PDA

View Full Version : .. с пълнолетен ?



shanell1
08-25-2011, 09:56
Специално към момичетата се обръщам, интересно ми е за тези от вас, които нямат навършени 18 години, но ходят с пълнолетни.. таа дори и разликата да е 1-2-3 години, не се ли притеснявате от това, че гаджето ви може да ходи почти навсякъде, докато вие сте ограничени ? Когато момчето ( например ) има желание да отиде на дискотека с приятели, а вие не можете, защотото няма да ви пуснат на нощтна или пък родителите правят проблем, не ви ли става кофти ? И гаджето ви съобразява ли се с това ? :)

LeprikonA
08-25-2011, 10:03
само ако желае. не е длъжен you know?

xoxi
08-25-2011, 10:07
Никога не сме имали проблеми с това.
Тук вечерният час не се спазва, полицията я мързи да си мръдне пръста да направи нещо по въпроса. А в дискотеките и баровете в тоя град няма никакво ограничение за възрастта, но ние и без това не ходим на такива места. Но и там където ходим понякога, пак е същата работа.

едит: Моите родители никога не са ми правили проблем за излизането, още по-малко, когато съм с него.
А той просто няма с какво да се съобразява. Както казах в този град никакви ограничения няма едва ли не.

bloodyred
08-25-2011, 10:33
И тук без проблеми се влиза където си искаш.. пък щом си с пълнолетен, ехе .. което е жалко от една страна, за самите нас може и да е добре, но не осъзнаваме какво може да стане.. както и да е, отплеснах се.. та, не съм имала проблеми и аз..

fenkaaa
08-25-2011, 10:55
На 16 съм,приятелят ми е пълнолетен.. родителите ми ме пускат навсякъде,по всяко време.Повече се притесняват обаче като съм с приятелките ми,щото са малко луди.. много беля съм им създавала с тях 8-) Но си ме пускат.. а пък с него ако съм може да не се прибирам и 1 седмица 8-)

Altamira
08-25-2011, 12:46
моят е на 23, аз на 16, ама не знам да има много метълски дискотеки в софия, така че нямаме проблем с излизанията

fakesmiles
08-25-2011, 13:37
ами родителите ми не ми правят проблем,нито повечето от клубовете,така че ако излизам с пълнолетни нямам грижи 8-)

Shturrrche88
08-25-2011, 13:49
моят е на 23, аз на 16, ама не знам да има много метълски дискотеки в софия, така че нямаме проблем с излизанията
Дискотеки не, но има бая клубове ;)
По темата-не, не ми е пречело ама никога. Наще не са ме ограничавали в излизанията с гаджетата ми, а пък гаджетата ми от своя страна винаги са ме водели с тях по клубове и дискотеки, без проблем съм влизала ;)

onestar
08-25-2011, 13:56
В нашия град пък има само две чалготеки, което автоматично отписва ходенето ни по дискотеки. 8-)

А когато става въпрос за някоя хижа или нещо от сорта... оставам до когато ми е позволено (м'да, сложно е при мен), при което в повечето случаи той се съобразява с това.

А когато виждам, че му е гот и сме с приятели, с които не сме се виждали дълго време, просто си го оставям да се забавлява и не ми става кофти от това, че той е там. :-o

sasha_90
08-25-2011, 15:07
Когато бях на 17 имах връзка с пълнолетен,но не ме е притеснявало това.Напротив,чувствах се сигурно до него,а за дискотеките бяхме единодушни-не ги харесваме.

shanell1
08-25-2011, 15:54
Еее не очаквах толкова да сте, дето нямате никакъв проблем.. 8-)
И все пак, ако в един момент гаджето ви реши, че иска да се забавлява някъде, а вашите не ви пускат, какво правите.. ? 8-)

