PDA

View Full Version : Българи от New York?



MarikBG
08-25-2011, 06:47
Здравейте.
Да има някои други българи в New York от този форум?
Ще се радвам да се запознаем :)

HotLife
08-27-2011, 23:46
Ти от там ли си :-o

MarikBG
08-29-2011, 11:35
:-o еми щом питам :D

HotLife
08-29-2011, 15:35
ОМГ разкажи как е там :shock: :-o :-o :-o :-o :-o

Millionaire
08-29-2011, 15:37
Покрай тея урагани, едва ли има много за разказване там.

HotLife
08-29-2011, 17:30
говоря по принцип как е, иначе за Айрийн - много гадно :(

Knicks4Life
09-01-2011, 10:12
Да се вълпозвам от възможността да те питам какъв е живота там (естествено ако ти се говори). Просто отдавна търся информация за този град, тъй като догодина отивам за няколко седмици там и леко по-леко се опитвам да изградя някакво бъдеще там. Като започна с висшето образувание.

Та, живота наистина ли е скъп и в какво е скъп? Тъй като има евтини дрехи, храната в супермаркета не е скъпа. Не мога да разбера какво е скъпото в града и найстина искам да науча.

Има ли доста опасни улици в Манхатън? Или просто гледам твърде много CSI: New York

Колко е пътя м/у Манхатън и Бруклин с събуей, градски транспорт или каквото друго било освен кола (тъй като май да имаш кола в Ню Йорк не е най-доброто решение)?

Има ли 24/7 Молове (не че ще ходя да си купя квото и да било в 3 сутринта, просто от интерес)?

И хотела New Yorker на колко минути пеша е от Таймс Скуеър, тъй като там ще се настаня като отида.

windowlicker
09-01-2011, 12:06
Здравей Knicks4Life. Аз не живея в Ню Йорк, но ще гледам да ти помогна с малко информация.

Скъпотията идва главно от наема. Тука в САЩ наемите по принцип са си високи, но в НЙ са почти непосилни. Знам, че цигарите са много скъпи-$10 докато при нас във Вирджиния са $5. Предполагам метрото и такситата също са скъпи. Та ето такива неща ти взимат парите, но най-вече наемите.

Не знам дали има много опасни улици в Манхатън, но НЙ определено не е само Манхатън, така че престъпниците се вихрят и по други места.

За молове не знам дали има денонощни, но не вярвам да ти кажа. Дори в Лас Вегас не са. Иначе знам, че можеш да си поръчаш храна посред нощ.

На другите въпроси не мога да ти отговоря за съжаление :)

Та така, отново казвам, не съм живяла там, затова не гарантирам за информацията.

MarikBG
09-01-2011, 13:29
New York не е това което е бил.
Испанизира се страшно бързо с всеки изминал ден.
Манхатан, крайните части на острова са опасни защото живеят бая черни.
Brooklyn, като цяло трябва да се избягва.
Queens, е претъпкан от мексиканци.
Bronx - повечето чернилки.
Staten Island - трябва да чакаш ферибот за да се прехвърлиш до Манхатан.
Long Island - мн скъпо място за живеене, Garden City плащат доста големи такси, иначе е чистичко и приятно, но и той се испанизира.

Образованието - мн скъпо.
Без кола - хм.... трябва да живееш в Queens и да работиш в Manhattan.

Метро - мн мръсно, гледаш плъховете как тичат долу по релсите. Ужасно смърди. Нашето метро в София е къде къде по - чисто, но все пак тук живеят много хора и не е оправдано да се правят големи промени.

Храната вече и тя не е толкова евтина колкот я описват, но е по - добре от БГ 100%

Дрехи........ на дрехи са много зле, Дрехите в България по - ми харесват (лично мнение)
Хубавите дрехи са в Манхатан и не са никак евтини.

Здравна застраховка ( нещо върху което трябва да се замисли човек преди да дойде тук)

Хора => максимално съсредоточени върху времето и парите си.

Всички хубави неща предполагам ги знаеш от филмите.
Тук няма да видиш кучета по улиците, но тия испанци развалят много държавата, много се котат :oops: то щото няма какво да правят


Обаче на това време, няма какво да му мислите.

