PDA

View Full Version : Харесах я, но нещата не вървят. Идеи?



Danny9
08-29-2011, 22:03
Здравейте съфорумници.. Искам да ви разкажа една история и да ви попитам за съвет какво да правя.
Преди няколко месеца в града имаше пръскания и аз ходех на тях.. там си харесах едно момиче.. беше сладка.. След едно от пръсканията, едно друго момиче ми писа, че съм я опръскал гадно.. следващия път се запознахме, но аз бях заслепен от първото момиче. После обаче излизах с нея и разбрах, че нито е момичето за мен, нито искам да имам нещо общо с нея. Та така започна чатът с второто момиче.. Вече повече от 2 месеца си пишем без да спираме.. всеки един възможен момент.. Привързах се много към нея, тя го знае, но не иска да има нищо между нас и именно по тази причина не иска да излизаме. Искаше дори да спрем да си пишем за да не станат прекалено сериозни нещата и да се самонараня, ама аз не исках.. Скъпа е за мен.. на нея също й е приятно да си пишем.. Тя е доста красива, макар, че в случая външният й вид не беше решаващ фактор. Дори е с кафяви очи.. каквито по принцип не харесвам, но сега не само, че не ми пука, а дори ми харесват.. не знам как стана.. Заради нея зарязах всичко.. сваки, зарибявки, чатове, целувки и сърца във фейсбук.. Общо взето заложих всичко за да я имам.. но засега без успех. От тази година ще учи в училище близко до моето и може да се засичаме. Някакви предложения какво да правя?

annonimnna
08-29-2011, 22:09
Хлътнал си :( А не е добре, щом тя не изпитва чувства като твоите... Може би има причина щом иска да сте само приятели... Друго момче или, незнам и аз.

Danny9
08-29-2011, 22:13
Няма друго момче доколкото знам.. просто иска да сме само приятели..

annonimnna
08-29-2011, 22:18
Ами щом иска да сте САМО приятели, вярвай ми трудно ще я спечелиш... Давам ти го само за пример-моят най-добър приятел също беше/е влюбен в мен... Иии не ми беше приятно, тъй като аз знаех, че нямам никакви по-сериозни чувства към него. До ден днешен си мисля, че мога да се влюбя в него, но не става. Той ми е само приятел и нищо повече... Понякога именно тази е логиката и на другите момичета спрямо приятелите им момчета, които ги харесват.
И все пак опитай да я спечелиш, ние не можем да ти кажем как. Само ти можеш да се справиш, защото точно ти си този, който я познава... И като за начало НЕ Я ПРИТИСКАЙ, бъдете само добри приятели, тя може да изпита нещо по-различно от приятелство с времето. Успех :)

elysunny
08-29-2011, 22:20
не те иска, не я насилвай

Danny9
08-29-2011, 22:22
Благодаря ти, Анонимна. :)

annonimnna
08-29-2011, 22:23
Благодаря ти, Анонимна. :)

За нищо :)

Chacho
08-29-2011, 22:32
Нищо различно няма да изпита, защото с причина си й останал само приятел. Лошата новина е, че вероятно и със следващата ще стане така. Още по-лошата новина е, че с това момиче имаш по-малък шанс, отколкото със следващата.


Не се дръж така, сякаш искаш да си споделяте и да се гушкате само. С други думи, не се дръж с нея като приятелката. Прояви си мъжествеността и сексуалността, но не прави крачка. Накарай я да й се иска да те задърпа някъде и да ти скъса дрехите. И същевременно да си мисли, че ти нямаш нищо към нея и това е само нейно вътрешно терзание. Ще я изгризе отвътре да спука балончето с напрежение, а това може да стане само по един, благоприятен за теб, начин.


Аре успех, но не храни много надежди! Надали ще си промени вижданията.

umri
08-29-2011, 23:17
Като не иска нищо повече от само приятелство с теб не ти трябва. Недей избивай на мазохизъм да се вреш още. Като някоя не те ще - не ти трябва. Ей тва не мога да го разбера, някой като види, че чувствата не са взаимни, да му се увеличава мерака и да продължава да упорства. При мен е обратното. Наистина се замислям понякога как някоя може да не ме хареса, но дотам. Винаги има хора, които да не те харесват. Или си сбъркал в подхода, или не си неин тип, или е влюбена в друг. Може да има хиляди причини, а в повечето случаи дори тя сама не може да отговори, защото и тя не знае. Не трябва да те интересува причината, а фактът. Фактът е, че не те харесва и това трябва да е краят. Ако продължиш да се буташ тя няма да започне да те харесва, но ти ще продължиш да се излагаш.

