PDA

View Full Version : Идеал за момиче?



TheProblemIsChoice
08-27-2011, 13:43
Имали ли сте някога такива идеали? И да търсите точно такова момиче или момче, зависи според случая?
Е, аз имах, но не съм я търсил. Просто в един момент съдбата ни срещна. Много се радвам за което, но сега същата тази съдба се опитва да ни раздели или поне така изглежда.
Влюбени сме един в друг, но за да продължим напред аз трябва да направя един много важен избор и най-важното да го направя заради себе си, а не заради нея, защото то е ясно, че съм готов на всичко. Да, но тя не иска това и дори ми дава възможност да опитам с други момичета и за известно време да се отдалечим един от друг, за да помисля наистина какво е най-важно за мен.
Добре, но аз искам нея, защото едва ли ще намеря друга като нея.
Тя е на 18, аз на 19.
Добра е, красива, умна, не пие, не пуши, не слуша чалга,(и още доста неща, но да не се задълбочавам) обича ме и знам че държи на мен и никога не би ми изневерила и затова съм сигурен, че може да сме щастливи и в по-дългосрочен план. Пасваме си много добре и имам планове за бъдещето като някои дори са осъществени. Вие ако познавате такова подобно момиче ми кажете, но аз поне не познавам друга като нея .

scandalousLady
08-27-2011, 13:53
Добре :) Много любов

blaaablaaablaaa
08-27-2011, 14:42
Дръж я здраво и бедете щастливи! :)

Evterpa
08-27-2011, 14:48
Да търсиш партньор принципно си е неефективна тактика, (щото съществува голяма вероятност да ти се превърне във фикс идея и да започнеш да гледаш на всеки нов човек в живота си като на потенциална 'половинка') още повече пък ако го правиш по каталог, едва ли не 8-)

Отдалечаването, за което спомена, е хубаво като идея, защото така всеки ще има време да се изясни със себе си, но може и трайно да ви охладнеят отношенията. Ако се случи последното, поне ще знаете, че емоцията помежду ви не е била достатъчно силна, та да изградите нещо стабилно.

П.с: т'ва с цигарите, алкохола и чалгата просто ме хвърли в джаза. Много ограничено мислене.

martina22961
08-27-2011, 14:49
Дръж я здраво и бедете щастливи! :)
Е не чак толкова здраво..трябва да диша все пак
:-D
Много се радвам за теб...явно наистина много те обича щом иска ти да си добре..помисли си малко и ако и ти наистина я обичаш ще направиш този "толкова труден" избор и ще сте заедно
успех :)

umri
08-27-2011, 15:26
Какъв е изборът, който трябва да направиш? Без да го знаем няма смисъл от коментари.

annonimnna
08-27-2011, 16:30
Като си я намерил си я пази, че в днешно време трудно се намират истински момичета :)

gorska
08-27-2011, 16:42
П.с: т'ва с цигарите, алкохола и чалгата просто ме хвърли в джаза. Много ограничено мислене.

Съгласна съм. На мнение съм, че е възможно дори комбинацията от трите да не разваля един човек. Това че за някои гореспоменатато е всичко...

elysunny
08-27-2011, 17:39
браво

TheProblemIsChoice
08-27-2011, 21:08
П.с: т'ва с цигарите, алкохола и чалгата просто ме хвърли в джаза. Много ограничено мислене.

Съгласна съм. На мнение съм, че е възможно дори комбинацията от трите да не разваля един човек. Това че за някои гореспоменатато е всичко...

не е всичко, просто това са едни от нещата които не искам да прави момичето до мен, казах че няма смисъл да изреждам всичко, защото така или иначе стана голяма тема

4o4ina
08-27-2011, 21:13
congratulations!

TheProblemIsChoice
08-28-2011, 11:25
Какъв е изборът, който трябва да направиш? Без да го знаем няма смисъл от коментари.

Проблемът е, че тя не е християнка и, за да бъда с нея трябва да стана като нея...

NomNomNom
08-28-2011, 12:17
Какъв е изборът, който трябва да направиш? Без да го знаем няма смисъл от коментари.

