PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ СЪС САМОЧУВСТВИЕТО



SandraTheOne
08-25-2011, 18:10
Не мога да си го обясня до такава степен не се харесвам,че дори нямам желание и да излизам навън :( а има толкова грозни хора,които имат сто пъти по-голямо самочувствие от мен :( някой с моят проблем? и как да го реша :(

Rikity
08-25-2011, 18:30
ми и моето самочувствие не е кой знае какво :D
пък и по-добре така от колкото да имаш самочувствие без покритие :wink:

ivcheto0o
08-25-2011, 19:19
Колко ми е познато...И аз съм така.До сега не съм намерила начин да се преборя с това,за мое огромно съжаление.Не мога да ти помогна със съвет,но ти пожелавам успех :)

Chacho
08-25-2011, 19:31
Първо осъзнай, че имаш качества, с които можеш да се гордееш. Може да си услужлива, умна, с ясен глас, начетна, с богата музикална култура, с обща култура, със собствен стил на обличане, със стабилна ценностна система, отговорна, идейна, т.н.

Второ, изясни си недостатъците и вместо да се разочароваш, и да бягаш от реалността, приеми се такава, каквато си в момента и се мотивирай да ги отстраниш в бъдеще.


Половината тинейджъри са пъпчиви и веят крачоли по улиците. И да имаш недостатъци, не са аномалии - човек си. Но ще направиш услуга на себе си и на останалите, ако го раздаваш с повече самочувствие. Хем ти ще се чувстваш по-добре, хем останалите няма да се чувстват неудобно покрай теб и длъжни да ти успокояват комплексите.

SandraTheOne
08-25-2011, 20:48
То дори нямам основателна причина да съм с толкоз ниско самочувствие доста хора дори ми казват,че съм красива,обаче аз разбира се не се имам за такава,повечето хора си имат гаджета,а аз нямам и се чувствам супер различна :( а се ядосвам на разни кифли,милион пъти по-глупави от мен с адското самочувствие .........

ivcheto0o
08-25-2011, 21:49
То като цяло е до самовнушение,няма значение какво казват другите,а дали им вярваш.А на колко години си?

reich
08-25-2011, 22:31
Да не мислиш,че тези със "самочувствие" са нещо повече от теб??????

Bonbonchencetyy
08-26-2011, 10:41
Направи списък с положителните си качества и си го препрочитай често.Също се опитвай да се съсредоточиш върху това как да покажеш положителните си качества и не мисли за отрицателните си страни. :)

Colouring
08-26-2011, 10:46
Всъщност и аз съм до някаква степен така.Никак не се харесвам и поради това нямам голямо самочувствие.Знам,че има неща,с които мога да се гордея,качества на характера ми,които аз самата страшно си харесвам,но в главата ми изникват други неща,които сякаш заличават хубавите.
Опитвам се да се харесвам такава каквато съм.Всеки си има недостатъци.Понякога се получава,понякога просто изпадам в нещо като "криза".И все пак.. кажи си,че хората,които обичаш,ще те харесват независимо от недостатъците ти и не е нужно да се променяш само заради другите.Ако го желаеш-направи го за себе си.

Chacho
08-26-2011, 13:43
Всичко щеше да е много по-леко, ако жените нямаха цикъл ;-)

yeeee
08-26-2011, 14:28
Всичко щеше да е много по-леко, ако жените нямаха цикъл ;-) :lol: :lol: :lol:

bubkaa93
08-26-2011, 14:43
Всичко щеше да е много по-леко, ако жените нямаха цикъл ;-)

на мен ли го казваш :lol: :lol:

MuRocLaW
08-26-2011, 15:27
Аз па съм готин и имам яхти и пари :-P

Chacho
08-26-2011, 15:32
И я съм богат, само къде пари неам.

MuRocLaW
08-26-2011, 15:34
Ми тогава кфо имаш?

Chacho
08-26-2011, 15:35
Слава, известност, голяма патка и шкембе чорба.

sapphire5
08-26-2011, 16:37
Не мога да си го обясня до такава степен не се харесвам,че дори нямам желание и да излизам навън :( а има толкова грозни хора,които имат сто пъти по-голямо самочувствие от мен :( някой с моят проблем? и как да го реша :(

стегни се

MuRocLaW
08-26-2011, 16:38
Поклон пред тва мнение

AniAlonso
08-26-2011, 16:39
Преди всичко трябва да знаеш, че отношението ти към самата теб се отразява и на отношението на околните към теб.
Поведението на човек издава мнението му за самия себе си, и хората усещат това. Ако показваш, че се харесваш, разбира се, не надуто и високомерно, хората също ще те харесват.
Ако показваш, че нямаш самочувствие, постепенно и останалите ще усетят това. Има хора, които не са с кой знае какъв външен вид, но са постоянно усмихнати, лъчезарни, вярват в себе си и това се харесва на останалите, затова те не забелязват толкова недостатъците им. Има и красиви хора, които обаче постоянно наблягат сами на недостатъците си и по този начин отблъскват хората.

