PDA

View Full Version : Как да не остане белег?



peace95
08-27-2011, 21:28
Значи по некадърен начин се изгорих на брадичката. На втория ден хвана коричка , а на третия се събудих видях , че явно докато съм спала съм я разчовъркала и падна. Сега си седи като раничка преди да хване коричка обаче ме е страх, че ще остане белег , а това ще загрози цялото ми лице . Моля , кажете ми с какво да го мажа , че да не остане белег :-# Благодаря предварително.

DragonLady
08-27-2011, 21:30
Дали ще остане белег зависи много от вида на изгарянето и на какво си се изгорила. Примерно аз имам 2 изгаряния на ръката от едното няма и помен,а от другото имам малък белег. Веднага след като се изгори изми ли го със студена вода и после намаза ли го с нещо ( това са двете неща, които задължително се правят веднага след като си се изгорила )?
Иначе ако толкова се притесняваш има кремове за заличаване на белези, но са скъпички. От порядъка на 40 - 50 лева.

maya884
08-28-2011, 08:02
http://apteka.framar.bg/11010836/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D 1%83%D0%B1%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-20-%D0%B3%D1%80-

mechtaq_za_teb
08-28-2011, 08:06
На брадичката се бях изгорила със спирт преди време. Беше станало като голяма раничка. Хвана коричка, която за няколко дни падна и след изчестно време всичко се заличи.
Как се изгори?
Чувала съм за Контратубекс, който заличава белези, но не съм много наясно дали е подходящ в случая. По-добре се консултирай с лекар.

От какво се изгори?

kalpazanka
08-28-2011, 11:59
Започвай контрактубекс на 20-тия ден от изгарянето. Мажи поне половин година.

prostobog
08-28-2011, 15:48
Значи по некадърен начин се изгорих на брадичката. На втория ден хвана коричка , а на третия се събудих видях , че явно докато съм спала съм я разчовъркала и падна. Сега си седи като раничка преди да хване коричка обаче ме е страх, че ще остане белег , а това ще загрози цялото ми лице . Моля , кажете ми с какво да го мажа , че да не остане белег :-# Благодаря предварително.

Зависи с какво си се изгорила и колко е голяма раната.
Ако все пак остане - продават се мазила против белези и не са скъпи.
Има ги по аптеките, не се притеснявай !