PDA

View Full Version : Коя сфера ?



TheWorstFuck
08-27-2011, 11:27
Искам да получа повече мнения :) Тъй като съм 12 клас тази година и ми предстоят изпити.Не мога да се ориентирам, пред дилема съм между архитектура или право.Бях почнала уроци по рисуване за архитектурата, но напоследък се двумя.математиката ми върви, историята също и съм си художник. В коя специалност има повече прогрес ? Благодаря предварително за вашите отговори.

SmilezZz
08-27-2011, 12:49
Занимавай се с това,което ще те направи щастлив. В коя специалност има повече прогрес ? Според мен правото. Но все пак не знам,така че не искам да те обърквам. Пък и ти сама трябва да избереш кое ти харесва най-много и с кое от двете искаш да се занимаваш в бъдеще.

brutaLxxbunny
08-27-2011, 13:08
Защо правото?А и да не забравяме,че от 100 учащи право,не повече от 40 и намират работа.Много,ама много учене се иска.
Архитектурата е много добра перспектива.Стига да ти идва отвътре,защото не всеки може да бъде архитект.
Според мен,и двете са достатъчно доходоносни,стига да си достатъчно грамотен.

Evterpa
08-27-2011, 13:10
Пазарът на труда върви към пренасищане с прависти.

NoMore
08-27-2011, 17:08
И двете нямат прогрес в България, в България нищо няма прогрес. Единственото, което чат пат има е икономиката. Иначе съм за архитектурата. За да учиш право трябва да имаш връзки, за можеш да се реализираш по-нататък иначе ще станеш просто учител!

chemist9009
08-27-2011, 17:53
Аз съм ЗА архитектура в УАСГ или някъде в чужбина!! :grin: :grin:

Shturrrche88
08-27-2011, 18:20
Аз съм ЗА архитектура в УАСГ или някъде в чужбина!! :grin: :grin:
+1
Архитектурата е по-интересна от правото, освен това имаш повече поле за израстване и развитие.

PrettyVacant
08-27-2011, 19:26
След първата година в гимназията чарът на областта, в която специализираш, се изчерпва и нататък те крепи единствено любовта и 'мерака', спрямо дадената сфера. Из вариациите, които са ти предоставени, избери оная, която ти е присърце, та да не се отегчиш на бърза ръка. Препоръчвам ти тактиката, която аз лично предпочетох преди време и съм удовлетворена сама от себе си, тъй като влечението по предмета съществува до ден днешен, та не ми тежи обучението. Успех~

TVDQueen
08-27-2011, 22:10
Избери това което ти е на сърце.Иначе после с мъки ще го учиш.Относно реализацията, на скоро бях чула, че в момента в България има много безработни юристи и адвокати.Но това е в момента, нищо не се знае.Може би малко повече клоня към архитектурата, според мен, е по-търсена.

AniAlonso
08-28-2011, 07:55
За мен най-добрата професия може да се сведе до една кратка формула:

Това, което ти е най-интересно + това, в което си най-добър.

Иначе в крайна сметка ще завършиш с работа, която мразиш, но която трудно можеш да напуснеш.