PDA

View Full Version : Относно фитнес тренировката



Bodybilderr
08-27-2011, 09:45
Искам да попитам, как е по-добре, да тренираш рамо с трапец в един ден, и крака и корем в друг ден ИЛИ рамо с крака в един ден и трапец с корем в друг ден ?

ZipFail
08-27-2011, 09:53
Цял ден само за трапец и корем няма смисъл, те се правят за 30 мин макс.

Bodybilderr
08-27-2011, 10:32
Поразрових се в форума и си избрах програма, тази става ли ?

Понеделник - Гърди и Бицепс
Вторник - Почивка
Сряда - Гръб и Трицепс
Четвъртък - Почивка
Петък - Трапец и Рамо
Събота - Крака и Корем
Неделя почивка

Какво ще кажете :)

ArrowsOfDeath
08-27-2011, 11:20
Можеш да си направиш програмата в 3 дни като съчетаеш в един ден крака, рамо и трапец. Аз поне така съм си направил програмата и съм доволен. А пък корема можеш да го прибавиш в края на всяка тренировка, независимо какво си тренирал, като го тренираш не повече от 2 пъти седмично.

Bodybilderr
08-27-2011, 13:44
Понеделник - Гърди + Бицепс + Корем
Вторник - Почивка
Сряда - Гръб + Трицепс + Корем
Четвъртък - Почивка
Петък - Трапец + Рамо + Крака
Събота - Почивка
Неделя - Почивка

Мислех че 4 пъти в седмицата ще е по-добре от 3 но добре, тази програма как е ? : )

monster123
08-27-2011, 13:55
Питай в бб тийм, тук няма да ти отговорят .. На ден има-няма 10 мнения в раздела, а в тъпата кофа и в секс на всеки 2 мин ново мнение ...

redbul2
08-27-2011, 14:09
Петък - Трапец + Рамо + Крака
Събота - Почивка
Неделя - Почивка
Мислех че 4 пъти в седмицата ще е по-добре от 3 но добре, тази програма как е ? : )

Ако използваш тоя вариант за трапец,не започвай с него.За да имаш сила за важните рамене. А колко дни 3 или 4 е според физическите ти данни и структурата на тялото. Ти си слаб ектоморф и търсиш още маса-тогава 3 дни е добре за теб. Или пък имаш наднормено тегло(ендоморф), подкожни мазнини за топене. Тогава 4 дни е по-добре. Също ако имаш атлетично тяло още от малък (мезоморф) и правиш лесно мускули може също 4 дни.

redbul2
08-27-2011, 14:11
Някои правят трапеца след гърба.

zero
08-27-2011, 14:20
Понеделник - Гърди + Бицепс + Корем
Вторник - Почивка
Сряда - Гръб + Трицепс + Корем
Четвъртък - Почивка
Петък - Трапец + Рамо + Крака
Събота - Почивка
Неделя - Почивка

Мислех че 4 пъти в седмицата ще е по-добре от 3 но добре, тази програма как е ? : )
Тая програма на лайна не мяза ...
С гърдите пръй трицепс -> понеже ще ти се налага по-малко да го натоварваш (2-3 упражнения) ... да кажем, че като тренираш гърди натварваш малко и трицепс ии като тренираш трицепс натварваш иии гърди (зависи адски много от упражнението ... >> както си направиш програмата << )

Същата работа е и за Гръб-бицепс като тренираш гръб натварваш иии бицепса до няква степен, но това не се усеща .. някво "глухо" натварване, затова е по-добре в 1 ден да е гръб - бицепс а следващия да е гърди трицепс.

Трапец + рамо + крака ..
:lol: :lol: :lol: :lol: абе добра е идеята ама на тва не му бягат 2 часа в залата :lol: :lol:

Програми бол мож да си измислиш брат, сам мож да си ги мислиш, но стига да знаеш какво искаш да правиш иии да знаеш как да го направиш :)

За мен ориентировъчно по това, което си написал е по-добре да тренираш
1 - Гръб/Бицепс + хипер екстензии
2 - Гърди/ Трицепс + Корем
3 - Почивка
4 - Крака/рамена
5 - Почивка
6 - Трапец + корем и екстензии иии кардио
7 - Почивка

Не знам само що толкова държиш на тоя трапец 0.о щот аз без да правя трапеца ми е като на хамал :lol: :lol: :lol:
Аз уж не правя да не расте - той по-голям става :Д (Бе ебал съм го няма се женя за него :D )

Bodybilderr
08-27-2011, 14:23
Значи от тези програми:

Понеделник - Гърди и Бицепс
Вторник - Почивка
Сряда - Гръб и Трицепс
Четвъртък - Почивка
Петък - Трапец и Рамо
Събота - Крака и Корем
Неделя почивка

Понеделник - Гърди + Бицепс + Корем
Вторник - Почивка
Сряда - Гръб + Трицепс + Корем
Четвъртък - Почивка
Петък - Трапец + Рамо + Крака
Събота - Почивка
Неделя - Почивка

Първата е по-добра ?

