PDA

View Full Version : Въпроси за Windows XP



mey_si
08-29-2011, 11:11
Искам да си преинсталирам windowsa..От XP мисля да мина на 7цата.... Проблема ,е че от както го имам компа не е преинсталиран ,а това са вече 4 години..и положението ми се струва много зле, и другото което ,е че този,който ми е слагал windowsa ми е оставил много малко място в диск C (15гб.) и постоянно реве,че е пълен ,а няма нищо почти в него...и това също много ме дразни...Та четох във форуми и пробвах разни неща,но нищо не помага освобождава се мах почти 2гб. които след 3-4 часа пак са пълни и пак чистя и нещата се повтарят отново и отново... Има ли начин това да се оправи?
И другото ,което искам да попитам е понеже съм с рутер,при инсталацията на Windowsa ще се загубят ли настройките на компютъра ми и на лаптопа ?

gadgetsbg
08-29-2011, 11:44
Здравей,
Бих ти препоръчал да дадеш компютъра си на специалист, като му обясниш какво точно искаш. Увеличаване на дял C, запазване на настройките за нета и тн. Той ще ти каже дали на този компютър може да се сложи Windows 7 и ще ти каже колко парички ще ти вземе за цялата операция :)

Поздрави

naksdy
08-29-2011, 11:46
Преди да минеш от ХР на 7, провери дали компютъра ще ти я издържи! Иначе ако ти се струва малко С-то, вземи си оправи партишъните. Иначе казано - триеш С и D при преинсталация, и после си ги правиш наново, като си решиш колко да са големи. Но трябва да знаеш че почнеш ли да си играеш с тях, ще ти се изгуби всичко, каквото имаш на компютъра. Така че трябва всичко важно да го изкараш на дискове,флашки и т.н. А колкото до рутера - вземи си препиши каквото трябва, за да не стават накрая гафове и звънене на доставчика :)
P.S. Ако си начинаеща въобще не се захващай! Най-много да си омажеш здраво компютъра и накрая да се опре до специалист!!!

mey_si
08-29-2011, 11:57
Не ,аз не смятам да се занимавам лично... :D

straus
08-29-2011, 13:19
Записваме IP адресите, режем 10гб от другия партишън и ги добавяме към C, инсталация на уиндоус, програмки и глупости, към 30 кинта за 4 часа работа...

GregoryHouse
08-29-2011, 13:31
Записваме IP адресите, режем 10гб от другия партишън и ги добавяме към C, инсталация на уиндоус, програмки и глупости, към 30 кинта за 4 часа работа...
стига с рекламките :)

mey_si
08-30-2011, 09:06
мерси ;)

maistorluk
08-30-2011, 23:14
Искам да си преинсталирам windowsa..От XP мисля да мина на 7цата.... Проблема ,е че от както го имам компа не е преинсталиран ,а това са вече 4 години..и положението ми се струва много зле, и другото което ,е че този,който ми е слагал windowsa ми е оставил много малко място в диск C (15гб.) и постоянно реве,че е пълен ,а няма нищо почти в него...и това също много ме дразни...Та четох във форуми и пробвах разни неща,но нищо не помага освобождава се мах почти 2гб. които след 3-4 часа пак са пълни и пак чистя и нещата се повтарят отново и отново... Има ли начин това да се оправи?
И другото ,което искам да попитам е понеже съм с рутер,при инсталацията на Windowsa ще се загубят ли настройките на компютъра ми и на лаптопа ?

1. Това че компа ти не е преинсталиран какво значение има ?!??!
2. Това че този който ти е направил конфигурацията е оставил 15 ГБ ама хич не те бърка. Триеш Ц и Д и ги правиш на ново.
3. Според мен настройките на рутера са си... за рутера (поне така са при мене) и това с ип не те бърка защото ти задаваш на компютъра сам да търси ип и другите настройки които си идват от самия рутер и така няма досадно писане (повтарям така е при мен но мисля че и за другите рутери е така. Извинявам се ако се бъркам нещо)
4. Преди да си инсталираш Уин 7 трябва да си сигурна че компютъра ти ще може да го издържи тоест да имаш хубави параметри. Също преди да инсталираш уина ще трябва да си запаметиш всички нужни данни на дискове и тем подобни. Да не забравим и драйверите и програмите без които просто няма накъде. Също и едно съветче ако тръгваш да си преинсталираш компютъра - БЕЗ ВКЛЮЧЕН МРЕЖОВ КАБЕЛ - защото може здравата да си изпатиш при положение че около 1 час компютъра ти ще е без никаква защита.

ToOoNiCe
08-31-2011, 06:52
Преди да минеш от ХР на 7, провери дали компютъра ще ти я издържи! Иначе ако ти се струва малко С-то, вземи си оправи партишъните. Иначе казано - триеш С и D при преинсталация, и после си ги правиш наново, като си решиш колко да са големи. Но трябва да знаеш че почнеш ли да си играеш с тях, ще ти се изгуби всичко, каквото имаш на компютъра. Така че трябва всичко важно да го изкараш на дискове,флашки и т.н. А колкото до рутера - вземи си препиши каквото трябва, за да не стават накрая гафове и звънене на доставчика :)
P.S. Ако си начинаеща въобще не се захващай! Най-много да си омажеш здраво компютъра и накрая да се опре до специалист!!!


