PDA

View Full Version : 16-годишните ще могат ли да карат кола с придружител??



qnkata5
08-29-2011, 10:32
Прие ли се т'ва в закона или не?
п.п Сори че пускам темата тук, обаче в този раздел има най-много активност.

Colouring
08-29-2011, 11:53
Хм,точно на тази възраст съм,на която се предлага да се взима книжка,и все пак казвам-НЕ!Познавам толкова много безотговорни и невнимателни хора на моята възраст,които просто не ги виждам да управляват превозно средство сега.Колкото и да ми се иска да можех да карам кола смятам,че ако това се осъществи,ще има доста повече катастрофи и пострадали.Ще карат винаги с придружител-как ли пък не...
Колкото и да ми се иска мисля,че не е добра идея.
Пък и нищо няма да стане,ако се изчакат две години.Къде е 16,къде е 18..
В България всичко е различно.. какво ми гледат другите страни.Там може да взимат книжки на 16,ама дай да сметнем колко катастрофи стават на година при тях,колко при нас..

DieselBlood
08-29-2011, 11:59
Не ви трябва книжка на 16.Това е глупост,която ще доведе само до повече катастрофи.Всички ще тръгнете да ми се правите на Шумахер и след 10 метра ще се забиете я в някой стълб,я в някоя мантинела.Според мен,най-добре книжка на 21 и то след минат психотест.Стига сте се правили на гъзари с колите.Градски транспорт или пеш.

Biskfitka
08-29-2011, 12:33
Не знам дали е прието,но е голяма глупост.Повечето и на 18 не заслужават книжки,то не е само да си вземеш изпитите ;ххх .
Против съм на 16 да се кара,без значение как (въпреки че аз карам с дядо си ,близо до 18 съм вече де ;д ) ...не мога да си представя кифлите 96ти набор да карат по града :О

h0usen3v3rdies
08-29-2011, 13:26
Не ви трябва книжка на 16.Това е глупост,която ще доведе само до повече катастрофи.Всички ще тръгнете да ми се правите на Шумахер и след 10 метра ще се забиете я в някой стълб,я в някоя мантинела.Според мен,най-добре книжка на 21 и то след минат психотест.Стига сте се правили на гъзари с колите.Градски транспорт или пеш.

anonymous708973
08-29-2011, 14:18
Аз за себе си мога да кажа, че съм достатъчно разумна, за да отговарям за своя живот и за живота на други хора.
Обаче докато го въведат това, ще съм станала на 18. Как не се сетиха преди 2-3 години, ебаси акълите.