PDA

View Full Version : Какво да правя?



mcfe
08-27-2011, 19:55
Здравейте,

Вече съм навършил осемнадесет, но досега никога не съм работил. Все още живея с нашите(е, с майка ми всъщност) и бивам издържан от нея.

Тя ме караше още от 15 годишен да работя, но тук е проблема. Едно, че в нищо не съм добър, но тялото ми е слабо(т.е не съм силен) и тежко не мога да вдигам. Най-важното е, че и не искам да вдигам тежко, а всички работи(ако се намери въобще) изискват някакъв физически труд.
В Америка работите са други, там всички са зад бюро...

Оценките ми не са добри въобще, да не говорим, че моята специалност е Строителство и Архитектура, но аз не я харесвам, записах се заради един приятел, който после установих, че не ми беше приятел(но срещнах истински приятели).
Т.е когато завърша, не знам дали дори и Добър(4) ще имам...[/b]

prostobog
08-27-2011, 20:24
Оценките не важни, акълът е важен!
Ами работи, бе младежо, няма да крадеш, я !

Каквито и оценки да имаш, пак ще трябва да работиш, оценките не изкарват пари ;)

Chacho
08-27-2011, 20:25
Е лесен път няма, братле. Учи се, за да бачкаш зад бюро. А физическия труд може да не е приятен, но понякога е наложителен, така че няма да е лошо да се квалифицираш за това-онова.

mcfe
08-27-2011, 21:43
Това искам да кажа, аз не съм за тежките работи. Като нямам сила, няма как да вдигам това тежкото..да не говорим, че 50% от времето ще вдигна кръвно.

prostobog
08-28-2011, 01:17
я престани с това "аз не съм за това", "не съм за онова" !
Стягаш се и работиш, лиго.... !!!! :-x :-x :-x :-x :-x

3oPuTy
08-28-2011, 09:00
Лигав женчо ... :? Има толкова много неща,които не изискват вдигане на тежко и са подходящи за момче ... Просто ти се опитваш да се измъкнеш :? Не можел да вдига тежко - милия той!На бас,че си някое псевдо фешънче - нали те са такива слаботелесни и леко клонящи наляво ... :?

И все пак нали съм добра ето ти предложения:
-барман
-сервитьор
-продавач
-шофьор - изкарваш една книжка и готово
-бачкай в автомивка
-или на някоя бензиностанция

Вярно,на някои позиции парите не са много,но поне няма да стоиш и да чакаш само на мама,при условие,че жената явно се затруднява вече щом те кара от 3 години да работиш ...

Що се отнася до желанието ти да работиш зад бюро - за там в 99,9% от случаите се изисква ум,желание,опит ... Все неща,които останах с впечатлението,че не притежаваш (или поне не и в желаното количество) нито едно от тях :? Мързела си казва думата ...

Chacho
08-28-2011, 14:02
Това искам да кажа, аз не съм за тежките работи. Като нямам сила, няма как да вдигам това тежкото..да не говорим, че 50% от времето ще вдигна кръвно.

Тя силата не пада от небето. Та ти шкаф да си купиш, няма да можеш да си го преместиш, ако бягаш от физически труд. Никоя жена няма да те търпи такъв.


Ученето и умствената работа обикновено изискват повече усилия и воля от физическия труд.

Shturrrche88
08-28-2011, 16:58
Боже, та ти хленчиш повече от една средностатистическа кифла :?
С оправдания всеки може. Ти до колко годишен смяташ да лежиш на ръцете на майка си? Бебе ли си??? Я се стегни, женчо!
Има работа, която не изисква физически труд, ама няма да я намериш, като я чакаш да падне от небето. Трябва да търсиш. Отвори www.jobs.bg и гледай там...

sofianeca93
08-30-2011, 07:37
Направи като мен, от 15 годишен се занимавай с онлайн бизнес. Като се научиш, ще взимаш повече от вашите :)

dimitar_ak
08-30-2011, 08:02
За каквато и да е работа първо се иска малко подготовка. За физически труд подготвяш мускулите си, а за работа зад бюро четеш и тренираш ума си. Лесно обаче няма. Добре е да те издържат родители, но това не може да трае вечно.

Radk0
08-30-2011, 17:48
Иди в чужбина, всяка година има различни оферти, а и парите не са лоши.Работата е около 4-5 месеца.Ходиш на интервю, и ако те одобрят заминаваш, мисля че в бюро по труда има такива оферти. :)

truly
08-30-2011, 18:13
За мен единственото оправдание да не работиш тежка работа е да имаш здравословни проблеми (например херния). Ако причината е такава те съветвам да се замислиш много добре какво висше да искараш ( или някакъв курс ) и наистина да залягаш в ученето, защото в дадена професия или ще се изисква физическа дейност или акъл. Обаче ако истинската причина е тази, че такова нещо те мързи да работиш и не искаш да се претоварваш, то с ръка на сърцето ти казвам срамота е. Срамота е, че си от мъжки пол, а толкова хленчиш. За мен това са лигави работи (ама аз никога не сам работил). Ми всяко нещо си има начало (всеки е бил така), но човек се учи. В началото е съвсем нормално да ти е трудно и по-лесно да се изморяваш, но с всичко се свиква. А за да свикнеш трябва опит и време :wink:

LunaTriCk
08-30-2011, 20:02
пистолета
в устата
и кръвта по стената
...
друго решение не виждам аз...


ужасТ!



не можеш да дигаш тежко -> няма какво да работиш, не си бил добър в нищо, оценките ти били слаби...май забрави колежката/съученичката/съседката/третата братовчедка, в която си влюбен, но тя в теб не.
Мога да те зарадвам! Добър си в нещо - оплакването!

sh3_1s_7h3_0n3
08-31-2011, 05:27
Отваряш jobs.bg или iskamrabota.bg, или там каквито други сайтове за работа има, гледаш всички обяви в твоя град ЕДНА по ЕДНА и преценяваш долу-горе какво можеш да работиш. Можеш много повече отколкото предполагаш. И не си мисли, че в "В Америка всички работят зад бюро." Работила съм там и със сигурност не беше зад бюро.
Важното е да имаш хъс за работа - тогава ще можеш много неща да вършиш.

3oPuTy хубаво ти каза - барман, сервитьор - не можеш да вдигнеш две чаши ли или да ги измиеш? Продавач - не можеш да смяташ? Има калкулатори. В автомивка не можеш една кола да измиеш?! В Макдоналдс често набират персонал или други заведения за бързо хранене.

Струва ми се, че не ти се работи и за т'ва само си намираш оправдания.
Стегни се, мааа му стара. Мъж си и трябва да си по-ербап. Даже кифлите не харесват лигльовци, да не говорим за по-сериозните момичета.

И вземи стани малко по-амбициозен и си оправи оценките, че срамота!
Всеки гледа как да вдигне с някоя друга стотна оценките, за да влезе в университет, след кат' завърши, ти може и 4 да не хванеш... пффф.