PDA

View Full Version : Моля ви за помощ! Топче на дупката на ухото.



Tiin
08-25-2011, 11:25
Преди 3 седмици си направих 3-та дупка. Днес реших да махна обицата и като я махнах отзад точно където се закопчава обицата забелязах (и напипах ) доста голямо топче. Моля ви помогнете ми...
Дали това се е получило,защото медицинската е била прекалено стегната??
Някакъв антибиотик ли да купя... какво... моля ви помогнете!!

П.С - Преди 4-5 месеца си направих 2рите дупки,но медицинските ги махнах още на 1-вата седмица и нямаше проблем.

TheBeatles
08-25-2011, 11:38
Значи и аз имам такова топче. Преди 2 години си продупчих ушите за първи път, държах обиците колкото трябва, но се получи някаква инфекция и трябваше да махна обиците. Оттогава ми зараснаха дупките и имам това топче. Отначало много се притесних, защото започна да излиза гной, отидох на лекар, той ми каза да не го пипам, то само ще се махне. До сега стои и не ми е правило проблем. Нито боли, нито сърби, нищо. С нищо не съм го мазала.

Tiin
08-25-2011, 11:45
Ама моето е доста голямо и е твърдо като го пипам...

TheBeatles
08-25-2011, 13:44
Ама моето е доста голямо и е твърдо като го пипам... И моето е същото. Отначало беше меко, но после стана твърдо.

Anesha17
08-25-2011, 17:02
И аз имам същия проблем,имам 3 дупки на ухото и най-горната,която е на хрущяла,веднъж получих инфекция и оттогава отзад имам едно топче,забелязва се само отблизо и го усещам на пипане.Но закопчалката на обица ми го скрива.Няма да се махне,може би само хирург,но едва ли ще се навие за такъв проблем да вади ножиците.Не се притеснявай абсолютно никакви проблеми не получаваш от него.

association
08-25-2011, 19:14
Иди при този, който ти е направил пиърса, освен ако не си си го правила сама.
Инфектирало се е, затова има топче. Ще се махне, ако махнеш обецата и го оставиш да зарастне.

maksimal
08-25-2011, 19:23
Иди при този, който ти е направил пиърса, освен ако не си си го правила сама.
Инфектирало се е, затова има топче. Ще се махне, ако махнеш обецата и го оставиш да зарастне.

Лъжа!
Нямам обеци, нито дупки никъде а от няколко месеца имам такова топче в меката част на лявото ухо. Един хирург ми каза, че това е запушена мастна жлеза.

Anonimen123456
08-25-2011, 19:56
Я проверете малко по-внимателно и на другото ухо и вижте , че и там имате такова топче.Възможно е на едното да е по-едро , а на другото почти да не се усеща

association
08-25-2011, 19:57
Че и ЛЪЖА, ще ми вика... :x
Нейното топче е друг вид, образува се на задната част на ухото откъм закопчалката на пиърса!!!!!!
А тези, които се образуват на мекото се разнасят сами и са съвсем различни.
Айде сега кажи, че е лъжа... [-(

Sarafina
08-25-2011, 20:08
Доколкото разбрах, топчето е на меката част на ухото, тоест там където се закопчава. А не зад ухото, на врата :D имала съм и аз такова, мина ми от само себе си.

maksimal
08-25-2011, 21:39
Че и ЛЪЖА, ще ми вика... :x
Нейното топче е друг вид, образува се на задната част на ухото откъм закопчалката на пиърса!!!!!!
А тези, които се образуват на мекото се разнасят сами и са съвсем различни.
Айде сега кажи, че е лъжа... [-(

Къде е споменала че нейното топче е друг вид??

mcfe
08-25-2011, 22:29
Интересно, и аз го имам това топче, но НИКОГА не съм слагал ни обица ни нищо подобно.

Само на едното ми ухо е, дясното.

victoriassecret1
08-26-2011, 02:35
И аз имах 3-та преди 2 години, а нямам топче. :-o

Tiin
08-26-2011, 07:08
Еми махнах обицата сега го промивам със спирт и го мажа с едно лекарство ии дано да се оправи.

_InSaNe_
09-08-2011, 09:23
и на мен ми се получи такова на 3тата дупка и лекарката ми каза че е атером, премахва се хирургично,всмисъл процедурата е много бърза само ти цепят леко ухото и го махат тва .. после зараства бързо,аз скоро мисля да го махна

granger
09-08-2011, 09:45
Почти на всеки се получава, заради чужтото тяло. Промивай го със спирт или ракия или квото имаш,при мен изчезна!

Red_Hair
09-08-2011, 15:01
По-нормално нещо от това не бях чувал.Аз си пробих ушетата преди 4 години и дълго време след това имаш топченца, въпреки, че мазах дупчиците с крем.

kanabiss69
05-31-2014, 17:49
Аз съм момче никога през живота си не съм носил обици, но имам същия проблем.. обаче на мен топчето ми е зад ляжото ухо пак на меката част ;х

NissaN
06-10-2014, 09:54
Аз съм момче никога през живота си не съм носил обици, но имам същия проблем.. обаче на мен топчето ми е зад ляжото ухо пак на меката част ;х

Имам същият проблел,на лявото ухо,по средата на меката част.Имам го от години,не знам как се появи никога не съм си дупчил ушите.