PDA

View Full Version : Въпрос относно акнето



SeXBeginner
08-26-2011, 23:36
Здравейте.Наясно съм с абсолютно всичко от сорта на, че има милиарди такива теми и да прочета нещо от нета или просто да отида на козметик или дерматолог.Както и да е , правил съм абсолютно всичко.То не бяха akne out,сода бикарбонат,lepten,zinerit,dalacin,спи рт + таблетки вътре,сапуни,маски от мед и канела,продукти на Avon,маски от хума и да не забравяме любимото,което всеки човек пише в подобна тема "иди до аптеката и си вземи един лавандулов спирт и един крем здраве и ще се оправиш.. нищо ти няма" ... Да ама, не . В момента съм 12 клас, започнаха да ми излизат пъпки от 8ми.Най-проблемни са ми зоните около носа, под него и брадичката.След бръснене си слагам лосион за след бръснене за чувствителна кожа, по принцип мога да се бръсна и го правя колкото се може по-рядко.По принцип кожата ми не е от най-сухите, затова използвам "специален" сапун за тази цел ... но или кожата ми става прекалено суха и започва да се лющи или после като и сложа някакъв крем става прекалено мазна... Доста е гадно , предполагам всички тук знаят.Така, че ако някой по някакъв начин ако знае нещо или поне нещичко за избягване на Looser-ския вид, моля да сподели.Благодаря ви и лека вечер

kalpazanka
08-27-2011, 07:39
Май ще ти се наложи да прибегнеш до медицинска козметика.
Кожата ти мазна ли е?

SeXBeginner
08-27-2011, 13:08
да

kalpazanka
08-27-2011, 13:34
Взимаш си Акне аут и нанасяш до четири пъти дневно с обилно напоен памучен тампон.
Парички за медицинска козметика имаш ли?

SeXBeginner
08-27-2011, 13:36
ами имам ... но съм отчаян и не знам вобще ще има ли смисъл..
преди използвах акне аут както съм написал по-горе.. доста изсушава кожата.. ще пробвам пак , не знам просто вече какво да правя.

kalpazanka
08-27-2011, 13:46
Взимаш си и продукт за лечение на акне в зряла възраст- http://apteka.framar.bg/30017860/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D1%83%D0%BC-pore-refiner-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D 0%B0%D1%82-30-%D0%BC%D0%BB
Като ти се изсуши лицето от акне аут, намаляш броя мазания. Вземеш ли биодерма, правиш така- сутрин нанасяш акне аут, вечер- това горе.
Като ти се изсуши кожата, миеш лицето само с вода. Ако не ти харесва да е толкова суха, си купуваш Nivea soft.

SeXBeginner
08-27-2011, 14:21
мерси. ще притичам да си взема едно акне аут за сега.Предполагам че до седмица ще има резултат ако спазвам всичко , било то добър или лош .. преди нямаше никакъв ефект дано сега да има .. Ще пробвам известно време с това , ако се наложи ще пробвам това от биодерма.Мерси

mechtaq_za_teb
08-28-2011, 07:55
Преди и аз имах доста проблемна кожа. Бях пробвала всичко и нищо не ми помогна. Тогава си взех крем Акне Аут. Мазах се поне 2 седмици упорито и видях ефект. За няколко месеца пъпките спряха да се появяват и белезите изчезнаха. Кремчето беше направо вълшебно. :) Но всеки има различна кожа и това, което е помогнало на един, може да не помогне на теб.
Мога да ти кажа от личен опит, че колкото повече мазила ползваш, толкова повече изнежваш кожата си и тя става все по-чувствителна. Което не е хубаво. Използването на различни козметики, особено по-агресивни, вреди много.
Няма да те съветвам да ходиш по дерматолози. Аз от тях нищо добро не видях. Но пък бях ходила на козметик и жената доста си разбираше от работата и ми препоръча как да се грижа за кожата си.
Не знам какво друго да те посъветвам, освен да я почистваш, но не и постоянно да я третираш с какво ли не. Успех. Ако имаш някакви въпроси, питай.

