PDA

View Full Version : помощ за сценарий на филм на ужасите



Junieee8
08-26-2011, 09:23
Здравейте хора! Сега да се обърна към режисьорите ;) Ако някой ми помогне да напиша сценарий за филм на ужасите ,ще съм му много благодарна. За актьори разполагам с две момичета…и може би 1 момче,но не съм сигурна. Терена е подходящ за ужаси- ОГРОМЕН двор с много дървета \зад които може да се крие нещо :P \ има една стена от храсти(жив плет) и един хамак по средата. Може да снимаме и в къщата-също много подходяща за ужас- на два етажа и всичко скърца :D

Причината,да пиша тук е ,че вече снимахме 2 филмчета по 20 минути и се изчерпахме :( . Който може да ми помогне,ще съм му безкрайна благодарна! :*

Elityy23
08-27-2011, 12:06
Еми например сценария може да е следния:
3 приятели в прогимназията мн добри постояно заедно и т.н.,след като отиват в гимназията момичетата започват да си конкурентничат и се скарват.Едната е най-популярната,а др аутсайдер и започва да и завижда.Оттам тя започва да я шпионира и да се случват странни неща от 'популярното момиче" и така вече можеш сама да си го доизмислиш :-D :) :) :) :) :) :) :) :)

dulcesolita
08-27-2011, 12:39
Еми например сценария може да е следния:
3 приятели в прогимназията мн добри постояно заедно и т.н.,след като отиват в гимназията момичетата започват да си конкурентничат и се скарват.Едната е най-популярната,а др аутсайдер и започва да и завижда.Оттам тя започва да я шпионира и да се случват странни неща от 'популярното момиче" и така вече можеш сама да си го доизмислиш :-D :) :) :) :) :) :) :) :)

Това е добро,но му трябва много редакция.Например,ако са най-добри приятели,защо ще се карат.Или пък как най-популярното момиче и най-задръстеното момиче,ще се окажат на едно и също място...
Аз съм писала доста сценарии за училищни пиеси,късометражни филми и т.н...Ако искаш ще ти пиша ЛС

Junieee8
08-27-2011, 19:48
Еми например сценария може да е следния:
3 приятели в прогимназията мн добри постояно заедно и т.н.,след като отиват в гимназията момичетата започват да си конкурентничат и се скарват.Едната е най-популярната,а др аутсайдер и започва да и завижда.Оттам тя започва да я шпионира и да се случват странни неща от 'популярното момиче" и така вече можеш сама да си го доизмислиш :-D :) :) :) :) :) :) :) :)

Това е добро,но му трябва много редакция.Например,ако са най-добри приятели,защо ще се карат.Или пък как най-популярното момиче и най-задръстеното момиче,ще се окажат на едно и също място...
Аз съм писала доста сценарии за училищни пиеси,късометражни филми и т.н...Ако искаш ще ти пиша ЛС

Elityy23,благодаря, но предпочитам да е нещо от сорта "приятели отиват на почивка и ги избиват" :D :D :D все пак терена с който разполагам е много подходящ за такъв филм :)

dulcesolita, видях ти ЛС-то ,благодаря много :-)

illiy
08-27-2011, 20:05
Добри приятeли ... уговарят се но едното момиче не идва на срещата..другите се притесняват,а момичето се появява след 2 дена в училище след което почва да се държи странно-тайни странни разговори по телефона например .Приятелите й почват да се съмняват и да я следят... проследяват я и откриват че тя се среща с някакви откачалки които се занимават с жертвоприношения и магии.. ;DD Въпросните откачалки почват да преследват и тормозят приятелите на момичето..Ти ще го доизмислиш ;d // По-скоро е нещо като мистерия а не ужас ама това беше първото което ми дойде на акъла xD

Junieee8
08-27-2011, 20:45
хъм... интересно illiy :) може и това да пробваме, готино е :-)

martin4eto0o
08-28-2011, 16:56
групичка приятели се събират за да решат къде да прекарат една седмица далече от шумния град и един от приятелите предложил вила на която не са ходили отдавна с техните когато отиват са потресени от състоянието на дадената къща но с опитите си да я оправят всеки го чака някаква смърт примерно или както си седят вътре някой започва да чука по вратата и тия първия момент се стряскат защото не са го очаквали но едно от момичетата отива да отвори и някакъв страшен чичко им казва да не са толкова шумни те обаче няма да го послушат а стават още по чумни и той започва бавно и мъчително да ги убива :D надявам се да съм помогнала ако имате нужда и от начини на убийства кажете :)

supereightepic
08-29-2011, 15:26
няма смисъл.
..да пишеш във форум и да чакаш някой да ти даде готов сценарий ( който вероятно ще измисли за 5 минути ) е жалко.
..за един хубав филм,минимално ще ти трябват поне 20-25 хиляди .. ( гл ) .
..трябва да излезеш с оригинална идея ако искаш да е хубав и евтин,а не с нЕкви глупости дето ти говорят тука във форума.

направо ме уби

' ако са най-добри приятели,защо ще се карат ' ..

това е като да напиша във форума .. Хора,може ли да ми напишете книга,за да копирам идеята и да я побликувам някъде,мерси предварително.КАКВО?!

