PDA

View Full Version : Бъди себе си, който и да си, вярвай в себе си!



LeprikonA
08-27-2011, 11:32
За всички с проблеми и въпроси от рода :
"Ще ми обърне ли внимание, ако.."
- нямам хубаво тяло
- нямам слабо тяло
- нямам сини/зелени/кафяви очи
- нямам руса/кестенява/черна/розова/синя/лилава коса
- нямам плочки и стегнат корем
- съм срамежлив(а)
- имам прекално малки/големи гърди
- имам килограми в излишък
- приличам на плоска дъска
- приличам на клечка, която ще се прекърши всеки миг
- заеквам
- подсмърчам/кихам/кашлям/клатя глава от време на време
- не приличам на нищо
- не съм достатъчно висок/висока
- не съм с хубаво лице
- имам две "н" в името си
и всякакви подобни,

ИДЕАЛНИ ХОРА НЯМА !


Безсмислено е да се вманичавате в един или няколко свои недостатъка, сякаш това е най-важното нещо на света! Всеки има недостатъци - за един е едно, за друг- друго. Няма човек без недостатък. След всичките филми, които сте изгледали и са ви в главиците сте си наумили, че ако не сте перфектни не сте нищо - ТОВА Е ГЛУПАВО! Хората го правят с цел, сами се правят да изглеждат сякаш нямат външни недостатъци по всякакви начини и с опереации най-често. И каква е ползата питам аз? Да си фейк, да знаеш, че това не си ти?! Възприели сме чужди образи, грешни разбирания и най - вече КОМПЛЕКСИ. Всеки втори е комплексар, който си мисли, че всички му виждат недостатъка и ще го отритнат само заради това.

Престанете вече! Повярвайте в себе си! Вярвайте, че с добрите си страни, качества компенсирате недостатъка, не е той най-важен. С проява на характер, силен характер можеш да завладееш някого много повече от колкото с празен поглед на сини очи, неизразяващ нищо. Пример не се черпи от снимка в списание! Не сме идеални, но сме ние и това е най-добрата ни страна!

Бъди себе си, който и да си, вярвай в себе си!

teen4e55
08-27-2011, 11:35
Най-смислената тема, която видях до тук. =D>

Auriss
08-27-2011, 11:48
Приятел ,това дето си го писал е нож с две остриета.
Не можеш да зае*еш развитието си под предлог ,че имаш други качества.
Всеки има други качества. Това че си умен не компенсира факта ,че си 50 кила.
Това че изглеждаш перфектно не компенсира факта ,че си кух отвътре.

Стремежът към съвършенство обуславя човешкото развитие. Да не се развиваш е равносилно на това вече да си в гроба.

Не виждам как самозаблудата би могла да е от помощ някому. Не казвам ,че не си прав/а ,но и определено не съм съгласен с написаното.

Има неща ,които можеш да промениш. И ако ги смяташ за недостатък просто трябва да го направиш ,вместо да се самоуспокояваш.

blaaablaaablaaa
08-27-2011, 11:51
(bow) Брат, ще си го копирам и ще го препрочитам всеки път, когато се садна, изобщо всеки ден. :) :) :) Златна тема, златни думи, благодаря! :) :) :)

Torn
08-27-2011, 11:56
Браво :) Много ми хареса темата ти :)

SmilezZz
08-27-2011, 11:56
Една от смислените теми. Браво за труда. :-)

Evterpa
08-27-2011, 12:02
Няма как да не бъдеш себе си. Дори да подражаваш на някого, ти пак го правиш по свой собствен, уникален начин. Всичко пречупваш през своята призма, виждаш го посвоему различно от останалите. Основата на характера си ти остава, независимо от непрекъснатия стремеж към прогрес. Просто няма как да избягаш от себе си. Ти си си ти, както и да се държиш, каквото и да правиш, където и да се намираш.

elysunny
08-27-2011, 12:03
евала ! един умен човек в тоя форум

Anichkaxxwee
08-27-2011, 12:06
Най-смислената тема, която видях до тук. =D>

scandalousLady
08-27-2011, 12:08
Евала,братле =D>

ShtrudeL
08-27-2011, 12:09
Ако всички изброени,повече от половината или повече от три са на лице, няма да те обичам.

supereightepic
08-27-2011, 12:27
казах го в кофата,ще го кажа и тук.
..авторе темата ти е безсмислена,ясно ми е,че искаш да стане важна,но това не знам дали ще промени нещо..