ТРЯБВА ДА БЯГАТЕ ОТ БЪЛГАРИЯ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО - РАНО И СИ ОПРАВЯЙТЕ ЖИВОТА НАВЪН, АКО ИСКАТЕ ДА СТЕ ДОБРЕ :-P И ДА ИЗБЯГАТЕ ОТ ЦИГАНИЯТА И ПРОСТОТИЯТА В СТРАНАТА НИ

sweet_bunny
09-01-2011, 14:56
MarikBG, коментарът ти за Ню Йорк ми хареса,полезен е като опит от първа ръка,а и аз също се замислям дали да не отида в САЩ след време.Обаче накрая с това бягайте от България,не мислиш ли,че си много краен?Не искам да се заяждам,но ние не сме най-изпадналата държава в света просто сега преминаваме през един преход,докато се постигне истински капитализъм.Аз много симпатизирам на америкаците за начина им на мислене,но недей да говориш така сякаш само в нашата държава се случват лоши неща,хората имат проблеми и живота им е труден,корупция навсякъде,защото и в другите държави е така.
Ако човек иска наистина да успее,навсякъде ще му е трудно. :)

AutomatiC
09-01-2011, 15:36
ТРЯБВА ДА БЯГАТЕ ОТ БЪЛГАРИЯ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО - РАНО И СИ ОПРАВЯЙТЕ ЖИВОТА НАВЪН, АКО ИСКАТЕ ДА СТЕ ДОБРЕ :-P И ДА ИЗБЯГАТЕ ОТ ЦИГАНИЯТА И ПРОСТОТИЯТА В СТРАНАТА НИ

сам каза, че гъмжи от негри и испанци/мексиканци. света глобално се чернизира, а от това няма как да избяга човек по никакъв начин, без значение къде ще е..

Knicks4Life
09-01-2011, 16:53
В случая само да кажа, че не говоря от гледната точка на някои момиченца (въпреки, че и аз понякога реагирам така относно НЙ). Гледам съм най-малкото документални филми относно бандите, кризата и като цяло лошата страна на НЙ.

И все пак главния ми въпрос беше дали е по-сигурен живота в НЙ, като говоря и за пари и за сигурност в улицата. Мексиканците най-много ме плашат честно казано, може би е защото гледам твърде много гангстерски филми. И тъй като със семейството ми г/д се навихме да уча там (и да знам какви са цените на хубавите университети). Но от там съм сам, мойте планове бяха някой хубав малък апартамент в бруклин или куйнс и училището и след това работата в Манхатън.
Но при работа от 15$/час не ми се струва чак толкова скъп живота, че чак непосилно. Като цяло това ми беше мисълта, да отида 3 седмици да видя истинския Ню Йорк.
Както и да е, да се върна обратно към въпроса ми. С тая застраховка живот малко ме стресна :D Да отида там и да се боря за оцеляването си ... то по-добре да остана и да уча в Софийския.

Знам, че не това беше целта на темата ти, ама пък откъде знаеш, след като замина там може аз да живея там. :D

windowlicker
09-02-2011, 01:13
Не искам да се заяждам,но ние не сме най-изпадналата държава в света просто сега преминаваме през един преход,докато се постигне истински капитализъм.

Разбирам какво имаш в предвид, но това мислене според мене поне е грешно. Аз си бях в България скоро и ми направи много голямо впечатление как повечето хора там мислят по този начин. Примерно ако става дума за пари:"еми аз съм беден, ама има и по-бедни от мене, така че съм спокоен"
Според мен хората трябва да се стремят да са като тези, които имат повече, да си поставят цели в живота, а не да се успокояват като гледат че има и по-зле. Не ме разбирай погрешно, не искам да се заяждам, но наистина от много хора го чух това и като се замисля просто обстановката в България явно не дава на младите хора да се реализират и най-важното да разберат, че могат да се реализират някъде другаде. Така че според мен Марик е донякъде прав да говори за простотията и циганията, защото честно аз такова нещо не съм виждала в САЩ.
Knicks4Life, ти ако искаш да си студент тука нямаш право да работиш извън университета. А в университета имаш право на мисля 20 часа на седмица. Също така в повечето случаи там ще ти плащат минималната заплата (не знам колко е в НЙ) или малко отгоре, така че няма да те оправят за съжаление. Дори и да започнеш друга работа, ти няма как да работиш повече от 30 часа на седмица, защото тук в университетите дават много домашни и контролни през целия семестър и така :)

MarikBG
09-02-2011, 02:25
Хора, аз ви казах максимално най - лошите неща просто да знаете..., но айде вие ми кажете за БГ и да направим сравнение.

Поне тук има интеграция...... Във всяка страна си има мърша, но в България с циганите и с бандитите нема да се оправиме..

На мен сигурността ми е по - голяма в New York и мога и ще дам пример.

