PDA

View Full Version : Как процедирате след раздяла?



funny3
08-26-2011, 13:40
Интересно ми е как се държите след като се разделите с човек, когото сте обичали? Започвате ли да поствате тъжни песни, сдухани статуси, ревящи емотиконки по скайп - един вид показвате ли явно болката си, пред него и останалите, или си държите всичко в себе си, не показвате никакви sad емоции, даже напротив опитвате се да изглеждате happy и непукисти?

DragonLady
08-26-2011, 13:46
Определено 2рото. Покажеш ли на някой ще си уязвим веднага се възползва.

sokokoko
08-26-2011, 13:46
Тъпо ми се вижда да се правя на щастлива, когато не съм.
Попринцип отбягвам разговорите с въпросния човек до минимум.
В скайп си поствам ежедневно песни, които отговарят на положението и настроението ми, независимо дали преживявам "любовна мъка" или не.

onestar
08-26-2011, 13:50
Ревящите емотикони в скайп (пък и където и да било другаде) винаги са ми изглеждали отвратително детски... лигави дори.
Наистина има хора, които по този начин показват болката си, но лично за мен е глупаво.

Когато съм тъжна гледам да не набивам на очи и във фейсбуук. Статуси и песнички поствам, когато наистина ми грабнат окото, но няма да взема да спамя с рази депресарски неща, само защото ми е зле...

Пък и обикновенно мрънкам тук. 8-)

В повечето случаи дори скайпа ми е на инкогнито, телефона на безшумен и говоря (пиша) само с тези хора, с които искам аз.

Не се правя и на happy, 'щото при мен не се получава и изглеждам изкуствено. Или съм щастлива от сърце и това се забелязва, или от километри личи, че не съм такава.
Гледам да си запълвам времето, да излизам с приятели, да правя неща, които обичам и... усмивката се появява сама, без да се налага на я фалшифицирам. :)

Chacho
08-26-2011, 13:52
Това си е между мен и човека. Ако не се чувствам добре, няма да се преструвам, че ми е хубаво или обратното. Това не означава, че ще парадирам в социалните мрежи. Минало е, може да си запазя приятелството, а може и да не го, както дойде. Но при всички положения - следващата. Два пъти в едно лайно не стъпвам.

funny3
08-26-2011, 13:54
Да, обаче, ако раздялата не е породена от изчезване на чувства и не е по желание на някой от двамата, а просто така се налага, няма ли да е леко неуважително и гадно спрямо другия, ако се държим сякаш нищо не се е случило и сме изключително щастливи, един вид това, че една дълга и хубава връзка е приключила, не означава нищо за нас..

Chacho
08-26-2011, 14:01
Не ми се е случвало досега, но ако не ни е разделила някаква кавга или лоша случка, не виждам защо да не си запазим приятелските отношения. Не казвам да се правим, че нищо не е имало. Но не винаги стават нещата, както сме ги планували и човек трябва да продължава напред.

Ти каква конкретна причина имаш в предвид - разстояние, родители, нещо друго?

onestar
08-26-2011, 14:05
Аз се намирам в почти такава ситуация, 'щото обстоятелствата налагат или да се разделим, или да чакаме до следващото лято.

Инак за мен е напълно достатъчно да говоря с него за... болката ми. Достатъчно ми е той да знае, че не съм щастлива от края на взаимоотношенията ни.
Не ми е притрябвало цял фейсбуук (скайп) да разбира за меланхоличното ми настроение.

Говори с него. (Момиче си, нали? 8-)) Няма нищо лошо в това той да знае как се чувстваш.

SmilezZz
08-26-2011, 14:08
или си държите всичко в себе си, не показвате никакви sad емоции, даже напротив опитвате се да изглеждате happy и непукисти? Точно това правя. Не обръщам внимание. Слагам една усмивка,дори и да е фалшива и си продължавам напред. Имало е случаи,когато момчето забелязва,че не ми пука особено - да се опита да ме върне.

Audiophile
08-26-2011, 14:11
На мен ми се струва много глупаво, когато се разделят 2-ма души и веднага почнат ревливи иконки в скайп, сдухващи статуси. Отделно не ми допада и изобщо иронизирането пак чрез статуси, няк'ви намеци и т.н. За мен тва са детски истории. Най-голямата идиотщина е след раздяла да тръгнат да се плюят един друг.