Проблемът е, че тя не е християнка и, за да бъда с нея трябва да стана като нея...
Ами, да се надяваме, че си атеист и не ти дреме.
Айде, господ няма да те убие, за дето си се врекъл на момичето и има условия , дето трябва да се изпълнят .
Бтв- а техните защо не си го начукат, традицията вече не актуална/на мода.
А и защо задължително трябва да се жените ?
Бъдете заедно, ако трябва тайно, някой ден като се издържате сами никой няма да може да ви каже кой какво и защо.

TheProblemIsChoice
08-28-2011, 12:34
Какъв е изборът, който трябва да направиш? Без да го знаем няма смисъл от коментари.

Проблемът е, че тя не е християнка и, за да бъда с нея трябва да стана като нея...
Ами, да се надяваме, че си атеист и не ти дреме.
Айде, господ няма да те убие, за дето си се врекъл на момичето и има условия , дето трябва да се изпълнят .
Бтв- а техните защо не си го начукат, традицията вече не актуална/на мода.
А и защо задължително трябва да се жените ?
Бъдете заедно, ако трябва тайно, някой ден като се издържате сами никой няма да може да ви каже кой какво и защо.

Традицията може да не е актуална, но те не мислят така. Ако не стане по начина по който трябва според тях, те може да я изгонят и все едно, че никога не е била тяхно дете. А ние на този етап не можем да се справяме сами. Още повече, че и двамат мислим да учим, аз дори вече съм приет, тя догодина. Доста е сложно и трудно :(

umri
08-28-2011, 14:07
Кажи направо, че е мюсюлманка, туркиня демек. Не е християнка...

Срещайте се тайно, плющи си я тайно и така. Да си сменяш религиозните възгледи и да се вричаш в нещо, в което не вярваш не е правилно. Да ставал Аллахаджия заради жена, абсурд. Решението си е твое. Тва, че ще се отречат от нея е само заплаха, предполагам. Такива крайни мерки не вярвам да предприемат. Погледни го от другата страна - за християните не е проблем да се женят за мюсюлмани, но от мюсюлманската страна е забранено? Помисли си коя религия е по-читава в случая. Аз познавам мъж арабин женен за българка християнка и не съм чул да има някакъв такъв проблем.

Моето мнение е, че трябва да си живеете живота така, както е в момента, без никой да сменя религии, а пък ако някой е решил да се отказва от някого, си е техен проблем.

SorrowEyes
08-28-2011, 18:26
Кажи направо, че е мюсюлманка, туркиня демек. Не е християнка...


Може да е еврейка :-o

umri
08-28-2011, 19:25
Кажи направо, че е мюсюлманка, туркиня демек. Не е християнка...


Може да е еврейка :-o
Пази, боже!

TheProblemIsChoice
08-28-2011, 19:45
Мюсюлманка е да, но се чудя защо всички мисят, че всички мюсюлмани са турци. Тя си е българка, просто религията и е по-различна от на повечето. А за мен на първо място е човекът като личност и после другите неща. Все пак никой не избира в какво семейсто ще се роди. :(

fenkaaa
08-28-2011, 20:00
Ами щом е българка,защо по дяволите семейството и се кланя на турски бог,че чак и обичаите спазва.. :shock:

TheProblemIsChoice
08-28-2011, 21:19
Ами щом е българка,защо по дяволите семейството и се кланя на турски бог,че чак и обичаите спазва.. :shock:

На никакъв турски бог не се кланят, все едно някой да каже, че християните се молят на английски, испански или холандски бог...
Мислете малко :(
Бог е само един(за евреи, христяни и мюсюлмани), просто наименованията в различните страни са други.
Бог, God, Allah, Mon dieu и така нататък. А в исляма е прието да се използва арабското наименование Аллах.
Има толкова много информация в интернет, но няма кой да прочете :shock:

umri
08-29-2011, 11:41
Не се успокоявай, че е едно и също, защото не е точно така, както ти го казваш. Източноправославните християни, католиците и протестантите признават Светата Троица, вярват във Второто пришествие и са приели Исус Христос за техен спасител и син на Бог. Между тях има различия, като това, че се преувеличава смисълът или едва ли не се обожествява Дева Мария и големият "култ", който се отдава на папата при католиците. При другите две също има различия, но не е тва темата в момента. Важното е, че като цяло, вярват в едно и също.

Евреите, от друга страна, вярват само в бог Яхве, богът, който е описан в Стария Завет. Те не признават Исус Христос за техен спасител и вяврват и почитат старите обичаи, което ги прави доста по-различни като вяра от християните.

