PDA

View Full Version : какво е мнението ви за 3D филмите?



supereightepic
08-26-2011, 15:51
Какво е мнението ви за 3D филмите?
..аз лично не ги харесвам.
// според мен малко или много прецакват образа,а на много малко места действително има 3D образ.

Вие какво ще кажете?Какви филми сте гледали на 3D ,харесаха ли ви и т.н ?

TheBeatles
08-26-2011, 16:08
Филмите, които наистина са на 3D са късометражните научно-популярни филми. Още когато IMAX 3D излезе в София, отидох на първия филм - Акули 3D. Филмът беше 30 минути. Е, това беше истинско 3D. Все едно се намирах под водата. После излезе Динозаври 3D - пак 30 минути беше. И то беше истинско 3D. По-късно започнаха да правят двучасови филми на 3D, които нищо не струваха, само субтитрите бяха на 3D. Оттогава не съм видяла филм, на който 3D-то да струва. :?

danchobg
08-26-2011, 16:09
Незнам какви филми си гледал/а, обаче аз ходих в варна 5-6 пъти и да ти кажа 3D Blu-ray филмите са с много добро качество и целите са на 3D, тези по 1-2 GB в замундата.... :?

supereightepic
08-26-2011, 16:15
ами гледал съм много..Трансформърс,Капита Америка,Аватар и още доста..

// те тези от киното не свалят филмите от Замунда :lol:

..те ги копуват,навсякъде са едни и същи..

явно не си ходил на истинско 3D ..както казва Бийтълс , късометражните са истинските..
обаче мисля,че не ги правят пълнометражни с пълно 3D ,защото започват да болят очите или нещо такова..
не знам,мен не ми харесавт особено.

lisi4ety
08-26-2011, 17:55
Мнението ми е "Не всеки филм трябва да е 3D". Не ги харесвам, в повечето случай просто ми се губи удоволствието от филма.
Да не говорим, че това, което ние смятаме за 3D (тук в България) е по-скоро 1,5-2D хаха

selenasky
08-29-2011, 21:12
Не ги харесвам, цветовете са някак убити и бледи, поне е така, когато се гледат на компа, за в киното не знам.

UNITED2
08-29-2011, 21:57
:\\ Мен лично ме кефи и хиляди пъти предпочитам да се насладя на даден филм в 3D,за мен е удоволствие да гледам в 3D просто е по интересно,по ефектно особено когато има хвърчащи предмети и като цяло си е тръпка..
2D само у нас на плазмата в HD 8)

yxoozo
08-30-2011, 01:18
Филмите, които наистина са на 3D са късометражните научно-популярни филми. Още когато IMAX 3D излезе в София, отидох на първия филм - Акули 3D. Филмът беше 30 минути. Е, това беше истинско 3D. Все едно се намирах под водата. После излезе Динозаври 3D - пак 30 минути беше. И то беше истинско 3D. По-късно започнаха да правят двучасови филми на 3D, които нищо не струваха, само субтитрите бяха на 3D. Оттогава не съм видяла филм, на който 3D-то да струва. :?

Toчно на тези филми съм ходил и съм съгласен с написаното. Ужким 3D, а всъщност само ти взимат повече пари за нечетящи се субтитри и не кой зане какви триизм ефекти.

slicky
08-30-2011, 07:47
Болят ме ушите от очилата-много са неудобни. :lol: :lol: :lol:

UNITED2
08-30-2011, 10:05
Виж тук вече съм съгласен ! :grin:

Snik4er
08-30-2011, 10:47
Общо взето ни оправдават цените на билетите. Нямат много 3D ефекти... Ако филмите ги правет 2д и 3д бих предпочетал нормалния вариант-

Moerder
08-30-2011, 14:05
Филмите, които наистина са на 3D са късометражните научно-популярни филми. Още когато IMAX 3D излезе в София, отидох на първия филм - Акули 3D. Филмът беше 30 минути. Е, това беше истинско 3D. Все едно се намирах под водата. После излезе Динозаври 3D - пак 30 минути беше. И то беше истинско 3D. По-късно започнаха да правят двучасови филми на 3D, които нищо не струваха, само субтитрите бяха на 3D. Оттогава не съм видяла филм, на който 3D-то да струва. :?

Абсолютно. Три-де-то е една от най - големите простотии на човечеството. Само ти надуват цените така, а не получаваш абсолютно нищо в замяна.
Да не забравяме, че с 3Д разкрасяват "ла*на" като "Аватар", "Карибски пирати" и т.н.

supereightepic
08-30-2011, 14:09
Филмите, които наистина са на 3D са късометражните научно-популярни филми. Още когато IMAX 3D излезе в София, отидох на първия филм - Акули 3D. Филмът беше 30 минути. Е, това беше истинско 3D. Все едно се намирах под водата. После излезе Динозаври 3D - пак 30 минути беше. И то беше истинско 3D. По-късно започнаха да правят двучасови филми на 3D, които нищо не струваха, само субтитрите бяха на 3D. Оттогава не съм видяла филм, на който 3D-то да струва. :?

Абсолютно. Три-де-то е една от най - големите простотии на човечеството. Само ти надуват цените така, а не получаваш абсолютно нищо в замяна.
Да не забравяме, че с 3Д разкрасяват "ла*на" като "Аватар", "Карибски пирати" и т.н.

ти нормален ли си?

Moerder
08-30-2011, 18:43
Филмите, които наистина са на 3D са късометражните научно-популярни филми. Още когато IMAX 3D излезе в София, отидох на първия филм - Акули 3D. Филмът беше 30 минути. Е, това беше истинско 3D. Все едно се намирах под водата. После излезе Динозаври 3D - пак 30 минути беше. И то беше истинско 3D. По-късно започнаха да правят двучасови филми на 3D, които нищо не струваха, само субтитрите бяха на 3D. Оттогава не съм видяла филм, на който 3D-то да струва. :?

