PDA

View Full Version : Съвет относно програма..?



Shines
08-26-2011, 21:07
Здравейте машини :), искам да се допитам до вашето мнение относно програмата ми.Тренирам вече от 6 месеца сериозно, обаче от преди месец и нещо почнах да мисля за смяна на програмата, бях по класическата гърди, бицепс, гръб трицепс, рамо и крака, после ми бяха казали една бая налудничева по която тренирах около 3 седмици(няма смисъл да ви я казвам, доста хора я плюха, много малко казаха, че няма проблем да я пробвам, но в крайна сметка се отказах да продължавам по нея). След това пробвах 1 седмица-гърди, трицепс, гръб бицепс, рамо крака, обаче нещо бицепса нямах сили след гърба и се допитах до едни познати, които ми предложиха да разменя просто местата на класическата програма т.е понеделник-гръб, трицепс,сряда-гърди бицепс, петък-рамо крака, или другият вариант, който ми предложиха беше да сложа гърба и трицепса в петък.Тренирам вече няколко седмици по тази програма, размених словореда на някои упражнения, сложих нови, махнах други и така..Обаче искам да се допитам и до вас, дали е добре да карам още някои друг месец по тази програма и по-нататък да я сменя :)..?Имам чувство, че ми влиза добре програмата, но все пак исках да ви попитам за вашето мнение, ако не ви харесва моля да ми предложите някоя друга програмка за 3 дневен сплит (макар, че съм гледал бая и много алтернативи не бях видял за 3 дневен сплит).

п.п извинявам се, че стана бая дългичко ама нямаше как, обичам да пиша повечко :D:D

Благодаря ви предварително!

TodorMarkov
08-26-2011, 23:36
Гръб бицепс,гърди трицепс e вариант,да и 2-те не са грешни,няма по-добро или по-лошо.От гледна точка на преотдоляване на адаптация ги смени.Тези мускулни групи,на които искаш да дадеш приоритет ги сложи в началото на сплита,но аз съм привърженик на 4-дневния сплит.С 3-дневния при комбинацията рамо с крака,рамене ще ти вървят "една идея" по-слабо.Другото,което е,почти сигурен съм,че тренираш 3 пъти седмично?

ArrowsOfDeath
08-27-2011, 16:05
Можеш не да сменяш програмата, ами начина на трениране. По-малко повторения, но с повече натоварване на мен ми действа изключително добре. Предлагам ти го, защото не виждам как можеш да смениш програмата си дотолкова, че да е напълно различна и в същото време адекватна 8-)

Shines
08-27-2011, 21:13
Благодаря за мненията ви :), принципно начина на трениране съм го поразнообразил, килата лека полека съм ги повдигнал броят на сериите съм сменил, общо взето съм вкарал разнообразие, иначе да 3 пъти седмично тренирам, най-добре е всичко поотделно да се тренира, но нямам необходимото време и ресурси :( ..Само да попитам още нещичко, значи от началото на юли, започнах да бягам, ставах в началото към 5 часа сутринта така 3-4 дена бягах по 20 мин бягане 10 мин вървене с по-бързо темпо и 25 мин бягане..Бягах така, после бягах още 1 седмица и нещо, обаче само 3 дни когато нямам тренировъчен ден т.е вторник, четвъртък и събота пак по същият начин,обаче нещо бях контузил на кръста отзад, разтягане ли беше какво, напомнящо малко на онези болки, които имах и спрях да бягам и тренирам 1 седмица и нещо.. (имам си проблеми с кръста, и докторите са ми казвали да внимавам бая). Та вече 3та седмица бягам пак същите дни-понеделник фитнес, вторник бягане, 15 мин бягане 5 мин по-бързо ходене, 15 мин бягане, сряда фитнес, четвъртък пак бягане по същият начин, петък фитнес и събота пак бягане, и главно само неделя ми остава почивка.Целта ми е да посваля мазнинките, без да свалям много качената мускулна маса.Въпроса ми е, дали е добре сега така бягането ми 3 пъти по толкова време, гледам посвалям мазнинки лека по-лека намалил съм още от началото на юли въглените, пооправих си режима, гледам главно протеини и мазнини да приемам..

пак се извинявам за безкрайно дългият пост, но просто съм си такъв обичам всичко да описвам до най-малкият детайл или поне възможно :D ..

maksimal
08-27-2011, 22:42
Гърди + Трицепс
Гръб + Бицепс?

Uncontrollable
08-30-2011, 14:28
Гърди + Трицепс
Гръб + Бицепс?

Chacho
08-30-2011, 14:30
Аз съм върл привърженик на гърди+трицепс и гръб+бицепс.

ZipFail
08-30-2011, 15:14
Аз съм върл привърженик на гърди+трицепс и гръб+бицепс.
+1 ;-)

slicky
08-30-2011, 15:19
Аз съм върл привърженик на гърди+трицепс и гръб+бицепс.
+1 ;-)

TheManTheLegend
08-30-2011, 15:28
Не прочетох темата, но в момента тренирам и аз така. Преди правих гърди-бицепс гръб-трицепс и не усещам някаква разлика в резултатите

Shines
08-31-2011, 11:51
Благодаря на всички за мненията :)!