PDA

View Full Version : Нямате ли чувството ...



awerw
08-28-2011, 18:53
че тези железа дет ги вдигаме през ден или както тренирате, сме като работници, ама от тези дето пренасят по тежките товари, хората гледат да си починат, ние сами мъкнем железата :D Даже да сме на добри условия и да правим упражнения ала бала, то пак си като работник, като се сетиш, че и те се натоварват по почти същия начин. Един работник не може цял живот да работи като такъв, интересно ми е как културистите издържат 20-30г.

musicinmyveins
08-28-2011, 18:59
Ако в залата се чустваш като работник и за тебе това е работа,а не удоволствие имам лоша новина за тебе...

redbul2
08-28-2011, 19:34
Ами и в двата варианта се налага да се свърши много черна работа. В единия случай ти плащат затова. В другия-ти сам си плащаш за възможността да се трепеш. Егати мазохистите,извратените типове дето сме :D Плащаме си за да се самоизмъчваме в залата,хаха. И се кефим на това. Затуй хората ни смятат за откачени :D , ама добре,че стана популярен фитнеса вече. :)
Иначе щяха да ни гледат по улиците като извънземни или тежко болни със сериозно повредени мозъци :-D Все пак сега дори спортуващите само гребане с лъжица у дома и чесане на пръстите по клавиатурата на компа,знаят вече що е то фитнес. И що за екзотично животно е фитнесманиака. :)

Fraximus
08-28-2011, 19:43
Ако някой свестен човек от 15в. влезе в фитнес зала ще си помисли че това е болница за луди :D

awerw
08-28-2011, 20:53
Ако в залата се чустваш като работник и за тебе това е работа,а не удоволствие имам лоша новина за тебе... Яя, кажи ква е новината да чуя нещо клюка ала бала 8-) :lol:

zero
08-28-2011, 20:57
хахаха винаги ми е било интересно, дали ако някой ме кара на сила - ще ходя ...
И съм намирал отговор на въпроса - НЕ, НЕ ГО ПРАВЯ :lol: :lol: :lol:
Даже са ми плащали картата само и само да ходя :shock:
Чудно що съм бил такъв простак, но сега съм на друго мнение (де да имаше някой да ми плаща картите хйуахуахухяухая и да ме оставя да си тренирам)
Удоволствие си е някво - ддз .. някъв нов вид опият !!! 8-)

musicinmyveins
08-29-2011, 06:15
Ако в залата се чустваш като работник и за тебе това е работа,а не удоволствие имам лоша новина за тебе... Яя, кажи ква е новината да чуя нещо клюка ала бала 8-) :lol:Не си за зала ;о

loveca777
08-29-2011, 09:01
Строителите плащат на нацепени батки да им местят човалите цимент.

awerw
08-29-2011, 12:04
Ако в залата се чустваш като работник и за тебе това е работа,а не удоволствие имам лоша новина за тебе... Яя, кажи ква е новината да чуя нещо клюка ала бала 8-) :lol:Не си за зала ;о Ейй и как го разбра :shock:

firstdiesel
08-29-2011, 12:51
чуй!
едно е да ядеш през целия ден и да тренираш 1 час .... друго е да работиш цял ден и да ядеш 1 час ;)

работата, тая която включва тежък физески труд с ръце, е многократно по-изтощителна от каквато и да е тренировка! просто тялото ти винаги е в калориен дефицит!

едит: зависи от началника 8-)

musicinmyveins
08-29-2011, 13:16
Ако в залата се чустваш като работник и за тебе това е работа,а не удоволствие имам лоша новина за тебе... Яя, кажи ква е новината да чуя нещо клюка ала бала 8-) :lol:Не си за зала ;о Ейй и как го разбра :shock:Ти за кфо ходиш в зала?За да кажеш,че ходиш?За да се снимаш пред огледалото?За да си показваш ръцете пред аверите ти?Не,че нещо ама аз лично ходя за удоволствие и съвсем друга тема е какви резултати гоня.......

awerw
08-29-2011, 16:00
Ако в залата се чустваш като работник и за тебе това е работа,а не удоволствие имам лоша новина за тебе... Яя, кажи ква е новината да чуя нещо клюка ала бала 8-) :lol:Не си за зала ;о Ейй и как го разбра :shock:Ти за кфо ходиш в зала?За да кажеш,че ходиш?За да се снимаш пред огледалото?Не,че нещо ама аз лично ходя за удоволствие и съвсем друга тема е какви резултати гоня.......