Shturrrche88
08-25-2011, 16:06
Еее не очаквах толкова да сте, дето нямате никакъв проблем.. 8-)
И все пак, ако в един момент гаджето ви реши, че иска да се забавлява някъде, а вашите не ви пускат, какво правите.. ? 8-)
Понеже не ми се е случвало да ме спират нашите, ще ти отговоря сега, от позицията на пълнолетна как практикувам. Мъжа ми си ходи с приятели насам-натам, не мога да го ограничавам, а и доста пъти просто не ми се излиза на въпросното място с въпросните хора (към които нямам нищо против)...
Не може един човек да се държи в клетка, защото другия не може да излезе с него...

anonymous708973
08-25-2011, 16:09
Еее не очаквах толкова да сте, дето нямате никакъв проблем.. 8-)
И все пак, ако в един момент гаджето ви реши, че иска да се забавлява някъде, а вашите не ви пускат, какво правите.. ? 8-)

Казвам му да се забавлява и си намирам друго занимание, какъв е проблемът? Това, че е с мен, по никакъв начин не го задължава да ме води навсякъде със себе си. Нека си има лично пространство.

По барове принципно не ходя, а там, където са ми искали години, съм се измъквала по някакъв начин :Д
Вечерният ми час попринцип е 10, но ако помоля учтиво, съм оставала и до 12. С течение на времето стават по-либерални, особено като виждат, че излизам повечето пъти с един човек.

А и не виждам защо да ми става кофти, че той може да ходи на места, където аз не. Единственото, за което се дразня, че съм под 18, е, че не мога да шофирам.

Violenza
08-25-2011, 16:11
И все пак, ако в един момент гаджето ви реши, че иска да се забавлява някъде, а вашите не ви пускат, какво правите.. ? 8-)
Не съм го вързала, да излиза където си иска. Аз също редовно си излизам само с приятелки или с някой приятел. Имаме си достатъчно доверие.
Иначе не сме в тази ситуация де, и двамата сме минали пълнолетието.

LeprikonA
08-25-2011, 16:56
ако планът първоначално е бил да сте заедно на мястото - сигурно става кофти. иначе няма пречки - трябва да има поне малко свобода.

elysunny
08-25-2011, 17:41
ами нямало е проблем, той като е пълнолетен и ме води на разни места
пък и винаги е хубаво да има малко свобода
наще също не са ми правили проблем

marti93
08-25-2011, 17:50
пускат ме нашите,имах проблеми в началото ,ама свикват!иначе с полиция и охрана съм нямала .

bubkaa93
08-25-2011, 18:02
вече имам навършени 18,но преди като нямах години нямах проблем с родителите ми навсякъде ме пускаха пък и си влизах,където си поискам ...

Inn0cenCe
08-25-2011, 18:54
Еми нямам проблеми с дискотеки и клубове, защото приятелят ми не си пада по тези неща. Случвало ни се е да ходим, но рядко и винаги съм била виновницата за това, естествено. Но често спя в приятелят си и определено предпочитаме да отидем някъде сами или с приятели, кадето да можем да поговорим и да пийнем нещо, а не да гледаме как някъкви малолетни се напиват и друсат. Вече не е по-моята част :).

annonimnna
08-25-2011, 19:46
Всеки от двамата е свободен да прави каквото иска... Ходила съм с пълнолетен и не ми е било проблем, че ходи с приятели по дискотеки, барове и т.н. Като знам, че е луд по мен и няма да посмее да ме изневери съм спокойна :D:D

shanell1
08-25-2011, 21:41
Точно така ! и аз мисля, че трябва да си даваме свобода, жалко, че понякога родителите ни развалят плановете, поне така е при мен.. :(

againstyou
08-25-2011, 21:43
Не ми пречи,нито пък ми става кофти от това,че не са ме пуснали някъде с него вечерта,нормално си е.Но си спомням как обичаше да ме дразни като стане нещо на въпрос за това и той : "оо милата ми тя,ама ти нямаш нужните години" и т.н. :д