PDA

View Full Version : Тяло



MachO
08-29-2011, 12:36
HI ! От 2 месеца се занимавам с лостово и домашни упражнения с гири (нередовно) и малко по-долу ще сложа резултата.Та единствения ми въпрос е да продължа ли със лостовете или да се насоча към залата, понеже това дори питах скоро във форума и продължавам да се чудя...


Резултатите в снимки : http://prikachi.com/images/314/3752314B.jpg
http://prikachi.com/images/326/3752326I.jpg

П.С. просто нямам снимки отпреди да започна , но до преди това не се занимвах със нищо усилено.

pencilwarrior
08-29-2011, 12:53
Ъъъъ... зала, естествено!

HolyShit
08-29-2011, 12:58
Маса маса искаш !!! Трябва да качиш някое килце !!

ZipFail
08-29-2011, 13:06
Зала.

firstdiesel
08-29-2011, 13:48
предимно ЯДЕНЕ!

MachO
08-29-2011, 13:50
ям бе човек ама...Сега есента - зимата се заемам сериозно с фитнес и другото лято да се радвам на много по добро тяло :) мерси

firstdiesel
08-29-2011, 13:54
ям бе човек ама...Сега есента - зимата се заемам сериозно с фитнес и другото лято да се радвам на много по добро тяло :) мерси

резултатите които не идват с ядене, идват с повече ядене :D

Greennight
08-29-2011, 14:31
Не трябва да ядеш-трябва да се тъпчеш.Много си слабичък.Колко ти е обиколката на ръката ?

musicinmyveins
08-29-2011, 15:13
НЕ повече от 29,30....НЕ знам на какви лостове си ходил брат.Поне корем да беше направил....Гърба също е слаборазвит.Не само,че не ядеш,но не си и тренирал правилно.Отиди в зала и аз съм на това мнение.

TheManTheLegend
08-29-2011, 15:40
На лостове труфно ще получиш маса, по-скоро релеф/издържливост/малко сила ( но като нямаш кг няма как да стане)
бягай към фитнеса ;)

bathory
08-29-2011, 22:55
Вярно, че най-вече релеф се постига, но аз съм момиче и от 3 месеца редовно се набирам. Гърба ми се оформя доста добре - значително по-бавно, но на мен ми харесва да си вися.. :D Зависи и от структурата, като го гледам е ектоморф - трудно ще стане без зала и яко ядене.

ZipFail
08-29-2011, 23:04
Релефа или масата зависят само и единствено от храненето.

Chacho
08-29-2011, 23:59
Оффтопик: bathory е първото е момиче, което чувам да знае какво значи ектоморф... Официално съм ти фен!

firstdiesel
08-30-2011, 07:40
Релефа или масата зависят само и единствено от храненето.

не си много прав, зависи и от други работи .. примерно от някои хормонални нива, вид на тренировката, спането и други фактори...

slicky
08-30-2011, 08:44
Оффтопик: bathory е първото е момиче, което чувам да знае какво значи ектоморф... Официално съм ти фен! Май е момче :D :D :D

Chacho
08-30-2011, 09:33
Оффтопик: bathory е първото е момиче, което чувам да знае какво значи ектоморф... Официално съм ти фен! Май е момче :D :D :D

Нали, поне вътрешно :D

ZipFail
08-30-2011, 11:07
Релефа или масата зависят само и единствено от храненето.

не си много прав, зависи и от други работи .. примерно от някои хормонални нива, вид на тренировката, спането и други фактори...
И аз се усетих, че не се изразих много правилно :D

Това, дето имах предвид е, че лостовете не правят релеф.

musicinmyveins
08-30-2011, 11:24
Zipfail аз съм впечатлен от нервите,които хвърляш да обясняваш всеки път,че релеф не се прави на лостове и маса не се прави в зала ами си зависи от много неща НО това трудно може да го проумее някой,които е гледал интервюто на Тачев,който казва "на лостовете се развива повече релеф отколкото маса и ставаш по-пластичен като цяло" http://www.vbox7.com/play:1a92e773 eто репортажа...НЕ се хаби за някой,който не влага мисъл в това,което си написал ;) Въпреки,че те разбирам от една страна съм навитак да направя дебат с хора,които казват,че на лостове се прави "малко" сила...Визирам @TheManTheLegend.Направи 1 чисто силово или 1 хендстенд преса и тогава ше говорим за сила....

bathory
08-30-2011, 15:10
Оффтопик: bathory е първото е момиче, което чувам да знае какво значи ектоморф... Официално съм ти фен! Май е момче :D :D :D

Нали, поне вътрешно :D
Ей!! Не съм момчее, дори и вътрешно! Въпреки че за 3 път си го мислят - плаша се.. хахах

