PDA

View Full Version : Таблет ?



tweaker
08-25-2011, 23:59
Здравейте ;)
пред голяма дилема съм :D та затова се реших да попитам и вас. Та значи каня се да си взема някакъв по-евтин таблет (гледах някви андроиди за по 200 кинта). Струва ли си да си взимам таблет?
Смятам да го използвам най-вече да си водя записки по лекциите (да не нося един куп листи/тетрадки и прочие) и евентуално някакво филмче да гледам. Също по колко време държат батерийте ? Щото на лаптопа ми батерията даржи 2 часа горе-долу, пък нямам намерение в университета да нося лаптопи, мишки, зарядни и тн. и тн.
Мерси предварително за съветите :]

straus
08-26-2011, 08:16
И смяташ, че ще ти е по - удобно да си правиш записки на touch screen???
Както и да е, колегите ще ги кажат, евтините таблети са бавни, забиват.. не си струват набутвацията. Ако ще взимаш, да е нещо от сорта на Samsung Galaxy

GregoryHouse
08-26-2011, 08:51
Повярвай ми не си достатъчно богата за да си позволяваш евтини работи. :) По-добре си купи по-хубав и по-скъп разбира се. Но поне няма да имаш ядове като с този за жълти стотинки сглабян нот копач на ориз в нелегален гараж...

Принципно, за записки нз дали ще ти е по-лесно на таблета. Лично на мен на лаптопа ми е далеч по-лесно да записвам по лекции. Пък и едно зарядно да земеш с лаптопа няма да те гътне :) Можеш да пишеш и без мишка на него :)

Като цяло, отиди и пробвай дали ти е удобен таблета да пишеш на него. Ако ти се стори удобен - вземи си.

tweaker
08-26-2011, 11:56
straus по-лесно ще ми е да пиша на тъч... пък то едва ли ще забива от някакъв лорд ама знам ли ...

GregoryHouse е евтин таблет мога да си позволя ама просто не ми се размотава с лаптопа... смисал не ми се търсят вечно контакти в университета да го зареждам или всяка почивка да търча до колата да го пусна в запалката да се зареди ... айде и без мишка мога да се размина ама ще ми трябват 2 зарядни (1 за 220волта и 1 за 12волта) затва толкова много съм се замислил за таблет, защото е хем компактен хем ще мога да си прая някакви "елементарни" неща на него. До сега не съм имал таблет и не съм работил на таблет, че да знам каква е разликата примерно м-у таблет за 200 кинта и такъв за 1200... Аз не бих дал 1200лв за таблет на който и 1 игра няма да мога да си пусна...

Nam3less3
08-26-2011, 12:16
Какъв таблет, с windows, с android, ipad ли?
Ако е с андроид или айпад имат и игри и т.н. все направени за тъчскрийни.

gadgetsbg
08-26-2011, 12:58
Здравей,
Щом е за лекции бих ти препоръчал лаптоп TimeLine на Acer. Сестра ми има такъв и съм изкарал 2 семестъра с него. Батерията издържа през целия ден, а самия лаптоп е лек и удобен.

Ако твърдо си се насочила към таблети - по-евтините китайски са с 2-3A батерии. Издържат около 2-2,5h. Насочи се към тези с батерии от рода на 6A+.

Поздрави

tweaker
08-26-2011, 21:38
Nam3less3 няма значение мен не ми трябва за игрите имам си достатъчно мощен настолен компютър за игри :)

gadgetsbg то не ми е проблем ако го взема да му сменя батерийте, предполагам че като се разфасова батерията ще е съвсем обикновени батерийки навързани във верига и не ми е проблем да ги сменя стига да ми е от полза тоя таблет. Пък за лаптоп чесно да ти кажа у нас имам 2 лаптопа и трети не ми трябва.... пък и не ми се дават 1000лв за нещо което ще го използвам само да си водя записки и чат пат някое филмче да изгледам

gadgetsbg
08-27-2011, 09:27
Здравей,
Батерията е от онези плоските (на първите iPhone бяха такива). Няма как да се увеличи капацитета и, освен ако не се върже друга батерия. До колкото си спомням имаше място за до 3mm батерия във височина.

Поздрави