Ти за кфо ходиш в зала?

а) За да кажеш,че ходиш?
б) За да се снимаш пред огледалото?
в)За да си показваш ръцете пред аверите ти?

Верните отговори са Б и В :D

firstdiesel, да аз казах, че сме на по-добри условия от тях, но пак се натоварваме по почти същия начин, не говоря за храненето.

loveca777
08-29-2011, 16:22
E па точно бодибилдинга и тренирането ,за да се покажеш пред аверите ти с големи ръце... няма нищо общо с работата...

awerw
08-29-2011, 17:20
Някой може да тренира и щот му е скучно, аз ви говоря за натоварванетооооооооо :(

HolyShit
08-29-2011, 17:35
Няма по-яко да постойш да тренираш интензивно в залата по 2,5-3 часа

UNITED2
08-29-2011, 18:09
Нека имате истинска работа тогава ше ви видя,как ще вдигате железа по фитнеса ... като няма какво друго да правите,какво ви остава ? Човек,когато си няма работа гледа все с нещо да се занимава :shock: :shock: :shock:

musicinmyveins
08-29-2011, 18:11
Някой хора не си търсим оправдания за да не се поддържаме...

firstdiesel
08-29-2011, 18:35
awerw ... недей писа, че се разбира, че през живота си работа си не барал :D :D

във физическия труд, много малко от случаите мускулите работят в пълен диапазон ... там предимно се наблюдава функционална сила (kinetic linking ... казано на бг силата преминава през множество мускулни групи преди да стигне точката където действа)
пример за това е : ударът в бокса ... тръгва от краката през торса, към рамената, трицепса и действа на кокълчетата на ръката

или както казват старите хора: котето се ебе с чалъм :D

awerw
08-29-2011, 19:12
awerw ... недей писа, че се разбира, че през живота си работа си не барал :D :D

във физическия труд, много малко от случаите мускулите работят в пълен диапазон ... там предимно се наблюдава функционална сила (kinetic linking ... казано на бг силата преминава през множество мускулни групи преди да стигне точката където действа)
пример за това е : ударът в бокса ... тръгва от краката през торса, към рамената, трицепса и действа на кокълчетата на ръката

или както казват старите хора: котето се е** с чалъм :D

Работил съм аз, малко, но имам стаж 8-)

loveca777
08-29-2011, 19:15
натоварването е съвсем различно

awerw
08-29-2011, 19:31
Ако оставим условията настрани, няма никаква разлика в натоварването, мъкнеш, мъкнеш и пак мъкнеш.

Naik1
08-29-2011, 20:37
Ако някой свестен човек от 15в. влезе в фитнес зала ще си помисли че това е болница за луди :D

Ако някой свестен човек от 15в. влезе във фитнес зала ще скрие по-голямата част от трениращите :D

По темата: нищо общо... фитнеса си е точно една глезотия и натоварването във фитнес залата за 2 часа не може да се сравни с натоварването от тежък физически труд за 1 час.. говоря от личен опит, във фитнеса си е точно развлечение ;)

HolyShit
08-29-2011, 20:40
Еми ако го виждаш като развлечение - ДА.. На други работата им е приятна и познавам таквиз индивиди :D

loveca777
08-30-2011, 08:58
Тежастите в бита са съвсем различни от във фитнеса.

pencilwarrior
08-30-2011, 10:29
Тежастите в бита са съвсем различни от във фитнеса.