SeXBeginner
08-28-2011, 15:23
Преди и аз имах доста проблемна кожа. Бях пробвала всичко и нищо не ми помогна. Тогава си взех крем Акне Аут. Мазах се поне 2 седмици упорито и видях ефект. За няколко месеца пъпките спряха да се появяват и белезите изчезнаха. Кремчето беше направо вълшебно. :) Но всеки има различна кожа и това, което е помогнало на един, може да не помогне на теб.
Мога да ти кажа от личен опит, че колкото повече мазила ползваш, толкова повече изнежваш кожата си и тя става все по-чувствителна. Което не е хубаво. Използването на различни козметики, особено по-агресивни, вреди много.
Няма да те съветвам да ходиш по дерматолози. Аз от тях нищо добро не видях. Но пък бях ходила на козметик и жената доста си разбираше от работата и ми препоръча как да се грижа за кожата си.
Не знам какво друго да те посъветвам, освен да я почистваш, но не и постоянно да я третираш с какво ли не. Успех. Ако имаш някакви въпроси, питай. днес си взех крем акне аут крем - Hydro active. Пише да го ползвам сутрин и вече. Ще видим какво ще стане :)

mechtaq_za_teb
08-28-2011, 17:40
Преди и аз имах доста проблемна кожа. Бях пробвала всичко и нищо не ми помогна. Тогава си взех крем Акне Аут. Мазах се поне 2 седмици упорито и видях ефект. За няколко месеца пъпките спряха да се появяват и белезите изчезнаха. Кремчето беше направо вълшебно. :) Но всеки има различна кожа и това, което е помогнало на един, може да не помогне на теб.
Мога да ти кажа от личен опит, че колкото повече мазила ползваш, толкова повече изнежваш кожата си и тя става все по-чувствителна. Което не е хубаво. Използването на различни козметики, особено по-агресивни, вреди много.
Няма да те съветвам да ходиш по дерматолози. Аз от тях нищо добро не видях. Но пък бях ходила на козметик и жената доста си разбираше от работата и ми препоръча как да се грижа за кожата си.
Не знам какво друго да те посъветвам, освен да я почистваш, но не и постоянно да я третираш с какво ли не. Успех. Ако имаш някакви въпроси, питай. днес си взех крем акне аут крем - Hydro active. Пише да го ползвам сутрин и вече. Ще видим какво ще стане :)Но не да се откажеш от второто мазане. Трябва упоритост. На мен друго не ми помогна.

SeXBeginner
08-28-2011, 23:06
а нещо за почистване преди това ? или само с вода ?

mechtaq_za_teb
08-29-2011, 04:44
а нещо за почистване преди това ? или само с вода ?Когато аз имах проблемна кожа си бях взела тоника на Гарниер от зелената серия. След това слагах кремчето. Можеш да си вземеш и ти някакъв тоник.

kalpazanka
08-29-2011, 07:23
http://static1.framar.bg/product/iwostin-purritin-face.jpg
Сравнително евтиничък е- 12 лв. го видях в интернет
Можеш да си вземеш него^, можеш да си вземеш и нещо на биодерма за два пъти по толкова пари, но рискуваш да си изсушиш много кожата.
http://apteka.framar.bg/30062846/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D1%83%D0%BC-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D0%BC%D0%BE%D1%83%D1%81%D0%B0%D0%BD%D1%82-200-%D0%BC%D0%BB-#.Tls-YGFGSeo

venci_29
10-17-2012, 12:09
zdravei te kazvam se venci i sum mnogo zle v liceto.niakoi da e 4uvam ne6to za Aknicare,i ako e 4uval niakoi ne6to za nego da mi kaje da li moje da se vzeme bez lekarsko predpisanie

npp
10-17-2012, 12:25
"Серията AKNICARE включват крем, лосион, ролер за третиране на единични пъпчици, слънцезащитен продукт, пудри и др. В повечето случаи те се използват комбинирано и е добре това да стане по препоръка на лекар."

източник: http://www.teenproblem.net/a/4-zdrave/18755-aknicare-akneto-e-zabolyavane-a-ne-kozmetichen-problem/