PDA

View Full Version : Парти - Шотове



YeahItsMe
08-25-2011, 15:12
Привет! :))

Ситуацията е такава - скоро ще си правя купонче у нас и искам да съм подготвен подобаващо. :) Искам да направя някакви шотове или пък коктейлчета, но за предпочитане са шотовете. Така де - Очаквам от вас да ми дадете някакви идеи за различни видове шотове с "рецепта". Ако може да са с лесно набавящи се продукти (от Сливен съм, нямаме толкова много богат избор на алкохоли).
Мерси!


П.С.
Чувствайте се свободни да споделяте всякакви други видове идеи за купона.

П.П.С.
Ако може да ми кажете някакво коктейлче(или шот), в които да има мента ще е още по-добре.

Anesha17
08-25-2011, 18:21
Братче,пийте текила.Няма по-хубав алкохол от това.
;D
Иначе за мента се сещам само: Мента,спрайт,газирана вода и мноого лед.Или пък мента + сметана.

ZipFail
08-25-2011, 18:24
РИКИЯ !

YeahItsMe
08-25-2011, 20:24
Хахаха :) Това за рикията ми хареса.

@Anesha Омръзна ми от тая текила .. :D Иначе я дай малко инфо за тази мента със сметана :]]

the_best_f
08-25-2011, 20:35
Защо не направиш "Куба Либре"? Необходими са ром, кола, лайм и мноого лед. 8-)
У един приятел пихме шотчета уиски (доколкото си спомням) вместо текила. Пак си ползвахме сол и лимон, просто алкохолът беше различен.

YeahItsMe
08-25-2011, 22:18
Ще го видя това Куба Либре, но предпочитам да давате идея за интересни шотове :)

bateman
08-25-2011, 22:25
Sex on the beach е много хубав коктейл-трябват ти водка ,ликьор сокове и много лед. Също Текила сънрайс - текила с плодов сок и лед . Иначе за шотове най-доброто ,което се сещам е Абсент. Поне на морето това ми го предлагаха като най-силен шот.

association
08-26-2011, 10:20
Текила Бум-бум. :grin:
Като бях по-малка братовчедка ми ме взе в една дискотека и ми показа как се пие, останах много впечатлена. :D
В шотче сипваш текила и спрайт, слагаш си личната карта отгоре и удряш по масата докато почне да се пени зверската. И гълташ бързо!!:D
Алкохолната рулетка се получава добре, понякога е голямо мазало. 8-)
http://www.instablogsimages.com/images/2008/09/11/roulette-with-drams_cBXWc_59.jpg
За коктейл мога да ти предложа мента със спрайт или газирана вода, или Синя лагуна (водка, лимонов сок или спрайт, синьо кьорасо). И двата са ефектни цветове. :)

YeahItsMe
08-26-2011, 12:00
Ако успея да си намеря читав ликьор ще го пробвам секс на плажа, а това за текила бум-бум-а мноого ми хареса :))) мерси !

SuperBadSuperFresh
08-26-2011, 13:09
Да текила бум бум е много приятно.Реже бая,пък се усеща повече спрайта.

По морето правят шотове,просто от водка и някакъв натурален сок.Ама нещо с по-силен аромат.Примерно банан или горски плодове.

windowlicker
08-26-2011, 21:01
А какво мислиш за Jello Shots? :)

Тука в Щатите са много популярни по купоните и всички много ги харесват! Ето една от многото рецепти, които можеш да намериш в интернет, само че е на английски.

http://www.drunkmansguide.com/articles/jello_shot.php

Само, дето ти трябва желатин, а нямам никаква колко е популярен и на каква цена е в България. Другото лошо е че трябва да ги направиш предната вечер и да имаш достатъчно място в хладилника за всичките :D

fakesmiles
08-27-2011, 10:18
С рулетката в повечето случаи наистина става мазало,особено ако има няколко вида алкохол.Обаче може да е доста забавно 8-)