Абсолютно. Три-де-то е една от най - големите простотии на човечеството. Само ти надуват цените така, а не получаваш абсолютно нищо в замяна.
Да не забравяме, че с 3Д разкрасяват "ла*на" като "Аватар", "Карибски пирати" и т.н.

ти нормален ли си?

Yes

supereightepic
08-30-2011, 18:53
когато направиш филм за милиони долари с милиони фенове,когато седиш на снимачната площадка по 15 часа за да заснемеш една елементарна сцена,когато направиш филм с толкова известни актьори ,когато направиш филм,който да има толкова добри ефекти и невероятна актьорска игра,тогава можеш да казваш,че филм е 'лайно'.
..да, и аз мисля,че Аватар е надценен,но нямаш ни най-малка представа какъв е процеса на снимане на един такъв филм и не знаеш хората колко труд и колко пари са хвърлили за това нещо.
..по този повод най-малкото ще уважаваш труда им,защото ти си никой на тази планета,а те са едни от най-добрите в това,което правят.
//тогава,можеш да наричаш такива филми 'лайна' .

GossipGirl89
08-30-2011, 19:53
Аз не ги харесвам 3D филмите и много се дразня на факта, че почти всеки нов филм излиза точно на 3D... Ква беше тая простотия Хари Потър, дето филма е 2 часа и половина минимум, да ми го пускат на 3D ?! 0.o Мен започват да ме болят и очи, и уши и глава от скапаните очила... Изобщо супер тъпо е. Да пуснат някакви е такива документални късометражни филмчета ок, ама дълги филми на 3D си е мъчение за мен... Пък и ефектите не са кой знае какви - както казаха и преди мен общо взето само субтитрите са ти на 3D...

D12Respect
08-30-2011, 20:46
Който знае кой филм да гледа, няма да се оплаква. Аватар и Трансформерс 3 избиха всичко живо в залата. Ей тва ти е 3d филм, не бозици като конън варварина и хари потър :D

Uncontrollable
08-31-2011, 06:44
3D са яки, особено да е някой ужас, трилър, психо нещо от тоя род, велика тръпка е 8-) 8-) (въпреки, че като малък омрях от страх на една анимация) :D :D

Junieee8
08-31-2011, 09:30
Мнението ми е "Не всеки филм трябва да е 3D".

аз не се оплаквам,но има някой филми които натоварват очите адски-например като излязох от Алиса в страната на чудесата очите ми бях пълни със сълзи и ме боляха поне 2-3 часа-ужасно е

единствения филм,който си беше добре беше Карибски пирати 4-снимали са го направо с 3D камера ,за това

supereightepic
08-31-2011, 10:28
Мнението ми е "Не всеки филм трябва да е 3D".

аз не се оплаквам,но има някой филми които натоварват очите адски-например като излязох от Алиса в страната на чудесата очите ми бях пълни със сълзи и ме боляха поне 2-3 часа-ужасно е

единствения филм,който си беше добре беше Карибски пирати 4-снимали са го направо с 3D камера ,за това

няма такова нещо като снимали са го направо с 3Д камера.Ти какво мислиш,че аз ще те снимам е сега с такава камера и после като те пусна на компютъра ти ще си 3Д :lol:
..филма е сниман с Red Epic

Shines
08-31-2011, 11:06
Общо взето 3Dто e направено за повечето парички, да ни ограбват, само късометражните филмчета и анимациите имат истинско 3D, Аватар лично не ми хареса, но там 3D е общо взето най-доброто за игрален филм, всички други са пародия, за по-високата цена на билета, си избият по-лесно парите, защото не снимат филма на 3D, а само го конвентират (за да им излезе по-евтино разбира се)..Но вече всеки втори филм е 3D, което ме отблъсква много да давам сумати пари за 1,2 минути някаква мижава 3D сцена.В днешно време всеки гледа парите, кой знае какви още глупости ще измислят :? .

GossipGirl89
08-31-2011, 18:25
Който знае кой филм да гледа, няма да се оплаква. Аватар и Трансформерс 3 избиха всичко живо в залата. Ей тва ти е 3d филм, не бозици като конън варварина и хари потър :D

Хари Потър го дадох само за пример - не съм го гледала на кино именно поради тая причина, че беше на 3D, а изобщо нямам намерението да си тормозя зрението 2 часа и кусур... :) Предпочитам да го изчакам в замунда и да го изгледам на компютъра, отколкото на 3D... Та, беше просто пример за това, че почти всички нови филми ги пускат на 3D, което е адски тъпо. Не всеки филм става за 3D...

UNITED2
08-31-2011, 18:29
Хари Потър беше точно 2 часа не се превземайте толкова... :\\ Аз пък го гледах 3 пъти и ефекта в екшън сцените и магиите беше невероятен,струваха си парите.. :?
Не знам,какво се оплаквате от 3D-то,лошото в България е,че пускат филмите само на 3D а тук в Испания а и в повечето държави зрителя има право да избира дали да гледа на 2D или 3D :) :) :)

mokka
08-31-2011, 19:49
Хари Потър беше точно 2 часа не се превземайте толкова... :\\ Аз пък го гледах 3 пъти и ефекта в екшън сцените и магиите беше невероятен,струваха си парите.. :?


Съгласна съм, супер беше. Обаче и аз мисля, че не всичко трябва да е само 3д. В другите държави можеш да избираш - тук или да, или не гледаш. А мен обикновено ме болят очите и главата