PDA

View Full Version : Как да държа на алкохол



Yapp
08-29-2011, 10:53
Здравейте, попринцип не пия много, но когато тръгнем да пием с приятели и аз се напивам бързо. Има ли някакъв номер с който да издържам повече ?

DesireToFire
08-29-2011, 11:03
Пий по-малко 8-) Иначе яж преди да пиеш, главно тестено и мазно. Не смесвай много видове твърд алкохол и за нищо на света на смесвай бира с твърдо. Ако тръгне да ти става лошо, водата с лимон помага.

ruth
08-29-2011, 11:23
Не пий на екс, а бавно, не смесвай много, много ии яж...

Yapp
08-29-2011, 11:35
Разбира се, колкото по-малко пия толкова по-трудно ще сенапивам, но ... Казвали са ми, че ако изпия една лъжица алио/зехтин няма да ме хване ?

freegirl17
08-29-2011, 11:52
За олиото и зехтина не знам, но както казаха преди мен ЯЖ преди да пиеш и не смесвай алкохола 8) :) 8)

sasha_90
08-29-2011, 11:54
За да не се напиваш толкова бързо,не е нужно само да пиеш по-малко и да ти е сит стомаха.Нужен е тренинг.Ако пиеш редовно,може да избегнеш лесното напиване.

ПП Като не носиш,защо се оставяш да ти влияят колко да пиеш?

Colouring
08-29-2011, 11:58
Пий по-малко
:-|

dimitar_ak
08-29-2011, 12:17
Ако можеш не пий. Мъжкото не е да се направиш на крак от маса, а да знаеш кога да откажеш.

lorager0va
08-29-2011, 16:56
аз пък съм чувала че ако пиеш повече наведнъж, по няма да те хване защото ако пиеш по малко рецепторите на езика ти предават до мозъка че си изпил повече и някакви такива неща :D може и да са глупости :)

Biskfitka
08-29-2011, 19:34
аз пък съм чувала че ако пиеш повече наведнъж, по няма да те хване защото ако пиеш по малко рецепторите на езика ти предават до мозъка че си изпил повече и някакви такива неща :D може и да са глупости :)Така съм се напивала най-гадно...

Wazaap
08-29-2011, 22:49
Да ти кажа , по-добре е да се напиваш от малко а не от много , за да не даваш сумати пари за алкохол . Едно момче таке не може да се напие и си взима цяла бутилка за себе си :-D
П.С като се напиваш бързо просто пий по-бавно

yxoozo
08-30-2011, 00:03
Попринцип това с тестените неща е добра идея, но иначе не е нещо можеш да научиш, а нещо, с което се раждаш.

cigarettekisses
08-30-2011, 01:02
Пий по-малко 8-) Иначе яж преди да пиеш, главно тестено и мазно. Не смесвай много видове твърд алкохол и за нищо на света на смесвай бира с твърдо. Ако тръгне да ти става лошо, водата с лимон помага.

someonerandom
08-30-2011, 16:17
Яж преди да пиеш,но не прекалено много,за да не се окаже,че си се надул и не можеш да изпиеш достатъчно,че да те хване поне малко.
Яж по време на самото пиене-не да нагъваш сандвичи,ами салата,луканка и т.н.
Най-важното,за да ти отговорим по-точно:какво точно разбираш под напиване?Това да ти стане весело и да ти се поразвърже еика или това да не можеш да уцелваш вратите?

aleks07
08-31-2011, 16:11
Ами номер няма, аз лично бих ти дала съвт, който получих от една позната на родителите ми.Когато пиеш примерно водка, знаеш , че сега е нашумяло водка с кола, вземи по-голяма чаша и налей количеството водка вътре, разреди го с кола или спрайт и пии, може да добавяш още кола и така чашата ти да изглежда пълна, но това е по-скоро за момичетата

fenkaaa
08-31-2011, 16:17
Не бързай да се наливаш,яж преди това и ако си пушач не пуши толкова много докато пиеш :)

Verminaard
09-01-2011, 12:41
Здравейте, попринцип не пия много, но когато тръгнем да пием с приятели и аз се напивам бързо. Има ли някакъв номер с който да издържам повече ?
Или държиш или не.Метаболизмът ти е генетично заложен.Можеш да се тренираш,до известна степен,само ако пиеш много и редовно.Обаче границата между тази тренировка и алкохолизъм е тънка,не ти го препоръчвам този метод.

sunman
09-01-2011, 19:50
Трябва тренировки!