След раздяла гледам да НЕ правя горните неща. Ако няма да останем в приятелски отношения, поне от уважение по улиците да не се подминаваме. :)

xoxi
08-26-2011, 14:16
Нито подскачам, когато съм щастлива, нито пък роня крокодилски сълзи, когато не съм.
Всяка раздяла, независимо дали с любим човек, роднина, приятел и т.н., си я преживявам вътрешно. За мен тези чувства и емоции са лични и ми се вижда леко глупаво да занимавам познати и непознати с тях, най-малкото защото на никой не му пука как се чувства другия, нито пък на мен ми трябва съжаление.
Фейсбук, скайп.. Ползвам ги само за контакт с роднини най-вече, не изживявам личните си драми там.

funny3
08-26-2011, 14:25
Нито подскачам, когато съм щастлива, нито пък роня крокодилски сълзи, когато не съм.
Всяка раздяла, независимо дали с любим човек, роднина, приятел и т.н., си я преживявам вътрешно. За мен тези чувства и емоции са лични и ми се вижда леко глупаво да занимавам познати и непознати с тях, най-малкото защото на никой не му пука как се чувства другия, нито пък на мен ми трябва съжаление.
Фейсбук, скайп.. Ползвам ги само за контакт с роднини най-вече, не изживявам личните си драми там.

Може би трябваше да поясня, не говоря за занимаване на чужди хора с тези неща, а конкретно, това което ще види ТОЙ.. защото тия неща примерно АЗ ако ги пиша, няма да ги пиша за целия свят, ами само за него, защото знам, че ще ги види т.н. и като няма как лично на него да му изредя един ред сълзливи истории "колко много ми липсваш и т.н. и т.н.", понякога една песен би ги казала тия неща индиректно..

Chacho, скапаното разстояние..

Chacho
08-26-2011, 14:31
Ми ти си знаеш, но по-добре на личен чат, отколкото на всеослушание. Връзката ви си е лично ваша, нещо интимно, а не публично. Може да не ти пука за мнението на другите, но някои неща човек трябва да пази за себе си (и евентуално близките). Още повече, че може и на него да не му изнася да си изразявате емоциите пред всички.

LeprikonA
08-26-2011, 14:36
Ми ти си знаеш, но по-добре на личен чат, отколкото на всеослушание. Връзката ви си е лично ваша, нещо интимно, а не публично. Може да не ти пука за мнението на другите, но някои неща човек трябва да пази за себе си (и евентуално близките). Още повече, че може и на него да не му изнася да си изразявате емоциите пред всички.

много мразя публични изявления относно подобни неща. както е казано, наистина някои неща човек оставя за себе си.

annonimnna
08-26-2011, 14:50
Попринцип винаги показвам как се чувствам...
Ноо не във Фейсбук или Скайп, а само пред приятелите.
Относно до момчето, гледам да поддържаме връзка и да сме приятели. Да си споделяме и така нататък... До сега нямам бивше гадже, което не ми е близък в момента, Слава Богу 8)

bloodyF
08-26-2011, 14:52
ако аз съм зарязала и не ми е пукало толкова за човека продължавам напред и толкова (както и сега)
но ако са ме зарязали почва се с наивните статуси, гадни картинки и прочие...знам че е детинско ама съм си такава..по-лесно ми е някак да го преодолея

Anesha17
08-26-2011, 15:07
Ами слагам си от време на време някой статус,да му покажа,че не ми е все тая и искам да съм с него.Ама повечето време съм без описание на скайп.Не му чатя,не му звъня,той ако иска ме търси.И разказвам ситуацията на приятелки и се консултирам с тях.Но определено ми е тежко при раздяла.

sapphire5
08-26-2011, 15:46
тежко

kobrichka
08-26-2011, 16:01
Първите два дни прекарвам вкъщи и не излизам никъде, ям сладолед и много шоколад, но след тези два дни приятелките ми се намесват и не ме оставят за секунда сама, започваме да ходим прекалено често по купони, дискотеки, събирания по женски.
Показвам, колко ми е тежко само пред приятелките ми, пред всички останали съм с усмивка на лицето все едно нищо не се е случило. Аз смятам, че никога не трябва да показвам болката си пред хората, винаги трябва да виждат усмивката ми и никога мъката ми.

YoUcANNOtiMaGiNe
08-26-2011, 17:59
Не, че се опитвам да изглеждам сякаш не ми пука, но не приемам такива неща по труден начин. Малко е странно, но не ми влияят. Мога да се смея и да се шегувам, сякаш нищо не е станало и да се държа както обикновено и не го правя, защото така искам, а наистина се чувствам така, което определено е по-хубаво.

