PDA

View Full Version : Дилема



Cellmate
08-25-2011, 05:27
К'во става хоумита. Мисля, че за първи път се оплаквам от нещо тук, но имам нужда от мнения относно дадената ситуация (ще бъда извънредно кратък): зарязах момиче, което обичах, защото така наложиха обстоятелствата, но не това е проблемът. Проблемът е, че тя също ме обича, може би даже повече, толкова много, че в момента е съсипана и доколкото разбрах плаче постооянно, почти не спи и като цяло никак не е добре. Даже майка й ме издири по фейсбук (пф, мразя го този сайт) и ми каза едва ли не "Дано се гордееш с постъпката си! Това никак не е мъжко!" и "Когато си във връзка трябва да се съобразяваш, в противен случай да си беше останал сам." Аз просто трявваше да взема важно решение, което ще се отрази на бъдещето ми...както и да е. Та въпросът ми е следният: дали да я потърся (по скайп или телефона, защото не съм в страната) и да й обясня, че наистина съжалявам, макар че знам, че това няма да помогне с нищо или просто да не я търся въобще, дори и да изглеждам като коравосърдечно копеле, само и само раната да раздравее по-бързо?
Е, fire away people...

П.С. Май не бях особено кратък...

SisiStrange
08-25-2011, 05:31
Ако има някакъв шанс да се съберете и да се справите там с каквито трудности сте се сблъскали, за да решиш, че е по-добре да я оставиш, говори с нея. Извини и се и опитай пак да сте заедно.

Ако обаче само ще я разбъзикаш с обяснения и извинения, а после резултатът ще е все същия - по-добре недей. Донякъде, според мен, би се чувствала по-добре, ако те мрази. Много по-лесно се забравя така.

Cellmate
08-25-2011, 05:34
Ако има някакъв шанс да се съберете и да се справите там с каквито трудности сте се сблъскали, за да решиш, че е по-добре да я оставиш, говори с нея. Извини и се и опитай пак да сте заедно.

Ако обаче само ще я разбъзикаш с обяснения и извинения, а после резултатът ще е все същия - по-добре недей. Донякъде, според мен, би се чувствала по-добре, ако те мрази. Много по-лесно се забравя така.

Оставих я, защото ми предложиха работа в Ню Йорк и няма да се връщам в България, така че това със събирането не е вариант.

SisiStrange
08-25-2011, 05:38
Ако има някакъв шанс да се съберете и да се справите там с каквито трудности сте се сблъскали, за да решиш, че е по-добре да я оставиш, говори с нея. Извини и се и опитай пак да сте заедно.

Ако обаче само ще я разбъзикаш с обяснения и извинения, а после резултатът ще е все същия - по-добре недей. Донякъде, според мен, би се чувствала по-добре, ако те мрази. Много по-лесно се забравя така.

Оставих я, защото ми предложиха работа в Ню Йорк и няма да се връщам в България, така че това със събирането не е вариант.
Ами тогава с един разговор само ще я затормозиш допълнително. Ще си успокоиш съвестта на тебе, че си постъпил като мъж и си се отнесъл, както подобава, но на нея няма да и улесниш положението, защото както и да го обясниш и колкото и съжаляващ да изглеждаш, вие пак се разделяте. :(

MaLkaTa_LaDy
08-25-2011, 05:44
Тя знае ли защо сте се разделили? Ако знае какви са обстоятелствата недей да и се обаждаш никога повече. А честно казано дори и да не знае... за колкото по-отвратителен те мисли, толкова по-лесно ще те преодолее.

Cellmate
08-25-2011, 05:48
Знае и едва ли ще е трудно да ме мисли за отвратителен, след като аз самия се мисля за такъв. Тоест, за да постъпя мъжки, трябва да постъпя не-мъжки? Е*а ти скапаната ситуация...

sexa_na_kompleksa
08-25-2011, 06:48
По-добре й се обади.

MaLkaTa_LaDy
08-25-2011, 07:21
Напротив, това, че само ти го знаеш не променя факта, че постъпваш мъжки. На теб ти е два пъти по-трудно като знаеш, че тя страда и все още иска да е с теб, но въпреки това се опитваш да я улесниш максимално.

wankata7
08-25-2011, 07:55
Не се свързвай с нея по-гадно ще и стане според мен де :?

xPafx
08-25-2011, 08:44
Знае и едва ли ще е трудно да ме мисли за отвратителен, след като аз самия се мисля за такъв. Тоест, за да постъпя мъжки, трябва да постъпя не-мъжки? Е*а ти скапаната ситуация...
в тоя живот главно трябва да се грижим за себе си... тя кво иска.. да се откажеш от шанса си заради нея?... не живеете във филм...ш реве, ш реве па ш й мини...

SmilezZz
08-25-2011, 08:56
Аз също съм на мнение,че е по-добре да не разговаряш с нея. Нормално е сега да й е гадно,но и ти си трябвал да вземеш решение за своето бъдеще. Ще свикне с това. Но дотогава ще си я боли и ти,дори и да си поговориш с нея,надали ще има ефект.