..с каква камера снимате или с телефон?

.. къде можем да видим някои от вашите 'произведения'..?

tomboy
08-29-2011, 20:01
ами например група строители отиват до обект който трябва да се събори за да вземат някои неща от мазето на последното изнесло се оттам семейство , но не затварят вратата зад себе си .когато отиват на въпросното място (мазето на семейството) първоначално не намират там нищо , но изведнъж започва да капе кръв от тавана , те поглеждат нагоре и виждат множество разчленени тела (които после се оказва че са на съседи на въпросното семейство , които мистериозно са изчезвали през годините) , които висят по гредите.всички строители се разпищяват и излизат , ала за нещастие без един , който остава.той смята , че други те си правят шега , но бързо осъзнава че не е така.не и след като и той както съседите бива убит и разчленен от мистериозно същество.по късно през нощта същотото това изчадие излиза през отворената врата и плъзва из града насочвайки се към близката гимназия.може и да е нощ , но сградата е препълнена със тийнейджъри , събрали се там да празнуват хелоуин...иии така нататък...

Dumb
08-29-2011, 20:13
supereightepic, така е, да.
Филм на ужасите... как ще се справите с кървищата и разчленените тела... монтажа...музиката?

Je7
08-30-2011, 08:37
може ли да видим 2те филмчета?

supereightepic
08-30-2011, 11:27
Добри приятeли ... уговарят се но едното момиче не идва на срещата..другите се притесняват,а момичето се появява след 2 дена в училище след което почва да се държи странно-тайни странни разговори по телефона например .Приятелите й почват да се съмняват и да я следят... проследяват я и откриват че тя се среща с някакви откачалки които се занимават с жертвоприношения и магии.. ;DD Въпросните откачалки почват да преследват и тормозят приятелите на момичето..Ти ще го доизмислиш ;d // По-скоро е нещо като мистерия а не ужас ама това беше първото което ми дойде на акъла xD

Така първо да ти кажа,че сценария се пише на специални програми и се пише със страници,пишат се диалозите и т.н,а не някакво резюме във форума и вие ще следвате идеята,в кой свят живеете?

веднага ще ти коментирам този,защото каза,че било добра идея.
..първо за да стане такава среща,трябва да е на обществено място ( желателно е все пак,едва ли ще си правите срещи в гората )
..това значи,че трябва да снимаш филм на ужасите пред очите на доста хора,които най-вероятно ще ви се смеят ,защото нямате никакъв бюджет и идея какво правите.
..идва в училище?Нали знаеш,че това значи,че ти трябва да снимаш през деня,трябва да НАЕМЕШ училището,те да се съгласят ,че ти можеш да снимаш вътре,после да намериш около 30 човека статисти,които да ти играят класа и чак тогава можеш да мислиш за такива неща..
..откачалките,дето се занимават с такива неща,трябва да са облечени подобаващо,трябва да имат специални роби и т.н .. ако са поне 4-5 човека,то от там ще ви трябват поне 100-200 лева за хубави роби.
..почват да ги преследват?Това означава,че ти трябва да продължиш снимките в училището,което значи,че трябва тея 30 човека всеки ден да са на твое разположение,за никаква роля и без пари.
.това са все плоски и глупави идеи,които не са доизмислени.
само не разбрах тея сценарии какво общо имат с тяхната градинка?
..и какво мислиш,че един голям двор и две дървета МОГАТ да ти направят филма на ужасите.било подходящо,ама то изобщо не е подходящо..подходящо е да направите късометражен военен филм като правите как се криете зад дърветата и се стреляте нещо там,но за това ви трябва много After Effects и различни звукове,които ще ви отнеме доста време ( така би и трябвало,но като гледам вие едва ли разбирате от тази програма ) .
съжалявам за ентусиазма ви,ама това е пълна глупост.
и пак ти казвам ..за един филм минимум 20-25 хиляди .. и аз ти казвам толкова заради Blair Witch Project ,който стана известен .. иначе поне 50-60 хиляди не ти мърдат..и това са малко дори.
..ако идеята ви е да се забавлявате и да си снимкате натук натам някакви безсмислици,тогава може и да стане и аз няма какво да кажа,но ако искате наистина да снимате филм,това е жалко ,което правите.
.съжалявам.

Junieee8
08-30-2011, 19:09
може ли да видим 2те филмчета?

точно щях да ги качвам,като разбрах че приятелката ми ги е изтрила,защото били ужасни... :( :( :( А НЕ БЯХААА!!!

благодаря на всички останалии!!! като направим филмчета ще ви ги кача :grin:

Je7
08-30-2011, 21:26
може ли да видим 2те филмчета?

точно щях да ги качвам,като разбрах че приятелката ми ги е изтрила,защото били ужасни... :( :( :( А НЕ БЯХААА!!!

благодаря на всички останалии!!! като направим филмчета ще ви ги кача :grin:
пффф е те ако са били някакви клипчета аматьорско направени, ок.

Ама ако е било нещо малко по-сериозно просто не виждам защо е запаметено само на компютър а не на поне още един и още 2 носителя...