TheManTheLegend
08-30-2011, 15:32
Zipfail аз съм впечатлен от нервите,които хвърляш да обясняваш всеки път,че релеф не се прави на лостове и маса не се прави в зала ами си зависи от много неща НО това трудно може да го проумее някой,които е гледал интервюто на Тачев,който казва "на лостовете се развива повече релеф отколкото маса и ставаш по-пластичен като цяло" http://www.vbox7.com/play:1a92e773 eто репортажа...НЕ се хаби за някой,който не влага мисъл в това,което си написал ;) Въпреки,че те разбирам от една страна съм навитак да направя дебат с хора,които казват,че на лостове се прави "малко" сила...Визирам @TheManTheLegend.Направи 1 чисто силово или 1 хендстенд преса и тогава ше говорим за сила....
Има разлика между силово направено от 60 килограмов и 100 килограмов. Ако 60 килограмовия тренира със собствено тегло няма как да стане машина. Ако 100 килограмовия тренира със собствено тегло-при него има доста по-голямо съпротивление предизвикано от законите на физиката нали се сещаш :lol:
Това имам предвид. Ако е 60кг ако ще и 50 силови да прави това не означава че е силен.

powerman
08-31-2011, 09:20
приятел,хапвай обилно :)

loveca777
08-31-2011, 09:42
Zipfail аз съм впечатлен от нервите,които хвърляш да обясняваш всеки път,че релеф не се прави на лостове и маса не се прави в зала ами си зависи от много неща НО това трудно може да го проумее някой,които е гледал интервюто на Тачев,който казва "на лостовете се развива повече релеф отколкото маса и ставаш по-пластичен като цяло" http://www.vbox7.com/play:1a92e773 eто репортажа...НЕ се хаби за някой,който не влага мисъл в това,което си написал ;) Въпреки,че те разбирам от една страна съм навитак да направя дебат с хора,които казват,че на лостове се прави "малко" сила...Визирам @TheManTheLegend.Направи 1 чисто силово или 1 хендстенд преса и тогава ше говорим за сила....
е правилно казва тачев.
На лостовете доста по-трудно се казчва маса.
И се става по-пластичен- както гимнастиците... ;)

ZipFail
08-31-2011, 11:42
Това, че по трудно се качва маса, не значи че се прави повече релеф :lol:

А и я ми обясни какво значи пластичен ? Покажи ми едно лостаджийско упражнение при което се изисква пластичност ? Кажи ми колко лостаджии познаваш които могат да правят шпагат, мост от място, лотус и т.н. ?

Лостовете развиват еластичността, точно колкото от балета се трупа мускулна маса :D

redbul2
08-31-2011, 11:59
Кажи ми колко лостаджии познаваш които могат да правят шпагат, мост от място, лотус и т.н. ?

Лостовете развиват еластичността, точно колкото от балета се трупа мускулна маса :D

Точно така,точно така. Самата истина е.

musicinmyveins
08-31-2011, 12:00
Crab е такова упражнение...Има различни вариаций обаче малко хора го правят,защото има шанс да си докараш травма на лакътя за маса време...И все пак Тачев говори простотии...Дори в групата във фейса видях някой момчета с бая стабилно тяло едно 85-90 кила.Половината почват от тяло вариращо между 60-70 кила и нямат за цел да качват.Айде почни ти от 80 кила с добър хранителен режим набирания и кофи с тежест дали няма да направиш ММ..Без режим и правилно хранене ако ще и космонафт да си нищо няма да направиш...

ZipFail
08-31-2011, 12:05
Аз не казвам, че не се качва маса, казвам, че това дали висиш на лоста, или на лежанката, по никакъв начин не определя дали ще имаш релеф.

ArrowsOfDeath
08-31-2011, 12:13
Цялата работа с това, че лостовете правят повече релеф, идва от това, че масово лостаджиите са по-слаби и много по-лесно постигат релеф. Заради това се създава такова впечатление.

loveca777
08-31-2011, 12:20
Това, че по трудно се качва маса, не значи че се прави повече релеф :lol:

А и я ми обясни какво значи пластичен ? Покажи ми едно лостаджийско упражнение при което се изисква пластичност ? Кажи ми колко лостаджии познаваш които могат да правят шпагат, мост от място, лотус и т.н. ?

Лостовете развиват еластичността, точно колкото от балета се трупа мускулна маса :D
А във фитнеса?
Поне лостаджиите могат да си задържат краката в L , а вии не можете.

tonique
08-31-2011, 12:28
Почни със фитнеса - и почни да ядеш колкото се може повече -
но НЕ със сладки работи, дюнери или пици (Junk food)..

