PDA

View Full Version : шотове за купонче



YeahItsMe
08-25-2011, 14:19
Привет! :)
Имам странното чувство че темата ми не трябва да бъде тук, ама карай.

Ситуацията е такава - скоро ще си правя купонче у нас и искам да съм подготвен подобаващо. :] Искам да направя някакви шотове или пък коктейлчета, но за предпочитане са шотовете. Така де - Очаквам от вас да ми дадете някакви идеи за различни видове шотове с "рецепта". Ако може да са с лесно набавящи се продукти (от Сливен съм, нямаме толкова много богат избор на алкохоли).
Мерси!


П.С.
Чувствайте се свободни да споделяте всякакви други видове идеи за купона.

П.П.С.
Ако може да ми кажете някакво коктейлче(или шот), в които да има мента ще е още по-добре.

PullMeCloser
08-25-2011, 14:49
Шотове текила. 8-)

Иначе в мохитото има мента (листа,де). Много е яко. Трябва ти лайм, кафява захар, листа от мента, ром, захарен сироп(сам/а можеш да си го направиш), лед и малко газирана вода. 8-) Ако те интересува, ще напиша как се прави. 8-)

YeahItsMe
08-25-2011, 14:54
дааа даа :D нещо такова търсех :)
казвай :)

Cap
08-25-2011, 15:25
За коктейл се сещам Long Island : ) чукни само в google потърси как се прави щото не се сещам точно, но доколкото помня си ставаш мат след 2 такива :)

YeahItsMe
08-25-2011, 19:22
Мен този лонг айлънд нещо не ми харесва.. Но аз мисля да имам примерно един коктейл (мохито(благодарение на PullMeCloser)) и няколко вида шотове. Търсих из интернет шотове, но те искат много специални съставки, които в България се намират трудно :/.
Давайте други предложения ! :]]

YeahItsMe
08-26-2011, 10:54
айде давайте предложения че не остана време ^^

Milly4
08-26-2011, 22:59
за шотове с мента -
1. Кобра
/водка, мента, текила, спрайт/
2. Jamaica
/водка, портокал, мента, гренадин/
3. Отрова
/мента, кокос, ром, ананас/

други шотове -
1.Арабска свирка
/калус, водка, бейлис, бита сметана/
2. Дарт Вейдър
/джин, текила, лимон, гренадин, ананас/
3. Текила бум-бум
/текила, спрайт, фреш лимон/

Надявам се, че съм помогнала :)