PDA

View Full Version : Бяло течение



darka1
08-29-2011, 09:26
Имам бяло течение откакто влязох в пубертета ( сигурно вече от 2 -3 години ) . Ходих няколко пъти не гинеколози и единият път имах тази бактерия ИШИРИХИЕ КОЛИ, изписаха ми лекарства, спря за малко и после пак. Постоянно го имам, ходих и на друг лекар, правиха ми изследвания и ми казват, че нищо ми няма, а че е просто от пубертета и при мен секретът е повече, но наистина ми е неприятно. Иначе не водя полов живот, но ми предстои и това и се притеснявам много от това бяло течение да не стане някоя инфекция или пък да предам нещо на партнъора ми. Това може би ме притеснява повече и от първия ми път, защото ако стане нещо не мога да отида и на лекар, няма как да кажа на майка ми. Моля ви за мнението ви - има ли някаква такава опасност ( течението е белезникаво бяло, няма миризма, не ме сърби, не ми щипе, единственото неудобство е, че постоянно се чувствам влажна ... ). Може ли след започването на полов живот да се получат усложнения или напротив, при добра лична хигиена (каквато имам и в момента), ще изчезне, защото съм чела, че по принцип бяло течение има при девствените момичета ??

Преместена.
kalpazanka

kalpazanka
08-29-2011, 10:06
Бялото течение не е само при девствените момичета.
Поддържаш ли добра лична хигиена, няма да има проблем. Зарязвай прашките /или ги сменяй по-често, или слагай ежедневни превръзки, които да подменяш често/, зарежи изкуствените материи бельо и сподели с какво поддържаш интимна хигиена.

darka1
08-29-2011, 10:17
Бялото течение не е само при девствените момичета.
Поддържаш ли добра лична хигиена, няма да има проблем. Зарязвай прашките /или ги сменяй по-често, или слагай ежедневни превръзки, които да подменяш често/, зарежи изкуствените материи бельо и сподели с какво поддържаш интимна хигиена.

Не е от хигиената ми определено. Мия се по два пъти на ден, редовно си сменям бельото и от известно време не слагам прашки. Ходих на гинеколог, както казах и по-горе, и даже жената ми каза, че имам перфектна хигиена. А иначе имам LACTACYD и от време на време се мия с него. А заради течението почти постоянно съм с ежедневни превръзки, които също сменям редовно. Не знам на какво се дължи. И най-вече ме притеснява фактът, че като започна да вода полов живот може нещо да се усложни, да се появи парене и т.н. и ме е страх за сигурността на приятеля ми, Въпреки, че лекарките ми казаха, че всичко е наред, не ми се струва нормално да го имам това постоянно. Мои приятелки също имат, но не е чак толкова.

kalpazanka
08-29-2011, 10:21
Паренето ще дойде, ако се жулиш без презерватив и момчето ти лепне нещо. Или ако пиеш АБ и направиш дисбактериоза.

Dessynka
08-29-2011, 10:55
^ Дори и с презерватив да е, ако се протрие също ще и пари. :)

ThisIsMe
08-29-2011, 12:02
Не използвай ароматизирани превръзки,ако до сега си го правила!Подбирай правилно бельото! Зарежи прашките и тясното бельо!

kalpazanka
08-29-2011, 12:12
^ Дори и с презерватив да е, ако се протрие също ще и пари. :)
Тц. Това е вулварната дизурия- на протрита вулва попада урина и щипе. Не бъркайте това с оплакванията при гинекологична инфекция. Тия вашите кратуни не са само за носене на шапки, очила и и обеци.

darka1
08-29-2011, 12:21
И аз и приятелят ми имаме много добра хигиена. А за секса, винаги ще е с презерватив. При това положение има ли вероятност за развиване на инфекция ?

kalpazanka
08-29-2011, 12:28
Има.

GGGXXX
08-31-2011, 14:57
Това може би ме притеснява повече и от първия ми път, защото ако стане нещо не мога да отида и на лекар, няма как да кажа на майка ми.
А защо няма как да кажеш на майка ти? :?

granger
08-31-2011, 15:08
Имах бяло течение допреди около 3,4 месеца ,което продължи също г/д толкова. След като започнах да водя полов живот... изчезна...получава се само ден ,два преди да ми дойде .