Много от нещата,които си написал могат да бъдат променени ,но не..
ти трябва да се задоволиш с това,което си под предлог,че никой не бил перфектен..
..моля ти се.

и какво сега ?

всички ще се задоволявате с това,което сте и няма да искате да оправите нещата,когато очевидно нещо не ви харесва ,защото 'трябва да бъдеш себе си ' .. боже .

и вече е доста банално да казвате ' външния вид няма значение ' и 'бъди себе си' ..
ами ти винаги си себе си .. каквото говориш и каквото и да правиш .. ти си си ти.

Mojito0
08-27-2011, 12:38
Какви са тия суперлативи?Темата не само, че не е толкова мега-хипер-добра-и-яка, ами и е една от най-малоумните, които съм чела като цяло в този форум.
Даже и няма да се обяснявам, за да си защитавам тезата.Щом ви кефи темата, ясно е, че няма да ме разберете.
Живейте си в комплексирания и мързелив свят, където дори не е нужно да си мърдате пръстчето и да полагате усилия за това да изглеждате малко по-добре, за да се чувствате удоволетворени и по-спокойни със себе си.четете си такива глупости и се успокоявайте как недостатъците нямат значение, важното е ние да си ги обичаме, нали всички имаме такива?

blaaablaaablaaa
08-27-2011, 13:21
Ааа, с горните двама ще поспоря... :-x Авторката е написалата най-добрата тема, която някога съм чел. Безсмислена? Не, по-скоро безименна. :) Защото е крайно трудно, да не кажа невъзможно, да се даде заглавие на този дар, паднал от небето, само и само един негов лъч светлина да освети това откъснато местенце, само една негова дума да промени смисъла на съществуването на една изгубена душа в изгубен свят, на едно сърце, живяло да почувсва чувство на живот, на... Опа, май се поовлякох... :) Схванахте смисъла...

supereightepic
08-27-2011, 13:40
Ааа, с горните двама ще поспоря... :-x Авторката е написалата най-добрата тема, която някога съм чел. Безсмислена? Не, по-скоро безименна. :) Защото е крайно трудно, да не кажа невъзможно, да се даде заглавие на този дар, паднал от небето, само и само един негов лъч светлина да освети това откъснато местенце, само една негова дума да промени смисъла на съществуването на една изгубена душа в изгубен свят, на едно сърце, живяло да почувсва чувство на живот, на... Опа, май се поовлякох... :) Схванахте смисъла...

:razz: :razz: :lol: :lol:

Anichkaxxwee
08-27-2011, 13:43
Ааа, с горните двама ще поспоря... :-x Авторката е написалата най-добрата тема, която някога съм чел. Безсмислена? Не, по-скоро безименна. :) Защото е крайно трудно, да не кажа невъзможно, да се даде заглавие на този дар, паднал от небето, само и само един негов лъч светлина да освети това откъснато местенце, само една негова дума да промени смисъла на съществуването на една изгубена душа в изгубен свят, на едно сърце, живяло да почувсва чувство на живот, на... Опа, май се поовлякох... :) Схванахте смисъла...

:razz: :razz: :lol: :lol:

:lol: :lol:

Auriss
08-27-2011, 17:03
Ааа, с горните двама ще поспоря... :-x Авторката е написалата най-добрата тема, която някога съм чел. Безсмислена? Не, по-скоро безименна. :) Защото е крайно трудно, да не кажа невъзможно, да се даде заглавие на този дар, паднал от небето, само и само един негов лъч светлина да освети това откъснато местенце, само една негова дума да промени смисъла на съществуването на една изгубена душа в изгубен свят, на едно сърце, живяло да почувсва чувство на живот, на... Опа, май се поовлякох... :) Схванахте смисъла...

Блаааа блааааа блаааа

N1ksun
08-27-2011, 17:27
Ааа, с горните двама ще поспоря... :-x Авторката е написалата най-добрата тема, която някога съм чел. Безсмислена? Не, по-скоро безименна. :) Защото е крайно трудно, да не кажа невъзможно, да се даде заглавие на този дар, паднал от небето, само и само един негов лъч светлина да освети това откъснато местенце, само една негова дума да промени смисъла на съществуването на една изгубена душа в изгубен свят, на едно сърце, живяло да почувсва чувство на живот, на... Опа, май се поовлякох... :) Схванахте смисъла...

