PDA

View Full Version : Пиарсинг



aleks07
08-29-2011, 04:56
Здравейте имам няколко въпроса относно пиарсинга, най-вероятно има такива теми, за което се извинявам.
Такам напоследък съм много навита на пиарсингът на веждата и езика.Та такам да задам въпросите.Чудех се, дали ако си сложа обица на веждата или езика ще мога да си я махам когато си поискам.Ако може да ми препоръчате някакво пиарсинг студио в София и някой който скоро си е слагал да каже какви са цените :) благодаря предварително

daq96
08-29-2011, 05:12
Пише се пиЪрсинг!

Mistalee
08-29-2011, 05:31
Пооправи си малко правописа. Или поне преди да пускаш тема във форумите проверявай думите и това как се пишат.
Относно въпроса ти, не те съветвам да го правиш. Сега си още малка, иска ти се, но като пораснеш малко мнението ти коренно ще се промени. А повярвай не искаш белег на веждата, понеже този там никога не се маха...
Защо ти е да си дупчиш лицето?
Така си видяла от каките и батковците по телевизията? Не се води по чужд акъл. Не ти е нужно това за да си красива.
Мое мнение, но ще се орезилиш.. внимавай с личицето си... това не е шега. От там много кръвоносни съдове и нерви минават

DesireToFire
08-29-2011, 07:17
На езика махнеш ли я, ще зарасне до няколко часа.. А и според мен няма да издържиш.

FuckingFreak
08-29-2011, 10:44
Не знам на каква възраст си, но като цяло пиърсингите не ме влекат особено. Преди около година бях много запалена, имам доста дупки на ушите, които обаче вече даже не ги искам, рядко им слагам обеци. За една година мисленето ми се промени доста.. Сега само ми харесва пиърсинг на пъпа. Ако си малка - не си слагай, със сигурност се водиш по акъла на някой по-голям от теб, както и не знам какви са родителите ти, но аз определено не бих ти дала, защото знам че ще ти бъде само временно увлечение. Ако пък си пораснала, не мисля че е много удачно, тъй като не знам на каква нормална работа биха те взели с такива .. ""неща"" по лицето. Просто е отблъскващо. :)

xoxi
08-29-2011, 11:04
Просто е отблъскващо. :)

Отблъскващо за теб.
Има хора, които се кефят.

Авторке, първо проучи всички свързано с пиърсите, после решавай дали да си слагаш или не.
Аз преди 4-5 години, когато ми цъфна мисълта да си слагам, не знаех нищо за тях. Просто ме кефеше и исках. Обаче ме предумаха да прочета и събера повече информация. След това желанието ми умря за известно време. В крайна сметка не се отказах, но ми трябваше време да преценя дали мога да се справя с всичко това.
Дупките по езика, веждите, устните, носа и т.н. изискват много повече внимание и грижи, отколкото дупките на ушите.
А ти авторке, явно не се интересуваш толкова от това, което ще си "причиниш", щом задаваш такива въпроси.
След години ще съжаляваш, ако си направиш сега. А може още и след пробиването да съжалиш.

Titanic_baby
08-29-2011, 12:33
Недей!
:? :)

stefity
08-29-2011, 12:35
Хайде, бе... сега мислила така, малка била, след година щяла да си промени мнението, не знам си какво... Всеки човек е различен, аз исках пиърсинг на езика още когато бях на 13, останах си с искането и на 17 си го направих. След 2 месеца ще правя 19 и повярвайте ми, не ми е омръзнал.

MorningF
08-29-2011, 13:23
На веждата ме кефи,но на езика ужас.И все пак щом толкова желаеш ,направи си
:) :)

LightRose93
09-01-2011, 23:59
Зависи дали търпиш на болка.На веждата ако я махнеш остава белег а при продължително носене даже висва ;х .Аз имам на езика вечер си я махам и на сутринта пак си я слагам и не зараства,но това си зависи от човека.Ако си постоянна и търпиш на болка ,направи си.Но ако е просто ей така за да привлечеш внимание,няма смисъл и след няколко седмици да я махнеш.Успех :-) :))

kyon
09-02-2011, 00:05
Мен много ми харесват хора с пиърсинг на веждата.
Проучи по гоогле и не слушай никой.. Нито тия дето харесват, нито тия дето не харесват. Ако искаш си правиш и въобще не се интересуваш от на другите мнението!