- пазарувам с кредитни карти (автоматически ако те ограбат нема какво да вземат защото можеш да спреш картата ведна)
- полиция обикаля на всеки 5мин.
- имаме много полиция
- имаме и охрана в магизините
- 911 (действат много бързо)
- мога и да се защита сам, защото ми е разрешено да имам оръжие и не са никак скъпи.
- никой не смее да влиза в двора на другите.
- съдебната система в много здрава


Пример, един ден отидох до колежа и забравих врата на гаража отворена цял ден....... е от нея спокойно можеш да влезнеш в къщата и да вземеш каквото си по искаш. Като се замисля такава възможност в БГ няма да се изпусне.

MarikBG
09-02-2011, 02:33
Повечето от вас сте млади, хора които минимум знаят Английски.
Погледнете тея от Английската гимназия......... това са си бъдещи имигранти. Повечето от тях са тук и учат. Ако не може да крадете и да лъжете не сте за БГ, поне аз това съм го осъзнал.

Знаете ли колко е жалко като ме попитат от къде съм и аз кажа България и никой нищо не знае....... а пак Европа сме известни като GypsyLand :? Какво да горовя, не мога да ви покажа колко българи се изпожениха за некакви си дъртаци само и само за да могат да останат в тая Америка... и защо си мислите че това е така?

Защо в Сащ нямаме постоянни имигранти от Западна Европа?
Защото на хората не им трябва да имигрират........ живеят си г/д добре.

А от нашата мъничка дъравица треба да се бега

Knicks4Life
09-02-2011, 11:20
Естествено, че зависи от гледната точка. Това, че имаме 10% (не съм сигурен) цигани в страната е лошо, както всеки от нас живящите или живеещи в България. Живея в София и с нищо не си личи, че е столица на държава. Но все пак американците, че са тъпи, тъпи са. Тъй като ми харесва да опознавам чужди култури, понякога, когато имам възможността, говоря с разни хора от по-далечко, най-вече американци. Имал съм и случай където един американец, след като му казах, че съм от България, ме попита от кой щат. Друга пък ме попита дали имаме коли в България и дали знам какво е това кола. Иначе, че имаме кофти слава имаме. Но все пак смятам, че макар да не е много добре развита държавата (засега) хората на мойта възраст (аз съм на 17, скоро правя 18) и тук могат да изградят бъдеще. И не е вярно т'ва, че американците не емигрират (или имигрират, не съм сигурен, коя от двете думи беше). Не е като по цяла европа да няма Американци. Както всеки човек, търси нещо различно.

Както и да е, мисълта ми беше, че не сме чак толкова лоша държава. Бягането не е задължително, но да... който се интересува от бъдещето си, няма да го види в България.

Иначе за университетите, чух, че работните места, който предлагат, макар и да са малко, не са хич ниско-платени за един студент. Това го чух за Англия и Америка, даже ми бяха казали суми, но забравих в Америка какво ми бяха казали, за Англия беше нещо от сорта на 20 лири на час.

MarikBG
09-02-2011, 12:56
BG - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Bulgaria-demography.png

US - http://www.theoildrum.com/uploads/12/us_population_1945_2005.png


Мисля че, нямам какво да кажа повече.

windowlicker
09-02-2011, 14:18
Но все пак американците, че са тъпи, тъпи са.

Еми недей се мъчи тогава да идваш тука с тия тъпи американци... САЩ е за широко скроени и амбициозни хора, които не правят заключения за всички хора, след като са говорили с двама. И мене са ме питали такива неща. На тези хора просто не им обръщам внимание и си продължавам напред.

Лично според мен България е много зле в момента. И няма да може да се оправи, точно защото хората и то младите не осъзнават колко е зле.
Иначе за заплатите, еми младеж земи провери как стоят нещата в университета, в който искаш да кандидатстваш и не се задоволявай само с това че някой казал, че ще взимаш еди колко си. Също така трябва много добре да разгледаш какви права и задължения ще имаш като международен студент.

sweet_bunny
09-02-2011, 15:01
Какво толкова искате да осъзнаем, какво сънародниците ви в България не са осъзнали?Хората навсякъде си имат проблеми и живота им е труден.Защо трябва постоянно някой да нахъсва нас,младото поколение да напускаме страната?Някои хора,като отидат в чужбина независимо от това как живеят там, си дават правото да се възмущават от нашия живот тук,да ни оплакват и съжаляват,сякаш сме по-низши същества,защотото все още сме в България.
Какво целят някои хора с всичкото това втълпяване колко е хубаво отвъд границата,а колко сме зле тук?Признавам,че има наистина много добре развити държави,където сигурно наистина живота е уреден,но не е ли по-добре да се опитаме да постигнем това и в нашата родина,от колкото да бягаме,колкото ни държат краката,макар и може би това да звучи клиширано.
Извинявам се за по-острия тон,който може би се е усетил в постта ми и това,че се отдалечих от темата.Аз в интерес на истината все още не съм решила къде ще продължа живота си,като оставим настрана въпроса за висшето образование,но ми е неприятно как човек може до такава степен да е срещу страната си,въпреки всичко.Все пак пожелавам успех на тези,които са в чужбина и благородно(както се казва) завиждам на тези,които са имали шанса поне за малко да бъдат в Ню Йорк. Нека темата да е за живота там,а не как трябва да емигрираме :)