Evterpa
08-25-2011, 09:09
Щом няма изгледи да се промени положението, най-добре не я търси, така само ще влошиш нещата. Пък и, както казаха преди мен, за колкото по-голям идиот те мисли, по-бързо ще забрави.

LeprikonA
08-25-2011, 09:20
и на нея ще и стане по-зле, че и на теб. колкото и да се мислиш за гадното същество нали каза, че ти също имаш чувства към нея и ако тя избухне в сълзи докато говорите как ще се почувстваш? ако наистина няма шанс да се съберете - недей. остави я, може да е трудно, но ще успее да премине през всичко и да се оправи.

Julliee
08-25-2011, 09:37
Ако и се обадиш ще покажеш,че си наясно със ситуацията,в която е след раздялата.Едно момиче се нуждае да си поплаче насаме и това е.Само ще накърниш допълнително гордостта й.

fakesmiles
08-25-2011, 13:36
Ако наистина в момента няма шанс да сте заедно,не й пиши.Поне аз така бих предпочела :)

DoubleDMG
08-25-2011, 14:06
ми що не я земеш при тебе щом са обичате бе? лапешка раота.

jghgh
08-25-2011, 14:19
^Аз пък мисля, че това е най-лапешкото мнение. Дали може, дали ще стане - кой да го домисли?

Аз пък мисля, че трябва да говориш с нея, колкото да й обясниш защо сте се разделили. Всеки човек трябва да знае защо го зарязват!
И не съм съгласна, че по-лесно се преодолява, когато мразиш някого. Тогава пък се чудиш откъде ти се е изсипало, как изведнъж се е променил човека, а у и т.н.

Обади й се и максимално накратко й кажи да не се надява на нищо повече - бъди категоричен, че връзки от разстояние или неща от сорта на "Като се прибера ще сме заедно" няма да има. Но това не пречи да й обясниш защо си я изоставил.

Повярвай ми, по-гадно нещо от това да те изоставят и ти да не знаеш защо, само с някакви уклончиви обяснения "Така налагат обстоятелствата" НЯМА.

Cellmate
08-25-2011, 14:29
^Аз пък мисля, че това е най-лапешкото мнение. Дали може, дали ще стане - кой да го домисли?

Аз пък мисля, че трябва да говориш с нея, колкото да й обясниш защо сте се разделили. Всеки човек трябва да знае защо го зарязват!
И не съм съгласна, че по-лесно се преодолява, когато мразиш някого. Тогава пък се чудиш откъде ти се е изсипало, как изведнъж се е променил човека, а у и т.н.

Обади й се и максимално накратко й кажи да не се надява на нищо повече - бъди категоричен, че връзки от разстояние или неща от сорта на "Като се прибера ще сме заедно" няма да има. Но това не пречи да й обясниш защо си я изоставил.

Повярвай ми, по-гадно нещо от това да те изоставят и ти да не знаеш защо, само с някакви уклончиви обяснения "Така налагат обстоятелствата" НЯМА.


Обяснил съм й всичко, както споменах по-горе мисля, така че нямам какво повече да й кажа, защото тя не пожела да ме разбере. От мненията ви заключвам, че по-добре да си трая, за да й е по-лесно.

Cellmate
08-25-2011, 14:32
ми що не я земеш при тебе щом са обичате бе? лапешка раота.

Ти стъпвал/а ли си в САЩ? И на колко години си ти бате? Само на това ми отговори.

frozendeath
08-25-2011, 17:23
Недей да я търсиш. Така ще го преживее по-бързо. Колкото до майка й - не я слушай. Жената явно очаква ти да си пропилееш шанса заради дъщеря й......

elysunny
08-25-2011, 17:44
щом не можете да бъдете заедно, не я търси

Cellmate
08-25-2011, 18:46
Благодаря на всички за отговорите (то май най-вече на женската част)!
Помогнахте ми много!

Taam
08-25-2011, 18:52
олеле...
колко добре ми влизаш в хейт- вълната в момента ако знаеш...
(не си виновен)

Остави я.

carmelo
08-25-2011, 19:35
Човече не се обвинявай,ти си направил своя избор.А пък тя ако иска да го приема.Не й звъни,колкото и коравосърдечно да изглежда.Не е напразно,че казват времето лекува(колкото и изтъркано да звучи сие така).

vihrenco
08-26-2011, 02:16
колега , от къде ли ми е толкова позната тази история !?А ,да ... и аз живея в северна америка ,та знам какво е да оставиш гаджето в Бг и да заминеш ....не се обвинявай ,ти си направил своя избор , дори си постъпил много добре като си обяснил всичко ,а не като някои "заминавам ,чакай ме ,обичам те " :D , тя така или иначе ще си пореве пък ще й мине , не й звъни и не я дразни ,достатъчно й е тежко ,а си гледай работата ,нали затова си заминал в крайна сметка ,а тя ако наистина те обича ще се радва за теб ...