PDA

View Full Version : Поредната връзка от растояние



GoInsane
08-25-2011, 10:35
От доста време искам да следвам в чужбина миналата година отхвърлих възможноста но тая година я имах пак и мисля сериозно да я приема. В същото време имам приятелка от близо 2 години. От няколко месеца 4-5 уча усилено английски и си личеше че нещата отиваха на там....и някъде преди месец и казах ясно че има големи шансове да замина и така седмиците минаха и времето да замина приближава. Няколко пъти и казах че искам да си поговорим да намерим някакво решение без да скъсаме но тя просто не иска да сме заедно . Звъння и по тела тя направо ми крещи обвинява Me за това че искам да изпозвам тая възможност но разбирам я ,тя самата не може да го проумее не спи не яде + си има нейни проблеми не и харесва това което тя следва иска да се премести и резулататите и ще излязат след няколко дена.Ок разбирам я трудно и е на мен също но ме обвинява за всичко говори ми гадно, когато излизаме почти не ми говори не ми дава да и хвана ръката. Аз самия се чувствам гадно защото все едно я изоставям и остава самичка. Как според вас трябва да подходя не искам да скъсаме (това иска тя) искам просто да по някакъв начин да я успокоя защото е изключитлено напрегната и да и покажа че начина по които ми говори и това което прави е грешно и че с малко желание и упоритост може да сме заедно...
:)

teen4e55
08-25-2011, 10:56
Хората казват "Ако има желание - има и решение". Може би приятелката ти просто се страхува че няма да можете да поддържате връзката си от разстояние и за това си мисли че е по-добре да скъсате сега, а не в последствие. Трябва да ти влезе в положение и да те разбере, все пак редно е да се избере ученето пред гаджетата.
Моя съвет е да си следваш в чужбина и да оставиш нещата да се вредят сами. А ако тя наистина те обича ще те разбере и ще те подкрепя. :)

fenkaaa
08-25-2011, 11:07
Ако приятелят ми замине за Чужбина и аз ще искам да скъсаме.. това са много километри един от друг.. и няма много надежди :?

GoInsane
08-25-2011, 11:34
Ако приятелят ми замине за Чужбина и аз ще искам да скъсаме.. това са много километри един от друг.. и няма много надежди :?

ок уважавам това че не иска да сме заедно защото ще има един проблем няма да съм до нея...но защо ме обвинява за това че трябва да за мина?Защо трябва да ми говори по гаден начин?

wankata7
08-25-2011, 11:37
все едно я изоставям и остава самичка.


А какво правиш ? връзка от разстояние е не възможна :? ако е за 1-2 седмици може но в повечето ситуации и там се проваля .По-добре скъсайте ще ви е гадно малко но ще ви мине :) Пък и ти щом искаш да заминаваш ще си носиш последствията ..

wankata7
08-25-2011, 11:38
Ако приятелят ми замине за Чужбина и аз ще искам да скъсаме.. това са много километри един от друг.. и няма много надежди :?

ок уважавам това че не иска да сме заедно защото ще има един проблем няма да съм до нея...но защо ме обвинява за това че трябва да за мина?Защо трябва да ми говори по гаден начин?

И на нея не и е лесно ,на теб как ще ти е след 2 години да те оставят сам . :x

GoInsane
08-25-2011, 11:48
Ако приятелят ми замине за Чужбина и аз ще искам да скъсаме.. това са много километри един от друг.. и няма много надежди :?

ок уважавам това че не иска да сме заедно защото ще има един проблем няма да съм до нея...но защо ме обвинява за това че трябва да за мина?Защо трябва да ми говори по гаден начин?

И на нея не и е лесно ,на теб как ще ти е след 2 години да те оставят сам . :x

така е съгласен сам!Но след 2-3 години когато завърши тя самата ще отиде най малко 800 км за да стане полицай! 2 години обучение първата година ще затворена напълно а втората доколкото сам чувал е малко по free. A това е нейната мечта от дете!Тоест в случай че остана тя сигурно ще я жертва за мен и това не го искам!На първо място са нейните мечти, семейство и доста след това аз..

SmilezZz
08-25-2011, 11:54
Според мен не бива да се обвиняваш за нещо,за което не си виновен. Става въпрос за твоето образование и бъдещето ти. Вярно е,че в началото и на двамата ще ви е адски трудно,но се свиква. Аз на твое място също бих заминала ,колкото и да имам чувства към приятеля си.

Chacho
08-25-2011, 12:00
Първо си отговори, кое искаш повече - да останеш с нея или да учиш в чужбина. Ако е първото, дилема няма.