TodorMarkov
08-27-2011, 14:27
Понеделник - Гърди + Бицепс + Корем
Вторник - Почивка
Сряда - Гръб + Трицепс + Корем
Четвъртък - Почивка
Петък - Трапец + Рамо + Крака
Събота - Почивка
Неделя - Почивка

Мислех че 4 пъти в седмицата ще е по-добре от 3 но добре, тази програма как е ? : )
Тая програма на лайна не мяза ...
С гърдите пръй трицепс -> понеже ще ти се налага по-малко да го натоварваш (2-3 упражнения) ... да кажем, че като тренираш гърди натварваш малко и трицепс ии като тренираш трицепс натварваш иии гърди (зависи адски много от упражнението ... >> както си направиш програмата << )

Същата работа е и за Гръб-бицепс като тренираш гръб натварваш иии бицепса до няква степен, но това не се усеща .. някво "глухо" натварване, затова е по-добре в 1 ден да е гръб - бицепс а следващия да е гърди трицепс.

Трапец + рамо + крака ..
:lol: :lol: :lol: :lol: абе добра е идеята ама на тва не му бягат 2 часа в залата :lol: :lol:

Програми бол мож да си измислиш брат, сам мож да си ги мислиш, но стига да знаеш какво искаш да правиш иии да знаеш как да го направиш :)

За мен ориентировъчно по това, което си написал е по-добре да тренираш
1 - Гръб/Бицепс + хипер екстензии
2 - Гърди/ Трицепс + Корем
3 - Почивка
4 - Крака/рамена
5 - Почивка
6 - Трапец + корем и екстензии иии кардио
7 - Почивка

Не знам само що толкова държиш на тоя трапец 0.о щот аз без да правя трапеца ми е като на хамал :lol: :lol: :lol:
Аз уж не правя да не расте - той по-голям става :Д (Бе е*** съм го няма се женя за него :D )

Че кое му е грешното да се тренират гърди и бицепс,гръб трицепс!Да не говориме,че това си е стандартна програма...Доста хора комбинират краката с рамене,не виждам кое му е странното ?!

А до бодибилдър,кажи колко ти е стажа в залата...

Bodybilderr
08-27-2011, 14:32
2 години ми е стажа :) на 15 години съм

TodorMarkov
08-27-2011, 14:34
A по какъв сплит си тренирал до сега и на кои мускули искаш да наблегнеш?

Bodybilderr
08-27-2011, 14:37
Еми до сега програмите ми не са стрували !!! 170см съм висок и преди бях 70 кг... но сега бях на диета и съм 55кг. и сега от есента до другото лято искам да тренирам по ЕДНА програма и да качвам ММ, искам да наблегна най много на гръб и ръце или гръб и гърди

TodorMarkov
08-27-2011, 14:51
Ще ти дам няколко варианта..
1. Гръб + бицепс (2 упражнения за бицепс са достатъчни)
2.Гърди + трицепс (2 упражнения за трицепс са достатъчни)
3.Рамене + трапец
4.Крака

Може да смениш местата на бицепс и трицепс,т.е да правиш с гърдите бицепс,с гърба трицепс като 3 упражнения правиш за тях.Също ако може 3дневен сплит да направиш като комбинираш краката с раменете,но тогава няма да ти вървят толкова.Тренира се 3 към 1 или 2към1,индивидуално е и зависи как се храниш и колко интензивна ти е била тренировката,както и от редица други фактори,но в общи линии е добре да се тренира 3 към 1(в подготвителен период),т.е 3 дни тренираш,1 почиваш.Масово гледам се тренира около 3 пъти седмично,но тогава мускула се тренира веднъж на 7-8 дни,което не е добре,тъй като свръхвъзстановяването трае около 72 часа,тогава е най-благоприятно да се натовари мускула отново.

Bodybilderr
08-27-2011, 14:55
И да тренирам 1 ден само крака ??? не става ли поне и корем да добавя ?

ArrowsOfDeath
08-27-2011, 14:57
Според мен тренирането в един ден на основна група като гърди и след това трицепс е изключително голямо и ненужно натоварване. Същата работа гръб и бицепс. Не знам при вас как е, но след като направя тренировката за гърди, трицепсът ми е изгорял направо, заедно с рамото. Никакъв шанс след това отделно да го натоварвам. Даже от доста време не правя отделни тренировки за бицепс и трицепс, защото забелязвам, че си прогресират заедно с гърба и гърдите.
Мнението ми се основава на мои наблюдения върху това как ми влияе този начин на трениране и не претендирам да важи за всеки.

TodorMarkov
08-27-2011, 14:58
Корема може да го добавяш навсякъде общо взето,въпроса е да не го тренираш всяка тренировка,тъй като няма да може да се възстановява...Кардио тренировката също е важна като в основния период е добре да се прави поне 2 пъти седмично.