KumchoValcho
09-01-2011, 20:30
Здравейте, попринцип не пия много, но когато тръгнем да пием с приятели и аз се напивам бързо. Има ли някакъв номер с който да издържам повече ?
Трябва тренинг по принцип, но не си струва да се тровиш редовно, за да свикнеш да "държиш" на алкохол. Не искам да звуча като пенсионер, но пий колкото да ти е весело и си знай мярката, защото стават големи сеири, за които съжаляваш дълго време накрая 8-)
Има си плюсове - излиза ти по-евтино да се напиеш, както и не поемаш толкова мн количество отрова . 8-)

Недей да пушиш докато пиеш, защото от това също те хваща повече.

SmilezZz
09-01-2011, 20:31
Ако организма ти не е свикнал и не държи на алкохол - ти няма какво да правиш.

ZloboMiR
09-07-2011, 08:38
Като те чета, не мисля че пиеш за собствено удоволствие, то аз не пия, не изпитвам удоволствие и съответно не мога да ги проумея тези неща. Но няма нужда да пиеш/пушиш за фасон. Ако повече ти харесва Спрайт или Капи, пий си тях.

FantaMen
09-07-2011, 09:58
Този път поне доста по смисленни отговори от минали теми за алкохолол.НО...все пак не ги слушай за тестените изделия.Ако изям 1 хляб или 20 кроасана няма да се напия ли?Глупости...и не яж мазни храни от рода на пуканки чипис и т.н!Яде се пържени картофи,пилешки филета,пиле,Луканки,Дюнери! Шопската с повече олио! Не съм пробвал само чисто олио но не ми се вярва да става...Олиото в смес със вода е за изтрезняване..
Както казаха по горе тялото ти е такова че не държиш много...Пиеш вино или бири и си готов...Може алкохола който пиете да е ментак...Пил съм по 600-700 ml водка...а от 10 шота BG Текила не можах да стана от масата...Уискито и Водката са 40%-а ама 1 Уиски ако изпия и съм долу пък водки с натурален сок или Sprite моа си гълтам бая време!


п.П: Само да не ме питаш след седмица как се изтрезнява! :razz:

MsDarcy
09-07-2011, 10:01
Един познат винаги си взема питбул и го изпива... след тва нищо не го хваща :?

FantaMen
09-07-2011, 10:03
Веднъж ще го хване и ще му ебе майката!!!! :lol: ...Айде от PitBull не ама от Monster....не бих го събирал аз

BrainlessROCKBABY
09-08-2011, 07:23
един съвет от група руснаци в Созопол: преди да пиеш, изяж една филия, напоена с олио или намазана хуубаво с масло :D

eminemfenka
09-08-2011, 11:29
Не мешай.

Яж.

Пий кафе,или енергийна напитка,айрян.

И не пий вода!

FantaMen
09-08-2011, 11:53
Ако яде после като пие алкохола пак може да му дойде в повече и отиде... мусаката е сготвена!Казаха ти не трябва да ядеш много...а малко но мазно...20 % от алкохола ти се разгражда в стомаха...Останалите 80 % отиват в черният дроб.Където той разгражда 15 ml чист алкохол!Не всеки държи на алкохол... всичко е до това какъв ти е организма!


П.п МОЛЯ ВИ .. когато се некомпетентни не пишете!!! От къде го измисли това да не пие вода???Първо мисли после пиши! Tази тактика води не само до по-малко напиване, но и значително намалява последствията от алкохола на следващия ден!Водата заедно с алкохола помага с обезводняването и ускорява отделянето на токсичните елементи от организма!

someonerandom
09-08-2011, 12:22
.Ако изям 1 хляб или 20 кроасана няма да се напия ли?Глупости...и не яж мазни храни от рода на пуканки чипис и т.н!Яде се пържени картофи,пилешки филета,пиле,Луканки,Дюнери! Шопската с повече олио!
Аз ако изям 1 хляб или 20 кроасана да ти кажа определено няма да се напия - след толкова ядене просто няма да ми се пие 8-)
Дюнери не яж,предполагам не искаш хората да припадат,като им дъхнеш...
В общи линии не ти трябва да държиш на алкохол.Пиеш,докато ти стане весело и това е.Колкото повече алкохол ти трябва за това,толкова повече ще се надуеш,толкова повече пари ще дадеш и толкова повече мозъчни клетки ще утрепеш 8-)

ZloboMiR
09-08-2011, 12:54
Истината е чашка олио, както вече се каза, и една филия добре наръсена с кафе. Но защо по дяволите? :)

aLeXx4
09-11-2011, 21:15
Ами тренинг друго не мога да ти кажа.. Като пиеш системо и свикваш да издържаш повече :)

xXxAngerfisTxXx
09-11-2011, 21:18
Здравейте, попринцип не пия много, но когато тръгнем да пием с приятели и аз се напивам бързо. Има ли някакъв номер с който да издържам повече ?
преди да почнеш да пиеш се наяж хубаво но не пий нищо... особено пък бира!

