PDA

View Full Version : Дали е анемия



IlovEmyPuffYToY
08-30-2011, 00:23
Здравейте!
Преди,да кажем,около 2 седмици (ее аз имам и от преди оплаквания, ама сега като 4е лии се изостриха ) запо4на да ми става лошо, казах на майка ми, потърсих в интернет и открих следното:Там нау4их, 4е виенето ми на свят, топлите и студени вълни, прекалената умора и трудна способност за вършене на физи4еска работа, което аз имах, отговаря страшно много на болестта Анемия.Имам тези оплаквания от около 1 година, но все си мислех "Хайде, не е нищо сериозно!"....И сега, като 4е ли ми се видя сериозно.Как мислите, дали е от анемия или ако се сещате за нещо друго, моля, пишете! Аз на лекар ще си отида, но дали ще е напразно тревоженето и разкарването? Интересно е, 4е и майка ми страдаше от анемия, но не мисля, 4е е заразно...Моля, пишете! :)

ThisIsMe
08-30-2011, 07:41
Тук не поставяме диагнози.Отиди на лекар и направи изследвания!Кръвното ти налягане ниско ли е?

gugenceto2
08-30-2011, 07:48
ЛЕКАР!Ние тука да не сме с медицинско образование! :-x :-x :-x

yxoozo
08-30-2011, 08:03
Първо, защо трябва за най-малкото нещо да се тича на лекар?
И второ, две седмици са твърде малко време, за да си самопоставяш диагнози. Аз бих казал да изчакаш още малко, пък тогава. Помисли си дали си променяла нещо в режима си, като недоспиване, храна и тн. Може да е нещо обикновено. Често прочитаме нещо в интернет и си самовнушаваме, че се болни от нещо. Аз например преди година можех да се закълна, че имам плоско стъпало(в смисъл имах всички симптоми), но свода ми си беше напълно наред. Така, че изчакай още малко..

kalpazanka
08-30-2011, 08:33
^Има една приказка за българина, че "Отива на доктор, когато вече е за поп." С твоя пост си идеалното потвърждение.
Авторке, сърцебиене имаш ли? Да си необичайно сънлива, отпусната, мързелива и т. н. и нямаш желание за нищо?

darka1
08-30-2011, 12:03
Ммм не искам да те плаша, но симптомите ти са доста. Аз имах нещо подобно - виеше ми се свят, бях леко отпаднала сякаш постоянно ми се спеше. Отидох на лекар за бъбреците, защото имах леки болки, и когато лекарката ми видя кръвните изследвания ми каза, че съм анемична. Това сама си го направих, ако трябва да съм честна. Бях доста отлабналичка ( и сега съм, но с + 1-2кг.) и имунната система отслабва, а с това и се променя съдържанието на дадени кръвни клетки. Основната причина при мен беше, че не се хранех добре. Ако не се храниш редовно и здравословно може и затова да се чувстваш така или пък от недоспиване и преумора. Задължително отиди на лекар. Не е страшна процедурата - кръв от пръста и от вената май - само при едни бърз поглед на резултатите лекарят може да ти каже дали си анемична или не. Аз имам и постоянно ниско кръвно, което също е фактор. Сравни това, което написах, с това, което е при теб и прецени. Между другото, моята форма е мнооого слаба, даже не бих казала, че имам анемия, но когато нещата се овладеят навреме, всичко може да се оправи, затова не се чуди, а отивай на лекар и дано нищо ти няма. :)