УООООООЪЪУУ !!! Момиче , което разбира от компютри !!! :shock: Мисля ,че се влюбих :)


Та по темата : Не е задължително да го правиш при преинсталацията... можеш да цъкнеш в/у уиндоус иконата от там да натиснеш дясното копче в/у "Computer" и от там да намериш копчето - Менидж (чакаш малко и излиза партишън менюто..)

Апък понякога не разрешава да се добавя към диска с операционната система
и тогава можеш да направиш 2 неща
1во- да се занимаваш с часове наред оправяйки пермишъните
или 2ро Просто да напишеш "Partition Manager" в замунда и да си изтеглиш програмката... и следователно да си разшириш Ц-то ... Късмет !!! :D


А между другото ... дай един скрийншот на DXdiag-a за да ти кажем дали компа ти може да го подкара без да гръмне на 2рата минута 8-)

naksdy
08-31-2011, 10:19
УООООООЪЪУУ !!! Момиче , което разбира от компютри !!! :shock: Мисля ,че се влюбих :)

:razz: :razz: :razz:
Стига бе, ти си поредния, който ми прави забележка за пола, даже някои ми искаха и снимка да се убедят че срещу тях не стои мъжко :D

ToOoNiCe
08-31-2011, 10:23
УООООООЪЪУУ !!! Момиче , което разбира от компютри !!! :shock: Мисля ,че се влюбих :)

:razz: :razz: :razz:
Стига бе, ти си поредния, който ми прави забележка за пола, даже някои ми искаха и снимка да се убедят че срещу тях не стои мъжко :D

Не ти правя забележка !!! :) Аз ти свалям шапка ... като се има в предвид ,че повече от половината момичета , които познавам биха предпочели да гледат Фатмета и Гюлюмсери по телевизията , отколкото да седнат на комп и да напишат някой хубав джаваскрипт 8-)

naksdy
08-31-2011, 10:32
Аз не ги гледам...аз само ги записвам и ги качвам в нета, за да може другите момичета да ги свалят и гледат :razz: :razz:
Иначе с JavaScript-овете съм гола вода и кал в ушите 8-)
P.S. Айде да не спамим излишно, ако искаш да пишеш нещо го драсни на лично ;)

mey_si
09-02-2011, 23:22
http://imageshack.us/photo/my-images/846/ungled1.jpg/
Това ли трябва да е ...и ако не обясни кое ?[/img]

badsector
09-03-2011, 09:19
...А колкото до рутера - вземи си препиши каквото трябва, за да не стават накрая гафове и звънене на доставчика :)
На рутера въобще няма какво да му преписва. Със сигурност е нагласен за раздава адреси през DHCP. Конкретните настройки на WAN не я бъркат.

...можеш да цъкнеш в/у уиндоус иконата от там да натиснеш дясното копче в/у "Computer" и от там да намериш копчето - Менидж (чакаш малко и излиза партишън менюто..)
Забрави disk management-а както и факта, че това работи нормално само под 7. Partition manager понякога толкова неприятно омазва NTFS-a, че създава работа за цял ден.

http://imageshack.us/photo/my-images/846/ungled1.jpg/
Това ли трябва да е ...и ако не обясни кое ?[/img]
Ще върви, но ще върви така, че ще ти се иска да не е тръгвало. Търси по форумите поне още един гигабайт рам (DDR 400) някъде около 30 кинта вървят.

Cybershot
09-03-2011, 10:11
RAM ти тряя за 7цата...
Относно интернета в момента някои доставчици са опростили това перо, като техните рутери автоматично раздават IP адресите по MAC-а на мрежовата карта и след преинсталация се бутат на автоматични и рутера ти назначава ИПто, което съответства на MAC...

Относно Ц-то при 7 трябва да е минимум 50ГБ...
Носиш го в някой сервиз и им казваш какво искаш, те ти казват какви пари ти искат и си стискате ръцете.

mey_si
09-03-2011, 14:21
Значи не става за 7цата ?

naksdy
09-03-2011, 14:28
RAM ти тряя за 7цата...
Относно интернета в момента някои доставчици са опростили това перо, като техните рутери автоматично раздават IP адресите по MAC-а на мрежовата карта и след преинсталация се бутат на автоматични и рутера ти назначава ИПто, което съответства на MAC...

Относно Ц-то при 7 трябва да е минимум 50ГБ...
Носиш го в някой сервиз и им казваш какво искаш, те ти казват какви пари ти искат и си стискате ръцете.

Наскоро преинсталирах едно мини лаптопче без СД и му слагах Уиндоус 7. Не издържа нито една версия, защото явно му идваха тежки. Но има една версия на седмицата "starter", която я има за по-слаби компютри. В момента, който я качих, всичко си беше нормално.
Ако иска 7-цa може да опита тази версия ;)

badsector
09-03-2011, 14:55
Наскоро преинсталирах едно мини лаптопче без СД и му слагах Уиндоус 7. Не издържа нито една версия...
С какви параметри е било това? Защото на Атом около 1,6 с 1-ца рам, сложихме 64 битов Ултимейт. И учудващо върви. Бавно, но върви. В комбинация с Офис 2010 :D

naksdy
09-03-2011, 17:52
Беше много слабичко. Още след инстала на каквато и да е седмица, изписваше че не поддържа уин х64. Затова дръпнах Starter-а и взе че тръгна.