Опитвам се да ти кажа, че хората ще виждат в теб тези недостатъци или качества, които сама допуснеш да им покажеш. И недей толкова да мислиш какво ще си кажат останалите, ако изглеждаш по еди-какъв си начин или се държиш по-еди какъв си начин. Истината, е че на хората изобщо не им пука толкова, колкото ние си втълпяваме.

SandraTheOne
08-26-2011, 18:38
Преди всичко трябва да знаеш, че отношението ти към самата теб се отразява и на отношението на околните към теб.
Поведението на човек издава мнението му за самия себе си, и хората усещат това. Ако показваш, че се харесваш, разбира се, не надуто и високомерно, хората също ще те харесват.
Ако показваш, че нямаш самочувствие, постепенно и останалите ще усетят това. Има хора, които не са с кой знае какъв външен вид, но са постоянно усмихнати, лъчезарни, вярват в себе си и това се харесва на останалите, затова те не забелязват толкова недостатъците им. Има и красиви хора, които обаче постоянно наблягат сами на недостатъците си и по този начин отблъскват хората.

Опитвам се да ти кажа, че хората ще виждат в теб тези недостатъци или качества, които сама допуснеш да им покажеш. И недей толкова да мислиш какво ще си кажат останалите, ако изглеждаш по еди-какъв си начин или се държиш по-еди какъв си начин. Истината, е че на хората изобщо не им пука толкова, колкото ние си втълпяваме.

Благодаря,доста поучаващ пост :) Дори имам чувството,че като виждам по-хубави от мен,си принизявам самочувствието още повече и се чувствам като най-грозната :? та дори и да гледам няква кифла :(

AniAlonso
08-26-2011, 19:27
Благодаря,доста поучаващ пост :) Дори имам чувството,че като виждам по-хубави от мен,си принизявам самочувствието още повече и се чувствам като най-грозната :? та дори и да гледам няква кифла

Неее, това е последното нещо, което трябва да правиш!!! Прави обратното! Винаги, когато виждаш някое момиче, колкото и красива да ти се струва, потърси и нейните недостатъци, за да се убедиш, че дори и тя не е толкова перфектна, колкото изглежда. Някоя ще е хубава, но носът и ще е малко голям, или косата и няма да е много поддържана, никой не е съвършен. А и така ще видиш, че момичетата, които ти се струват хубави, са хубави не толкова заради чертите си, колкото заради излъчването и увереността, които притежават.

Освен това, недей да се стремиш да си най-красивата или най-перфектната. Един мъж не търси това, мъжете даже се плашат от твърде перфектни и самовлюбени създания и се отказват от тях, защото не си струва да хвърлят толкова труд да ги впечатлят. Те просто търсят момиче със самоувереност, защото като видят, че тя се харесва, започват да я харесват и те.

SandraTheOne
08-26-2011, 20:02
Благодаря,доста поучаващ пост :) Дори имам чувството,че като виждам по-хубави от мен,си принизявам самочувствието още повече и се чувствам като най-грозната :? та дори и да гледам няква кифла

Неее, това е последното нещо, което трябва да правиш!!! Прави обратното! Винаги, когато виждаш някое момиче, колкото и красива да ти се струва, потърси и нейните недостатъци, за да се убедиш, че дори и тя не е толкова перфектна, колкото изглежда. Някоя ще е хубава, но носът и ще е малко голям, или косата и няма да е много поддържана, никой не е съвършен. А и така ще видиш, че момичетата, които ти се струват хубави, са хубави не толкова заради чертите си, колкото заради излъчването и увереността, които притежават.

Освен това, недей да се стремиш да си най-красивата или най-перфектната. Един мъж не търси това, мъжете даже се плашат от твърде перфектни и самовлюбени създания и се отказват от тях, защото не си струва да хвърлят толкова труд да ги впечатлят. Те просто търсят момиче със самоувереност, защото като видят, че тя се харесва, започват да я харесват и те.

така е,но колкото и да се опитвам,не мога да си повдигна това пусто самочувствие...дали е от пубертета,не знам :(

08-26-2011, 20:08
лелелеле-ама-чак-толкова..защо-:D

Chacho
08-26-2011, 20:11
От това, че не щеш е.

illiy
08-26-2011, 20:26
Абе по-хубаво е да имаш самочувствие..с покритие разбира се... Ако сам не се харесваш -очакваш другите да те харесат ли? Особено като видя хубави момичета без грам самочувствие и до тях някви к*рви които на нищо не приличат със самочувствие до небесата ...