PDA

View Full Version : ПОМОООЩ! Помогнете ми да си избера фотоапарат,важно е !



Hesinka
08-29-2011, 18:44
Така,ТРИУМЯ се м/у 3 фотоапарата на една и съща цена!Никога до сега не съм имала фотоапарат от този вид,за това не разбирам и не знам как да постъпя,моля ако някой е имал под ръка някой от тях да ми каже,много ще се радвам,та ето ги и моделите под тях с характеристики
1. http://www.digicam.bg/models-Fujifilm-finepix_s5800.html
2. http://www.olympus.bg/consumer/208_sp-510_uz.htm
3. http://photo-cult.com/reviews/camera/2037_panasonic_lumix_dmc-fz7 6 mp

Аз лично съм за последния,защото ми се струва,че е най-качествен а и си има собствена батерия със собствено зарядно.Чувала съм че фуджи са буклуци,а аз съм снимала с олимпус,на една фр и не ми хареса кой знае колко...съветвайте,спешно е !

AutomatiC
08-29-2011, 19:58
от тези мисля, че втория е най-добре, но не си ли се замисляла за нещо като Canon, Nikon..

Hesinka
08-29-2011, 20:01
ами търся нещо евтинко с което да се уча,все пак ще ми е първи и искам да разбера какво е това,да държиш по-специален фотоапарат и да снимаш с него .. по-натам като започна да се интересувам повече и да ги разбирам,ще подменя може би с нещо по-сериозно,за момента това ми съвпада с желанието и джоба ;д

Abbey
08-30-2011, 12:40
А аз мисля, че 1вия е по-добър :-o

ShtrudeL
08-30-2011, 13:06
Защо ли знаех какво ще има в линкчетата...
Каквото и да вземеш от тея трите ще е един и същ боклук.
Не бе, много са си добри, просто един ден ще се усетиш ако се занимаваш по-сериозно.

Junieee8
08-30-2011, 20:28
А аз мисля, че 1вия е по-добър :-o

на мен ми изглежда най-добре... аз имам последния- не съм много доволна.. :? :? :? nikon са прекрасни, но и първия линк, които даде ми изглежда доста добре :) във магазина ще ти дадат да снимаш с всеки да видиш как е,поне така мисля :)

Hesinka
08-30-2011, 20:54
Толкова ли е зле последния ? Аз гледах потребителски ревюта в които имаше около 300 страници съм снимки,правени с него и коя от коя изглеждаше по-професионална и хубава .. било то на хора или природа ;х

Junieee8
08-30-2011, 21:30
не съм казала ,че е зле,но просто има много по-добри за тези пари :)

vergiie96
08-31-2011, 09:12
според мен 3ият е най-добър :)

Abbey
08-31-2011, 10:16
3-тия бих казала, че е най-зле :?
И + това е 6 MPx :lol:
От 3-те представени 1-вия е най-добре, въпреки че и той много не е стока :?

Je7
08-31-2011, 10:17
е от тея 3те, лумикса...


3-тия бих казала, че е най-зле :?
И + това е 6 MPx :lol:
От 3-те представени 1-вия е най-добре, въпреки че и той много не е стока :?

Я да ми обясниш точно, какво му има като е 6мп?

IncendiaSanctus
08-31-2011, 17:59
Абе, тука до един разбирачи сте се събрали обаче xD
Досега никой не казва защо точно смята, че един или друг е по-добър... А пък DSLR за тия пари така или иначе няма да е кой знае какъв, тъй че... Всъщност, за какво ти е тоя фотоапарат ? Ти разбираш ли нещо от фотография ( извън това как да подредиш нещата или как да добавиш някой и друг ефект на фотошоп ) ? Не искам да те обиждам, нито нищо, просто питам ? И защо си се спряла задължително на DSLR модели, ти знаеш ли какво е ISO примерно xD Можеш ли да въведеш ръчни настройки ? Ако отговорите на повечето въпроси са НЕ, препоръчвам ти да си вземеш друг вид фотоапарат. От тия дето нещата ги оправят за теб, вместо теб. Ако ли пък си твърдо убедена, за мен Панасоника е най-добрия ти избор. Те правят хубави апарати, оптичния зуум на този е 12х доколкото прочетох, пък и ISO-то си го бива, вариообектива е на Leica ( абсолютен фен съм им ) ииии това е ^^ А това, че матрицата му е 6MPx изобщо да не те обезкуражава... то чрез интерполация другите и 1392342349 мегапиксела могат да стигнат ;D

Je7
08-31-2011, 20:36
Абе, тука до един разбирачи сте се събрали обаче xD
..... И защо си се спряла задължително на DSLR модели,........

с другите неща горе-долу съм съгласен, но това :razz:

Hesinka
09-01-2011, 09:47
Напротив,избрала съм си фотоапарати със собствени обективи ..

OKW
09-01-2011, 11:02
Вземи се PENTAX K-r или PENTAX K-5 аз си купих K-r страхотен а и като цяло PENTAX правят най хубави снимки

Je7
09-01-2011, 14:29
Вземи се PENTAX K-r или PENTAX K-5 аз си купих K-r страхотен а и като цяло PENTAX правят най хубави снимки

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

BrainlessROCKBABY
09-07-2011, 07:34
лично аз предпочитам OLYMPUS като марка, но не точно този модел ;д
Canon EOS ftw иначе :D

SlaDk0b0nb0nChe
10-30-2011, 08:28
А долу-горе тези 3те на какви цени са ?

Dreams12
10-30-2011, 10:20
Толкова ли е зле последния ? Аз гледах потребителски ревюта в които имаше около 300 страници съм снимки,правени с него и коя от коя изглеждаше по-професионална и хубава .. било то на хора или природа ;х
Картината на художника зависи ли от четката?Моливът има ли значение при писането на някое произведение?
Не.Така е и при фотографията.Това е изкуство.Човек го носи в себе си и пречупва нещата през своя поглед.Мога смело да твърдя,че истинският фотограф може да снима страхотни снимки ДОРИ с телефонна камера.Така,че снимките които си гледала,колкото и да са били хубави,не означава,че купувайки фотоапарата вече можеш да снимаш като тях. ;)