TodorMarkov
08-27-2011, 15:08
Според мен тренирането в един ден на основна група като гърди и след това трицепс е изключително голямо и ненужно натоварване. Същата работа гръб и бицепс. Не знам при вас как е, но след като направя тренировката за гърди, трицепсът ми е изгорял направо, заедно с рамото. Никакъв шанс след това отделно да го натоварвам. Даже от доста време не правя отделни тренировки за бицепс и трицепс, защото забелязвам, че си прогресират заедно с гърба и гърдите.
Мнението ми се основава на мои наблюдения върху това как ми влияе този начин на трениране и не претендирам да важи за всеки.

За мен това е изключително добра комбинация,тъй като трицепсът и гърдите имат достатъчно време да се възстановят до следващата тренировка.Дори аз тренирам гърди + трицепс + средно и предно рамо в един ден и нямам проблеми,но естесвено редуцирам сериите.ArrowsOfDeath зависи с каква интензивност работиш и как се храниш.Мойте наблюдения сред клиентите ми е,че при внимателно подбиране на тежести,серии и хранене няма абсолютно никакви проблеми,дори и при тренировки от сорта на гърди + гръб в един ден.

ArrowsOfDeath
08-27-2011, 15:27
Там е работата, че не ми се ще да намалям интензивността и затова не тренирам по този начин. Добре, ще тренирам трицепс и рамо след това, но на макс 80%, а пък целя 100% от възможностите си. Главно заради това не тренирам така.

redbul2
08-27-2011, 16:13
Тези,които отричат гърди-бицепс и гръб-трицепс не отчитат едно друго предимство на схемата.Примерно в понеделник(или сряда) се правят гърди.При това имаме умерено натоварване на трицепса и допълнително правим бицепс на макс (максимално натоварване). В срядата (или понеделника) правим гръб на макс.При това има умерено натоварване на бицепса и допълнително правим трицепса на макс.

Тоест и в двата случая успяваме да тренираме почти цялото тяло,което е един голям плюс.Който някои изтъкват на кръговата тренировка,но тя е тежка,изтощителна когато увеличим използваните тежести. А тук при тридневен сплит имаме същия полезен ефект с по-малко усилия.

ArrowsOfDeath вече използва едни сериозни тежести и има вече добри резултати и го разбирам,че не иска да си развали работещата схема. И двата варианта са добри с плюсове и минуси. За един работи по-добре гръб-трицепс,за друг гръб-бицепс

redbul2
08-27-2011, 16:20
И когато използваме тоя вариант,няма да се чака цяла седмица пауза за една мускулна група.Получава се частично натоварване още веднъж през седмицата. И така при добро възстановяване ефектът ще кумулира,тоест ще се натрупва от тренировка до тренировка.

zero
08-27-2011, 17:25
И все пак предпочитам да се раздам максимално в 1 група и да претупам корема, пред това да бързам да направя 3 групи и в крайна сметка да не се чувствам удовлетворен от тренировката, защото само ще съм бързал да свършвам (все пак не разполагам с по 2 часа и кусур на ден за зала)
И ми се пада по 1 седмица почивка на група, което ми идва перфектнооо :)

TodorMarkov
08-27-2011, 17:34
Тренировката ми трае по-малко от час.1 път седмично е малко за отделна мускулна група.При високо интензивни тренировки 1 седмично мускулна група почти сигурно е,че ще се получат травми в мускула,които често се изразяват като болка в мускулите/мускулни трески от порядъка на 4-5дни +.Друг е въпроса,че самият мускул е в анаболно състояние около 48 часа,не случайно казвам,че е добре да се тренира мускулна група през около 3 дни,освен ако не сте на "забранени" медикаменти.

Bodybilderr
08-28-2011, 08:16
И какво сега ? да си правя ли програмата която публикувах тук в темата или да използвам тази:

понеделник - гърди бицепс
вторник почивка
сряда - гръб трицепс
четвъртък почивка
петък трапец рамо
събота крака и корем
неделя почивка

TodorMarkov
08-28-2011, 11:03
Написах ти доста варианти...Казах ти да тренираш 3към1 някъде,3 тренираш,1 почиваш.Според мене по-добре ще е да направиш четиридневен сплит,който може да изглежда например така:

1.Гръб + бицепс (2 упр. за бицепс)
2.Гърди + трицепс(2 упр. за трицепс)
3.Крака
4.Рамене + трапец

Правиш ги 3към1,т.е
Понеделник - 1
Вторник - 2
Сряда - 3
Четвъртък - почивка
Петък - 4
Събота -1
Неделя - 2
Понеделник - почивка
и т.н.

Ако не се чувстваш достатъчно възстановен,може това 3 към 1 да премине в 2 към 1 като спазваш последователноста от 1 до 4...