HotLife
09-02-2011, 15:26
А ти как се установи там? отиде при някой или?

windowlicker
09-02-2011, 16:09
sweet_bunny Разбирам възмущението ти и си права. Аз не живея в България отдавна и не ходя често там, за да мога да давам обективно мнение. Просто бях там преди няколко месеца и направо се изплаших. Просто ми правеха впечатление такива неща, които преди не съм им обръщала внимание, защото съм ги смятала за нормални да речем.
Изглеждаш ми борбен човек. Дано успееш да се реализираш където и да си :)

MarikBG
09-02-2011, 23:55
sweet_bunny докато бях в гимназията и аз мислех така, после обаче нещата се променят. Съжалявам, не исках да прозвуча че съм против България, но на човек му трябва да отиде някъде за да направи разлика.

ch0c0late44
09-03-2011, 09:26
ТРЯБВА ДА БЯГАТЕ ОТ БЪЛГАРИЯ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО - РАНО И СИ ОПРАВЯЙТЕ ЖИВОТА НАВЪН, АКО ИСКАТЕ ДА СТЕ ДОБРЕ :-P И ДА ИЗБЯГАТЕ ОТ ЦИГАНИЯТА И ПРОСТОТИЯТА В СТРАНАТА НИ

подкрепям..

ndirector
09-03-2011, 10:10
Да бе да,американците са много тъпи,то за това България е на това дередже .Не се правете на умни,защото просто не ви се получава.Много мразя непрекъснато да чувам коментари от хора,които живеят в тая мизерна циганска държава и да говорят как другите страни народи били тъпи и не знам си какво.

Човека в New York ,можеш ли да ми пишеш на лично?много ще съм ти благодарен.

MarikBG
09-03-2011, 12:29
Няма смисъл да се хвалиме сами. Имаме някои талантиливи и умни хора, но без усоловия май не могат да се развиват.

Всеки път чувам от българи как другите народи са били тъпи, а ние сме потопмци на Исак Нютон.

peace

Skaarj
09-03-2011, 14:45
ХА, точно затова е тоя форум, да се праскаме като луди и ние да завладеем света със бели от българия :lol: 8)

HotLife
09-04-2011, 06:38
А ти как се установи там? отиде при някой или?

MarikBG
09-04-2011, 16:49
А ти как се установи там? отиде при някой или?

да, имигрирането в New York е доста трудно, но познавам много българи дошли сами тук по какви ли не начини и се възхищавам на смелостта им.

HotLife
09-04-2011, 17:02
и как се установи? трудно ли беше? разкажи :)

lisi4ety
09-04-2011, 19:53
Какво толкова искате да осъзнаем, какво сънародниците ви в България не са осъзнали?Хората навсякъде си имат проблеми и живота им е труден.Защо трябва постоянно някой да нахъсва нас,младото поколение да напускаме страната?Някои хора,като отидат в чужбина независимо от това как живеят там, си дават правото да се възмущават от нашия живот тук,да ни оплакват и съжаляват,сякаш сме по-низши същества,защотото все още сме в България.
Какво целят някои хора с всичкото това втълпяване колко е хубаво отвъд границата,а колко сме зле тук?Признавам,че има наистина много добре развити държави,където сигурно наистина живота е уреден,но не е ли по-добре да се опитаме да постигнем това и в нашата родина,от колкото да бягаме,колкото ни държат краката,макар и може би това да звучи клиширано.
Извинявам се за по-острия тон,който може би се е усетил в постта ми и това,че се отдалечих от темата.Аз в интерес на истината все още не съм решила къде ще продължа живота си,като оставим настрана въпроса за висшето образование,но ми е неприятно как човек може до такава степен да е срещу страната си,въпреки всичко.Все пак пожелавам успех на тези,които са в чужбина и благородно(както се казва) завиждам на тези,които са имали шанса поне за малко да бъдат в Ню Йорк. Нека темата да е за живота там,а не как трябва да емигрираме :)
+1