DesireToFire
09-02-2011, 06:34
За веждата зависи изцяло дали ще ти отива. Има хора, които бе обеца не мога да си ги представя, но на други би изглеждало ужасно.

sapphire5
09-02-2011, 07:33
Пише се пиЪрсинг!

..+ :-o

п.т . аз съм ЗА пиърсингите, но на хората, които им отиват да ги носят, разбира се. :) иначе трябва да внимаваш с пиърсинга на езика, защото АДСИ бързо зараства, ако махнеш обицата /20 мин някъде/ И също така няма да можеш да ядеш няколко дни както трябва, заради подутия език 8-) Веждата...ето там вече не знам, защото, почти винаги остава белег и боли доста. Тъй, че помисли още един път какво ще правиш и ето един сайт, който може да ти бъде от полза (ако вече, не го знаеш..) http://piercing-bg.com/ . Тази темичка е стара, но и тя може да ти помогне малко http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=316363&sid=4841f8b93441456ee9e2014af0d6db8f - Успех. :-)

Josefinne
09-02-2011, 13:28
Аз имам пиърсинг на пъпа, правих си го в едно студио на Витошка. Спазват се всички санитарни изисквания, за които знам и съм чела, много са любезни и мили, напълно осъзнават, че може да те е страх и те успокояват. Страшно съм доволна от това студио ( някъде по средата на пешеходна зона се намира от дясната страна като вървиш посока към НДК и се качваш по едни стълбички около един етаж, иначе има и табела отвън ). Но е малко по-скъпичко и правят пиърсинг на лица под 16-години само с придружител ( родител).

sapphire5
09-02-2011, 17:56
и правят пиърсинг на лица под 16-години само с придружител ( родител).

...брат, сестра може ли? :D

elysunny
09-02-2011, 18:23
Пише се пиЪрсинг!

LoveChocolate
09-02-2011, 18:30
Искаш пиърсинг , а дори не можеш да пишеш грамотно.

Junieee8
09-03-2011, 21:42
за всички които я критикуват ,че пишела неграмотно: :smt097

Момичето може да е свикнало да пише на латиница- как ще напишете "ъ" с английски букви? Както повечето знаят (освен ако са неграмотни и не могат да четат :-x ) правилата изискват да се пише на кирилица... Просто не знам от какъв зор ви е да се заяждате с всеки срещнат. :shock: :?

stelSs21
09-03-2011, 22:00
Април месец си пробих веждата във Варна и беше 25 или 30лв. Можеш да я махаш когато си поискаш, но не за дълго защото лесно се запушва. Братовчед ми я беше махнал за една нощ и на другия ден дупката му беше запушена и въобще нямаше кой знае какъв белег, нищо страшно не е. И пробиването не боли въобще.

Josefinne
09-04-2011, 06:31
за всички които я критикуват ,че пишела неграмотно: :smt097

Момичето може да е свикнало да пише на латиница- как ще напишете "ъ" с английски букви? Както повечето знаят (освен ако са неграмотни и не могат да четат :-x ) правилата изискват да се пише на кирилица... Просто не знам от какъв зор ви е да се заяждате с всеки срещнат. :shock: :?

Не може да е свикнала да пише на латиница, няма такава хипотеза! Ти в училище, да не пишеш на латиница, а?! Това е въпрос на ЕЛЕМЕНТАРНА КУЛТУРА, да можеш да се изразяваш в писмена реч.

Junieee8
09-04-2011, 09:20
аз мисля,че едно е да пишеш на компютъра, и друго да пишеш на ръка. Трябва да натискаш копчета и тя знае кое къде си е... :D :?