PDA

View Full Version : Пъпки... Помощ



vaLq_14
08-25-2011, 18:22
Пиша ви, защото от време на време ми се появяват едни подкожни пъпки без връх, които са много болезнени. След няколко дни болката спира, но остава като червено топче... Хайде, една-две добре, но сега са се появили 4-5 наведнъж и е ужасно. Някой да има идея какво може да ми помогне?

bluef
08-25-2011, 18:26
Намажи ги със силицилов спирт. Иначе може да си вземеж от продуктите на Гарниер за проблемна кожа и на няколко месеца при козметичката за почистване на лице :)

vaLq_14
08-25-2011, 18:29
Намажи ги със силицилов спирт. Иначе може да си вземеж от продуктите на Гарниер за проблемна кожа и на няколко месеца при козметичката за почистване на лице :)Пробвала сам със салицилов спирт и не помага. Явно нищо не може да ги махне.

bluef
08-25-2011, 18:36
Пробвала сам със салицилов спирт и не помага. Явно нищо не може да ги махне.

Е то като са ти са се появили няма да се махнат веднага щом ги намажеш с нещо. Трябва да полагаш всеки ден грижи за кожата на лицето, за да намалиш появата им до минимум. Миене на лицето по няколко пъти на ден, няколко пъти в седмицата маска (аз порзвам на Гарниер 3 в 1) ии ако ти е по- предлазположена кожата към омазняване и пъпки- на няколко месеца може да ходиш на козметик за почистване на лицето

vaLq_14
08-25-2011, 18:42
Пробвала сам със салицилов спирт и не помага. Явно нищо не може да ги махне.

Е то като са ти са се появили няма да се махнат веднага щом ги намажеш с нещо. Трябва да полагаш всеки ден грижи за кожата на лицето, за да намалиш появата им до минимум. Миене на лицето по няколко пъти на ден, няколко пъти в седмицата маска (аз порзвам на Гарниер 3 в 1) ии ако ти е по- предлазположена кожата към омазняване и пъпки- на няколко месеца може да ходиш на козметик за почистване на лицетоПолагам какви ли не грижи и може би за това съм се отчаяла. Почиствам я сутрин и вечер. По 1-2 пъти на седмица ексфоалирам и действително изглежда чиста, но когато се появи такава пъпка стои по месец-два като топче. Накрая остава белег, който минава много бавно.

Colombia
08-25-2011, 18:47
Да...много е неприятно!
Виж,ще ти кажа аз какво прилагам.
Вземи си силицилов спирт 2% и ЦЕНЗУРА!
Разтваряш 4 хапчета вътре.Като изсипваш само прахчето от тях :)
Разклащаш добре винаги преди употреба!!!
Можеш да обтриваш лицето си или само проблемното място по 2-3 пъти на ден.Но,внимавай да не си прегориш кожата.

И...нещо което ползвам от известно време.Определено има ефект.Ако имаш възможност си купи 2-та продукта:

ВИШИ-NORMADERM-ПОЧИСТВАЩ ГЕЛ

Ето го:

http://apteka.framar.bg/30000924/%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B8-normaderm-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D 1%89-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-200-%D0%BC%D0%BB-

Има промоция в момента.По 14 лв. някъде е.

ВИШИ-NORMADERM-ТРИ АКТИВ ДНЕВЕН КРЕМ ЗА ЛИЦЕ

http://apteka.framar.bg/30020407/%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B8-normaderm-%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5-50-%D0%BC%D0%BB-

Аз си го взех доста по евтин.За 16 някъде.
Като комбиниваш гела със крема....определено ИМА ефект!

Можеш да си вземеш и някой ексфолираш гел за лице.Аз примерно ползвам този и съм изключително доволна от него.Нежен е и същевременно отрсанява много добре замърсяванията.Около 8 лв. е.

Clean & Clear shine control

http://apteka.framar.bg/30013821/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%B9%D0%BD-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D1%8A%D1%80-%D1%88%D0%B0%D0%B9%D0%BD-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D 0%B0%D1%89-%D0%B3%D0%B5%D0%BB


Това е от мен :)

А на колко години си и къде са точно тези пъпки?

vaLq_14
08-25-2011, 18:52
Colombia, мерси за съвета. Бях си взела преди този крем на Виши и бях получила алергия. Доста силен ми дойде. Иначе от Клийн енд Клиър съм много доволна. Ще пробвам това със салициложия спирт, но това, с което се смесва дали ще ми го дадат без рецепта?

Colombia
08-25-2011, 18:56
Абсолютно да :)
Влизаш,казваш какво искаш и ти го дават.

Но пак ти казвам!Внимавай,че аз така се изгорих в началото и 1 месец ми седяха малки и по-тъмни петна на лицето,докато се изравни тена.
Иначе помага.Но изсушава.

А къде са разположени тези пъпки?

vaLq_14
08-25-2011, 19:01
Абсолютно да :)
Влизаш,казваш какво искаш и ти го дават.