Knicks4Life
09-04-2011, 23:59
Въпреки, че исках да говоря за Ню Йорк, а не за мнението на хората относно емигранството, като съжалявам, че изразих моето. Като цяло исках просто да кажа, че въпреки, по-малко развитата икономика, живота в София не е чак толкова лош. Живял съм в няколко държави, където живота беше по-добре икономически, хората си носят скъпи дрешки и кола за 30 000 евро е нещо нормално. Но това не прави живота по-добър, не знам защо толкова смятате тази страна за толкова гадна. Живота тука е по-спокоен, не е толкова забързан, при повечето случай даже знаеш какво означава "свободно време". И да, говорил съм с много хора, ходил съм навсякъде по Европа и като сравних тях с американците, американците бяха по-тъпи. Сега който каквото иска да говори, винаги има и умни хора, но не можете да ми кажете, че средната интелигентност на американеца е толкова висока колкото на европееца.
Както и да е.
Да се върна към темата.
Да попитам създателя на темата, лесно ли е българин (с нашата велика слава) да се приобщи към Ню Йорк? Като започнем с даването на виза, моята виза поне е доста лесна за взимане, но познавам хора, на който са им отказвали. Освен със зелена карта, или висшето си образувание да си го изкараш там, как по-друг начин можеш да си постоянен жител там ? Признават ли ти българското висше там? Работа лесно ли ти дават? Лесно съм сигурен, че не е, но все пак да попитам.

И също и последни лични въпроси. Тъй като тези 3-4 седмици ще уча в Емпайър стейт-а, до Ню Йоркър как е най-удобно предвижването? Тъй като стъпя ли в Ню Йорк съм сам с моята приятелка. Също там някъде да има, някое по-евтино заведение за хранене (и да не е за хотдози)?
Има време до тогава, ама повечето информация не прече. :)

Daisy11
09-09-2011, 16:46
На вас България не ви харева защото там било незнам си какво... и разбира се ви е по-лесно да избягате в чужбина, нали ? Да избягате от проблемите, ами като според вас България е толкова ужасна направете нещо допринесте так че България да се оправи, но не по-лесно е да избягате в чужибина да станете чистачи/Бармани/продавчи с една дума гастарбеайтери . Аз не виждам бъдещето си в България, а ще го създавам. И американците не са чували за Бг, защото са невежи. Те само франция и Англия занаят,толкова им стига акъла. И едно немога да разбера, защо като искате да бягате не избягате на някое хубаво място в Европа, а ходите в ТЪПАТА Америка ?

bloodymirror
09-11-2011, 09:10
На вас България не ви харева защото там било незнам си какво... и разбира се ви е по-лесно да избягате в чужбина, нали ? Да избягате от проблемите, ами като според вас България е толкова ужасна направете нещо допринесте так че България да се оправи, но не по-лесно е да избягате в чужибина да станете чистачи/Бармани/продавчи с една дума гастарбеайтери . Аз не виждам бъдещето си в България, а ще го създавам. И американците не са чували за Бг, защото са невежи. Те само франция и Англия занаят,толкова им стига акъла. И едно немога да разбера, защо като искате да бягате не избягате на някое хубаво място в Европа, а ходите в ТЪПАТА Америка ?

Абе коя си ти да казваш какво да правят хората и къде да ходят,айде да те видим как ще оправиш държавата,то на думи и аз мога хахахах детски истории..

HotLife
09-11-2011, 14:46
Аре спрете да се правите на големите националисти и оставете човека да разкаже бе мамка ви :booooomb:

tman
09-11-2011, 19:42
Въпросът не е да сложим розовите очила, а да свалим черните. А цигания съм виждал навсякъде, дори и в Женева( не, не говоря за опреден човек, а за сръбска скара и панаир около цялото езеро ) :D .

OddBird
09-24-2011, 10:55
Аз лично се чувствам зверски виновна, че ще си обера крушите след няколко години, но никога няма да ме хване срам, че съм българка. Daisy11, щом сме решили така, точка. Колкото и да се правите на много нахакани, няма да промените мнението ни. Като гледам никой никаква не я върши, какво да правим тук?
И един въпрос. Има ли въобще някакъв квартал в НЙ, в който можеш да живееш? От това, което сте писали, ми звучи като в София- навсякъде опасно.

MarikBG
09-25-2011, 03:49
Ест, че има. Е не е чак толкова опасно колко е в София..спокойно.
Въпроса е, че нощно време освен в централната част на Манхатан, никъде другаде не е хубаво да се ходи, особено ако си сама. :) това е.

HotLife
09-27-2011, 15:06
Разкажи сега, ти как се справи в началото?