правилно, силата във фитнеса много залъгва.. там може да вдигаш бая обаче ако те опънат да бачкаш сериозно хамалогии, ще капнеш от раз. а пък и дъмбелите и щангите са къде-къде по-удобни за вдигане

anonymous546178
08-30-2011, 10:36
Основното е наистина, че щангите във фитнеса са в пъти по-удобни от една пералня например :D :D

redbul2
08-30-2011, 10:46
Щангите,дъмбелите и лостовете на уредите са нарочно направени с такава форма за най-удобен захват. Тежките уреди и мебели имат съвсем друга функция и предназначение от тая да бъдат непрекъснато носени, повдигани и размествани.
И освен това един работен ден е минимум 8 часа,5 или 6 дни седмично. За фитнеса не се препоръчва повече от час с 2 до 4 посещения седмично. В тоя смисъл нещата са несъпоставими.

awerw
08-30-2011, 12:31
Ее, айде са, един каже храната, друг как хващат тежестите, трети пък условията :lol: Аз ви говоря, че и при двете има силно физическо натоварване, работата е по-трудна, ама и фитнеса не отстъпва, там не е бебешка работа, и не знам Найк с какви тежести си тренирал във фитнеса, но на мен не ми изглежда като "глезотийка"

loveca777
08-30-2011, 14:33
Ее, айде са, един каже храната, друг как хващат тежестите, трети пък условията :lol: Аз ви говоря, че и при двете има силно физическо натоварване, работата е по-трудна, ама и фитнеса не отстъпва, там не е бебешка работа, и не знам Найк с какви тежести си тренирал във фитнеса, но на мен не ми изглежда като "глезотийка"
Ако те закарам на село и те накарам да работиш фитнеса и лостовете ще ти се видят голяма глезотиика. :D
Въобще вдигането от лег например няма нищо общо с мъкненто на циментови кашони..

awerw
08-30-2011, 18:10
Не ми се вярва, може да е по-трудно, но чак толкова :?

pencilwarrior
08-30-2011, 19:42
Не ми се вярва, може да е по-трудно, но чак толкова :?

В залата и тежко да тренирам, пак е по-лесно отколкото примерно да пренеса 30 чувала въглища на 20-30 метра. Натоварването си е значително по-голямо. А и в залата го даваш на серии по десетина повторения и без кой знае какво движение от страна на останалите групи, понеже с упражнението изолираш някоя. Като почнеш да мъкнеш чувалите не знаеш кръста ли те боли, рамото ли, бицепсите ли, целия се скапваш. Бая по-трудоемко си е според мен.

awerw
08-30-2011, 19:50
По-трудно е съгласен съм, но пак наподобяваме работници, и тренировката не е никак лека, ако е лека няма да има ефект.

pencilwarrior
08-30-2011, 19:52
По-трудно е съгласен съм, но пак наподобяваме работници, и тренировката не е никак лека, ако е лека няма да има ефект.

Да, ама разликата е, че за тая работа си плащаме и си я вършим с кеф, поне така трябва да е де, иначе няма смисъл просто..

awerw
08-30-2011, 19:58
Абе, говоря само, че се натоварваме много като тях, не за друго 8-)

loveca777
08-31-2011, 08:50
дядо ми дето е работил в завода дълго време, но не е ходил на фитнесс .
Не е приличал на културист . От страни е нямал много големи мускули.
И един път двама много корави и масивни фитнес маняци не можели да вдигнат една траба. ТОй отишъл и сам я вдигнал и пренесал.
След време пак в завода някаква щанга за културисти дето никой не я можал да я вдигне... той я вдигнал... А пък никога не се е занимавал с този спорт....
Та работниците са много по-корави от всички , нищо че не изклеждат масивни.

UNITED2
08-31-2011, 10:26
Дядо ми е на 76 години и работи,като 20 годишен АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ДЕН !!! :shock: Тежък физически труд,пренасяне на камъни,градене на дварове покрай нас,копаене абе всичко... и вика,че ако се застои да почива ще умре :shock: А е 50 килограма.. :lol:

awerw
08-31-2011, 13:30
Абе къде са тея фитнес маниаци и щанги в завода на дядо ти :D

loveca777
08-31-2011, 13:48
Абе къде са тея фитнес маниаци и щанги в завода на дядо ти :D
корабостроителния преди 40 години :D
и не фитнес маняци , а просто много напомпани някви.

awerw
08-31-2011, 13:54
хах, имам някво чувство, че ти не си ловеца 8-) някой друг май пише от тоя акаунт 8-)

slicky
08-31-2011, 14:02
Тази тема има дъблок нравствен смисъл.

awerw
08-31-2011, 14:06
Тази тема има дъблок нравствен смисъл. А твоето съществуване за съжаление няма никакъв смисъл :(