09-11-2011, 21:19
е като не може да пиеш-не пии ! какъв мислиш че се праиш като пиеш.. ами и не можеш :?

badsector
09-11-2011, 21:29
Алкохолът е захар. За да забавиш навлизането му в кръвта трябва да приемаш мазнини и целулоза. Салата със зехтин е добър вариант. Хубаво е преди да пиеш, или в по-лошия случай, по време на пиенето, да приемеш и някакъв протеин. Това ще стимулира отделянето на глюкагон, който да неутрализира до някаква степен влиянието на инсулина, който ще се отдели от разграждането на алкохола. Отделно алкохолът е диуретик. Изкарва ти водата от тялото, концентрацията на захар в кръвта се повишава, а самата кръв се сгъстява. В резултат на сутринта имаш махмурлук. Затова пий много вода, когато се друсаш с алкохол.

D3NG3rZ0N3
09-11-2011, 21:32
Не пий на гладно, не пий бързо (без ексове), не смесвай няколко вида алкохол. Това са 3-те златни правила. Може преди запой да изпиеш 100гр. олио.

WhereIsMyMind
09-12-2011, 08:42
защо ти е да пиеш повече? като не можеш да пиеш много не се наливай и аз съм така

Ankh
09-12-2011, 09:59
След като не можеш да пиеш, не го прави.
Или няма да се впишеш в компанията...?!
Убивате ме, само се чудите как да се правите на интересни.

mrazqkindergarten
09-12-2011, 12:25
И мен много лесно ме хваща ... 8-) Нямаш тренинг може би (т.е вероятно пиеш рядко), но пък по-добре така, тъкмо ще си знаеш мярката.Тъпо е да се напиваш до безпаметност и в никакъв случай не е някакъв героизъм.

SonataArctica
09-12-2011, 12:32
Лесно - просто не пий :)

sapphire5
09-12-2011, 13:20
SonataArctica
да то така става... 8-)



Не пий на гладно, не пий бързо (без ексове), не смесвай няколко вида алкохол. Това са 3-те златни правила.

true.

:)

Audiophile
09-12-2011, 13:50
Пиенето е, за да ти е весело и най-вече пиеш когато искаш и колкото искаш. Кви са тея избивания на комплекси от тва кой колко може да издържи и после 'вижте ме кой съм аз, толкова и толкова изпих' ? Правиш си кефа, а не да се наливаш :)



Иначе по-често трябва да пиеш за тренинг, да не смесваш различни видове алкохол и да си хапнал преди тва.

SonataArctica
09-12-2011, 14:28
SonataArctica
да то така става... 8-)
Защо пък да не става?

badsector
09-12-2011, 17:19
Защо пък да не става?
Защото в тази възраст нямат достатъчно интелект, за да властват над хормоните си. Затова действат под тяхно нареждане, напиват се и се ебат като зайци. Някои го правят цял живот.

Miichelle
09-12-2011, 17:26
Щом не можеш да носиш, недей да се насилваш :?

SonataArctica
09-12-2011, 17:27
badsector вярно е, но не всички са такива, каквито ти ги описваш. но масово - да

iiordanova
09-13-2011, 18:33
Мен не ме хваща толкова лесно, а пия на екс и на гладно понякога се е случвало. Пуша и смесвам алкохола. И все пак не ме хваща много лесно. Както и да е.
До тренинга опира всичко.

WhereIsMyMind
09-16-2011, 19:56
=D> страшни стее..страхотни съвети давате..вместо да му кажете да не пие,вие се опитвате да се докажете колко големи пиячи сте и как и той да стане..ЕВАЛА

ledenakrasota
09-19-2011, 13:10
Трябва да си ял предварително. И на една глътка червено вино, 2 глътки вода. :D

xXxAngerfisTxXx
09-19-2011, 13:28
или се напиваш 4 пъти почти до смърт, или най-малкото колкото да си издрайфаш всичко от стомаха + стомашните сокове... после по-малко ще те хваща дори като не си ял... истина е