JagAlskarDig
08-26-2011, 18:11
Еми супер криво ми е, няколко дни не искам да правя нищо и просто да си стоя сам, да си мисля... След този период се стягам, намирам си максимален брой занимания, излизам със приятели и продължавам напред с пълна пара.

S_L_A_D_U_R_K_A
08-26-2011, 18:37
или си държите всичко в себе си, не показвате никакви sad емоции, даже напротив опитвате се да изглеждате happy и непукисти? Точно това правя. Не обръщам внимание. Слагам една усмивка,дори и да е фалшива и си продължавам напред. Имало е случаи,когато момчето забелязва,че не ми пука особено - да се опита да ме върне.
Да, така е редно. Ако някой не те е оценил, ти просто му връщаш с подобно отношение. Логично е... не случайно се казва: Най-голямото наказание е безразличието!

illiy
08-26-2011, 19:54
Ами маята душа е трудно достъпна и човек много трудно може да спечели доверито ми..но съм и много чувствиетелно /въпреки че не го показвам/ ..Опитвам се да не изглеждам ранима и уязвима защото веднага ще се намери някой който да се възползва от това :)

SnuEEp
08-26-2011, 22:23
имал сам няколко раздяли една доста тежка .Доста бях хлътнал по едно момиче от моя клас това беше в 6-7 клас и до ден днешен не ми е безразлична и си ми е болната тема тя колкото и момичета да сменя.Сега съм на 17 имам приятелка с която ходим вече месец и се надявам да не се привържа към нея чак толкова ,че след като скъсаме да се депресирам...

GossipGirl89
08-26-2011, 22:29
В скайп не поствам нищо - там влизам веднъж на 2-3 месеца.
Виж, във фейсбук може да си сложа 1-2 песнички и това е.
Ама то зависи от раздялата, от човека, от чувствата и дали изобщо ги е имало.
Понякога се правя на непукист и си изживявам вътрешно нещата или ги споделям само с много близки приятели, друг път открито показвам как се чувствам... както казах - зависи от човека :) Ама като цяло не обичам лигавите преигравания и драматизирания както от моя, така и от негова страна.

xBadxApple
08-26-2011, 22:55
Много зависи от преживяното преди раздялата, има неща, които едва ли ще ги преглътна скоро, а е минало време.

Т.е.:

Ама то зависи от раздялата, от човека, от чувствата и дали изобщо ги е имало.

TheNewReligion
08-26-2011, 22:57
Започвате ли да поствате тъжни песни, сдухани статуси, ревящи емотиконки по скайп - един вид показвате ли явно болката си, пред него и останалите, или си държите всичко в себе си, не показвате никакви sad емоции, даже напротив опитвате се да изглеждате happy и непукисти?
Боже мили...
Само с емотикони ли си изразяваш емоциите, бе?
Ако ти се плаче, пускаш плачещо, ако ти е смешно, не се смееш, ами пускаш хилещо се, така ли правиш?

tanch3t093
08-26-2011, 23:27
Чудно ми е - как успявате да преминавате към приятелски отношения с човек, когото сте обичали? За мен е напълно непосилно ...
Никога ни показвам в скайп и фейсбук как се чувствам. Само най-близките ми приятели знаят, дори понякога и от тях се крия. Гледам да си го изстрадам сама - не искам да знаят колко слаба всъщност се чувствам.

NomNomNom
08-27-2011, 00:32
Не, просто тегля черта и все едно не е станало.
Така съм и с умрелите, и с всичко, което вече го няма.

martina22961
08-27-2011, 00:53
ест че няма да рева пред него..ще запазя малкото ми останало самочувствие 8)

mechtaq_za_teb
08-27-2011, 06:50
След всички раздели съм се държала на ниво, с изключение на една. Беше с човека, с който все още сме заедно. Прекалено много го обичах и не можех ей така да го преглътна. Така или иначе беше взаимно и нещата се оправиха.
Иначе не обичам да поствам сдухани песни, тъжни статуси и такива. Според мен, ако някой иска да бъде с теб, ще бъде.

anonymous708973
08-27-2011, 06:59
Чудно ми е - как успявате да преминавате към приятелски отношения с човек, когото сте обичали? За мен е напълно непосилно ...


И какви отношения имаш с бившите си?

Цялата тая история с постването на многозначителни песни и статуси във фейсбуук само и само въпросният човек да ги види, е супер смешна.

Обаче кофти впечатление ми прави как да възпитани някои от вас - ако се покажа слаба, някой веднага ще се възползва или гръмкото и леко мелодраматично "хората трябва да виждат усмивката и никога мъката ми".
Мъката и болката са нормални човешки емоции и нито трябва да бъдат потискани, нито преекспонирани.