Мюсюлманите пък, при тях е дълга история, но накратко, техният пророк Мохамед е преписал навремето Стария Завет на Библията, направил е някои промени и е тръгнал да разправя на малоумния арабски народ през 6 век, че му се бил явил Бог и той бил пророкът. Цялата работа е била, че арабските племена са били разединени заради политеистичните им вярвания и той е искал да ги обедини. Вярно е, че Аллах и Яхве са един и същи бог, но просто с различни наименувания, но разликата между евреите и арабите също е голяма, защото и двата народа си мислят, че са "избраният" народ, като евреите все още чакат спасителя (който според християнството, вече е дошъл), а пък мюсюлманите се кланят и на Мохамед.

Въобще не ми обяснявай, че са еднакви. Щото, ако приемеш друга религия, ще трябва да се обрежеш, което не е лошо, но не и да го правиш заради изискванията на някаква религия, в която не вярваш.

Събери си акъла, отърси се от хормончетата дето те блъскат и не прикланяй глава пред фанатизираните мозъци на родителите на това момиче.

Mojito0
08-29-2011, 12:34
Друга като нея не само, че ще намериш, ами и няма да е една.
Давам ти 5-6 годинки и после си ги преброй.

TheProblemIsChoice
08-29-2011, 13:06
Обрязването не е задължително :) А и те не се кланят на Мохамед, за тях той е един от многото пратеници като Адам, Мойсей, Исус..
И те вярват във всеки един от тях, но Мохамед е последният и най-ценен за тях, защото им е предал свещения коран.
Сега не знам дали тези историй, които разправяш са верни, но не ми се вярва. В Библията мисля, че се казва за още един пророк.
А за светата троица и аз започнах да се съмнявам. Не е ли по-добре да се вярва само в Бог, все пак само той може да ни помогне :/

umri
08-29-2011, 13:30
Християнството е монотеистична религия, а Светата Троица (отца, сина и светия дух) са едно. Малко объркващо звучи, но е така.

Не ми спори ся, прави каквото искаш.

kilers
08-29-2011, 13:54
Глава си давам чалма не слагам. :-o

Bebka89
08-29-2011, 15:06
Щом това е момичето,което искаш,пази си я,че в днешмо време такива са 1 на 18475786830...вярата,да важна е,но чак пък да не го приемат.Опитай се да станеш по-близък с техните ( с майка й,защото,ако някой се пречупи,това ще е тя,с баща й ще бъде по-трудничко)

TheProblemIsChoice
08-29-2011, 17:30
Е, всичко свърши окончателно :( дори и да направя този избор, няма начин да бъдем заедно...
Родителите и няма да позволят, а предполагам и моите :(
Много е гадно като се получат така нещата, защото ние се обичахме истински :( не го пожелавам на никого :(

fLoweRrR
08-29-2011, 22:40
Мисля, че така е най-добре и за двама ви. Но ако се съберете, за нищо на света не си сменяй религията заради нея [-X

chushkopek
08-20-2012, 18:14
И хората продължават да почитат религията......явно наистина нищо не може да спре това.

FuckedUp
08-21-2012, 01:47
И хората продължават да почитат религията......явно наистина нищо не може да спре това.

Нищо не може да спре религията, бе, човек.
Т'ва е все едно да накараш 'Мериканците да спрат да се тъпчат с McDonalds.

notlike
08-21-2012, 04:56
Отиди при родителите й и кажи, че са некадърници, кажи им, че от тях чеп за зеле не става. Развикай им се и спомени, че те сами не обичат дъщеря си, а относно исляма - не ти трябва да го приемаш, пич! Това е потисническа религия, религия на забити в земята хора, които почитат един Бог и едва ли не всичко става заради него. Виж си нашето православие - колкото и да е саката църквата, правиш си каквото си искаш и никой не ти иска сметка. Никой не те кара да биеш главата в земята сутрин, всеки петък да не работиш, да не пиеш, да не пушиш, да не ядеш свинско и какво ли още не. А забелязал ли си, че при двойка християнин-мюсюлманин(без значение мъжът и жената от коя религия са), родителите настояват на другия партньор да приеме исляма. Това не е ли потисническо? Ето затова мразя тази религия. Колкото и да са готини хората, те биват оковавани в едни вериги на религиозна основа и ги карат да почитат нещо, което я някога е съществувало, я не.