлифери по 20 лева. :shock: А пък това за бедните деца, които гладуват и тн, си беше абсолютна тъпанарщина. Какво значение има колко са дрехите на някои? Това, че мацката си купува шлифери по 200лв, не значи, че не е дарила толкова и в някой дом за сираци, примерно.

arsenalllbaby
08-26-2011, 21:32
Наистина много мнения се изписаха правилно ли е или не. Оставете я да прави каквото иска. Просто дайте съвет как да ги спести тези пари и да се забравя темата, че стана досадно...

Моя съвет - Започни да спестяваш. Като ти дадат пари, си ги заделяй на една страна. Ако наистина си на 12 няма да те вземат на работа сигурно. Не пречи да опиташ... Една приятелка пък си продаваше дрехите, които са и малки или не ги носи вече.. Примерно една тениска от 25 лева я продаде за 13-14 лева на едно друго момиче. Беше я носила само 2-3 пъти. Опитай това, ако искаш... Тоя шлифер след известно време ще го намалят, все пак ще носят нова стока за зимата и ще гледат да разпродадат старата стока. Може и да не е 200лв. И като ти дадат повечко пари вашите си заделяй по малко за да имаш за такива случаи. :)

LadyDi
08-26-2011, 21:49
Грешен раздел.
Пари се събират със спестяване.