гааааааааааа гаааааааааа гаааааааааааа!

djipsito
08-27-2011, 18:03
Както обичам да казвам... много знаем, малко осъзнаваме...

andjiandjiandji
08-27-2011, 19:06
Какви са тия суперлативи?Темата не само, че не е толкова мега-хипер-добра-и-яка, ами и е една от най-малоумните, които съм чела като цяло в този форум.
Даже и няма да се обяснявам, за да си защитавам тезата.Щом ви кефи темата, ясно е, че няма да ме разберете.
Живейте си в комплексирания и мързелив свят, където дори не е нужно да си мърдате пръстчето и да полагате усилия за това да изглеждате малко по-добре, за да се чувствате удоволетворени и по-спокойни със себе си.четете си такива глупости и се успокоявайте как недостатъците нямат значение, важното е ние да си ги обичаме, нали всички имаме такива?

NomNomNom
08-27-2011, 19:10
Аз съм прекрасна , не ме интересувате бе.

djipsito
08-27-2011, 20:22
Аз съм прекрасна , не ме интересувате бе.

А така, кажи им го...

tomboy
08-27-2011, 20:47
Аз съм прекрасна , не ме интересувате бе.

А така, кажи им го...

+1! :D :D :D
това е супер яката тема... :) 8-) :) ...БРАВО!.. :)

gummybear
08-31-2011, 08:21
Браво!Много полезна темаааа :)

anonymous708973
08-31-2011, 09:47
Какви са тия суперлативи?Темата не само, че не е толкова мега-хипер-добра-и-яка, ами и е една от най-малоумните, които съм чела като цяло в този форум.
Даже и няма да се обяснявам, за да си защитавам тезата.Щом ви кефи темата, ясно е, че няма да ме разберете.
Живейте си в комплексирания и мързелив свят, където дори не е нужно да си мърдате пръстчето и да полагате усилия за това да изглеждате малко по-добре, за да се чувствате удоволетворени и по-спокойни със себе си.четете си такива глупости и се успокоявайте как недостатъците нямат значение, важното е ние да си ги обичаме, нали всички имаме такива?

+ 1

Темата е глупава и повърхностно написана. Вероятно никой няма да ви зареже, защото нямате сини очи, но едва ли това, че „приличате на нищо” ще бъде толерирано.
Продължавайте да обитавате розовия си сапунен мехур, в който само вътрешната красота има значение.

BohemianRhapsody
08-31-2011, 09:50
Ааа, с горните двама ще поспоря... :-x Авторката е написалата най-добрата тема, която някога съм чел. Безсмислена? Не, по-скоро безименна. :) Защото е крайно трудно, да не кажа невъзможно, да се даде заглавие на този дар, паднал от небето, само и само един негов лъч светлина да освети това откъснато местенце, само една негова дума да промени смисъла на съществуването на една изгубена душа в изгубен свят, на едно сърце, живяло да почувсва чувство на живот, на... Опа, май се поовлякох... :) Схванахте смисъла...


:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

SisiStrange
08-31-2011, 10:21
Какви са тия суперлативи?Темата не само, че не е толкова мега-хипер-добра-и-яка, ами и е една от най-малоумните, които съм чела като цяло в този форум.
Даже и няма да се обяснявам, за да си защитавам тезата.Щом ви кефи темата, ясно е, че няма да ме разберете.
Живейте си в комплексирания и мързелив свят, където дори не е нужно да си мърдате пръстчето и да полагате усилия за това да изглеждате малко по-добре, за да се чувствате удоволетворени и по-спокойни със себе си.четете си такива глупости и се успокоявайте как недостатъците нямат значение, важното е ние да си ги обичаме, нали всички имаме такива?

+ 1

Темата е глупава и повърхностно написана. Вероятно никой няма да ви зареже, защото нямате сини очи, но едва ли това, че „приличате на нищо” ще бъде толерирано.
Продължавайте да обитавате розовия си сапунен мехур, в който само вътрешната красота има значение.
Мхм. Съгласна.

Човек трябва да се стреми към перфектност. Не стереотипна перфектност в очите на хората, а просто собствения си максимум. Това не значи, че е по-малко човек, ако не успява да постигне идеалното си аз. Но трябва да има амбицията и желанието да върви на там. И това далеч не включва само външен вид.

Впрочем това "себе си" вече е някакво клише и никой не вниква какво точно означава. Това "себе си" никой тук го няма. То се гради с годините. Човек се развива и го допълва постоянно. Има хора, които са по-осъзнати и имат по-реален поглед над нещата от други, но това не ги прави 100%ови себе си.

kyon
08-31-2011, 15:10
Евала,братле =D>