Хапвай ориз, картофи, месо, яйца - мляко и още др.
Ако нямаш хранителен режим ще напиша 1 :-D
Тъкмо и другите да споделят мнението си :D

ZipFail
08-31-2011, 12:43
А във фитнеса?
Поне лостаджиите могат да си задържат краката в L , а вии не можете.

Във фитнеса никой не претендира, че се става еластичен. Въпроса ми не е фитнес vs лостове, интересува ме как от лостове се става еластичен ?

Недей да увърташ, като говориш простотии, поне се опитай да си защитиш малоумното мнение ;)

tonique
08-31-2011, 12:55
По хубаво да си Арнолд отколкото Брус Лий - поне според мен..

Chacho
08-31-2011, 13:15
Най-добре да си Michael Jai White ;)

slicky
08-31-2011, 14:45
Най-добре да си Michael Jai White ;) Най-добре да си awerw :D :D :D :D

Chacho
08-31-2011, 14:50
Най-добре да си Michael Jai White ;) Най-добре да си awerw :D :D :D :D
РелефЪ

loveca777
08-31-2011, 14:51
А във фитнеса?
Поне лостаджиите могат да си задържат краката в L , а вии не можете.

Във фитнеса никой не претендира, че се става еластичен. Въпроса ми не е фитнес vs лостове, интересува ме как от лостове се става еластичен ?

Недей да увърташ, като говориш простотии, поне се опитай да си защитиш малоумното мнение ;)
Тачев каза,че се става ПО- еластичен от ВЪВ ФИТНЕСА и си е прав. 8-)

Chacho
08-31-2011, 14:53
Ми да дойде Тачев да си сравним еластичността?

klimatronik
08-31-2011, 16:51
Ми да дойде Тачев да си сравним еластичността?
Чолек тряя да станеш писател мой..

ZipFail
08-31-2011, 17:26
Тачев каза,че се става ПО- еластичен от ВЪВ ФИТНЕСА и си е прав. 8-)

Първо - в цялото интервю думата фитнес не се споменава, камо ли от Тачев.

Второ - нито във фитнеса се става еластичен, нито на лостовете. Това е като оня израз - Два червени червени слона спорят кой е по-зелен.

Пак ще те попитам. Покажи ми едно упражнение което по-какъвто и да е начин да развива еластичността ?


ПП: И друг бисер имало в клипа. Цитирам "Благодарение на лостовете порастнах за 1 година с 11 сантиметра." И това го казва някъв дето е поне на 30. :lol:

klimatronik
08-31-2011, 17:47
:lol: Той не е на 30, а на 60 ...
musicinmyveins ти каза за упражнението.

ZipFail
08-31-2011, 17:49
Представа си нямам какво е Crab, а в ютуб илиза само това http://www.youtube.com/watch?v=BNfZXGL5jek
Дайте клипче да го видим.


И да, извинявам се, щом е на 60 му е позволено да говори глупости :lol:

klimatronik
08-31-2011, 17:50
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=TLJdbAM0bXY

musicinmyveins
08-31-2011, 18:10
Абе са немога да намеря клипа със сички вариаций...Някви руснаци го бяха качили и са нещо не мога да го намеря... http://www.vbox7.com/play:ffec4872d9&start=286 тва е една от вариацийте,която не е много трудна

ZipFail
08-31-2011, 18:11
На коя сек ?

musicinmyveins
08-31-2011, 18:26
Аз съм го направил да ти се отваря директно на секундата...явно нещо забива на 4,48 пусни ама точно щот го прави 1 път

ZipFail
08-31-2011, 18:32
Мда, това може да се каже, че изисква някаква еластичност. Ама въпроса е, че изисква, а не развива.

musicinmyveins
08-31-2011, 18:56
те са 3 разновидности и има една малко по-тегава....Както и да е.От мене няма да чуеш,че се става по-еластичен или нещо за релеф на лостове и маса само в зала....Някой хора просто бъркат гимнастиката със стрийт фитнеса,а разликата в двете не е малка.Като започнем от халките и свършим със залата...

slicky
08-31-2011, 19:33
Добре,защо като се говори за стрийт винаги намесвате Тачев? Това,че е най-известен и организира това-онова,не го прави голям разбирач.Всеки втори пубер-лостаджия ми говори за Тачев,Тачев и пак Тачев.

tonique
08-31-2011, 23:33
Добре,защо като се говори за стрийт винаги намесвате Тачев? Това,че е най-известен и организира това-онова,не го прави голям разбирач.Всеки втори пубер-лостаджия ми говори за Тачев,Тачев и пак Тачев.
не брат - бъркаш - всеки говори за Димитър Димитров 8-)