SisiStrange
08-27-2011, 07:14
Плача като пожарникарски маркуч 2-3 дена и после си казвам: Е, край! Стягам се и продължавам. Обикновено оставаме приятели с бившите ми.
Но си зависи от раздялата. Зависи и от връзката.
Различните раздели се преживяват различно.
Сега като си знам връзката, би ме заболяло доста повече от предните случаи.

fenkaaa
08-27-2011, 08:09
Интересно ми е как се държите след като се разделите с човек, когото сте обичали? Започвате ли да поствате тъжни песни, сдухани статуси, ревящи емотиконки по скайп - един вид показвате ли явно болката си, пред него и останалите, или си държите всичко в себе си, не показвате никакви sad емоции, даже напротив опитвате се да изглеждате happy и непукисти?

Еми понякога се сдухвам няма начин 8-)

funny3
08-27-2011, 09:54
Започвате ли да поствате тъжни песни, сдухани статуси, ревящи емотиконки по скайп - един вид показвате ли явно болката си, пред него и останалите, или си държите всичко в себе си, не показвате никакви sad емоции, даже напротив опитвате се да изглеждате happy и непукисти?
Боже мили...
Само с емотикони ли си изразяваш емоциите, бе?
Ако ти се плаче, пускаш плачещо, ако ти е смешно, не се смееш, ами пускаш хилещо се, така ли правиш?

Боже мили, не правя така, представи си, просто съм виждала хора и хора, които действат по всякакви начини и давам пример.. А, ти, боже мили, имаше ли нужда да си правиш труда да пишеш ненужен коментар, без да отговориш смислено по темата? :?

S_L_A_D_U_R_K_A
08-27-2011, 10:07
Край вече... сменям си стратегията... като ми е тъжно пускам едно тъжно човече в скайп и готово. Какво ще си хабим сълзите :grin:

Moderatorius
08-27-2011, 12:33
Ми през деня ми няма нищо, всичко си е ОК. Но стъмни ли се... и ако съм сама, пред компютъра яко ме набушва на рев. Никога не бих сложила ревящи в скайп или някъде другаде :lol: Моите емоции са си мои и освен някой да ми се изсмее, друго няма да стане (ако види някаква проява на чувствителност ;Д) Трудно е, постоянно в главата ти се въртят спомени, но приятелите МНОГО помагат и когато съм с тях, забравям. 8)

Hilary_
08-27-2011, 12:52
Гледам да прикривам емоциите си.
Ако садвам ше си го знам само аз и най - близките ми хора .. 8-)

TMARAGORN
08-27-2011, 14:17
Това със скайп или фб е жалко най-малкото особено ако си момче ,но и за момичетата пак е жалко. Хората които са ти близки винага ще знаят как се чувстваш ,а ако се опитваш да привлечеш вниманието на бившия/та това определено нее начина един вид да те търси и успокоява защото му е жал за тебе и е супер дебилно.

Julliee
08-27-2011, 17:34
Нямам навика да преживявам дълго дадено момче.Вярвам,че всичко,което си отива от живота ми,от мен си отива за добро и чакам с нетърпение какво ми предстои :)

xoxi
08-27-2011, 19:46
Може би трябваше да поясня, не говоря за занимаване на чужди хора с тези неща, а конкретно, това което ще види ТОЙ.. защото тия неща примерно АЗ ако ги пиша, няма да ги пиша за целия свят, ами само за него, защото знам, че ще ги види т.н. и като няма как лично на него да му изредя един ред сълзливи истории "колко много ми липсваш и т.н. и т.н.", понякога една песен би ги казала тия неща индиректно..

Значи ако искаш само ТОЙ да знае, му пишеш на лично в някой сайт или само на него в скайп. Но да пишеш примерно на стената във фейса нещо за него, а после да кажеш "аз за него го пиша, не за всички" е добре, но си е било точно за всички.
Аз имах предвид, че по профили и т.н. не отразявам нищо. Когато пиша с него може и да му кажа примерно, че не се чувствам добре или нещо подобно. Но да тръгна да слагам депресарски песни по профилите и да цитирам/споделям във фейса фрази от разни групи с имена като "Говори си, не ми пречиш"... ми за мен това е мега тъпо.