Chacho
08-29-2011, 23:21
Като не иска нищо повече от само приятелство с теб не ти трябва. Недей избивай на мазохизъм да се вреш още. Като някоя не те ще - не ти трябва. Ей тва не мога да го разбера, някой като види, че чувствата не са взаимни, да му се увеличава мерака и да продължава да упорства. При мен е обратното. Наистина се замислям понякога как някоя може да не ме хареса, но дотам. Винаги има хора, които да не те харесват. Или си сбъркал в подхода, или не си неин тип, или е влюбена в друг. Може да има хиляди причини, а в повечето случаи дори тя сама не може да отговори, защото и тя не знае. Не трябва да те интересува причината, а фактът. Фактът е, че не те харесва и това трябва да е краят. Ако продължиш да се буташ тя няма да започне да те харесва, но ти ще продължиш да се излагаш.

Евала, братле!

saskou
08-30-2011, 00:03
Като не иска нищо повече от само приятелство с теб не ти трябва. Недей избивай на мазохизъм да се вреш още. Като някоя не те ще - не ти трябва. Ей тва не мога да го разбера, някой като види, че чувствата не са взаимни, да му се увеличава мерака и да продължава да упорства. При мен е обратното. Наистина се замислям понякога как някоя може да не ме хареса, но дотам. Винаги има хора, които да не те харесват. Или си сбъркал в подхода, или не си неин тип, или е влюбена в друг. Може да има хиляди причини, а в повечето случаи дори тя сама не може да отговори, защото и тя не знае. Не трябва да те интересува причината, а фактът. Фактът е, че не те харесва и това трябва да е краят. Ако продължиш да се буташ тя няма да започне да те харесва, но ти ще продължиш да се излагаш.
Принципно е така, съгласявам се с теб, но защо пък трябва веднага да се отказваш? А, ако именно това иска да види тя? (Не в случая, по принцип...) Знаеш ги жените, какви са странни...

BohemianRhapsody
08-30-2011, 00:32
Не харесваш кафяви очи? :shock:

umri
08-30-2011, 00:35
Като едно момиче/жена ти каже, че иска да си останете само приятели и започне да ти се обяснява няма какво да се доказваш повече. Това, което те кара да мислиш така е заблудената надежда на влюбения и егото ти. Реалността е, че не те иска и няма какво да направиш по въпроса.

Добре, нека на теория приемем, че наистина те "тества". Щом тя рискува да ти ги каже тия неща с шанс ти да се откажеш от нея и тя да изгуби шанса си да бъде с теб... значи не й пука особено какъв ще е изходът от ситуацията.

Знам колко ти се иска да не съм прав, но жестоката реалност е, че съм. Ти много добре го знаеш, но заслепеното ти съзнание и егото ти не искат да приемат истината, което е нормално.

Ама прави каквото искаш, блъскай си главата, излагай се, моли се, убеждавай я, засипвай я с внимание, бастунствай, унижавай се, пък ние с Chacho щи глеаме сеира. ;д

cigarettekisses
08-30-2011, 01:08
Директно ти е казала,че не те харесва.
Продължи напред,няма смисъл от напразни надежди.

ToOoNiCe
08-30-2011, 06:57
не те иска, не я насилвай


Не искам да съм гадняр , но съм съгласен :(

blaaablaaablaaa
08-30-2011, 08:01
Хм... Продължавай да си пишеш с нея, но го карай по-бавно, може да се е уплашила. Може някой път да я поканиш да излезете с компания (ама съвсем непринудено). Може да не и допадаш, а може просто да не и се занимава. Дръж се мило, а не като поредния бройкаджия. Във всички случай ще отнеме време, след което може и да не се получи. Но зсе пак пробвай, нищо не губиш, на бавно и плавно. :)

righteous
08-30-2011, 08:27
Момче , по-добре спри да я търсиш , вместо да ставаш жалък с тея приятели и глупости .. :)

И виж това което чачо ти каза в първия си пост , трябвало е ясно да й покажеш какво точно искаш в началото още ..

Иначе ако искаш продължавай , прави каквото искаш и успех :)