Но пак ти казвам!Внимавай,че аз така се изгорих в началото и 1 месец ми седяха малки и по-тъмни петна на лицето,докато се изравни тена.
Иначе помага.Но изсушава.

А къде са разположени тези пъпки?О, да, забравих да кажа. Основно по брадичката, но сега имам и една на нослето. Вече съм на почти 20 и се съмнявам да е пубертет, пък и не смятам, че е акне.
Понякога изобщо спират да се появяват, но така и не разбрах какво ги провокира. Не ям сладко, храня се здравословно и не смятам, че проблемът е там. Мислех, че може да е около овулацията или преди цикъл, но пак мисля, че не е от това. От стрес... на дали при положение, че си почивам (няма изпити и прочие)

bluef
08-25-2011, 19:02
Абе една приятелка се търкаше със силицилов спирт всеки ден сутрин и вечер ии беше станало още по- трагично положението. Наистина внимавай, защото ако много изсушиш кожата, това я кара да произвежда повече себум за да поддържа нивото на омазняване и се появяват още повече пъпки

association
08-25-2011, 19:46
Много е важно да не се опитваш да ги стискаш.

kalpazanka
08-25-2011, 19:49
Изследвай кръвна захар и тогава "слушай" тъпотии от форум!!!!!!!!

Пусни и полови хормони+ехо на малък таз!!!

Colombia
08-25-2011, 20:01
Абсолютно да :)
Влизаш,казваш какво искаш и ти го дават.

Но пак ти казвам!Внимавай,че аз така се изгорих в началото и 1 месец ми седяха малки и по-тъмни петна на лицето,докато се изравни тена.
Иначе помага.Но изсушава.

А къде са разположени тези пъпки?О, да, забравих да кажа. Основно по брадичката, но сега имам и една на нослето. Вече съм на почти 20 и се съмнявам да е пубертет, пък и не смятам, че е акне.
Понякога изобщо спират да се появяват, но така и не разбрах какво ги провокира. Не ям сладко, храня се здравословно и не смятам, че проблемът е там. Мислех, че може да е около овулацията или преди цикъл, но пак мисля, че не е от това. От стрес... на дали при положение, че си почивам (няма изпити и прочие)


Да и аз съм почти на 20 :-D :) :D

Абе не е от пубертета,не е типичното акне,но определено пак идва от хормоните.
Айде успех в борбата с тия копелета :D :smt002 8-)

vaLq_14
08-25-2011, 20:01
Абсолютно да :)
Влизаш,казваш какво искаш и ти го дават.

Но пак ти казвам!Внимавай,че аз така се изгорих в началото и 1 месец ми седяха малки и по-тъмни петна на лицето,докато се изравни тена.
Иначе помага.Но изсушава.

А къде са разположени тези пъпки?О, да, забравих да кажа. Основно по брадичката, но сега имам и една на нослето. Вече съм на почти 20 и се съмнявам да е пубертет, пък и не смятам, че е акне.
Понякога изобщо спират да се появяват, но така и не разбрах какво ги провокира. Не ям сладко, храня се здравословно и не смятам, че проблемът е там. Мислех, че може да е около овулацията или преди цикъл, но пак мисля, че не е от това. От стрес... на дали при положение, че си почивам (няма изпити и прочие)


Да и аз съм почти на 20 :-D :) :D

Абе не е от пубертета,не е типичното акне,но определено пак идва от хормоните.
Айде успех в борбата с тия копелета :D :smt002 8-)Мерсиии :-)

kalpazanka
08-25-2011, 20:03
Colombia, печелиш първо предупреждение.

vaLq_14
08-25-2011, 20:20
Изследвай кръвна захар и тогава "слушай" тъпотии от форум!!!!!!!!

Пусни и полови хормони+ехо на малък таз!!!Не съм видяла мнението ти. Има логика в това, което казваш. Поразрових се и видях на няколко места, че проблеми с хормоните причиняват такъв тип пъпки. Ще направя изследванията. Не съм се сетила за това, тъй като цикълът си ми идва на 28-29 дни.

Colombia
08-25-2011, 20:24
Благодаря,но защо....какво толкова казах-написах?
Дадох съвет,а момичето ще направи каквото прецени за добре :)

Със здраве. :)

vaLq_14
08-25-2011, 20:25
Благодаря,но защо....какво толкова казах-написах?
Дадох съвет,а момичето ще направи каквото прецени за добре :)

Със здраве. :)Мисля, че е заради циничната дума, която употреби в предишния пост. :)

Colombia
08-25-2011, 20:30
Виж за това може да е...не съобразих.Извинявам се :) Просто ми се изплъзна от пръстите :D

08-25-2011, 20:47
Благодаря,но защо....какво толкова казах-написах?
Дадох съвет

съвети-е-забранено-да-се-дават!

miraclejewels
08-25-2011, 21:17
Хора, вие бъзикате ли се??2 :shock:
Това са хормонални пъпки, върви на изследвания и недей слуша глупости :-x