MyLifeAsItIs
08-27-2011, 19:55
С него си оставам приятелка и продължавам нататък. Преди 2/3 седмици скъсах с моя, викнах си един мой много близък приятел видяхме се, харесахме се и тръгнахме. Сега съм щастлива-мисля, че е по-добре от това да се сдухвам, по любов, която и без това вече е отшумяла.

GabrielleShayk
08-28-2011, 20:26
В никакъв случай няма да отразя нещастието си във фейсбук или скайп...Не бих направила това удоволствие на когото и да е....

SilverRain
08-28-2011, 20:34
same ^

SheDevil
08-28-2011, 21:05
аз съм много емоционална и за това си показвам колко ми е тъжно , особено е ако съм държала много на този човек.... 8)

cigarettekisses
08-28-2011, 21:15
Позволявам си да ми е тъжно ден-два и след това се опитвам да го забравя и продължавам напред.С времето всичко се оправя.

stteLii
08-28-2011, 22:45
Еми...обичала съм го,обичала.. Скоро приятеля ми скъса с мен.. бяхме заедно 6 месеца..без няколко дни.. 2 дена,когато оставах сама ревах,ревах,ревах..слушах тъжни песни..виках .. исках да умра.. но си взех един душ..успокоих се и започнах да мисля.. Това не е 1вото,нито последното момче.. Затова се примирих,че това е живота и вече сме се разделили,не мога да върна времето назад..каквото и да правя.. Затова спрях с тъжните песни и тем подобни и се усмихнах.. И все още го обичам.. Но със всеки ден болката отминава.. Както казват "Времето лекува" .. :)

fen7asy
08-29-2011, 11:25
2рото

pofek
09-04-2011, 15:04
Първо зависи какъв човек си загубил,заслужава ли си да тъгуваш и прочие.Аз попринцип не показвам много емоциите,но в огромна част от деня съм весел и рядко съм сдухан....,та мисля,че е 2-то

SoloHaterWehrmacht1945
09-04-2011, 17:03
Ами аз харесвах 1 мацка в продължение да много време, толкова бях хлътнал по нея, че вече се чудех дали това моето не е обич към нея. Както и да е, накрая и признах чувствата си, отряза ме и следващите 2-3 дни ми беше малко кофти, но в деня когато се разбрахме, че ще сме приятели изглеждах съвсем нереално - казах и "еми живи и здрави, всичко е наред" и си останах emotionless и дори се опитах да бъда позитивен като не спрях да говоря и да се усмихвам и тн. Тя изглеждаше сякаш.. шокирана? от моята реакция.. Може би ще кажете, че щом съм се държал така, значи не съм я обичал достатъчно, но не мисля така.

Сори за дългия пост ;/

mmm_sweet
09-04-2011, 17:54
За моята последна ревах точно ден и половина,около месец слушах депресарски песни и го псувах най-упорито,а после започнах да се забивам,с който ми падне (без да спя с никой) само и само да го избия от главата си и алкохола донякъде помагаше да не мисля нито с кой се забивам,нито за бившия ми :? Той самият ако чуе какво съм преживяла заради него направо ще ме иска обратно,но да е мислил като е изневерявал.Сега ходя с най-прекрасното момче,което съм срещала през живота си,обичам истински и се радвам на живвота.Срещнах го благодарение на това,че ми изневериха,така че всяко зло за добро :-P

Glamour92
09-04-2011, 18:36
след раздяла определено не ми е безинтересно-аз поне минавам през 1 палитра от емоции,преди да преживея историята...отначало малко(добре,де-доста) хленчене,слушане на Евънесънс и писане на разказчета с кофти край...следва етап "Агресия"-дет метъл,тричасови тренировки,кавги с невинните хорица наоколо...накрая ме обзема едно странно вцепенение-безразличие и пълна апатия към всичко и всички+ солидна доза psychedelic rock...след това=> пълен напред 8-) 8-)

Skaarj
09-04-2011, 19:20
Значи има 1 правило - Ако момиче те зареже, НИКОГА не трябва да садваш за нея, щото се излагаш и не само, даже й покажи какво е изгубила 8)

BrokenKnight
09-04-2011, 21:17
не го показвам, дори и да си личи .. нито в скайп, нито във фейсбук, нито където и да било :D

всичко остава вътре в мене, колкото и да ми е гадно се правя, че нищо не е станало горе главата и продължавам напред ..

а въпросния човек прехваща блокажа от всякъде .. ако евентуално се засечем все едно е невидим за мен, пълно безразличие :D

crowberry
09-04-2011, 21:31
Аз съм от тези, които играят непукисти. Единствено пред много близки приятели показвам какво ми е.