Ако решиш да учиш в чужбина, нещата свършват. Тя вече го е взела това решение, твой ред е. И не й позволявай да се отнася така с теб. Ако се държи лошо с теб, отблъсни я, а не я поощрявай. Може да й е тежко, на теб ти е също и това е проблем, който заедно трябва да решите. Тя или ще дотича при теб или ще си тръгне и ще знаеш, че няма смисъл да се връщаш при нея. Ако усилията са само от едната страна, няма как да се намери баланс.


ПС: На твое място бих заминал. Тепърва ти предстой живота, а с нея може да се разделите по хиляди причини.

Пожелавам ти много щастие и споделена любов за в бъдеще! И каквото и да направиш, не съжалявай за избора си.

agapiseme
08-25-2011, 12:08
Здравей :)

Две години не са малко време. Сигурна съм,че значите много един за друг. Явно не сте малки,затова я помоли да проведете един нормален и цивилизован разговор,в който да изложиш аргументите си.
Най-вероятно се притеснява от това да не излъжеш надеждите й вбъдеще. Зная,че промяната на средата може и да доведе до край за вас,но ако наистина тя е момичето за теб,това няма да се случи.
Аз също планирам да замина за чужбина след 2 години (дай Боже) и съм обсъждала това с приятеля ми и сме решили,че няма да се разделяме,защото чувствата ни са истински и няколко години няма да значат нищо в сравнение с това,което можем да изградим заедно след това.
Същото може да бъде и за вас.Само трябва да се обичате всеотдайно.


Връзките от разстояние не са за деца.

wankata7
08-25-2011, 12:12
Здравей :)

Две години не са малко време. Сигурна съм,че значите много един за друг. Явно не сте малки,затова я помоли да проведете един нормален и цивилизован разговор,в който да изложиш аргументите си.
Най-вероятно се притеснява от това да не излъжеш надеждите й вбъдеще. Зная,че промяната на средата може и да доведе до край за вас,но ако наистина тя е момичето за теб,това няма да се случи.
Аз също планирам да замина за чужбина след 2 години (дай Боже) и съм обсъждала това с приятеля ми и сме решили,че няма да се разделяме,защото чувствата ни са истински и няколко години няма да значат нищо в сравнение с това,което можем да изградим заедно след това.
Същото може да бъде и за вас.Само трябва да се обичате всеотдайно.


Връзките от разстояние не са за деца.
+1

LeprikonA
08-25-2011, 12:35
Първо си отговори, кое искаш повече - да останеш с нея или да учиш в чужбина. Ако е първото, дилема няма.


Ако решиш да учиш в чужбина, нещата свършват. Тя вече го е взела това решение, твой ред е. И не й позволявай да се отнася така с теб. Ако се държи лошо с теб, отблъсни я, а не я поощрявай. Може да й е тежко, на теб ти е също и това е проблем, който заедно трябва да решите. Тя или ще дотича при теб или ще си тръгне и ще знаеш, че няма смисъл да се връщаш при нея. Ако усилията са само от едната страна, няма как да се намери баланс.


ПС: На твое място бих заминал. Тепърва ти предстой живота, а с нея може да се разделите по хиляди причини.

Пожелавам ти много щастие и споделена любов за в бъдеще! И каквото и да направиш, не съжалявай за избора си.

абсолютно на същото мнение съм

GoInsane
08-25-2011, 13:38
Мерси на всички за отговорите ви! :)

Chacho
08-25-2011, 13:42
Абе човек не трябва да храни надежди при такова голямо разстояние.

onestar
08-25-2011, 14:12
все едно я изоставям и остава самичка.
връзка от разстояние е не възможна

:lol: Глупости.

Он: Аз също бих заминала за чужбина. Както вече казаха, с нея можеш да се разделиш по хиляди други причини. Глупаво е да пропускаш такава възможност. А и животът ви едва сега започва. (:

Държанието й е детско. Не позволявай да ти се качва на главата и да ти вменява вина, която не заслужаваш. Искаш да учиш -> имаш възможност -> възползваш се.
След време ще го разбере...

По-правилно ще е да се разделите. Ако след това пътищава ви се преплетат, може и да опитате отново заедно. Но няма никакъв смисъл да се "връзвате" един друг и да чакате две години. Мъчително е... и наистина напълно безмислено.

slynchoo
08-25-2011, 16:23
Според мен приятелката ти се държи много детински.Моят съвет е да заминеш и да се разделите и това е.Ако те обичаше наистина щеше да иска най-доброто за теб,тоест щеше да те подкрепи в решението ти да заминеш.
А относно връзките от разстояние-абсурд да се получи нещо.

ThePowerOfLove
08-25-2011, 19:18
Не си прецаквай бъдещето, заради момиче.
..може и да останеш, може и да не се разделите, може тя да не замине, да се ожените и никога да не съжаляваш за избора си... Ама не разчитай на това :D

Не, сериозно, ако един човек те обича ще приеме всяко твое решение без излишни драми и без да се държи едва ли не укорително. А връзка от такова разстояние по-добре не продължавай.